Síran měďnatý jako dezinfekční prostředek pro bazén: dávkování | Green-Pages.info

Známé prostředky

Brom nemá nepříjemný zápach, nedráždí pokožku a oči a je stejně účinný jako chlor. Jeho náklady jsou však výrazně vyšší.

Chlor ani brom však neodstraní zelené zabarvení vody z řas v bazénu.

Pro současné čištění a dezinfekci nádrže se používají metody ozonace a ultrafialového záření, avšak vybavení, které se používá pro tyto metody, je drahé a málo si to může dovolit.

Pokud mluvíme o čistících prostředcích, ale ne o dezinfekci vody v bazénu, pak obyčejný peroxid vodíku odvádí dobrou práci při odstraňování zeleného stínu vody a zápachu.

Síran měďnatý (nebo síran měďnatý) se také používá k čištění a dezinfekci vodních útvarů. Odstraňuje jednobuněčné řasy, které dodávají bazénové vodě zelenou barvu a mají také krátkodobý dezinfekční účinek.

Výhody síranu mědi při čištění bazénu:

 • Účinně ničí řasy a plísňové formace;
 • Pomáhá eliminovat kvetení a zakalení;
 • Má krátkodobý dezinfekční účinek.
 • Roztok nezabíjí bakterie a viry;
 • Důležité! Síran měďnatý může být pro člověka škodlivý. Pokud je překročena přípustná dávka koncentrace látky ve vodě, vstoupí-li do lidského těla, dojde k vážnému otravě a je možná smrt.

Chcete-li se vyhnout takovým závažným důsledkům, měli byste přísně dodržovat dávkování uvedené na obalu, zředit síran měďnatý a pečlivě ho přidat. Doporučuje se připravit roztok síranu měďnatého v samostatné nádobě.

Přibližné schéma přípravy roztoku pro dezinfekci: síran měďnatý, stolní sůl, voda se smísí v poměru 3: 2: 1 (pro 1000 litrů vody, 2,7 g soli a 0,9 vitriolu). Roztok se nedoporučuje používat v dětských bazénech, protože děti mohou spolknout vodu.

Alternativou jsou algaecidy — speciální chemikálie používané k boji proti řasám v bazénu. Obsahují amoniové sloučeniny nebo měď. Stejně jako roztok síranu měďnatého, algaecidy ničí řasy a eliminují rozkvět vody.

Jaké bělidlo se přidá do bazénu

Mohu do bazénu přidat pravidelné bělidlo?

Šokové ošetření (se zvýšenou dávkou látky) vody chlorem se provádí jednou týdně, je-li to nutné. Pokud se voda nestane zakalená, dávka se nezvyšuje.

Jak chlorovat vodu v domácím bazénu

Před chlorací je nutné vyzkoušet obsah chlóru ve vodě. Následující dávka se stanoví pouze na základě získaných výsledků. 20 g bělidla se nalije do 1 m3 bazénu.

Pokud počáteční ukazatele účinné látky nejsou známy a čištění se provádí podle standardních norem, může dojít k předávkování bělidla, což negativně ovlivní lidské zdraví. Lék také nemusí stačit k zabití bakterií.

Jak používat tablety chloru pro bazén

Minimální norma chlóru v bazénu pro děti do sedmi let je na úrovni 0,1 — 0,3 mg / g. U dospělých je ukazatel 0,5 mg / g. Pokud je bazén umístěn ve zdravotnických střediscích s vysokou epidemiologickou indikací, zvyšuje se rychlost na 0,7 mg / g.

 • dezinfikovat vodu;
 • snížit obsah kovů;
 • vyčeřit vodu;
 • ničit řasy;
 • zlepšit filtraci.

Je chlor přidán do bazénu delfínů

Chlorace ovlivňuje zdraví delfínů s dráždivými, toxickými a mutagenními vlastnostmi

Opatření

Aktivní činidlo je pro lidské zdraví velmi nebezpečné. Lidé používající bělidlo k dezinfekci bazénu musí dodržovat bezpečnostní pravidla:

Závěr

Chlorování vody v bazénu se provádí různými přípravky. Správně vybraná činidla vám umožní pravidelně používat čistý zásobník bez poškození zdraví vaší rodiny.

Jak naředit a přidat síran měďnatý do bazénu

Připravte si roztok síranu měďnatého v malém množství horké vody, protože látka se za studena nerozpouští. Je nutné zředit síran měďnatý v poměru 0,9 g na 1 litr.

Doporučuje se používat roztok síranu měďnatého ne více než jednou za dva týdny.

Je nepřijatelné používat reagent, jehož platnost vypršela. Jeho působení nebude mít dezinfekční účinek. Protože je nemožné čistit vodu síranem měďnatým z patogenních mikroorganismů, často se používá s jinými aktivními drogami:

Jakákoli chemická činidla mohou vyvolat alergickou reakci. Proto, když se objeví první příznaky, svědění nebo zarudnutí, vyhledejte lékaře.

Použití: přínos a poškození

Je to škodlivé? Při čištění bazénu se mnoho lidí zajímá o škodlivost síranu měďnatého a o jeho přidání. Ve skutečnosti je takový lék klasifikován jako chemický, a proto je sám o sobě škodlivý.

Také by vás mohlo zajímat, jak čistit bazénovou vodu v zemi.

Co dělat, když je v bazénu zelená voda, je popsáno v tomto článku.

Recenze

Zjistěte více o filtru železné vody pro letní chatu zde.

Chemikálie pro bazény

Ve skutečnosti bazén potřebuje pouze tři chemikálie:

Čím vyšší je teplota vody, tím silnější jsou v ní procesy, musíte ji pozorněji sledovat v žáru, častěji přidávejte chemii.

Další možnost udržování čisté vody v bazénu:

1. Quickflok Super koagulant. Tekutý prací prostředek pro odstranění zákalu bazénové vody.

2. Kalcinex Pool (stabilizátor tuhosti).

Před první sadou vody by bylo dobré ošetřit stěny bazénu desalginem. To je, když bazén začíná v létě. Potom přidejte 60–65 kg běžné stolní soli do 20 tun vody a. do září je voda čistá, není třeba ji měnit!

Doporučuje se pumpovat 2-3 objemy vody z bazénu za den filtrem, je třeba se podívat na objem bazénu a výkon filtru.

Generátor chloru v bazénu

Technologie aplikace je velmi jednoduchá: například bazén o rozměrech 6×3 m. Podle pokynů generátoru chloru se do bazénu nalije 50 kg soli. Filtr generátoru chloru pro výrobu chloru je zapnutý — získá se volný chlór (podle pokynů).

V tomto procesu není spotřebováno tolik soli.

Příkladem takového generátoru chloru je Intex Saltwater System 54612.

Protože elektrolýza a chlorace nejsou pro zdraví prospěšné, je přirozené se koupat, když generátor chloru nefunguje. Takto je (v noci) voda zpracovávána v bazénech v hotelech, proto je zde zakázáno plavat v noci.

Dobré vědět:  8 způsobů zahřívání bazénu v zemi | Green-Pages.info

Voda v bazénu při použití generátoru chloru chutná slaně, ale je velmi daleko od moře.

Pokud byla voda velmi zakalená — generátor chloru byl zapnutý — stal se průhledným.

Nafukovací mělké bazény

Hrajte bazén Bestway Star Wars, pouhých 276 litrů, můžete každý den měnit vodu!

Pokud máte příležitost neustále nalévat čerstvou vodu a nestarat se o to, starat se o to, jako možnost, můžete si vzít mělký nafukovací bazén se skluzavkou, pro chlazení v žáru — skvělé.

Nemůžete v tom plavat, ale můžete stříknout celý den, stříkající vodě, sjet dolů. Uplynulo několik dní, voda přestala být čistá — vypouštěli, tírali, vylévali čistě.

Okamžitě se zahřeje a vstupy nepotřebují příliš mnoho, nalévá rychle.

1 Použití síranu mědi pro čištění vody

Stacionární bazén by se měl čistit nejméně jednou za dva týdny. Toto obecné pravidlo pro všechny majitele lze vyrovnat pouze ve 2 případech — pokud:

 • používat mořskou vodu s dostatečnou koncentrací soli, která působí jako konzervant;
 • máte stálý přístup ke spoustě čerstvé sladké vody a můžete ji jednou týdně měnit ve vaně.

Ve všech ostatních případech musí být do bazénové vody přidán síran měďnatý pro účinné čištění a dezinfekci.

Vitriol v bazénu se používá nejen jako stabilizátor acidobazické rovnováhy, ale také jako estetický prvek — pomáhá zabarvovat vodu v jemném namodralém odstínu, který se může stát skutečným vrcholem vašeho krajinného designu.

Prvním důvodem pro zakalenou vodu a přirozený proces zamokření (projev zelenkavého nádechu) je vývoj vodních rostlinných řas, jejichž některé odrůdy často způsobují alergické reakce a kožní onemocnění.

Roztok síranu měďnatého

Je to škodlivé nebo ne?

Takový lék jako síran měďnatý je známý všem zkušeným zahradníkům. Má modrý, atraktivní odstín. Dodává se v prodeji v práškové formě. Je bez chuti a obsahuje asi 24% mědi.

Když se prášek dostane do vody, prášek se zcela rozpustí. Má mnoho využití, včetně stavebnictví a průmyslu.

Je to dobrý minerální doplněk, antiseptikum používané v medicíně.

V případě otravy se doporučuje použít i slabé řešení (0,1%), které dokonale propláchne žaludek. To dokazuje prospěšné může být i malé množství jedu.

Síran měďnatý v bazénu je jedním z nejúčinnějších léků, což vám umožní zbavit se rychle kvetoucí vody. Kapalina je čištěna v jednom stádiu, zatímco pokud není dávka překročena, prakticky nehrozí žádné poškození člověka.

Je to síran měďnatý, který vám umožní vyrovnat se s problémy, které se vyskytnou během provozu bazénu. Jeho použití má pozitivní vliv na složení vody:

 • není kvetení;
 • voda zůstává po dlouhou dobu průhledná;
 • síran měď ničí houbu.

Je známo, že tato látka se používá jako činidlo pro ošetření rostlin proti škůdcům a chorobám. Z tohoto důvodu často vyvstává otázka, zda bude člověku ublížena, pokud bude použita k dezinfekci vody.

Je nemožné zabránit vniknutí vody do těla, zejména pokud jde o děti.

Milují nejen plavání, ale také ponoření, stříkající vodu, takže se voda, tak či onak, dostane do úst.

Funkce aplikace

Stejně jako u jiných chemických látek je použití síranu měďnatého spojeno s některými pravidly. Ošetření je účinné, pokud je bazén očištěn látkou s platným datem expirace.

Ušlý produkt nebude mít vysoký dezinfekční účinek.

Někdy se do vody přidává rašelina spolu se síranem měďnatým: nejprve se zabalí do malého látkového sáčku a spustí se do vody bazénu. Zůstává tak déle čistá a na stěnách se nevytváří hlen, zatímco ve vodě se houby množí.

Stojí za to si to pamatovat ačkoli agent dezinfikuje, nezabíjí bakterie a viry. Pokud se jich chcete zbavit, je lepší použít specializovaný lék.

Jak již bylo zmíněno, můžete použít roztok se stolní solí, pak na 1000 litrů vody, kromě 0,9 g vitriolu, přidat 2,7 g soli.

Algaecidy jsou považovány za dobrou alternativu k popsanému nástroji. Jedná se o chemikálie, které se používají speciálně k odstraňování řas z bazénu.

Složení takových přípravků obsahuje sloučeniny mědi a amonia. Dělají se stejně dobře s vodou, jako je síran měďnatý, ale jsou také bezpečnější.

Společně se obě drogy navzájem dokonale doplňují. Síran mědi ničí organismy způsobující onemocnění a peroxid neutralizuje pot, epiteliální částice a společně dokonale dezinfikují vodu.

Je však třeba si uvědomit, že peroxid i síran měďnatý mohou být alergií na kůži, takže pokud se objeví nějaké známky takové reakce, měli byste zvolit jiný bezpečný lék.

Síran měďnatý pro dezinfekci v bazénu

Díky němu je možné překonat následující problémy:

O tom, jaké tablety existují pro bazén, aby voda nekvetla, je zde popsáno.

Jak na to: dávkování, koncentrace, zpracování, aplikace

Čištění vody z květu: jak chovat vitriol

Dalším bodem údržby bazénu je odstraňování květů. Pro tyto účely se do vody přidává rašelina a síran měďnatý, který je umístěn v malém hadříku. Měl by být spuštěn na dno umělé nádrže.

Každý fond vytváří v průběhu času řadu hub. V takové situaci se k dezinfekci vody používá roztok síranu měďnatého.

Co je čerpadlo pro čerpání vody do bazénu, tato informace vám řekne.

Je zbytečné používat roztok síranu měďnatého, je-li nutné eliminovat účinky virů a bakterií. Chcete-li se jich zbavit, je lepší použít v tomto procesu speciální chemické sloučeniny.

Dobré vědět:  Jak si vyrobit žebřík pro bazén vlastními rukama | Green-Pages.info

Na tomto odkazu si také přečtěte o tenisovém stole za každého počasí pro letní rezidenci.

Pokud používáte přípravky, jejichž složení předpokládá přítomnost síranu měďnatého, požádejte o registraci pro dohled nad změnami chemických látek. Tyto prostředky by měly být použity podle pokynů.

Pokyny pro dezinfekci: proporce k ředění roztoku

Při ředění síranu mědi k čištění umělého rezervoáru je nutné vzít v úvahu řadu nuancí. Pokud je bazén místem pro rekreaci nejen pro členy rodiny, ale také pro jiné lidi, pak musí být voda čas od času dezinfikována.

Kromě toho vám doporučujeme přečíst si materiál o výhodách osvětlení podvodních bazénů.

Kolik nalít a potřeba přidat do vody

Je možné, že budete potřebovat informace o čištění bazénové vody peroxidem vodíku.

Video, jak používat

Ve videu: čištění (zpracování) bazénu síranem měďnatým:

Také by vás mohlo zajímat čtení o pískovém filtračním čerpadle pro bazén.

Známé prostředky

Brom nemá nepříjemný zápach, nedráždí pokožku a oči a je stejně účinný jako chlor. Jeho náklady jsou však výrazně vyšší.

Chlor ani brom však neodstraní zelené zabarvení vody z řas v bazénu.

Pro současné čištění a dezinfekci nádrže se používají metody ozonace a ultrafialového záření, avšak vybavení, které se používá pro tyto metody, je drahé a málo si to může dovolit.

Pokud mluvíme o čistících prostředcích, ale ne o dezinfekci vody v bazénu, pak obyčejný peroxid vodíku odvádí dobrou práci při odstraňování zeleného stínu vody a zápachu.

Síran měďnatý (nebo síran měďnatý) se také používá k čištění a dezinfekci vodních útvarů. Odstraňuje jednobuněčné řasy, které dodávají bazénové vodě zelenou barvu a mají také krátkodobý dezinfekční účinek.

Výhody síranu mědi při čištění bazénu:

Chcete-li se vyhnout takovým závažným důsledkům, měli byste přísně dodržovat dávkování uvedené na obalu, zředit síran měďnatý a pečlivě ho přidat. Doporučuje se připravit roztok síranu měďnatého v samostatné nádobě.

Přibližné schéma přípravy roztoku pro dezinfekci: síran měďnatý, stolní sůl, voda se smísí v poměru 3: 2: 1 (pro 1000 litrů vody, 2,7 g soli a 0,9 vitriolu). Roztok se nedoporučuje používat v dětských bazénech, protože děti mohou spolknout vodu.

Alternativou jsou algaecidy — speciální chemikálie používané k boji proti řasám v bazénu. Obsahují amoniové sloučeniny nebo měď. Stejně jako roztok síranu měďnatého, algaecidy ničí řasy a eliminují rozkvět vody.

Příčiny plísní

Hlavním důvodem vzniku této poruchy je vysoká vlhkost v místnosti. Špatné větrání je dalším faktorem.

Poznámka!
Plísně se často objevují v rohových bytech.

Místnost na větrné straně není ani uložena bateriemi.

Objevené spory plísní mají úplnou svobodu pohybu. Snadno se usadí na stěnách a nábytku. Po průniku do úrodného prostředí je pozorováno jejich klíčení.

Postupem času se vytvářejí celé kolonie. Navenek jsou to skvrny šedozeleného odstínu. Zbavit se jich je dost obtížné.

Viz také: Boj proti plísním a plísním v bytě vlastníma rukama

Efektivní a levné

Jedním z nejlepších léků je síran mědi proti plísním. Tento účinný lék se prodává téměř všude a je levný.

Vyrábí se v namodralých granulích nebo prášku.

Zpracování stěn místnosti probíhá ve fázích:

 • Povrchové čištění.
 • Příprava roztoku.
 • Ošetření stěn.

První stupeň ošetření stěn síranem měďnatým proti plísním je uveden na desce.


Příprava roztoku

Aby bylo možné použít síran měďnatý proti plísním na stěnách, je třeba roztok řádně připravit. Musíte to udělat takto:

 • nalijte 150 g produktu s 10 litry teplé vody;
 • důkladně promíchejte produkt;
 • přidejte 1 polévkovou lžíci bílého octa.

Jaká opatření jsou nutná

Vitriol z plísní je docela toxický agens. Před zpracováním musíte přijmout bezpečnostní opatření.
Musíte pracovat v rukavicích z vysoce kvalitní pryže. Musíte také chránit oči.

Latexové rukavice (ochrana rukou)

Oblečení by mělo pokrývat celé tělo. Doporučuje se používat speciální ochranný oděv. Nos a ústa jsou pokryty maskou nebo obvazem vyrobeným z gázy.

Před prací je třeba otevřít okna a připojit kapotu. Po dokončení zpracování stěn je nutné svléknout, opláchnout a důkladně osušit.

Poznámka!
Je nežádoucí zůstat v ošetřované místnosti po dlouhou dobu.
Byt bude možné využívat za 48-72 hodin.

Jak správně zacházet se stěnami

Ošetření síranem měďnatým proti plísním se provádí následujícím způsobem:

 • Připravte mýdlový roztok a důkladně otřete vyčištěné oblasti.
 • Ošetřené oblasti osušte.
 • „Vyzbrojte se“ pomocí stříkací láhve, proti plísni použijte síran měďnatý.
 • Počkejte 4 hodiny a postup opakujte.

Poznámka!
Pokud houba pronikla velmi hluboce, nestačí standardní ošetření vitriolem.
Budete muset omítku úplně odstranit a povrch znovu ošetřit.

Celkový počet procedur závisí na oblasti ovlivněné plísní a také na tom, jak hluboce pronikly spory houby.

Obvykle je vyžadováno 2-5 procedur.

Důležité nuance

Pokud nemáte po ruce spreji, můžete použít houbu z pěnové gumy nebo dobrý kartáč k použití síranu mědi z houby.

Neměli byste spěchat do zpracování. Je nutné zpracovat každý centimetr povrchu postiženého houbou. Další vrstva se aplikuje, pouze pokud je předchozí vrstva suchá.

Hlavní výhody postupu

Síran mědi z houby na stěnách používají majitelé bytů a soukromých domů.

Následující výhody tohoto nástroje vynikají:

 1. Dlouhodobý výsledek.
 2. Vysoká účinnost.
 3. Nízké náklady.
 4. Pohodlí použití.
 5. Dobré balení.

V prodeji jsou tašky o hmotnosti 25-50 kilogramů.

Preventivní opatření

Aby byl síran mědi proti plísním na stěnách jistě prospěšný, musíte dodržovat následující preventivní doporučení:

Při instalaci oken z plastu je třeba dbát na větrání. To platí zejména pro místnosti, ve kterých jsou stěny a strop vyrobeny z plastových panelů nebo keramických obkladů.

Dobré vědět:  Jak správně nainstalovat a nafukovat nafukovací bazén v zemi vlastními rukama | Green-Pages.info

Přečtěte si také: Jak efektivně řešit plísně ve sklepě

Příznaky otravy

Poškození síranu mědi proti plísním je někdy přehnané. To však neznamená, že můžete zanedbat preventivní opatření. Jinak dojde k otravě.

Jsou pozorovány následující příznaky:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • bolestivé pocity v žaludku;
 • častý srdeční rytmus;
 • silná slabost.

Bolestivé pocity mají různé intenzity. V závislosti na stupni otravy může být bolest bolestivá nebo zcela akutní.

Poznámka!
Toxický šok a alergická reakce jsou považovány za nejzávažnější příznaky.

Ve druhém případě existuje riziko rozvoje Quinckeho edému. Pokud pomoc nepřijde včas, může člověk zemřít na udusení.

Po nalezení těchto příznaků musíte zastavit kontakt s vitriolem a co nejdříve vyhledat lékaře.

Zpracování sklepních stěn

Při zpracování sklepa lze použít síran měďnatý proti houbám na stěnách. Postup je téměř stejný jako při ošetření stěn v obytném prostoru.

Ošetření zdí síranem měďnatým ve sklepě

Fáze práce jsou uvedeny v tabulce.

Poznámka!
Doporučujeme sklep zpracovat v létě nebo v první polovině podzimu, před příchodem deštivého období.

Závěr

Podle lidí, kteří používají vitriol, je to velmi účinný lék. Přispívá k ničení nejrůznějších škůdců, plísní, hniloby a patologií.

Účinek po jeho aplikaci trvá velmi dlouhou dobu. Podle některých zpráv je vitriol také dobrým profylaktickým činitelem. Místa plísní po zpracování stěn místnosti se vůbec neobjeví.

Lze chlorovanou slanou vodu z bazénu vypustit pod stromy a keře?

To je problém malých oblastí — kde vypustit 15 tun chlorované vody solí?

K neutralizaci soli je nutná zásada, tj. například soda.

Koncentrace soli v mořské vodě je v průměru 24 g na litr, tj. 24 kg soli na tunu vody, proto 50 kg rozpuštěných v 15 tunách vody je v porovnání s mořskou vodou tak nepatrné, že to není ani vážné.

Systémy čištění bazénu Smart — vůbec žádný problém!

Jedná se o novinku (od roku 2012), která obecně ulehčuje bazénu problémy s vodou: je to docela drahé, ale na všechny chemikálie a čištění můžete zcela zapomenout umístěním tohoto zařízení do bazénu.

Úroveň ph není ovlivněna. Lze použít ve slané vodě.

Podle skutečných recenzí je bazén již 4 týdny starý, voda je čistá.

Je nutné pouze sledovat mechanické nečistoty vody a čistit vodu pomocí filtrace nebo vysavače. Vysajte dno a boky bazénu, abyste odstranili zbytky, které se dostanou do bazénu. Všechno. Chemie není nutná.

Vypočítaná zařízení pro 4 roční období použití. To znamená, že po dobu 4 let v řadě nebude váš bazén v létě představovat problémy.

Existují různá zařízení — vyberte v závislosti na objemu bazénu. Například:

Čisticí systém Smart Pool «Maxi» pro bazény od 10 do 20 metrů krychlových

Průměr této magické koule je 65 mm.

Datum exspirace: 3 roky.

Můžete jej používat po celou dobu skladování neomezeně! Může být používán jak trvale (po celou dobu trvanlivosti ve stacionárních bazénech), tak i periodicky (například pro letní sezónu v skládacích nebo nafukovacích bazénech).

Čisticí systém Smart Pool Super 60 pro velké stacionární bazény s objemem 30 až 60 metrů krychlových

Nevyžaduje síťové připojení, nevyžaduje spotřební materiál ani službu!

Voda může být použita až k řece. Po několika dnech bude bezpečné použití v bazénu. Čím více je však voda špinavá, tím více budete muset odfiltrovat vysrážený sediment.

Na zimu lze Smart Pool ponechat uvnitř bazénu, dokud voda nezmrzne. Nebo vyjměte a skladujte na suchém místě.

 • Sauna a bazén čistič
 • Sada na čištění bazénu
 • Vysavač bazénu Intex
 • Čistič vířivé vany
 • Koupele a sauny, bazény, krby a kamna
 • Modulární kompozitní bazény IVA — kompozitní
 • Plastics Institute, Manufacturing

Pokud používáte generátor chloru, musíte přidat stabilizátor?

Obvykle ano, dodávají. Podle pokynů je třeba si přečíst, co přesně se doporučuje, systémy se neustále vylepšují a také léky.

Večer jsme nalili vodu do bazénu. Polypropylenová mísa. Ráno vstali, voda je zelená. Jaký je důvod?

A bělost v jakém poměru byla nalita?

Máme bazén o průměru 4,5 m, o něco méně než 10 tun, asi jednou každé 3 dny nalili asi čtvrtinu láhve, pokud byla velmi horká, pak půl láhve.

Nalili vodu do bazénu, hodili bělidlo a nalili dezalgin, nekoupali se po dobu 3 dnů (protože podle pokynů to není možné), filtr pracoval téměř všechny tři dny, ale v den 4 byla voda zakalená a v den 5 byla celá zelená. Co dělat.

Lze přidat sůl

A přesto to je důvod

Pro 20 tun vody, 5 kg sody, 75 kg soli a 400 g síranu měďnatého (4 sáčky) je čisté po celé léto, nekvete. Používáme jej bez filtru. Sůl jsme v koupelně rozpustili předem, protože v ní je hodně písku a nečistot

Velice vám děkuji, protože kvůli nečistotám, které jsme odmítli sůl, bylo nutné rozpustit se samostatně a poté nalít do bazénu.
A nemysleli na vitriol.

Díky za komentář, hned pour filtr je skvělý nápad.

A v jakém druhu peroxidu byl nalit, může to být jiné.

Prosím, řekněte mi, pokud je voda nalita do bazénu poprvé a je čistá, jaký druh ošetření by měl být proveden? Musím dávat zaváděcí dávky léků, nebo stačí jen doplnit dávku, která se přidává jednou týdně?

Kolik peroxidu na 10 metrů krychlových vody a soli je potřeba

Pavel, co dělat, když Bosein zbarví zeleně, kolik chlóru přidat o 24 tun

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector