Renovace koupelen a toalet: možnosti designu | Green-Pages.info

Jak správně zahájit opravy v koupelně a na toaletě?

Na začátku opravy koupelny a toalety je mnoho zmateno jednou důležitou otázkou: Jaký je nejlepší způsob, jak zahájit opravy v koupelně? A musím říci, že to není marné, protože kvalita a načasování dokončení přímo závisí na dodržování pořadí práce.

Opravy koupelen a toalet — foto

V závislosti na stavu koupelny a toalety existují dva hlavní typy oprav:

Budeme zvažovat nejobtížnější variantu — generální opravu. Většina prostor v našich apartmánech je malá, a proto vyžadují sanaci.

Rozložení koupelny v kombinaci s toaletou: možnosti umístění vodovodního potrubí

Oprava koupelny a toalety fotografie

Předrovnávací povrchy

Bez ohledu na to, jaký materiál bude oprava provedena, musíte nejprve zarovnat stěny. Jednoduše bude míra a kvalita vyrovnání přímo záviset na výběru následného dokončení:

A pro všechny typy povrchových úprav je nezbytné zkontrolovat svislost stěn a vodorovnost stropu. Jinak bude následná oprava poměrně obtížná.

Povrchová úprava keramickými dlaždicemi: design koupelen a toalet

Nejzajímavější, ale zároveň pracná práce je finální dokončení areálu. A tady je prostor pro představivost:

V případě obkladu celého povrchu stěn můžete povlak oživit a ozdobit pomocí ozdobných rámečků a vložek. A pomocí dlaždic různých barev vizuálně opravte špatnou geometrii místnosti.

Mozaika může být považována za jednu z odrůd keramiky. Výhody tohoto materiálu zahrnují širokou škálu aplikací (téměř každý povrch může být pokládán mozaikou), snadnost obložení a samozřejmě atraktivní druh povrchové úpravy.

Ostatní materiály na zdobení stěn

Díky moderním technologiím mohou být dnes i koupelny a toalety použity i ty stavební materiály, které k rekonstrukci těchto prostor nikdy nebyly použity:

Dekorativní omítka je docela vhodná pro místnosti s vysokou vlhkostí a konstantními změnami teploty. A co je nejdůležitější, použijte složení na bázi sádry.

Omítání stěn dodá místnosti vznešený vzhled a obrovské množství barev nabízených na stavebním trhu vám umožní vybrat si odstín podle vašich představ.

Neméně zajímavé nebude vkládání stěn vinylovou nebo samolepicí tapetou. Tato varianta má samozřejmě nižší životnost než ostatní stavební materiály, ale v případě potřeby je snadné ji nahradit novou.

Přestavba malé koupelny. Kde začít?

První věc, na které se v této fázi musíte rozhodnout, je vytvořit koupelnu kombinovanou nebo oddělenou.

Do své malé koupelny můžete také přidat trochu „čtverců“ navíc snížením chodby nebo chodby.

Vana nebo sprcha — co si vybrat?

Kromě výrazných úspor prostoru snižuje kabina spotřebu vody. S ohledem na rostoucí účty za elektřinu je to velká výhoda.

Přítomnost větrání nad sprchou rychle odstraní vlhkost a minimalizuje vnikání kondenzátu na povrch venku.

A pokud si stále chcete lehnout do vody do plné výšky, měli by majitelé malých koupelen věnovat pozornost rohovým a zakřiveným koupelím.

Osvětlení v malé koupelně

V malé koupelně lze upustit od jednoho nebo více světelných zdrojů, ale v žádném případě by to neměl být lustr.

Rovněž stojí za to opustit konvenční žárovky — během provozu se velmi zahřívají a při potřísnění vodou mohou prasknout. LED světla jsou pro tato kritéria nejvhodnější.

Chcete-li vytvořit romantičtější atmosféru v malé koupelně, můžete použít neonové proužky, reflektory pro police a výklenky a luminiscenční prvky na podlaze.

Barevná řešení pro malou koupelnu

Chcete-li zajistit integritu interiéru, musíte pro dokončení malé koupelny použít maximálně tři barvy, které jsou nasycené. Je vhodné nechat tmavé, kontrastní a objemné věci a vzory pro některé prostorné pokoje nebo venkovní bazény.

Bílá koupelna

Jedná se o tradiční barvu sanitární keramiky — čisté, jasné, maximální reflexní světlo. V takovém prostředí je snadné relaxovat a navíc jej lze snadno kombinovat s jinými odstíny.

Šedá koupelna

Třpytivé přepady připomínají jasný proud tekoucí z vrcholů mezi kameny. Světle šedá barva, obklopená zrcadly a chromovaným kovem, pomůže po náročném dni od stresu zmírnit stres a ráno oživí vitalitu.

Modrá koupelna

Zelená koupelna

Malé koupelny — fotografie

Naše galerie vám pomůže vidět skutečné příklady designu malých koupelen. Po pohledu na fotografie najdete neobvyklé nápady, jak ušetřit místo v koupelnách, jejichž oblast se shoduje s vašimi.

Koupelna a WC: design

Středomořský luxus

Jemné aqua dlaždice jsou dokonale sladěny s lehkými korkovými detaily a námořními doplňky. Celkový obraz doplňují slunečné odstíny. V takové koupelně se budete cítit jako v přímořském letovisku!

Botanika

Šťavnaté živé greeny a žluto-zelená barva nejen poskytnou radostný pohled na přísnou bílou koupelnu, ale jistě vás ráno rozveselí a dodají vám energii.

Azurová nálada

Tyrkysové a okouzlující azurové barvy jsou nádherné barvy, které se zdají být speciálně vytvořeny pro výzdobu koupelny. Hodí se dobře s bílými dlaždicemi.

Příběh stromu

Dřevo a vinná réva vytvářejí v koupelně příjemný pocit. Zůstane pouze vyzdobit místnost skleněnými a kovovými detaily — a je připravena nejpohodlnější a nejmodernější koupelna.

Světlo není o nic důležitější v interiéru koupelny a toalety. Kromě stropního světla je vhodné instalovat žárovky nad zrcadlo i nad umyvadlo.

28 malých koupelen — nápady na design a instalace vodovodů v omezeném prostoru

8. Skromná koupelna s pračkou
V projektu designéra Světlany Krasnové se úzká police stala rozšířením kompaktního dřezu. Pro úsporu místa byla v přízemí instalována pračka a vedle komunikací koš na prádlo.

TVŮJ TAH…
Ukažte nám své koupelny se sprchou nebo vanou, ale bez WC. Řekněte nám, kterým úkolům jste během projektu čelili

Obklady

Pomocí dlaždic můžete interiér toalety vyzdobit velmi rozmanitým a neobvyklým způsobem.

Malý toaletní design, foto

Kritéria, která by měla být dodržena při zdobení stěn dlaždicemi:

 • konfigurace dlaždic;
 • umístění na zdi;
 • barevné schéma.

Malá toaleta: design, foto

K vizuálnímu zvětšení prostoru se používá dlaždice s obdélníkovou konfigurací. Dlaždice je umístěna na straně, která je delší, podél nízké zdi. Nadměrně vysoké stropy budou maskovány hranicí dlaždic; to se děje uprostřed stěn.

Pokud je strop převislý, můžete ho vizuálně zvětšit díky svislému uspořádání dlaždic. Může být vhodné vyrobit vložky z dlaždic kontrastního odstínu nebo s jasným vzorem.

Design koupelny, foto

Šikmé umístění dlaždic pomůže rozšířit hranice omezeného prostoru záchodu.

Rozšíření omezeného prostoru toalety je usnadněno studenými tóny a odstíny světlých barev.

Tmavé a chytlavé tóny pomohou zmenšit prostor.

Moderní výrobci finálních materiálů nabízejí dlaždice různých velikostí a konfigurací.

Oprava toalet s obklady, foto

Při výběru je třeba vzít v úvahu obecnou koncepci designu, protože pouze v tomto případě bude design interiéru malé toalety harmonický.

Příliš malé nebo velké dlaždice vedou k disharmonii v designu toalety i kombinované koupelny.

Pokud máte v Chruščově malou koupelnu, můžete si na odkaz prohlédnout fotografii návrhu s příklady uspořádání malých koupelen. Existuje dostatek příkladů, které uspokojí vše, co potřebujete, a zajistí pohodlí a atraktivní design koupelny.

Fotky příkladů úspěšně zabudované pračky v koupelně naleznete v tomto článku.

Osvětlení

Pokud si v koupelně zvolíte správné osvětlení, můžete její design prezentovat v nejvýhodnějším světle.

Je třeba si uvědomit, že chyby při vytváření osvětlení mohou zničit jakýkoli návrh toalet. S ohledem na tento bod je třeba při vytváření designu osvětlení koupelny dodržovat základní zásady.

Dokončení toalety v bytě, foto

Pokud je osvětlení dobré, bude prostředí příjemné. Nedostatek světla vede k depresivnímu stavu — toto pravidlo platí nejen pro toaletu, ale také pro obytné místnosti.

Při umísťování zdrojů světla je třeba brát v úvahu velikost místnosti, vlastnosti výzdoby, barvu stropu a stěn.

Na malých toaletách by mělo být osvětlení intenzivnější: to vás ušetří před depresivním efektem.
Prostorné koupelny v nových budovách vyžadují méně jasné osvětlení.

Osm důvodů, proč opravdu nepotřebujete koupel

Nápad: skryjte všechny armatury směšovače — ponechejte pouze ovládací ventily na zdi. Postavte do zdi hydromasážní trysky.

3. Pokud vedete rychle se měnící životní styl
Ráno máte sotva čas skočit do sprchy a večer už nemáte sílu pro dlouhé vodní procedury. To je počet městských obyvatel popisujících jejich každodenní rituál v koupelně.

Tipy pro uspořádání kombinované koupelny

Pro vypracování návrhu interiéru malé koupelny stojí za to použít dokončovací materiály a detaily interiéru, které vizuálně rozšiřují stísněný prostor:

Koupelna bez WC

S dřevěnými dlaždicemi. Fotografie projektu

 • na podlaze zvolte porcelánové kameniny s texturou dřeva;
 • k dekoraci části stěn koupelny použijte stejné porcelánové kamenné dřevo.

 • Při zdobení koupelny je vhodné kombinovat maximálně dva odstíny dřeva.
 • Neutrální bílý strop a vodovodní armatury, béžové textilie a čerstvé greeny pomohou doplnit barevné schéma a podpoří myšlenku ekologického interiéru.

Skandinávský styl se žlutým kancem

Příklad neobvyklého skandinávského interiéru koupelny:

 • Malá koupelna ve skandinávském stylu s organizovaným úložným systémem.
 • Interiérkombinovaná koupelna se žlutým kancem.

S modrými a bílými vepři

Vzhledem k minimální velikosti místnosti je jedna strana zcela obsazena sprchovým koutem s průhlednými dveřmi. Tato technika umožňuje vizuálně zachovat původní rozměry místnosti. Na opačné straně je místo pro instalaci a mini-dřezy.

Moderní koupelna se sprchou

 • Ascetic design malé koupelny v černé a bílé.
 • Úzký dřez naproti koupelně šetří prostor v kompaktní místnosti.

Béžová barva. Fotografie

Moderní interiér koupelny o rozloze 3 m2 s úzkým podlouhlým pokojem vyžaduje vhodné umístění vodovodních armatur, skříní, polic a koupelny. Chcete-li vytvořit úspěšný interiér, doporučujeme použít následující nápady:

Rada. Pokud je obtížné namontovat celou koupelnu, objednou si úzký model nebo si vyberou místo pro sprchový kout.

 • Nábytek Dark Wenge je úspěšně kombinován s neutrálními barvami a harmonizuje s dveřmi.
 • Velké zrcadlo nad umyvadlem odráží interiér místnosti a vizuálně rozšiřuje hranice.

S pračkou

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector