Sprcha pro letní sídlo z polykarbonátu: jak to udělat sami + fotka

Příprava, rozhodujeme o designu letní sprchy

Jaké jednoduché vzory si můžete vybrat:

Organizace vypouštění vody

Design dřezu je velmi důležitým krokem. Můžete použít primitivní metodu a připojit odtok k příkopu, samozřejmě, pokud je na místě. Nezapomeňte instalovat paletu na základnu, aby se půda pod konstrukcí nerozrušila.

Existuje několik možností organizace odtoku kapaliny ze sprchy:

 • vytvořit odtokové připojení k kanalizaci;
 • vytvořte směr vody do jámy.

Před betonáží se na dno položí střešní krytina, aby se půda nenamočila. Položte paletu na připravený základ. Dále musíte připojit paletu k příkopu, bude to vyžadovat potrubí, které je umístěno v příkopu.

Někteří lidé dávají přednost odtoku s dalším odtokem použité vody. Tato kolekce by měla být umístěna mimo sprchu.

Co je třeba udělat pro sběr:

 • vykopejte otvor o objemu 200 litrů;
 • posílit stěny jámy vyrobené z betonu, aby se během provozního období nezačaly rozpadat a mýdlo nebylo absorbováno do půdy;
 • vypustit vodu.

Aby byl vlastní odtok vysoce kvalitní, doporučuje se, aby byl vodotěsný. K tomu použijte fólii z PVC, střešní lepenku nebo potěr na bázi betonu se sítí vyrobenou z vysoce kvalitního kovu.

Nedoporučuje se používat jíl k odvodnění, po nějaké době začne erodovat a ucpávat příkop.

Je velmi důležité zkonstruovat odtok tak, aby mohl být větrán, v tomto případě se nestretnete s takovým jevem jako nepříjemný zápach.

Připojení nádrže na vodu

Nádoba s kapalinou je umístěna a připojena k letní sprše jako poslední. Kapacita nemusí být zakoupena, lze ji navrhnout samostatně pomocí libovolného vhodného kontejneru požadovaného výtlaku.

Rozměry sprchy

Z čeho vyrobit kontejner:

 • z oceli;
 • vyrobeno z plastu.

Aby nádoba plně splnila svůj účel, musí být na jejím dně vytvořen otvor o průměru 1,5 cm. K tomuto otvoru je pomocí matic připevněna trubka s oboustranným závitem. Sbírejte trubky o délce 30 cm.

Dokončení a osvětlení

Pro vnitřní stěny sprchových kabin jsou použity materiály odolné proti vlhkosti. Lze použít plastové panely, husté voskované plátno ne na textilním nebo papírovém podkladu, linoleum.

Všechny dřevěné díly jsou impregnovány horkým sušicím olejem. Na kamenné nebo betonové podlaze jsou nahoře umístěny dřevěné mřížky, které jsou pokryty gumovou podložkou.

Dřevěná mřížka na podlahu z hranovaných desek

Po zateplení stěn a střechy pěnovým polystyrenem, potaženým nahoře fólií z PVC, dosahují v jarním a podzimním období možnosti sprchy.

Pohodlný a dobře organizovaný sprchový prostor

Osvětlení sprchy bude nutné, pokud jsou práce na chatě prováděny večer a vodní procedury jsou prováděny ve tmě.

Bílá barva stěn pomůže vizuálně zvětšit prostor a dobré osvětlení vám umožní pohodlně se osprchovat i po západu slunce

Svítidla pro letní sprchy musí být utěsněna a vodiče musí být dvojitě izolované

Nápady na letní sprchu v zemi (foto)

Často na sousedních pozemcích se obejdou bez speciálně postavených prostor a uspořádají venkovní sprchu v zemi vlastními rukama různými lehkými způsoby.

Improvizovaná sprcha s lopatou

Možnosti uspořádání letní sprchy z lopaty

Uspořádání sprchy poblíž domu

Útulná a jednoduchá venkovní sprcha připojená k domu

Odnímatelná zděná kabina

Sprchový kout vyrobený z polykarbonátu pro sezónní použití v zemi

Konstrukce tyče a bambusu

Někteří zahradníci používají neobvyklé materiály, například výrobu stylového rámu z tenkých větví, bambusových tyčinek nebo rákosí. Takový plot vypadá esteticky. Můžete ji venku vyzdobit závěsnými květináči s kvetoucími rostlinami.

Je důležité, aby venkovní sprcha ve dvoře domu harmonicky zapadala do celkového designu zahrady

Nečekané řešení v designu venkovské sprchy

Plotové oplocení

Sprchový panel

Úlohu panelu pro upevnění sprchové hlavice může hrát dřevěná, kamenná, cihlová přepážka. Jeho stavba nezabere mnoho času a vystačíte si s minimem materiálu. Tím se vytvoří samostatná oblast, která vám umožní rychle se osvěžit pod proudy vody.

Důležitou výhodou je schopnost navrhnout panel v jakémkoli stylu pomocí dlaždic, mozaikových panelů, skořápek a dokonce i plastových uzávěrů lahví. Takový dekorativní prvek se stává vrcholem celé krajiny.

Lehká a moderní letní sprcha

Neobvyklé použití surfu jako sprchového panelu

Jednostranná sprcha je vhodný model pro ty, kteří mají rádi jednoduchost a zdrženlivost

Pokoj v domě se samostatným vchodem

Instalační práce na stavbě budov nebudou vyžadovány, pokud vezmete malou místnost pod venkovní sprchou v zemi a vybavíte ji dveřmi, které směřují přímo do ulice.

Sprchové čerpadlo

Pohodlný a nákladově efektivní je sprchový model, který funguje na principu nožního čerpadla automobilu. Hadice se spustí do nádoby s vodou ohřátou na slunci. Podává se prováděním čerpacích pohybů nohou.

Hands free, takže je snadné držet druhou sprchovou hadici. Takový design je snadno přenosný a lze jej použít kdekoli v předměstské oblasti. Pro větší pohodlí je zakoupen model s elektrickým čerpadlem.

Sprchová pumpa je skvělou alternativou pro ty, kteří se v létě rádi rychle ochladí.

Sprcha na terase

Pokud je možné zásobovat vodou, vybaví sprchový kout přímo na terase připojené k domu. V takové situaci je nutné zajistit nerušený odtok vody z podlahy a dobrou hydroizolaci stěn.

Venkovní sprcha v takovém uspořádání je skutečným dárkem pro ty, kteří ocení pohodlí a pořádek.

Venkovní sprcha v klasickém finském stylu

Sprchový stojan

Používá se v zemi a tak zjednodušená verze jako stojan, na kterém je namontována sprchová hlavice. Instalujte jej na místa, kde jsou vodovodní potrubí, která zajišťují přívod a odvod použité kapaliny.

Stojan můžete vybavit nádrží, ve které bude voda ohřívána slunečními paprsky. Racionálním řešením je možnost, když samotný stojan přímo slouží jako zásobník vody.

Dobré vědět:  Jaký materiál lze použít k vytvoření cest mezi postelemi v chatě

Pohodlí použití takového designu sprchy je nepopiratelné

Sprcha před plotem

Leštěný kov v tandemu s přírodním kamenem vždy vypadá brutálně a docela moderně

Sprcha v blízkosti plotu je nejen funkční, ale také velmi pohodlná

Sprcha spojená s domem

Dobrým příkladem řešení pro uspořádání letní sprchy je praktické využití stěny domu. Do stěny lze zabudovat trubku a zavěsit sprchovou hlavici, která zajišťuje studenou a teplou vodu z vodovodu.

Majitel domu, který je trochu obeznámen se základy instalatérských prací, by neměl mít problémy s uspořádáním takové konstrukce

Úspěšná aplikace a použití úzkého průchodu poblíž domu

Nástěnná sprcha vypadá skvěle v jakémkoli designu

Možnost pro seniory

Pro zajištění nejen osvěžující sprchy, ale také pohodlných podmínek pro starší domácnosti je letní stánek vybaven lavičkou. Je vyroben z vysoce kvalitního leštěného dřeva.

Sprcha s lavičkou — nejlepší volba pro starší lidi

Jednoduchá a kompaktní konstrukce sprchy

Letní stacionární sprcha v zemi

Sprchová odtoková jímka

Na písčitých půdách se můžete setkat s dalším problémem: písek se může drobit. Potom mohou být stěny vyztuženy sítí zatlačením kolíků po stranách. Další možností je opláštění stěn deskami (jako na fotografii). Ale to je, pokud je deska ve zbytcích.

Základna

Základem mohou být stavební bloky nebo sloupy odlité z betonu

Pokud se chystáte vařit rám z kovu, můžete jej postavit úplně na dlažební desku nebo desku na úrovni. Pokud chcete, můžete sloupky odlévat sami: položte bednění, položte výztuž a nalijte beton.

Rám

Výkres sprchové kabiny v zemi (s minimálními rozměry)

Ale tato šířka zdaleka není vhodná: je příliš stísněná i pro lidi průměrné stavby. Je to pohodlnější se šířkou nejméně 100 cm, nebo lépe — 120 cm.Tento rám je sestaven z kovových nebo dřevěných tyčí.

Vyrobeno z kovu

Kovový rám pro sprchu v zemi

Kovový rám je nejlépe svařovat. Pokud není k dispozici žádný přístroj, můžete na šroubových spojích vyrobit skládací rám. Řemeslníci to dělají takto: odřízněte trubky požadované délky, vezměte silné montážní rohy a sestavte rám na šrouby.

Příklad šroubované montáže

Pokud se plánujete naučit vařit kov, je zde popsána svařovací technika pro začátečníky, zde je výběr svařovacího stroje.

Vyrobeno ze dřeva

Způsoby připojení tyče sprchového rámu: pero / drážka a rohy

Tyče můžete opravit různými způsoby. Pokud je to správné, musíte vyříznout trn a drážku. Pokud je to možné rychle, můžete přistát přímo a vyztužit spojení rohy.

Konstrukce rámu z lišty je zobrazena na videu

Opláštění

Rám můžete zakrýt jakýmkoli materiálem:

Levný sprchový plášť — tkanina a fólie

Stěny této letní sprchy jsou vyrobeny na principu proutěného plotu.

Sprcha v zemi z profilovaného plechu

Můžete také jakýkoli jiný plot, který vás napadne a bude plnit své funkce. Například na jedné letní chatě byl tkaný plášť sprchy. Podle typu proutí.

Můžete utkat sprchový lem

Sprchová nádrž

Letní vanička

Tato možnost je ale vhodná, pouze pokud plánujete sprchu používat výhradně za teplého počasí. A jaro-podzim nepůjde — bude zima, protože bude foukat zespodu.

Při instalaci palety jsou při uspořádání spodního pásku tyče umístěny tak, aby dobře držely

Pokud je paleta plastová, nestačí jen tyče po obvodu: je pod ní vyžadována podpora, jinak příliš „kráčí“. Tento základ je obvykle položen z cihel. Můžete je svázat řešením. Nezapomeňte ponechat prostor pro vypouštěcí hadici.

Příklad betonové palety

Budování sprchy v zemi: fotoreportáž

Bylo rozhodnuto použít plot na vzdáleném konci místa jako jednu ze sprchových stěn. Bylo rozhodnuto udělat sprchu se šatnou — to je mnohem pohodlnější.

Půdy jsou písčité, voda velmi rychle odchází, takže byla vypuštěna pouze jedna pneumatika. Zkoušky dešťové bouře ukázaly, že není zapotřebí více. Voda nalila do sudu mnohem víc než moje a nebyly pozorovány žádné kaluže.

Jedna pneumatika byla pohřbena k odtoku

K již existujícímu sloupu (od plotu) byly přidány další tři. Použili jsme kulatou trubku (byla ve stodole už dlouho). Pod sloupy byly vykopány jamy hluboké 70-80 cm, do nichž byly instalovány sloupy pokryté sutinami. Suť byla utlumena a zalita betonem.

Tři sloupy jsou pohřbeny

Poté, co byl rám svařen. Použitá obdélníková trubka 60 * 30 mm. Pro tuto konstrukci je to trochu moc, ale použili to, co bylo: zbytky konstrukce plotu.

Při svařování byla úroveň udržována

Po přivaření podlahového rámu a označení jeho úrovně jsme vytvořili odtok. Chybějící výška byla ohlášena cihlou (bitva, zbytky). Všechny byly zality betonem a vytvořily odtok do pneumatiky.

Vyrovnali jsme podlahu a ve druhé polovině jsme ji nechali uchopit. Začali jsme zpracovávat dřevo. Byla zakoupena osika deska. Nejprve byl zpracován brusným papírem připevněným k brusce. Po impregnaci ochrannou směsí.

K přivaření vrchu bylo použito střední páskování

Rám je téměř kompletní. Zbývá přivařit rám pod hlaveň nahoře.

Hotový sprchový rám

Nad oblast sprchy jsme ve středu přidali výztuž horního postroje. Dva rohy jsou také svařeny. Tloušťka kovu je asi 6 mm, šířka police je 8 cm, vzdálenost mezi nimi je menší než průměr: takže hlaveň na nich spočívá do strany.

Použitý kov je starý, takže je rezavý. Byl vyčištěn pomocí brusky a poté byl sprchový rám třikrát natřen barvou na rez. Byl vybrán v modré barvě, protože se plánovalo opláchnout sprchu modrým polykarbonátem.

Dobré vědět:  Litinové baterie: opravte si příčiny poruch sami

Malované modrou barvou na rez

Sud ve stodole byl vymyt. Trubky jsou k němu přivařeny. Jeden slouží k plnění vody, druhý k připojení konve. Poté je hlaveň natřena černě.

Hlaveň pro rychlejší ohřev vody je natřena černě

Rozmanitost vzorů

Flexibilita polykarbonátu umožňuje vytvářet struktury různých tvarů a účelů.

Tvar sprchy může být:

 • náměstí;
 • obdélníkový;
 • válcovitý.

Podle jmenování se rozlišují tyto typy sprchových kabin:

 • jednoduchý;
 • se šatnou;
 • s toaletou.

Venkovní sprcha pro letní sídlo je rámová konstrukce různých tvarů. Nahoře na kabině je nainstalována nádrž na vodu. Není těžké vytvořit strukturu vlastníma rukama:

Odpad je vypouštěn různými způsoby:

 • vybavit septik;
 • používají se trubky;
 • konstrukce sběrných palet;
 • vytvořit odvodňovací systémy.

V některých případech vybaví venkovní sprchu v zemi teplou vodou. Nejjednodušší způsob je přívod vody. Ne každá komunita dacha však má tento luxus. Zdrojem teplé vody může být průtokový nebo zásobníkový ohřívač vody.

Letní obyvatelé nejčastěji instalují kotel pro kuchyň a sprchu. V tomto případě venkovní sprcha sousedí s vnější stěnou kuchyně.

Jednoduchá venkovní sprcha z polykarbonátu

Základ jednoduché venkovní polykarbonátové sprchy může být kulatý nebo čtvercový.

Fotografický návod na stavbu letní sprchy v polykarbonátové chatě s absorpční studnou:

Venkovská sprcha je připravena. Před použitím zkontrolujte přívod a odtok vody. Pokud jsou zjištěny nedostatky, jsou odstraněny.

Sprcha pro letní sídlo z polykarbonátu se šatnou

Při stavbě sprchy pro letní sídlo z polykarbonátu se šatnou byste měli vzít v úvahu jeho odlišnosti od jednoduchého designu. Spočívají ve skutečnosti, že je prostor rozdělen na dvě části pomocí vodotěsného závěsu pro koupelnu nebo světelných dveří.

Chcete-li vypustit vodu z podlahy, zajistěte svah pod odtokem roštem. Dřevěná přepravka neumožňuje hromadění vlhkosti na jednom místě a pomůže kabině rychle vyschnout.

Pokyny pro instalaci sprchy se šatnou a vyhřívané nádrže:

Sprcha s WC pro chalupu z polykarbonátu

Letní obyvatelé často vybavují v zemi inženýrský blok, který řeší několik problémů. To zahrnuje:

 • sprcha;
 • toaleta;
 • skladovací místo pro zahradní nářadí.

Nástroj někdy zahrnuje kuchyň. Letní budova je postavena z levných stavebních materiálů. Konstrukce rámu vyrobená z opláštěných profilů z polykarbonátu je možností rozpočtu.

Místo v letní chatě pro uspořádání užitného bloku je vybráno podle stejných parametrů jako toaleta. Je důležité, aby odtoky nespadaly do zdroje pitné vody, proto pokud je na místě studna, vzdálenost od ní k užitkovému bloku by neměla být menší než 30 m.

Před uspořádáním základů sprchy a toalety připravte žumpu.

Na vybaveném základu je vztyčen rám z kovového profilu nebo dřevěné tyče o rozměrech 4 * 4 cm a pod toaletní sedadlo je postaven podstavec.

Dalším krokem je vztyčení sedlové střechy. Vybavte základnu ve sprše. Opláštěný rám a vnitřní prostor.

Jak udělat sprchu v zemi z polykarbonátu vlastními rukama

Venkovní sprcha je navržena z přední strany budovy, v blízkosti přívodu a odtoku vody. Rovněž výrazně zjednodušuje dodávku elektřiny.

Oblast pro uspořádání sprchy pro letní chatu z polykarbonátu by se měla dobře zahřát a neměla by být umístěna ve stínu, což vylučuje reprodukci komárů a jiného hmyzu.

Celý proces instalace sprchového koutu je rozdělen do 5 fází:

 1. Stavba nadace.
 2. Instalace rámu.
 3. Plášť z polykarbonátu.
 4. Instalace nádrže na vodu.
 5. Vnitřní uspořádání sprch a šaten.

Konstrukce je umístěna na kopci pro dobrý odtok odpadní vody. Polykarbonátová sprcha pro vlastní potřebu v zemi je navržena ve velikosti: 1,2 * 2 * 2,5 m. Protože sprcha je se šatnou, je nutné vybavit základ.

U polykarbonátové sprchy se šatnou se provádějí 2 typy základen:

 • na hromadách;
 • drenážní jáma.

K vybavení základů na hromadách budete potřebovat:

 • 4 kovové nebo azbestové trubky o průměru 8–10 cm a délce 2 m;
 • vrták o průměru 10 cm;
 • 4 kotvicí kolíky;
 • rozbitý kámen;
 • konkrétní řešení.

Po obvodu budoucí konstrukce jsou otvory vytvořeny vrtákem hlubokým 1,5 m. Do otvoru se nalije drcený kámen do výšky nejvýše 5 cm. Trubky jsou instalovány. K nim jsou pro budoucí rám připevněny kotevní šrouby. Všechny dutiny jsou vyplněny betonovou maltou.

K vybudování drenážní jámy budete potřebovat lopatu a suť. Ve středu namontované konstrukce jejich čtyř hromád je vykopána jáma hluboká 50 cm. Prázdnota je pokryta sutinami různých frakcí.

Pro konstrukci rámu je nutné místo 5 * 5 cm, délka se vypočítá podle vybraného projektu. Podle výkresů je tyč upevněna do rámu.

Sedlová střecha je postavena z tyče o rozměrech 5 x 5 cm a jsou vyrobeny tři kulatiny. Namontujte je na horní část rámu. Zakryjte listy OSB a zakryjte břidlicí. Střecha je připravena.

Rám je pokryt ochranným prostředkem proti vlhkosti. Dalším krokem bude opláštění rámu. Pomocí tepelné podložky a šroubů je konstrukce pokryta polykarbonátem.

Desky z polykarbonátu pro sprchu v zemi jsou vyříznuty na velikost stěn administrativním nožem. Buňky krycího materiálu musí být svislé. Polykarbonát je upevněn po obvodu konstrukce.

Po dokončení instalace se z polykarbonátu odstraní ochranná fólie. Klouby jsou ošetřeny tmelem. Na koncích jsou připevněny čepičky z profilu.

Dalším krokem je instalace nádrže na vodu. Na střeše je instalována černá plastová nebo kovová nádrž.

Polykarbonátový sprchový kout je připraven.

Užitečné tipy

Při výběru nádrže na vodu byste měli věnovat pozornost barvě a materiálu. Jsou vyrobeny z plastu a kovu. Kovová nádrž udrží vodu déle teplou. Plast je lehčí, takže nezatěžuje strukturu.

Dobré vědět:  Litinové baterie nebo hliníkové radiátory: což je lepší způsob výběru

Pro zimní skladování musí být voda z nádrže vypuštěna, všechny kohoutky musí být vypnuty, aby mohla voda vytéct. Trubky a adaptéry tedy zůstanou zachovány a nebudou praskat v chladu.

Pokud se sprchový kout nachází na kopci, měli byste vybavit dekorativní schody pro pohodlný přístup.

Některé triky letních obyvatel vám umožní udržet teplo vody déle:

Polykarbonát se snadno udržuje. Kontaminovaná místa stačí opláchnout vodou a otřít suchým hadříkem. Je odolný vůči použití domácích chemikálií. Čištění pomocí brusných kartáčů však způsobí škrábance a praskliny.

Postavená polykarbonátová sprcha pro letní sídlo bude sloužit majiteli nejméně 20 let.

DIY krok za krokem workshop o stavbě polykarbonátové letní sprchy

Vybereme vhodné místo a označíme ho.

Pomocí ručního vrtáku vytvoříme prohlubně (otvory) hluboké 50-80 cm.

Kopání drážek pro regály

Na dně každé jámy je vytvořen polštářek z písku a štěrku, vysoký 10-15 cm.

Nainstalujeme plastové trubky a naplníme je betonovým roztokem sutinami.

Instalace potrubí

Kolem potrubí je uspořádáno bednění a vrchy potrubí jsou odříznuty.

Instalace bednění a řezání trubek

Znovu připravte cementovou maltu a vyplňte prostor uvnitř bednění a v samotném potrubí (malta smíchaná s drtě).

Lití bednění a potrubí betonem

Zařízení drenážní jámy pro vypouštění vody ze sprchy. Princip je jednoduchý — jáma je plná sutin (štěrku).

Kopání drenážního otvoru Naplnění drenážní jámy sutinami

Zahajujeme stavbu sprchového rámu z polykarbonátu.

První fází je podkladový rám. Je použita lišta s průřezem 150×100

Zařízení se dřevěným rámem pro sprchu Montáž dřevěného rámu pro polykarbonátovou sprchu Polykarbonátový sprchový dřevěný rámový spoj

Pod dřevo se umístí vrstva hydroizolace.

Hydroizolace pod trámy dřevěného rámu

Rám je připevněn ke sloupkům pomocí hmoždinek a dlouhých šroubů s podložkami.

Upevnění rámu Upevnění rámu — šrouby

Dodatečně upevňujeme rohy rámu rohy.

Spojení rohů rámu s rohy

Nainstalujeme příčný protokol a také jej opravíme rohy.

Montáž příčné lišty rámu

Montáž rámu pro paletu.

Montáž sprchového rámu z polykarbonátu Montáž sprchového rámu a montáž sprchové vaničky

Na okraj rámu našroubujeme dřevo 50×50 na samořezné šrouby

Montáž podlahového rámu

Šijeme podlahu hranami o tloušťce 40 mm.

Montáž rámu podlahy sprchy Opláštění podlahového rámu podlahovou deskou

Montáž rámu sprchové stěny. Výška 2,5 metru.

Přídavný rám pod dveřmi.

Pro tuhost konstrukce jsou instalovány diagonální překlady z tyče.

Výroba polotovarů na sedlovou střechu.

Střešní polotovary Střešní polotovary — krokve

Instalace krokví Střešní zařízení

Montáž latování pod střechu.

Střešní latování

Střecha je pokryta pružnými taškami.

Sprchová střecha

Celý rám nasycujeme skvrnou.

Zpracování rámu mořidlem

Cívka (role) polykarbonátu pro sprchu. Délka 12 metrů, tloušťka 4 mm.

Materiál připravený pro web www.moydomik.net

Upevnění polykarbonátu k rámu.

Upevňovací polykarbonát Upevňovací polykarbonát Upevnění polykarbonátu k rámu Upevnění polykarbonátu k rámu (pohled zevnitř)

Speciální tepelné podložky pro polykarbonát.

Tepelné podložky pro polykarbonát

Rám zakryjeme polykarbonátem.

Polykarbonátový sprchový kout Polykarbonátový sprchový plášť Polykarbonátový sprchový kout

Bylo rozhodnuto sestavit všechny rohy pomocí upínacích tyčí.

Upínací pásky pro polykarbonát Upínací tyče v rozích

Výroba zárubní.

Rám dveří

Odtokový systém pro vodu.

Sprchový odtok Sprchový odtok Sprchový odtok

Připravená sprcha — stavební kroky

Hotová venkovní sprcha z polykarbonátu.

Hotová polykarbonátová sprcha

Seznam požadovaných nástrojů a materiálů

Venkovní sprcha pro letní sídlo s vlastními rukama může být postavena z dostupného materiálu, vše závisí na čase, touze a samozřejmě na finančních možnostech. Pojďme odtlačit od cihlové konstrukce. Co potřebuješ:

Kromě těchto materiálů možná budete potřebovat:

 • okno;
 • konstrukce dveří;
 • pěna;
 • malovat;
 • lak;
 • hydroizolační materiály;
 • omítka.

Na základě vybraného materiálu pro vytvoření konstrukce je vybrán nástroj: vrták, samořezné šrouby, hřebíky, zasklívací lišty, hadice.

Kabiny se často prodávají hotové. Modely jsou již vybaveny nádržemi na nalévání kapalné vody o objemu 200 litrů nebo více, prvky pro ohřev vody a šatnou. Ale vytvořit strukturu spoléhající se na vaši sílu a dovednosti je stále příjemnější.

Výroba sprchového koutu

Řekneme vám vše o složitosti struktury a naučíme vás, jak udělat venkovní sprchu pro letní sídlo s vlastními rukama s příklady fotografií.

Je nutné zvážit, jaké vlastnosti budovy mají:

Když se vezmou v úvahu nuance, můžete přemýšlet o vhodné konstrukční možnosti.

Zvažte postup výstavby na sprchách vyrobených z:

 • dřevo;
 • polykarbonát.

Nejběžnější jsou dřevěné konstrukce, dřevo se snadno zpracovává, jeho použití není obtížné a samotný materiál si udržuje svůj tvar a udržuje teplo, což umožňuje použití sprchy i za špatného počasí.

Jak postavit stánek:

Nakonec může být hotová struktura potažena barvou nebo lakem a uvnitř pokryta fólií, takže po chvíli po použití dřevo nezačne bobtnat.

Nyní uvažujme o populární verzi letní sprchy, která je zdobena polykarbonátem.

Vezměte prosím na vědomí, že výroba takové sprchy se liší. Můžete si vyrobit rám a poté jej umístit na nalitou základnu a vyztužit ji kotvami. Můžete to udělat jiným způsobem — vybetonovat regály do vytvořeného základu a poté uvázat mezikusy a překlady.

K opláštění takové sprchy potřebujete:

Proč nepoužívat dřevo s polykarbonátem? Za prvé, tyto materiály se dobře nemísí, mohou se pod vlivem teploty měnit. Zadruhé, dřevo je schopné se změnit z vlhkosti, což není žádoucí u polykarbonátových sprch.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector