Rozpočtový skleník vyrobený z plastových trubek: mistrovská třída + jednoduché projekty

Proč je PVC nejlepším skleníkovým materiálem?

Stavební odborníci doporučují používat trubky z PVC z následujících důvodů:

 • Síla. Taková potrubí se pod obrovskou hmotností nerozbijí. Studie ukázaly, že jeden prvek z PVC o průměrné velikosti vydrží hmotnost až 500 kilogramů;
 • Pružnost. Jak víte, pro stavbu skleníku musíte vytvořit oblouky z trubek. Je poměrně obtížné to udělat z kovových a dřevěných materiálů, zatímco trubky z PVC lze snadno ohýbat do požadovaného tvaru. Oblouky pro skleník pro svépomocné použití se snadno vyrábějí, pouze pokud jako výchozí materiál použijete PVC;

PVC trubky se dobře hodí k ohýbání

 • Trvanlivost. Všechny produkty z polyvinylchloridu se nerozkládají po celá desetiletí. Skleník proto bude po mnoho let spolehlivým domovem pro vaše rostliny.

Zajímavé možnosti pro skleníky z PVC trubek

Pokud se rozhodnete vyrobit skleník z plastových trubek vlastními rukama, pak je polyvinylchlorid tím nejlepším materiálem, jaký dnes existuje.

Podrobné pokyny pro stavbu skleníku

Tvorba skleníku se skládá ze 4 fází:

 • Stavba základu ze dřeva;
 • Instalace spojovacích prvků pro PVC trubky;
 • Instalace oblouků;
 • Krycí skleník.

Podívejme se podrobněji na každý proces.

Stavba základu ze dřeva

Za prvé stojí za to vyrovnat plochu vyhrazenou pro skleník. Použijte svinovací metr a ocelové tyče k označení rohů skleníku. Pomocí úrovně můžete zkontrolovat, jak rovná je země.

Značení pro založení skleníku

Skleníkové dřevěné nadace

Instalace spojovacích prvků pro PVC trubky

Vzdálenost mezi tyčemi musí být stejná

K upevnění oblouků můžete také použít speciální brýle, které jsou připevněny přímo k dřevěné základně.

Upevňovací oblouky se speciálními brýlemi z PVC

Instalace oblouků

Chcete-li vytvořit oblouky z plastových trubek, budete potřebovat ohýbačku trubek nebo konstrukční vysoušeč vlasů, abyste trubku zahřáli a dali jí tvar oblouku. Jakmile je oblouk připraven, nasadí se na ocelovou tyč z obou stran a připevní se k základně pomocí svorky.

Upevnění základny oblouku pomocí svorky k základně

Po instalaci všech oblouků v horním bodě je drát po celé délce skleníku připevněn. Tato další výztuha dodá struktuře pevnost a stabilitu.

Montáž výztuh do oblouků

Průmysl PVC nabízí velký výběr tvarovek pro potrubí, proto existují speciální kříže, které dodávají konstrukci reprezentativní vzhled a snadnou instalaci.

Řada armatur může výrazně zjednodušit proces montáže skleníku

Nakonec byste tedy měli dostat rám se základem, který stačí zakrýt filmem.

Skleníkové krytí

Užitečná rada! K připevnění fólie k rámu použijte podélně odříznuté délky pružné hadice.

Jednoduchý způsob připevnění fólie k rámu trubky

Takže budete moci vyrobit skleník z plastových trubek z PVC vlastníma rukama.

1. Jak vyrobit skleník z agrofibru a výztuže vlastními rukama

teplica-exp.ru

2. Oblouky se ohýbají z výztuže o průměru 8 mm. Poté nasadili kapací zavlažovací trubice nebo starou hadici, přičemž ponechali 10–20 cm od každého konce, aby bylo vhodné konstrukci zasunout do země.

ebayimg.com

3. Po označení instalačních bodů oblouků se do země zatlačí úlomky ocelových trubek nebo vyvrtané dřevěné kolíky dlouhé 20 — 30 cm a do nich se vloží výztuž.

stopdacha.ru

stblizko.ru

5. Pokud je to požadováno, oblouky můžete připevnit nikoli k trubkám zaraženým do země, ale ke kovovým vodítkům pevně připevněným podél okrajů základny. Tento design vám umožní skládat skleník jako akordeon pouhým pohybem oblouků.

Dobré vědět:  Pomocí horkovzdušných pistolí vytápíte venkovský dům

must.kz

6. Volné konce spunbondu na koncích musí být smontovány, svázány uzlem a zajištěny kolíkem, zeminou nebo jiným způsobem.

samara.kinplast.ru

Zde jsou podrobné pokyny k videu.

7. Jak vyrobit skleník z polykarbonátu s kovovým rámem vlastními rukama

1. Standardní velikost polykarbonátu je 2 100 × 6 000 mm, takže je vhodné jej rozřezat na čtyři nebo dva kusy o velikosti 2,1 × 1,5 m, respektive 2,1 × 3 m. Takové kousky budou optimální pro skleník o rozměrech 3 × 6 metrů.

2. Pro spolehlivé upevnění a rozložení zatížení větrem je pod skleníkem vytvořen základ. Může to být pásový mělký základ, rám vyrobený ze dřeva ošetřeného antiseptikem nebo ocelové rohy zatlačené do země.

Kanál YouTube Jevgenije Kolomakina

3. Konstrukci skleníku tvoří oblouk, který je tvořen oblouky z profilované ocelové trubky 20 × 20 mm, umístěné ve vzdálenosti jednoho metru od sebe.

4. Oblouky jsou k sobě připevněny podélnými řezy ze stejné trubky, které jsou spojeny svařováním.

5. Na přední straně jsou uspořádány dveře: z trubky je přivařen rám o rozměrech 1,85 × 1 m, který je k rámu připevněn pomocí závěsů. Ventilační okno o rozměrech 1 × 1 m je vyrobeno podle stejného principu a je umístěno na zadní straně.

6. Pokrytí polykarbonátem začíná od konců. Plech je rozřezán na polovinu, připevněn k profilu pomocí speciálních samořezných šroubů s tepelnými podložkami a poté oříznut podél oblouku ostrým nožem. Poté se namontují boční stěny.

Druhy skleníků pro letní chaty

Pokud plánujete postavit skleník vlastníma rukama z levných komponentů, předem naplánujte, který design nejlépe vyhovuje požadavkům:

Příklad sestavy klenuté konstrukce

Letní obyvatelé si často stěžují, že takové mini-skleníky odlétají od sebemenšího větru. Aby byly stabilnější, postavte si prkennou základnu, která může současně sloužit jako boční strany zahrady:

Když se zahřeje, zajistěte větrání zvednutím krycího listu z jedné strany a pokud je to nutné, zastíňte rostliny gázou nebo tenkým spunbondem.

Video: skleník s rozpočtem pro kutily

Video 1: Rozpočet skleníku s jednoduchým designem

Video 2: Instalace základu z lišty

Video 3: Svařovací prvky rámu

Video 4: Pokrytí skleníku polykarbonátem

Ruská baletka, tanečnice a veřejná osobnost Anastasia Volochková si na dlouhou dobu pronajímala předměstské bydlení. Ale udělala dobře. Dále

Kompetentní přístup k uspořádání střechy skleníku nebo skleníku šetří letní obyvatele před mnoha problémy. Některé modely jsou k dispozici. Dále

Pěstováním plodin v interiérech si můžete zajistit čerstvou zeleninu a dokonce si vytvořit další zdroj příjmu. … Dále

I za nejlepších podmínek se vývoj skleníkových rostlin zastaví, když se sníží denní doba. Kumulativní čas. Dále

U všech druhů skleníků v obchodě je myšlenka vlastní montáže domácího skleníku stále aktuální. Obzvláště populární v tomto. Dále

Organizace celoroční skleníkové ekonomiky se na první pohled neliší od sezónního pěstování zeleniny. Ve standardním skleníku to vypadá dost. Dále

Chcete-li pěstovat sazenice a zeleň na osobním pozemku, stačí postavit malý polykarbonátový skleník vlastníma rukama. Ty ,. Dále

Co potřebujete k tomu, abyste si sami postavili skleník?

Konstrukce skleníku je poměrně fascinující a nekomplikovaný proces, jehož hlavní fáze jsou uvedeny na fotografii níže.

Nejrychlejší skleník z PVC

Skleník se skládá ze tří hlavních prvků: základ, rám, kryt. Tyto prvky jsou vyrobeny z následujících materiálů:

 • PVC trubky. Je žádoucí, aby jejich průřez byl 13 mm, protože tato velikost je nejoptimálnější pro vytvoření skleníku;
Dobré vědět:  Výběr umyvadlové baterie

 • Desky. Upřednostňujte zpracované odolné dřevo o tloušťce od 20 do 40 milimetrů. Před pokládkou je vhodné je zakrýt průhledným lakem — tento manévr dodá struktuře pevnost;

Základové desky

 • Ocelový drát. Vyžaduje se pro připojení potrubí k sobě. Připravte sekce od 80 cm do 1 metru. Jejich počet by měl být dvakrát tolik než potrubí;
 • Povlak. K tomuto účelu můžete použít speciální skleníkovou fólii nebo polykarbonátové desky. Jsou dostatečně silné, aby chránily rostliny před negativními faktory prostředí. Kromě toho jsou prodyšné, takže plodiny nevyschnou;
 • Budete také potřebovat kladivo, kleště, šrouby, hřebíky a jiné drobnosti.

Ocelové tyče různých tloušťek

Chcete-li vyrobit skleníky vlastními rukama z PVC trubek, zásobte všechny výše uvedené materiály ve správném množství. Čím větší je velikost skleníku, tím více materiálu bude potřeba.

Související článek:

Skleník pro kutily z profilové trubky. Samostatná recenze poskytuje podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce z tvarované trubky s příklady fotografií.

Co potřebujete vědět o sklenících

Jmenování

Stejně jako skleník se skleník používá k vytvoření příznivého mikroklimatu při přípravě sazenic nebo při plném pěstování rajčat, okurek, zelí a jiných rostlin.

Design

Pro ventilaci jsou k dispozici odnímatelné panely nebo otevírací příčky. Topení se provádí pomocí teplovodního ohřevu radiátory, infrazářiči nebo horkým vzduchem ze zdrojů tepla mimo skleník.

Instalace

6. Jak vyrobit skleník z filmu s dřevěným rámem vlastními rukama

  Standardní řez dřeva je 6 m, takže tento údaj je výchozím bodem. Nejčastěji se skleníky vyrábějí 3 × 6 m, ale pokud je to žádoucí, lze velikost zmenšit nebo zvětšit. Hotový projekt s výpočty materiálů je k dispozici na tomto odkazu.

Použití profilové trubky pro stavbu

Vzhledem k tomu, že skleník neznamená velké mechanické zatížení a projekt musí rozumně kombinovat kvalitativní charakteristiky a náklady celého projektu, měl by být pro rám zvolen malý profil.

Pro konstrukci skleníkového rámu bude optimální profil s průřezovými stranami 2 * 2 cm a 2 * 4 cm. Na nosných konstrukcích se používají obdélníkové trubky, čtvercové — pro konstrukci příčných překladů a šikmých zarážek (pokud jsou stanoveny v projektu).

Výrobci nabízejí trubky ve standardních délkách 3, 6 a 12 lineárních metrů. Při přípravě projektu byste měli vzít v úvahu tuto okolnost a očekávat, že použijete profil bez zbytků.

Druhy domácích skleníků

Dva typy domácích skleníků se rozšířily:

Poznámka! Užitečný objem obou struktur, pokud jsou ve stejné oblasti, se neliší.

Jak vybavit vchod

Dveře mohou být vytvořeny z jednoho kusu nebo uprostřed rozděleny na dvě části. Dvojité dveře vám umožní samostatně používat horní část jako okno v chladném počasí.

Poznámka! Doporučená výška dveří je 1,8 m, šířka 80-90 cm. Je výhodné, když dveřmi skleníku projde standardní zahradní vozík.

Pokyny pro instalaci skleníku

Instalace skleníku začíná určením jeho umístění. Nejlepší možností je umístění konstrukce z jihu na sever.

Rozdíl v úrovni země není u lehkých konstrukcí větší než 10 cm.

Těžké konstrukce (z profilové trubky) se instalují na bodové podpěry nebo pásový základ.

Poznámka! Je pohodlnější sestavit rám pro skleník z neošetřeného profilu elektrickým svařováním. Instalace pozinkovaného profilu se provádí upevněním dílů na šrouby a samořezné šrouby.

Schéma instalačních prací:

Dobré vědět:  Designová řešení pro kombinovanou kuchyň

Domácí skleník vydrží desetiletí bez další údržby.

Výroba skleníku z PVC trubek

Vlastníci stránek často raději kupují hotovou možnost, ale není to vždy vhodné pro váš web. V tomto případě bude nejlepším řešením problému skleník na trubky pro kutily. Vyrobit si to navíc není tak obtížné.

Co si musíte zapamatovat před zahájením práce

Před zahájením výstavby byste měli vzít v úvahu následující nuance:

 • plocha pozemku;
 • umístění;
 • přítomnost osvětlení a zalévání.

Plastový skleník vytvořený vlastními rukama je také vhodný, protože trubky se snadno ohýbají, stříhají, lepí a připevňují k sobě. Používají se dva typy trubek;

 • modely z pevného PVC — pro přísné a rovnoměrné struktury;
 • flexibilní modely z PVC nebo polypropylenu — pro klenuté, sférické a sférické skleníky.

Projekt výstavby potrubí

Výběr nástrojů a materiálů bude záviset na zvoleném typu konstrukce. Přibližný algoritmus akcí je následující:

 1. montáž základny;
 2. montáž rámu z profilové trubky;
 3. potahování filmem nebo polykarbonátem;
 4. vybavení konců a stran;
 5. přidání dalšího příslušenství.

Instalace základny pod skleníkem

Kapitálový základ není nutný, bude stačit jen dát rám, který dodá základu tuhost. V našem případě bude skleník ve formě oblouku. Pro základnu můžete použít:

 • nosníky 6 x 12,8 x 12 cm;
 • PVC trubky.

V tuto chvíli je nejjednodušší možností nainstalovat rám vyrobený ze silných desek. Fáze:

Další materiály pro montáž

Poté, co postavíte základnu, pokračujte v další výstavbě, ale zásobte se následujícími materiály:

Obecná doporučení pro stavbu

Každý projekt má své vlastní charakteristiky a pokud vás zajímá, jak postavit skleník vlastníma rukama, zde jsou hlavní doporučení:

Kupodivu se tento design nebojí deště a větru.

Použití profilové trubky pro stavbu

Protože skleník neznamená velké mechanické zatížení a projekt musí přiměřeně kombinovat kvalitativní charakteristiky a náklady celého projektu, měl by být pro rám zvolen malý profil.

Pro konstrukci skleníkového rámu bude optimální profil s průřezovými stranami 2 * 2 cm a 2 * 4 cm. Obdélníkové trubky se používají na nosné konstrukce, čtvercové — pro konstrukci příčných překladů a šikmých dorazů (pokud jsou stanoveny v projektu).

Výrobci nabízejí trubky ve standardních délkách 3, 6 a 12 lineárních metrů. Při přípravě projektu byste měli vzít v úvahu tuto okolnost a očekávat, že použijete profil bez zbytků.

Druhy domácích skleníků

Dva typy domácích skleníků se rozšířily:

Poznámka! Užitečný objem obou struktur, pokud jsou ve stejné oblasti, se neliší.

Jak vybavit vchod

Dveře mohou být vytvořeny z jednoho kusu nebo uprostřed rozděleny na dvě části. Dvojité dveře vám umožní samostatně používat horní část jako okno v chladném počasí.

Poznámka! Doporučená výška dveří je 1,8 m, šířka 80-90 cm. Je výhodné, když dveřmi skleníku projde standardní zahradní vozík.

Pokyny pro instalaci skleníku

Instalace skleníku začíná určením jeho umístění. Nejlepší možností je umístění konstrukce z jihu na sever.

Rozdíl v úrovni země není u lehkých konstrukcí větší než 10 cm.

Těžké konstrukce (z profilové trubky) se instalují na bodové podpěry nebo pásový základ.

Poznámka! Je pohodlnější sestavit rám pro skleník z neošetřeného profilu elektrickým svařováním. Instalace pozinkovaného profilu se provádí upevněním dílů na šrouby a samořezné šrouby.

Schéma instalačních prací:

Domácí skleník vydrží desetiletí bez další údržby.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector