Románský styl v interiéru: prvky a základní prvky | Green-Pages.info

Vnímání gotiky jako ponurého jevu je literární klišé. Gotický design je propleten se světlem a milostí

V důsledku všech inovací se gotická katedrála vrhla vzhůru a naplnila se světlem. Chrámy naplňovaly obecnou představu o nebeském království na zemi a byly plné vzorů a ozdob.

Nový architektonický design samozřejmě nebyl bez nedostatků. Protože oblouk tlačil na sloupy nejen shora dolů, ale také do stran, musely být sloupy a stěny zesíleny speciálními létajícími opěrkami umístěnými po stranách mimo budovu.

Dnešní stavitelé si samozřejmě nemohou dovolit takovou nepřípustnou spotřebu materiálů a prostoru. Nicméně, kdo řekl, že k vytvoření atmosféry středověku u vás doma, musíte jít do tolik detailů.

Velkolepá výzdoba gotických kostelů dosud nedosáhla úplného odloučení od reality, ke kterému dojde v období baroka. Gotické designové prvky nikdy nejsou v rozporu s dekorem.

Bar
A konečně, gotický nábytek se může docela extravagantně promíchat do i minimalistického prostředí. Například v tomto minibaru se mi zdá, že se dokonale hraje řada vícebarevných lahví připomínajících vitráže různých odstínů.

Ještě jemnější vtip je na zdi vpravo. Obaly časopisu Playboy visí přímo nad starou hrudí. Jsou umístěny ve tvaru kříže, který ukazuje moderní modly v celé jejich slávě.

Když se objevil gotický styl

Jedním z důvodů pro výšku budov v gotickém stylu je touha středověkého člověka k Bohu.

Styl přišel do interiéru z architektury a zpočátku způsobil pouze negativní recenze. Například kulturní postavy italské renesance, včetně velkého Raphaela, o něm mluvily hanlivým způsobem a označovaly ho za barbarské, postrádající estetiku.

Spolu s viktoriánskými interiéry se „barbarský styl“ stal v 18. a 19. století opět populárním. Vývoj stavby umožnil vytvořit vyšší a „lehčí“ budovy.

Charakteristické rysy stylu

Gotický styl, původně zahalený v mystických představeních, má velmi specifické vlastnosti.

Dobré vědět:  Design jednopokojového Chruščov; 100 fotografií perfektních nápadů na interiér | Green-Pages.info

Tyto zahrnují:

Přítomnost všech těchto prvků v designu interiéru není nezbytně nutná, je důležité udržovat rovnováhu v kombinaci prvků.

Designové vlastnosti

Gothic zahrnuje směs aristokratické anglické elegance se sofistikovaností a vznešeností.

Jaké materiály lze použít

Přirozenost je hlavním pravidlem pro výběr materiálů. Preferovány jsou přírodní kameny, dřevo a kov. Kromě toho je možné použít drahé mramorové, kované prvky, sklo, řezby.

Silné textilie (samet, záclona, ​​velur, damaškové hedvábí, satén a brokát) vytvoří skutečnou atmosféru středověku. Levné umělé materiály a plasty rozhodně nejsou vhodné.

Nábytek

Stejně jako všechno v gotickém interiéru má nábytek tendenci stoupat. Každý prvek je bohatě zdoben řezbami, vitrážovými okny, kovanými kováními, ornamenty, keltskými symboly a přírodním kamenem.

Možné předměty pro vybavení pokoje:

Nábytek tohoto typu lze nalézt v nezdravých obchodech, v aukcích nebo na zakázku.

Barevná paleta

Barevná paleta gotického interiéru je dána touhou designérů přiblížit se historické přesnosti.

Barvy jsou rozděleny do několika kategorií:

  • světle: bílá, béžová, mléčná;
  • hlavní diktované tradicí: třešeň, rubínová, šedá, tmavě modrá, modro-černá, monochromatická černá.
  • další: zlato, stříbro, fialová, růžová, modrá, smaragd.

Světlé barvy zeslabují temnotu a tupost těch hlavních. Velkolepým prvkem stylu jsou vitráže, jejichž barevná paleta je prakticky neomezená, v nich převládají bohaté barvy: červená, hnědá, žlutá, modrá.

Výzdoba

Vysoká cena stylu je způsobena velkým počtem přírodních detailů a starožitností.

Existují některá jednoduchá pravidla, díky nimž dekorativní prvky lépe odhalí potenciál stylu:

Historie stylu

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector