Sádrokartonové vnitřní příčky: jak na to sami | Green-Pages.info

Ozdobné vnitřní sádrokartonové příčky pro územní zónování

Dveře mohou také přepážku doplňovat. Může být připevněn k samotnému materiálu nebo může být zabudován do otvoru zakončeného sádrokartonem.

Dveře v sádrokartonové konstrukci

Tato možnost vám umožní vytvořit dvě z jedné místnosti, což zvětší osobní prostor každého člena rodiny.

Instalace sádrokartonových dveří

Můžete také vytvořit krabici, ve které jsou vestavěné vnitřní dveře skryté.

Sádrokartonová příčka s dveřmi

Ale tato možnost má minus, protože v průběhu let se tam hromadí prach a aby se odtud odstranily všechny usazeniny, budete muset rozebrat nejen celou strukturu sádrokartonu, ale také laminát.

V koupelně také používají sádrokartonové příčky, upřednostňují pouze odrůdy odolné vůči vlhkosti, které mají zelenkavou barvu listů.

Územní plánování v koupelně

Můžete si vytvořit samostatnou koupelnu a toaletu nebo skrýt pračku s umyvadlem v krabici.

Dlaždice mohou být přilepeny na sádrokartonové desky nebo natřeny vodotěsnou dekorativní barvou. Existuje mnoho možností dokončení.

Příčka mezi toaletou a koupelnou

Ve velkých studiích se dělí mezi kuchyň a obývací pokoj. Chcete-li to provést, můžete vytvořit průchozí strukturu ve formě police, která propustí více slunečního světla.

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem

Nebo takové sádrokartonové příčky se používají k oddělení rekreační oblasti a přijímání hostů, jinými slovy, mezi ložnicí a obývacím pokojem. Mezi postel a pohovku je tedy umístěna bariéra.

Průchozí přepážka mezi ložnicí a jídelnou

Pokud je postel oddělena, je lepší použít matné sklo ve spojení se sádrovou deskou nebo vytvořit přepážku bez oken, aby se zabránilo zbytečnému zájmu.

Oddělení postele od pohovky

Pokud jsou v rodině děti různého pohlaví a není možné každému z nich přiřadit oddělenou ložnici, je také možné pomocí techniky územního plánování alokovat podle jejich osobního prostoru.

Dětský pokoj s přepážkou

Instalace sádrokartonových příček: tipy a nápady

Přestože je instalace sádrokartonového oddílu velmi snadná, je třeba znát některé nuance.

Sádrokartonové desky jsou připevněny od středu k okrajům tak, aby se zářezy na méně nápadných místech.

Pokud je vzdálenost mezi profily menší než jeden metr, pak všechny stejné, musíte vytvořit vodítko uprostřed konstrukce, abyste získali tuhost.

Je lepší řezat sádrokarton připojením k samotné struktuře. Požadovaný list je šitý samořeznými šrouby podél obvodu k profilu, na druhé straně na okraji je proveden nožem, ohnutý podél řezu a velmi rovnoměrně se odlamuje.

Na podlaze pomocí pásky a tužky stříhají desky ze sádrokartonu, pouze pokud jsou složité vzory nebo existuje nebezpečí, že se plech rozlomí.

Také při instalaci příčných profilů k vyztužení struktury je třeba změřit vodorovné vodítko s úrovní, protože to je to, co může ohýbat a dále kazit vzhled hotové struktury, a přidávat potíže při opláštění.

Pokud jsou do přepážky vloženy dveře, mohou být krajní vodítka vyztužena dřevěnou tyčí. Je třeba ji přesně přizpůsobit velikosti profilu, aby se nic nedeformovalo. To vše je také upevněno samořeznými šrouby na 35.

Samořezné šrouby jsou do profilu přišroubovány pomocí tyče.

Chcete-li připojit příčná žebra k vodítkům, můžete rozdělit tři strany, takže bude pohodlnější provést instalaci na některých místech.

Takže jsou zašroubovány tři šrouby.

Nezapomeňte dodržovat bezpečnostní opatření: rukavice by měly být na rukou, ochranné brýle na očích.

Rukavice chrání vaše prsty před zraněním pomocí samořezných šroubů.

Zde je několik pravidel, která vám umožní doma vytvořit designové zázraky.

Odrůdy dělících stěn

Existuje mnoho konstrukčních řešení pro dělící stěny.

Dekorativní oddíly

Nefungují jako nosná zeď, jsou prezentovány ve formě tenkých falešných stěn.

Pergola

Obývací pokoj odděluje od kuchyně kuchyňská linka. Vyrobeno v šířce ne více než 155-170 centimetrů. Organicky se hodí do většiny interiérů.

Tímto způsobem můžete výrazně zlepšit celkovou estetiku prostoru, učinit jej mnohem pohodlnějším, pohodlnějším a přidat do něj nějakou chuť.

Vitrína

Skleněná přepážka se používá po celé výšce místnosti. Ve velkých bytech vypadá dobře. Sklo může být matné nebo průhledné.

Skleněné příčky poskytují příležitost kompetentně rozdělit prostor, stanovit pro něj nezbytné hranice, aniž by situaci přetížily.

Trávní přepážka

Existuje spousta zelených vzorů, které mohou být skvělým řešením pro jakýkoli interiér.

Krb

Oddíl je obvykle umístěn v centru ateliérových bytů a rozdělen na 3-4 zóny. Má vzhled sloupu, blíže ke dnu je obrazovka s umělým krbem. Masivní konstrukce vypadá drahé a poutavá.

Tyto modely vypadají velmi elegantně a činí místnost ergonomičtější.

Možnosti mobilní stěny

Druh vnitřních příček, které lze pohybovat po bytě.

Nosič

Na fotografii je modulární regálový příček od podlahy ke stropu, který odděluje obývací část od ložnice.

Nábytek

Moderní evropská verze zajišťuje územní plánování kuchyně a obývacího pokoje s pohovkou.

Obrazovka

Obrazovka místnosti je skvělý způsob, jak zónovat prostor. To je jeho hlavní funkční účel.

Závěsy

Praktická volba pro malé byty nebo pokoje. Nejlevnější způsob vnitřního územního plánování se snadno čistí a připevňuje. Pokud je materiál bez výkresů, místnost se stává čerstvější a širší.

Územní prostor se závěsy je skvělý způsob, jak distribuovat prostor.

Možnosti plnění stojanu

Různé výplně policové zdi radikálně mění vnitřní prostředí. Přepážka se může stát integrálním stylovým detailem interiéru. Můžete tam umístit cokoli. Mezi nejčastěji používané patří:

Knihy. Vícebarevné kořeny na dřevěných policích dodají interiéru bohatost a sofistikovanost. Tímto způsobem můžete zředit nebo diverzifikovat barevné schéma místnosti.

Na fotografii je bílá dělicí stěna z dřevotřísky, která odděluje místo na spaní od obývacího pokoje.

TELEVIZE. Tato možnost je vhodná pro trávník. Obdélníkový bílý nebo černý televizor bude vypadat stylově a výstižně. Plnění je dobré, protože kromě doplňování geometrického složení plní i praktickou funkci.

Tento model je skvělý způsob, jak ušetřit místo. Do nočního stolu můžete dát různé věci nebo na něj umístit různé potřebné předměty.

Porcelán, křišťál nebo jiné dekorativní nádobí, umístěné na běžný pohled, vždy vypadá velmi elegantně a elegantně.

Květiny. Sukulenty, květiny v květináčích, kaktusy. To vše bude vypadat skvěle na policích vnitřního stojanu.

Složeně uspořádané pokojové rostliny nebo květináče s umělými květinami vytvoří krásný a elegantní design, který nebude přehlížen.

Druhy surovin pro rám

Územní prostor začíná výběrem základny pro stavbu zdi.

  • kov;
  • z dřevěných trámů.

Každý si vybere typ, který mu vyhovuje. Ale je lepší použít kovovou základnu:

  • je odolný;
  • snadnější instalace než dřevěné (zejména pokud se práce provádí ručně);

Dřevěné soustruhy jsou vystaveny vlhkosti, díky čemuž se mění jejich velikost a okraje sádrokartonové desky se mohou lišit.

Poté začnou označovat místnost.

Montáž kovového rámu

Začátek územního plánování místnosti spadá do instalace hlavního průvodce. Řezá se na požadovanou délku s přihlédnutím k možným dveřím. Pokud je k dispozici, vytvořte ohyb nůžkami nahoru o 15–20 centimetrů a ořízněte boční povrch.

Konstrukční základ

Před pokračováním je mezi kovovou základnu a povrch upevněna těsnicí páska. Instalace kostry konstrukce začíná upevněním k podlaze každých 60 cm pomocí šroubováku.

Dále podél délky základny jsou instalovány vertikální kovové nosníky.

Instalace dělení oddílů skončila.

Komunikační zapojení

Zvuková izolace

Dále je mezi rám pevně položen zvukově izolační materiál (minerální vlna, polystyren).

Materiál nepotřebuje další upevňovací prvky. Pak čelí druhá strana. Listy by měly spočívat na různých profilech s jejich hranami, aby se rozložilo správné zatížení na konstrukci.

Video zobrazí tento proces podrobněji:

FOTOGALERIE

Několik krásných nápadů pro implementaci:

Rám

Desky sádrokartonu nelze svisle namontovat přímo na podlahu, strop nebo zeď. Proto je dříve konstruován rám, ke kterému je potom plechový materiál přišroubován. Rám je vyroben ze speciálního kovového profilu.

Nejprve je opravena základna budoucího oddílu. Je umístěn na podlahu a strop v pruzích přesně vzájemně rovnoběžných. Hrany základního profilu by měly být na stejné vertikální linii.

Kontrola se provádí pomocí úrovně budovy, nejlepší výsledek je dán laserovým nástrojem. Upevňovací prvky se vyrábějí samořeznými šrouby nebo hmoždinkami v závislosti na materiálu povrchu.

Do základny je vložen svislý profil se zesílenými hranami. Konstrukční detaily jsou spojeny samořeznými šrouby. Vzdálenost mezi sloupky by neměla přesáhnout 60 cm, aby byla zajištěna požadovaná tuhost.


Klenutá struktura

Navzdory skutečnosti, že sádrokarton je tuhý listový materiál, lze z něj vyrobit strukturu se zakřiveným povrchem.

K tomu jsou na jedné straně listu aplikovány mělké zářezy. Zvlhčují je vodou a po impregnaci vlhkosti se sádrokarton stává plastickým, může být ohnut v oblouku. Aby nedošlo k prasklinám, je nutné list upevnit bez čekání na úplné zaschnutí.

Rám pro klenutý otvor je vyroben ze standardního profilu. Aby se profil ohnul, jsou řezy provedeny po stranách s vysokou frekvencí.

Horní strana oblouku je zesílena připojením jednoho nebo více svislých sloupků k základně stropu.

Elektrické zapojení v přepážce

Často je nutné na oddíl nainstalovat zásuvky, vypínače a osvětlovací zařízení. Na správných místech v sádrokartonu jsou vytvořeny otvory pro instalační krabice.

Elektrické kabely jsou položeny uvnitř přepážky i ve fázi konstrukce rámu. V případě potřeby jsou v profilu vytvořeny otvory pro kabel.

Na co jsou sádrokartonové příčky?

Kromě toho má také dekorativní funkci. Do sádrokartonových zdí mohou být zabudovány výklenky na vázy s rostlinami, přídavným osvětlením, krásnou knihovnou nebo regály. Dekorační přepážky v interiéru proto mohou hrát jednu z hlavních rolí.

Stavební výhody

Příčky lze uspořádat v bytě nově postaveného domu, kde je kuchyně často kombinována s obývacím pokojem, a v přepracovaném bytě.

Výhody jejich konstrukce jsou zřejmé ve srovnání s prázdnými stěnami:

Tato možnost je lépe přizpůsobena zvláštnostem uspořádání místnosti, přispívá k výkonu jejich funkcí různými zónami a je také estetičtější.

Metody územního plánování

otevřeno

Uspořádání funkčních zón různých prostor bytu má své vlastní charakteristiky.

Obývací pokoj

Pro takovou podrobnější distribuci designéři doporučují, kromě jednoduché «no-ozdůbky» oddíl, také nainstalovat příčku, strukturu s vestavěným akváriem nebo místo pro vázy s rostlinami. Můžete také vyrobit prolamované kované dekorace.

Myšlenka dalšího osvětlení v ohraničující struktuře také obsahuje mnoho možností pro individuální provedení. Pokud jde o dekorativní hodnotu, může být vhodnější než posuvná přepážka mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Obývací pokoj

Děti

Pro školky jsou zvláště důležité nestandardní formy otvorů pro vstup a výstup a různé výklenky ve struktuře. Samozřejmě, pokud nechcete vytvářet stacionární struktury, pak jednoduchá obrazovka pomůže zónovat prostor ve školce.

Uvažované možnosti územního plánování prakticky nevyžadují hluboký průnik do stěn a podlahových struktur, což znamená, že nezpůsobí jejich částečné zničení.

Zavřeno

Tato možnost znamená rozdělení jedné místnosti do dvou samostatných. Pokud lze v každém z nich uspořádat samostatný vchod, jsou místnosti izolovány a lehká verze zdi je postavena bez dveří.

Pokud v jedné z nově vytvořených místností není žádné okno, jsou v přepážce vytvořeny otvory pro přirozené světlo sklem nebo jiným materiálem vedoucím světlo.

Pokud jsou přesto nutné dveře mezi místnostmi, jsou rámy dveřního rámu konstruovány buď celé ze dřeva, nebo pomocí kovového profilu, doplněné dřevěnými tyčemi.

Pro jednoduché posuvné dveře je instalována další horní lišta. Posuvné dveře mohou být také dveřmi kazety: pohybují se uvnitř stěny. Konstrukce sádrokartonové zdi je v tomto případě jen nejúspěšnější.

Jak vytvořit oddíl vlastními rukama

Není tak složité vytvořit sádrokartonovou část vlastníma rukama. Chcete-li to provést, budete muset zakoupit potřebné materiály a nástroje, a také být opatrní při provádění práce.

Potřebné nástroje a materiály

Hlavní věcí pro práci jsou listy obyčejné sádrokartonové desky o tloušťce 12 mm. Lze je zakoupit za velmi dostupnou cenu.

Uspořádání pevného rámu a s otevřením dveří

Rám je postaven ihned po označení.

K tomu je třeba přidat následující nuanci. Pokud jsou stěny v místnosti dřevěné, není třeba používat hmoždinky. Samořezné šrouby můžete šroubovat vodítky přímo do stěn.

Instalace elektrického vedení

Provádí se okamžitě po konečné instalaci rámu.

Postupujte takto:

Po dokončení instalace oddílu je vhodné připojit a nainstalovat sokety. Pokud je to však vhodné, můžete do nich ihned po zapojení vložit krabice.

Opláštění rámu GKL

Opláštění sádrokartonem (GKL) se nakonec provádí po pokládce tepelné a zvukové izolace. Ale předtím se vytvoří jedna ze stran rámu.

Jsou-li k dispozici dveře, je po úplném opláštění rámu rám dveří namontován v přepážce. K jeho posílení stačí použít tři nebo čtyři šrouby.

Instalace tepelné a zvukové izolace

Provádí se po instalaci sádrokartonu na jednu ze stran rámu. Mezi vodítka je umístěn tepelně a zvukově izolační materiál. K tomu můžete použít minerální vlnu, isover, expandovaný polystyren.

Skrytí švů mezi sádrovou deskou a dokončením

Toto je závěrečná fáze práce na vytvoření sádrokartonového oddílu.

Zakázka:

  1. Posílte mřížku serpyanky na povrchu sádrokartonu.
  2. Naneste vrstvu základního nátěru a poté naneste tmel na švy mezi listy. Vrstvy musí být zarovnány.
  3. Před zaschnutím tmelu na něj připojte výztužnou pásku, která se utopí špachtlí.

Pokud se má oddíl vložit tapetou, musí být jeho povrch zcela tmelený.

Ozdobné vnitřní sádrokartonové příčky pro územní zónování

Dveře mohou také přepážku doplňovat. Může být připevněn k samotnému materiálu nebo může být zabudován do otvoru zakončeného sádrokartonem.

Dveře v sádrokartonové konstrukci

Tato možnost vám umožní vytvořit dvě z jedné místnosti, což zvětší osobní prostor každého člena rodiny.

Instalace sádrokartonových dveří

Můžete také vytvořit krabici, ve které jsou vestavěné vnitřní dveře skryté.

Sádrokartonová příčka s dveřmi

Ale tato možnost má minus, protože v průběhu let se tam hromadí prach a aby se odtud odstranily všechny usazeniny, budete muset rozebrat nejen celou strukturu sádrokartonu, ale také laminát.

V koupelně také používají sádrokartonové příčky, upřednostňují pouze odrůdy odolné vůči vlhkosti, které mají zelenkavou barvu listů.

Územní plánování v koupelně

Můžete si vytvořit samostatnou koupelnu a toaletu nebo skrýt pračku s umyvadlem v krabici.

Dlaždice mohou být přilepeny na sádrokartonové desky nebo natřeny vodotěsnou dekorativní barvou. Existuje mnoho možností dokončení.

Příčka mezi toaletou a koupelnou

Ve velkých studiích se dělí mezi kuchyň a obývací pokoj. Chcete-li to provést, můžete vytvořit průchozí strukturu ve formě police, která propustí více slunečního světla.

Příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem

Nebo takové sádrokartonové příčky se používají k oddělení rekreační oblasti a přijímání hostů, jinými slovy, mezi ložnicí a obývacím pokojem. Mezi postel a pohovku je tedy umístěna bariéra.

Průchozí přepážka mezi ložnicí a jídelnou

Pokud je postel oddělena, je lepší použít matné sklo ve spojení se sádrovou deskou nebo vytvořit přepážku bez oken, aby se zabránilo zbytečnému zájmu.

Oddělení postele od pohovky

Pokud jsou v rodině děti různého pohlaví a není možné každému z nich přiřadit oddělenou ložnici, je také možné pomocí techniky územního plánování alokovat podle jejich osobního prostoru.

Dětský pokoj s přepážkou

Instalace sádrokartonových příček: tipy a nápady

Přestože je instalace sádrokartonového oddílu velmi snadná, je třeba znát některé nuance.

Sádrokartonové desky jsou připevněny od středu k okrajům tak, aby se zářezy na méně nápadných místech.

Pokud je vzdálenost mezi profily menší než jeden metr, pak všechny stejné, musíte vytvořit vodítko uprostřed konstrukce, abyste získali tuhost.

Je lepší řezat sádrokarton připojením k samotné struktuře. Požadovaný list je šitý samořeznými šrouby podél obvodu k profilu, na druhé straně na okraji je proveden nožem, ohnutý podél řezu a velmi rovnoměrně se odlamuje.

Na podlaze pomocí pásky a tužky stříhají desky ze sádrokartonu, pouze pokud jsou složité vzory nebo existuje nebezpečí, že se plech rozlomí.

Také při instalaci příčných profilů k vyztužení struktury je třeba změřit vodorovné vodítko s úrovní, protože to je to, co může ohýbat a dále kazit vzhled hotové struktury, a přidávat potíže při opláštění.

Pokud jsou do přepážky vloženy dveře, mohou být krajní vodítka vyztužena dřevěnou tyčí. Je třeba ji přesně přizpůsobit velikosti profilu, aby se nic nedeformovalo. To vše je také upevněno samořeznými šrouby na 35.

Samořezné šrouby jsou do profilu přišroubovány pomocí tyče.

Chcete-li připojit příčná žebra k vodítkům, můžete rozdělit tři strany, takže bude pohodlnější provést instalaci na některých místech.

Takže jsou zašroubovány tři šrouby.

Nezapomeňte dodržovat bezpečnostní opatření: rukavice by měly být na rukou, ochranné brýle na očích.

Rukavice chrání vaše prsty před zraněním pomocí samořezných šroubů.

Zde je několik pravidel, která vám umožní doma vytvořit designové zázraky.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector