Rohové pece s grilem a grilem z cihel: kresby a fotografie | Green-Pages.info

Kutilské rohové grilování: výhody a funkce

 • sada projektů se skvělým stylem designu země a klasika;
 • tvar umožňuje vytvořit ohnisko přímo vedle ohniska.

Ale rohové grilování má několik nevýhod:

 • nutnost tepelná izolace 2 stěny, což zvyšuje spotřebu budovy;
 • složitější instalace struktury.

Barbecue gril — jaký je rozdíl

Jednoduchý gril nebo gril z cihel v zemi nebo na místě lze postavit bez zkušeností

Lze jej také klasifikovat podle přítomnosti střechy. Pánev je vždy otevřené zařízení bez komínu. V grilu, zejména z cihel, se často vyrábějí komíny, i když existují i ​​jednoduché otevřené modely.

Cihla BBQ s komínem: objednání

Tato možnost grilování je o něco složitější, ale také nejobtížnější. Nejdůležitější je, že zde má spalovací komora rovnou klenbu a je mnohem snazší ji provést klenbou. Komora na smažení cihel je zvýšena na výšku 90 cm, celková výška — na začátek potrubí — 217,5 cm.

Cihlové BBQ zděné schéma

Brick BBQ kresby

Vznik dvou užitkových komor

Rozložení dalších řad grilování je jasné. Pouze ve 12. řadě věnujte pozornost — potřebujete cihly řezané. Rovněž stojí za zmínku, že 12. a 13. řada je větší než dolní řada — tvoří dekorativní „pás“.

Vytváří se spalovací komora

Vytvoření střechy spalovací komory

V této části objednávky je vše také jasné: začneme tvarovat oblouk topeniště. Překrývá se v 22. řadě, ve které se postupně zužuje.

Přechod oblouku do potrubí

Pokračuje formování klenby, která ve 30. řadě přechází do komína. Dále se střídá 30. a 31. řádek, dokud není dosaženo požadované výšky.

Přípravné práce

Systém

Nejprve by měly být vytvořeny výkresy. Díky těmto výkresům velitel nejen správně sestaví samotnou konstrukci, ale také předběžně vypočítá množství požadovaných stavebních materiálů.

Výkres bude muset být proveden samostatně, protože neexistuje žádný univerzální design grilu.

Když je výkres připraven, musíte napsat seznam požadovaných materiálů. Nezapomeňte na materiály pro nadaci.

Nadace

Při zapáleném ohni

Levný a snadno použitelný monolitický pásový základ je pro tuto strukturu perfektní. Není nutné ji prohlubovat.

Hliněné řešení

Žáruvzdorné cihly

BBQ nebo BBQ

Objednání

Grilování je často zaměňováno s grilem nebo grilem. Ve skutečnosti lze chutné jídlo vyrobit v kterémkoli z výše uvedených zařízení. Všechny tři návrhy však pracují odlišně.

Gril se dnes používá především v elektrické verzi. Toto je zařízení, ve kterém se produkt otáčí na rožni.

Opatření

Při práci s grilem musíte dodržovat bezpečnostní pravidla.

Bezpečnostní opatření jsou následující:

Obecné zařízení grilovací trouby s kotlem a dřezem

V terminologickém aspektu se výrazem „grilování“ rozumí způsob pečení masa nebo rostlinných produktů při žhavém uhlí při teplotě v rozmezí 100 — 130 ° C.

Velká grilovací pec má mnoho pozitivních a několika negativních vlastností.

Tabulka: výhody a nevýhody grilovací trouby

Fotogalerie: hotové projekty grilovacích pecí

Výběr materiálu, výpočet požadovaného množství

K přípravě grilovacích pecí se používá celá řada materiálů, včetně cihel, kovu, kamene a jílu.

Z toho můžete vytvořit monolitickou strukturu.

Nejvhodnějším, nejkvalitnějším a nejodolnějším materiálem pro kamna je cihla. Má standardní velikost a tvar.

Nejlepší materiál pro kamna je cihla

Kromě hlavního stavebního materiálu budete potřebovat:

Všechny tyto materiály vyžadují pečlivé výpočty.

Cihly, hliněné malty

Chcete-li postavit grilovací pec, budete potřebovat 810-820 žáruvzdornou červenou a 30-35 šamotů. Tloušťka švů mezi nimi je 3–5 mm.

Beton, písek, štěrk

Protože grilovací pec bude kombinovat několik pracovních oblastí, její konstrukce zabere velkou plochu země. Aby byl tento komplex stabilní, je nutné vytvořit kapitálovou základnu. Jako takový je vhodný deskový základ.

Při použití stejného vzorce se vypočítá objem písku a štěrku. Pro základnu je vyžadována vrstva každého materiálu o tloušťce 10 cm, z čehož vyplývá, že je zapotřebí písku: 2,7 ∙ 1,0 ∙ 0,1 = 0,27 m³. Toto je stejná hodnota pro štěrk.

Armatura

Dvojitá vrstva grilu zesílí základnu

Stejný princip výpočtu se používá pro výpočet množství výztuže pro šířku základny. K tomu bude 100: 10 = 10 kusů, v lineárních metrech to bude: 2,7 = 10 = 27 m.

Tyto hodnoty je nutné přidat, abyste získali celkový parametr pro jednu mřížku: 26,6 + 27 = 53,6 m.

Protože konstrukce umožňuje dvě rošty, pak 53,6 ∙ 2 = 107,2 běžných metrů.

Nyní musíte spočítat počet výztužných prvků spojujících dvě části rámu. ETyto pruty jsou umístěny podél obvodu (v průsečíku každé tyče), jakož i uvnitř struktury, ve vzdálenosti 90 cm od sebe v řadách.

Chcete-li zabránit prohýbání struktury, můžete přidat spoje

Nyní musíte vypočítat celkový počet výztuží v běžných metrech: 107,2 + 14,4 = 121,6 m.

Hydroizolace základů

Pro výpočet požadovaného množství hydroizolačního materiálu musíte najít základní plochu. Plocha tohoto obrázku je určena následujícím vzorcem: S = a ∙ b, kde a je šířka, b je délka obdélníku. Nahraďte hodnoty: 2,7 ∙ 1,0 = 2,7 m².

Nuance použití

Abyste mohli grilovací pec a její pracovní prvky potěšit dlouhou dobu, musíte ji správně používat:

Můžete si postavit grilovací pec vlastníma rukama, pokud budete striktně dodržovat pokyny a zacházet s tímto procesem zodpovědně. Tento design vám bude sloužit po dlouhou dobu a plně splní vaše očekávání.

Co potřebujete pro výstavbu?

Nejlepším materiálem pro stavbu jsou šamotové cihly (kamna). Odolává velkým teplotním změnám a nedegraduje se. Jako maltu na zdivo použijte hlínu s pískem. Vyžaduje to však předmáčení.

Pro venkovní grilování z cihel potřebujete dobrou základnu, což znamená, že pro stavbu potřebujete stavební materiál (cement, písek, štěrk, překližku nebo bednění, výztuž, kameny a drcený kámen).

Budete také potřebovat kovové rohy, mříže, západky, plech. Pokud plánujete výrobu výklenků a pracovního prostoru, budete potřebovat kamennou desku, dveře mohou být vyrobeny ze dřeva nebo kovu.

Z požadovaných nástrojů:

 • lopata;
 • Mistryně OK;
 • úroveň;
 • kbelíky na řešení;
 • míchačka na beton nebo žlab;
 • Kotoučová pila.

Projekt se určitě vyvíjí nebo se připravuje hotový. Je nejen vhodné na něm provádět práce, ale také vypočítat požadované množství materiálu. Malá populace nikdy neublíží, ale velké přebytky jsou zbytečné.

Zednické práce

Den před pokládkou se cihla doporučuje nalít vodou nebo ponořit do ní 20-30 sekund bezprostředně před pokládkou. To zajistí lepší přilnavost a materiál samotný nenasbírá vlhkost z jílu.

Pořadí cihlového grilu je znázorněno na následujícím obrázku. Pokud chcete objednávku nakreslit sami, je nejvhodnější to udělat na kusu papíru v kleci.

První řada zdiva, stejně jako druhá, je pevná. Sokl může mít různou výšku, v závislosti na projektu, a několik oddílů, ve kterých je vhodné skladovat palivové dříví, dřevěné uhlí, některé nádobí atd.

Dále přejdeme k položení topeniště (střední část).

Pro pánev můžete použít prefabrikovaný betonový podstavec s výztuží nebo jej položit z cihel.

Z výše uvedeného je topeniště pokryto železobetonovým nosníkem nebo železným rohem. Ještě jedna řada cihel je položena na můstek shora.

Při pokládání se doporučuje ponechat malé mezery, což umožní průnik vzduchu a lepší spalování.

Dále se položí větrné stěny a vytvoří se sběrač kouře. Trubka je připevněna k podpůrným sloupům a postupně se zužuje. Toto je nejjednodušší design. A aby byla chráněna před deštěm, nad ní je instalována kovová clona.

V jednoduchých schématech cihel páječky, potrubí může úplně chybět, stejně jako větrné zdi.

Projekty, schémata a výkresy

Existuje mnoho hotových projektů zděných páječů, které se liší úrovní náročnosti provedení, nákladů a dekorativních možností. Můžete si vytvořit vlastní výkres na základě existujících diagramů.

Představujeme schéma pánev, podle kterého je snadné postavit pánev z cihel vlastními rukama.

Můžete si postavit páječku z vlastních rukou podle následujícího obrázku.

Další kresba a skutečná fotografie k ní, podrobné pokyny pro stavbu grilu z cihel.

Nejjednodušší možnost

Pokud se plánuje výstavba pevné konstrukce, která by se dala používat po celý rok, pak se umístí stacionární cihlová pánev, doplněná větrnými stěnami a komínem.

Doporučujeme vám sledovat následující video. Poskytuje postupné pokyny pro stavbu cihlového grilu sami.

Brazier pro letní rezidenci: typy a vlastnosti konstrukce

Pánev pro letní rezidenci lze vybrat z několika možností:

Přenosný gril je pohodlný, ale není odolný

 • mobilní pánev — nejčastěji je vyrobena z plechů střední tloušťky a pro zjednodušení pohybu je konstrukčně vytvořena ve formě vozíku na kolech. Kromě samotného grilu může mít řezací stůl, místo pro skladování palivového dříví a špízů. Kované mobilní barbecue pro letní rezidenci vyrobené ze železa, vynikající, s prolamovanými vzory, se mohou stát skutečnou ozdobou místa. Aby byly chráněny před nečistotami a korozí, jsou umístěny v technické místnosti na zimu.

Stylový a pohodlný mobilní gril

BBQ gril jako designový prvek

 • stacionární gril — odkazuje na malé architektonické formy příměstské oblasti. Jedná se o poměrně masivní strukturu, která bude vyžadovat spolehlivý základ, pro její konstrukci můžete použít kámen, cihlu, kov v různých rozměrech a kombinacích. Stacionární gril vám umožňuje regulovat průtok vzduchu, což znamená intenzitu spalování uhlí, v mobilních verzích musíte použít stříkací láhev s vodou.

Krásná kuchyně se stacionárním grilem

Harmonická kombinace grilu a světlého designu kuchyně

Gril pro letní rezidenci z cihel je poměrně drahá pevná konstrukce. Její nepochybnou výhodou je vysoká tepelná kapacita, po zahřátí v takovém grilu může být vařena po velmi dlouhou dobu.

Cihlová pánev je poměrně drahá pevná konstrukce

Konstrukce grilu začíná výběrem místa. Je optimální, pokud bude umístěn mimo dřevěné budovy, stromy a jiné hořlavé předměty. Stojí za zvážení směru převládajících větrů, aby kouř nevnikl do domu ani nevytvářel nepohodlí sousedům.

Zajímavý a zároveň pohodlný design stacionárního grilu

Červená cihla je vhodná pro stavbu — je schopna odolat extrémním teplotám (vytápění, chlazení), aniž by se zdeformovala, nemění své lineární rozměry a nepraská.

Cihlová pánev je schopna odolat extrémním teplotám

Prostorné nádvoří v klasickém stylu s grilem

Obr. 1. Kresba nejjednoduššího cihlového grilu

Obr. 2. Schéma cihlového grilu (barbecue) s komínem a místem pro skladování palivového dříví

Obr. 3. Pájka z cihel

Brazier s baldachýnem ve venkovském stylu

Rada! Den před položením cihly musí být dobře napojena vodou — poté z roztoku nevyčerpá vlhkost, zdivo bude silnější

Cihlová pánev je nejen praktická, ale také stylová

Grilování na terase v moderním stylu

Brazíři v zemi vlastníma rukama — všechny podrobnosti a jemnosti stavby na videu:

Přípravné práce

Systém

Nejprve by měly být vytvořeny výkresy. Díky těmto výkresům velitel nejen správně sestaví samotnou konstrukci, ale také předběžně vypočítá množství požadovaných stavebních materiálů.

Výkres bude muset být proveden samostatně, protože neexistuje žádný univerzální design grilu.

Když je výkres připraven, musíte napsat seznam požadovaných materiálů. Nezapomeňte na materiály pro nadaci.

Nadace

Při zapáleném ohni

Levný a snadno použitelný monolitický pásový základ je pro tuto strukturu perfektní. Není nutné ji prohlubovat.

Hliněné řešení

Žáruvzdorné cihly

BBQ nebo BBQ

Objednání

Grilování je často zaměňováno s grilem nebo grilem. Ve skutečnosti lze chutné jídlo vyrobit v kterémkoli z výše uvedených zařízení. Všechny tři návrhy však pracují odlišně.

Gril se dnes používá především v elektrické verzi. Toto je zařízení, ve kterém se produkt otáčí na rožni.

Opatření

Při práci s grilem musíte dodržovat bezpečnostní pravidla.

Bezpečnostní opatření jsou následující:

Výběr místa pro cihlový gril

Poté, co jste zvážili všechny klady a zápory, jste ohodnotili a vybrali místo k pobytu. Můžete vidět fotografii zděných páječů a začít vybírat projekt.

Vlastní konstrukce grilu

Kamkoli vás vezme vaše představivost, hlavní fáze výstavby všech cihlových grilování jsou plus nebo mínus stejné. Za zmínku stojí hloubka výklenků a rozměry kovových prvků získaných v budoucnosti. Jak tedy vyrobit pánev na vlastní ruce:

Cihlová zeď pokládka

Je vhodné nalít potěr na betonovou základnu základu a vyrovnat úroveň podlahy. Poté položíme hydroizolaci, například střešní krytinu. Stěny jsou položeny na pravidelnou maltu v jedné cihle.

Často je vidět zesílení kovovými tyčemi. Nezapomeňte na krásu, stěny by měly být vyrovnány, přebytečné řešení odstraníme včas, z projektu se nevzdáváme. Při vytváření oblouků nezapomeňte na symetrii.

Složení však nebude kompletní bez vrchlíku nebo střechy. Pokud není altán naplánován kolem krbu, je pro trvanlivost grilu a pohodlný pobyt při vaření nezbytný vrchlík.

Střešní konstrukce může být libovolná, neexistují žádná omezení. Hlavní věc je účelnost, bezpečnost a soulad s obecným stylem krajinářské organizace místa.

Velké povrchy zakryjte nejlépe materiály odolnými vůči teplotě. Například široce se používá kov a polykarbonát. Nehořlavý materiál, snadná instalace, má vysoké dekorativní vlastnosti.

Dalším populárním řešením pro zlepšení myšlenky grilování v moderních podmínkách je udírna.

Jemnosti komínového zařízení

 • Pokud plánujete používat gril jako gril / gril / udírnu, musíte předem myslet, kde a jaké prvky jsou odstraněny, aby nenarušovaly touhu.
 • Je lepší postavit komín z plnohodnotných cihel, což snižuje riziko selhání a spěchání při přehřátí.
 • Pro správnou funkci doporučujeme zakrýt komín kabinou.
 • Používejte pouze nehořlavé materiály. Pokud existuje baldachýn, může být namočen do speciálních řešení.
 • Sběrač kouře může být vyroben z kovu, což usnadní konstrukci.
 • Se složitou strukturou oblouků se při konstrukci grilu používá kruh.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector