Řemesla z disků; jak je vyrobit sami? 110 fotografií hotových nápadů | Green-Pages.info

Rám pro zrcadlo nebo fotografii

Budete potřebovat spoustu disků, nůžek, barev, lepidla, silné lepenky, bezbarvého transparentního laku.

Nejprve musíte vyříznout rámeček z lepenky ve tvaru a velikosti zrcadla nebo fotografie. Pak rozřezejte disky na kousky různých tvarů — čtverce, nepravidelné čtyřúhelníky, kosočtverce, trojúhelníky.

Vezměte lepidlo a přilepte jej na rámeček obrázku tak, aby mezi nimi byla vzdálenost jednoho nebo dvou milimetrů. Výsledkem bude, že rám bude mozaikou duhových geometrických tvarů.

Rámy zrcadlených disků vypadají záhadně a originálně.

Má-li byt vnitřní dveře se sklem, lze sklo rozložit také mozaikou disků. V tomto případě není nutné malovat spáry mezi kusy, ale jednoduše pokrývat vše průhledným lakem, pak bude pocit světla a prostoru.

Nástěnná dekorace s disky

Na stěně v místnosti nebo v kuchyni můžete uspořádat zajímavou kompozici z disků s krásnými obrázky vybranými podle tématu. Nebo je můžete použít k vytvoření vlastního obrázku.

Duhové čáry na černém pozadí budou vypadat velmi krásně — můžete kreslit cokoli: neobvyklé ptáky, květiny, abstraktní kresby. A zavěste disky na zeď v žádném zvláštním pořadí.

Kuchyňské dekorace s disky

V kuchyni mohou disky vytvořit neobvyklou „zástěru“ na ploše. Bude to vypadat velmi originálně, a pokud jde o pracovní vlastnosti, disky nejsou horší než dlaždice — stejně snadno se omyjí šploucháním tuku a šťávy ze zeleniny a ovoce.

Princip práce s nimi je stejný jako u rámů pro zrcadla a fotografie — stačí nalepit na zeď.

Ať už jde o místnost nebo kuchyň, můžete si vyrobit mozaikový panel z disků nalepením kusů požadovaného tvaru a barvy na lepenku a poté zakrytím kompozice průhledným lakem.

Jak ozdobit příměstskou oblast disky

Kreativita a představivost — prostor. Například můžete vyrobit záhon ze starých pneumatik a kol automobilů zdobením vnějšího povrchu pneumatik mozaikou lesklých kusů.

Nebo můžete vyřezat páv z gumové pneumatiky a udělat ocas z celých kulatých disků — proto musí být slepeny v párech s lesklými stranami směrem ven, a pak musí mít velký trojúhelníkový ocas, který lepí slepé polotovary v párech s přesahem.

Na letním chalupě z disků můžete vyobrazit obrovskou duhovou housenku. Disky můžete malovat pod beruškou — červenou barvou, vytvářet černé skvrny a malovat hlavu a zasadit je na ovocné keře a stromy.

Originální střešní krytina vyrobená z disků

Pokud máte hodně takových materiálů, můžete si ze starých disků vytvořit střešní krytinu. Bude to vypadat brilantně v doslovném smyslu, a dokonce nedovolí vlhkosti uvnitř místnosti kvůli správnému uspořádání prvků.

Disky musí být nejprve připevněny k dřevěné základně, jako je překližka, a poté ke střeše. Pro pokládku jednoho čtverečního metru je zapotřebí 120 kusů. Je třeba je opravit pomocí této technologie.

Vraťme se však k myšlence, co se dá udělat ze starých disků. Při pokládce proveďte malé otvory. Zajistěte díly malými hřebíky nebo šrouby.

Pojďte se vzorem, který vám pomůže položit takovou improvizovanou kachlovou střechu. Můžete umístit disky matnou i lesklou stranou nahoru.

Pokud nemáte dostatek disků nebo záznamů, můžete je položit nikoli na střechu domu, ale na hledí.

Podívejte se, jak anglický umělec Bruce Monroe přišel s myšlenkou použití starých disků. Podle něj chtěl tímto způsobem obohatit přírodní krásu zahrady. Vytvoření leknínů mu trvalo 65 000 disků.

Je nepravděpodobné, že budete mít tolik na skladě, takže si můžete udělat malou lekníny nebo ozdobné prvky pro váš domov.

Nádherná řemesla z CD

I z velmi starých disků si můžete vyrobit novoroční hračku s použitím fragmentů, které se nedotknou času. Vystřihněte kousky z tohoto materiálu, který potom přilepí na vánoční stromeček jako mozaika. Přebytečné lepidlo otřete hadříkem.

Stejnou technikou můžete ozdobit límec halenky. Disky jsou pro něj také rozřezány na fragmenty. Pak musí být přilepeny k tkanině.

Nůžky rozřežte na samostatné kousky. Naneste PVA na fotorámeček — jeho malou plochu, výsledné kousky připojte sem.

Nechte své umění zaschnout a poté vyplňte mezery barvou zkumavky. Když vyschne, můžete rámeček použít, jak bylo zamýšleno.

Jak vyrobit sova ze starých disků?

Pokuste se z tohoto materiálu udělat takovou legrační sovu. Stane se ozdobou místnosti nebo originálním dárkem.

Vyřízněte 2 kruhy ze žluté lepenky, měly by být větší než otvory na discích. Vystřihněte 2 menší černé kruhy z tlustého černého papíru a přilepte tyto ptáky na žluté, jak je vidět na fotografii.

Vystřihněte zobák, 2 obočí a 2 tlapy sovy z tmavých míst na disku.

Nevyhazujte zbývající kusy. Na ně musíte kreslit listy a také je vystřihnout. Tyto prvky jsou užitečné pro dekoraci.

Chcete-li sovu dále zvětšit, vezměte 5 světlých disků.

Začněte slepit je následujícím způsobem.

Vystřihněte dvě křídla z tmavého disku, uspořádejte je třásněmi, přilepte je, obočí a tlapy ptáka na místo.

Položte tužku na fólii a zabalte ji do tohoto lesklého listu.

Přelepené listy z disků přilepte na okouno. Máte takovou nádhernou sovu, která jistě přinese štěstí do domu.

Zajímavé nápady pro země ze starých disků

Umístěte tyto části mezi dva disky, lepidlo. Nezapomeňte nejprve zavěsit rybářskou šňůru nebo tenkou šňůru, abyste zavěsili plavidlo.

Legrační housenka také není obtížné vytvořit předběžným malováním 5 disků, připevněním ke čtyřem nohám, přilepením očí, úst, nosu a vlasů od nití k patě. Samotnou housenku můžete snadno připevnit k řetězu nebo k plotu pomocí drátu.

Můžete také udělat takový větrný mlýn nebo pouliční lampy z disků pro letní sídlo.

Vyberte si nápad, který se vám líbí, a oživte ho. Pokud chcete vidět, jak tyto a další věci vyrobit ze starých disků, doporučujeme sledovat videa:

DIY řemesla z CD a DVD disků s výrobními pokyny a příklady fotografií

Taková domácí mistrovská díla ze šrotu mohou při správném zpracování konkurovat drahému nábytku. Nezapomeňte, že takové produkty budete mít pouze vy!

Řemesla na výzdobu stěn z CD

Co lze udělat z zbytečných disků v místnosti: existuje spousta možností. Mohou to být velkolepé závěsy, nástěnné panely, ozdobné noční osvětlení.

Taková obrazovka hraje dvě role: efektivně odráží světlo a činí místnost jedinečnou.

Takovou výzdobu si můžete udělat v kuchyni. Rybí šupiny mohou být skvělým reflexním prvkem.

Svítidla a odstíny z disků

A nyní od teorie k praxi. Nabízíme mistrovskou třídu pro výrobu velkolepé lampy z disků.

Rámečky na fotografie a zrcadla z disků

Jaké zábavné a užitečné věci můžete ze starých CD pro svůj domov vyrobit? Krásný fotorámeček bude vypadat velmi působivě. Můžete také vytvořit zrcadlový rám.

Fáze práce: naneste vrstvu lepidla na hotový dřevěný nebo plastový rám nebo karton, rozložte rozbité kousky z DVD po obvodu.

Rám můžete mírně „hrubým“ vyrobit nerovnými kousky.

DIY hodinky z disků

Nádherný dárek — exkluzivní hodinky, jejichž číselník je vytvořen z disku DVD. K dekoraci budeme potřebovat: ubrousek na decoupage, široký syntetický kartáč, hodinky s rukama a craquelure lak.

Alternativní design hodinek.

Co lze udělat pro kuchyň ze starých CD

Pro kuchyni, květinové panely, může být důležitý design dekorativního nádobí, zejména talířů. Disky se velmi často používají k ozdobení zástěry i k ozdobení nábytku.

Zajímavý design květináče — ne?

Jaká řemesla pro děti mohou být vyrobena z disků vlastníma rukama

Není divu, že objevitelé jako žádný jiný ocení lesklá řemesla vyrobená z kusů plastu. Pro děti je velmi užitečné hrát si s rukama, protože to rozvíjí jemné motorické dovednosti.

Ale některé z nejoblíbenějších kulatých postav jsou Smeshariki.

Řemesla z disků do 9. května

Disky se často používají ke zdobení zvláštních příležitostí a výročí.

Tato aplikace není vůbec obtížná!

Tyto suvenýry jsou zdobeny tradičními stužkami St. George, používajícími tkaninu, lepenku, barevný papír.

Závěrečná část, nejčastěji spojující prvky lepidlem.

Jak lze staré disky použít k vytváření 3D postav

Řemesla z automobilových disků se však do domu často jednoduše nehodí, obvykle se taková výzdoba nachází mimo město nebo v zemi. Tato práce je pečlivější a vyžaduje určité dovednosti při práci s kovem.

Skoro jako skutečný. Tento druh práce vyžaduje hodně dovedností.

Řemeslné možnosti pro nový rok

S blížící se očekávanou dovolenou se děti i dospělí snaží dům ozdobit útulnými ručně vyrobenými řemesly. Počítačové disky najdete v každém domě a lze z nich vyrobit mnoho zajímavých krásných novoročních ozdob.

Krásná smeshariki z disků

Vánoční hračky

Budete potřebovat:

Toto řemeslo je velmi snadné dělat s vašimi vlastními rukama.

Případně můžete místo ubrousků vytisknout jakýkoli novoroční vzor na obyčejný papír, ale doporučuji ubrousky, které lépe padnou na pracovní plochu.

 • Vystřihněte vzor, ​​kresbu nebo kruh o něco menší než disk z ubrousku. Zakryjeme to lepidlem PVA, nalepíme ubrousek. Chcete-li vyrovnat povrch, naneste na povrch ručník nebo měkký hadřík a vytvořené záhyby vyhlaďte.

 • Po zaschnutí vše otevřeme lakem.

 • Všechny výše uvedené akce opakujeme s povrchem na zadní straně.

 • Vyrábíme luk ze stuhy. Krajku zatočíme do smyčky, přilepíme ji lepicí pistolí a lukem na vrchol plavidla.

Horká deska vyrobená z disku technikou decoupage

Transformace staré koule

Je to rychlý a snadný způsob, jak aktualizovat staré vánoční koule. Pro řemesla budete potřebovat:

 • Staré novoroční hračky.
 • Tavná pistole.
 • Počítačové disky.
 • Nůžky.

DIY koule z CD disků

Kotoučové kotouče jsme rozřezali na malé fragmenty, trojúhelníkové a kosočtverečné. Řezané předměty přilepíme na povrch novoroční hračky lepicí pistolí. Plavidlo je připraveno.

Krásný vánoční stromeček hračka

Svícen

Je to snadný a rychlý způsob, jak vyrobit svícen.

Budete potřebovat:

 • CD ROM.
 • 5-6 smrkové kužely.
 • Třpytivé lepidlo nebo lak na nehty.
 • Hliníkový svícen.
 • Svíčka do průměru 3–3 cm.
 • Kamínky, ozdobné kameny.
 • Gumové lepidlo.

DIY vánoční hračky z kuželu

Zdobení fragmenty

Tento materiál se na slunci barevně třpytí a má jasný lesklý povrch. Tuto vlastnost lze použít k ozdobení různých předmětů: krabic, fotorámečků, váz, květináčů.

Rám obrazu

K výrobě řemesel potřebujete:

 • Gumové lepidlo.
 • Staré CD.
 • Silný karton.
 • Nůžky.
 • Kvaš.
 • Pravítko.
 • Jednoduchá tužka.

Skvělý nápad pro likvidaci disků

Před zahájením práce musíte změřit velikost požadované fotografie, pro kterou bude rám vytvořen. Můžete jednoduše zakroužkovat fotografii na kartonu a kolem ní již vytvořit obrys budoucího snímku.

Nejprve je důležité změřit velikost pod fotografií

Květináč zářící na slunci

Proměna obyčejného květináče na magický je stejně snadná jako ostřelování hrušek. Vyžaduje to stará CD, nůžky, lepicí pistoli a nějakou představivost.

Naneste na lepidlo v malých kouscích

Nejprve opláchneme nádobu, pokud na ní zůstanou částice Země, otřete ji do sucha. Kotoučové kotouče rozřezáváme na malé fragmenty různých tvarů. Lepíme je do hrnce lepicí pistolí. Plavidlo je připraveno.

Ready-made verze pro květ

Z pole do pole

Je těžké tomu uvěřit, ale obyčejná lepenková krabice na boty se může proměnit v krásnou a užitečnou věc.

Chcete-li krabici, kterou budete potřebovat:

Malá krabička na základní věci

Pro každou dívčí šperky

Když je krabice kompletně dokončena látkou, pokračujte dalším krokem. Rozřezali jsme CD nůžkami na velké a malé fragmenty. Lepíme je lepicí pistolí do naší budoucí krabice.

Hotový produkt zdobíme jiskří, kamínky, kameny a korálky a upevníme je lepidlem. Krabice je připravena.

Stojan na hrnek «Elephant» pomocí CD

Velmi často musíte vstát od počítače a jít do kuchyně, kde si vypijete čaj. Ale z obvyklého disku CD, který zabírá více místa na polici, si můžete pohodlně postavit hrnek. K tomu budete potřebovat:

 • Tavná pistole.
 • Silný list lepenky.
 • Barevný plst.
 • Nůžky.

Pěkný malý slon z disku

Vystřihněte malý kruh z plsti, natřete ho černou značkou — to bude oko slona. Upevníme oko lepicí pistolí na siluetu slona. Lepidlo vložíme do středu slona. Stojan je připraven.

VIDEO: Originální řemesla z disků

Řemesla z CD

Nový život pro kutily CD

Zkoumání příměstské oblasti

Pro práci, kterou budete potřebovat:

1. Okamžité, transparentní lepidlo.

2. Počítačové disky.

Je nutné vzít disky a v každém pořadí je přilepit horní stranou ke koleji. A aby takové umění trvalo co nejdéle, musí být disky přesně slepeny. Výsledkem je jasná, atraktivní a neobvyklá stopa.

Originální střešní krytina vyrobená z disků

Pokud máte hodně takových materiálů, můžete si ze starých disků vytvořit střešní krytinu. Bude to vypadat brilantně v doslovném smyslu, a dokonce nedovolí vlhkosti uvnitř místnosti kvůli správnému uspořádání prvků.

Disky musí být nejprve připevněny k dřevěné základně, jako je překližka, a poté ke střeše. Pro pokládku jednoho čtverečního metru je zapotřebí 120 kusů. Je třeba je opravit pomocí této technologie.

Vraťme se však k myšlence, co se dá udělat ze starých disků. Při pokládce proveďte malé otvory. Zajistěte díly malými hřebíky nebo šrouby.

Pojďte se vzorem, který vám pomůže položit takovou improvizovanou kachlovou střechu. Můžete umístit disky matnou i lesklou stranou nahoru.

Pokud nemáte dostatek disků nebo záznamů, můžete je položit nikoli na střechu domu, ale na hledí.

Podívejte se, jak anglický umělec Bruce Monroe přišel s myšlenkou použití starých disků. Podle něj chtěl tímto způsobem obohatit přírodní krásu zahrady. Vytvoření leknínů mu trvalo 65 000 disků.

Je nepravděpodobné, že budete mít tolik na skladě, takže si můžete udělat malou lekníny nebo ozdobné prvky pro váš domov.

Nádherná řemesla z CD

I z velmi starých disků si můžete vyrobit novoroční hračku s použitím fragmentů, které se nedotknou času. Vystřihněte kousky z tohoto materiálu, který potom přilepí na vánoční stromeček jako mozaika. Přebytečné lepidlo otřete hadříkem.

Stejnou technikou můžete ozdobit límec halenky. Disky jsou pro něj také rozřezány na fragmenty. Pak musí být přilepeny k tkanině.

Nůžky rozřežte na samostatné kousky. Naneste PVA na fotorámeček — jeho malou plochu, výsledné kousky připojte sem.

Nechte své umění zaschnout a poté vyplňte mezery barvou zkumavky. Když vyschne, můžete rámeček použít, jak bylo zamýšleno.

Jak vyrobit sova ze starých disků?

Pokuste se z tohoto materiálu udělat takovou legrační sovu. Stane se ozdobou místnosti nebo originálním dárkem.

Vyřízněte 2 kruhy ze žluté lepenky, měly by být větší než otvory na discích. Vystřihněte 2 menší černé kruhy z tlustého černého papíru a přilepte tyto ptáky na žluté, jak je vidět na fotografii.

Vystřihněte zobák, 2 obočí a 2 tlapy sovy z tmavých míst na disku.

Nevyhazujte zbývající kusy. Na ně musíte kreslit listy a také je vystřihnout. Tyto prvky jsou užitečné pro dekoraci.

Chcete-li sovu dále zvětšit, vezměte 5 světlých disků.

Začněte slepit je následujícím způsobem.

Vystřihněte dvě křídla z tmavého disku, uspořádejte je třásněmi, přilepte je, obočí a tlapy ptáka na místo.

Položte tužku na fólii a zabalte ji do tohoto lesklého listu.

Přelepené listy z disků přilepte na okouno. Máte takovou nádhernou sovu, která jistě přinese štěstí do domu.

Ссылка на основную публикацию