Stavíme pánev v cihlovém altánu vlastními rukama | Green-Pages.info

Výběr projektu altán s grilem

Navíc, aby se výklenek pro palivové dřevo v grilu, je to, že se zahřívá, v důsledku čehož je palivové dřevo zcela zbaveno vlhkosti, je snadné je roztavit.

Příprava základů, konstrukce stěn a střech

Základ pece je vyroben následujícím způsobem: vykopána jáma příslušné velikosti, na její dno se nalévá sutina. Poté se připraví směs v poměru 1: 3 z cementu a písku.

Tato směs se nalije do jímky ve vrstvách, mezi každou vrstvu se umístí výztužné pletivo, zabránit zničení nadace. Je důležité zajistit, aby první řada sítě nespočívala na dně jámy, ale přesně v řešení.

Když je jímka zcela zaplněna, umístí se střešní plsť. K úplnému vysušení nadace je nutné 2 týdny. Je-li počasí horké, stříká se vodou.

Pokládejte cihly až po založení úplně uschnout. Příprava jílové malty na zdivo se provádí namočením hlíny na týden.

Pravidelně se mísí a podle potřeby se přidává voda. Posledním krokem při přípravě roztoku je přidání písku.

Správné umístění altánu na místě

Taky místo by mělo být rovné, pokud takové místo na webu neexistuje, pak stránku vyrovnáme. Cestu k tomuto místu rozložíme z ozdobných kamenů nebo dlažebních kamenů a podél cesty instalujeme ozdobné lucerny.

Výstavba altánu s grilem krok za krokem: kresba a fotografie

Druhy vzorů cihel

Pro instalaci do altánu není tolik možností designu:

Vysoká a úzká cihlová krabice vyžaduje podpěru zdi

Pokud je altán postaven na slabém základu a nějakým způsobem do něj musíte zmáčknout cihlový gril, pak je možné tento problém vyřešit snížením velikosti a hmotnosti konstrukce.

Rychlý gril pro jakýkoli altán

Tuto možnost lze jen stěží nazvat plnohodnotným grilem, ve skutečnosti jde o běžnou domácí elektrickou troubu pro pečení masa a zeleniny na drátěném stojanu. Krabice s elektrickým topením je jednoduše namontována do cihlového pouzdra.

Používání elektrického grilu je mnohem pohodlnější

Navzdory skepticismu znalců skutečného grilování na uhlí, má projekt oproti konvenčnímu grilování významné výhody:

BBQ s cihlovým tělem a uhlím na uhlí

Pěna z cihel a elektrického pohonu

Pokud je to žádoucí, lze cihlové těleso a pánev snadno namontovat pomocí otočného mechanismu. Získáte ohniště — gril se špízem, na kterém můžete smažit kebab nebo celé brojlery.

Lehké cihlové grilovací schémata s komínem

Je zřejmé, že to vypadá jako napodobení skutečného grilu s cihlovou pánou. Proto obvykle majitelé raději staví v altánu, i když ve zjednodušené a lehké verzi, ale skutečný sporák s krbem na spalování dřeva a uhlí.

Nejčastěji je jednoduchá verze skutečného cihlového grilu v altánu postavena z pěnových bloků nebo dutého keramického kamene.

Konstrukce se ukáže být lehká, téměř křehká a velmi krásná. Při návrhu může být použit kovový komín, nebo je odtah spalin organizován cihlovou trubkou s kovovou vložkou.

Pokud chcete nejen složit grilování vlastními rukama z cihel v altánu, ale učinit jej co nejkrásnějším a nejkrásnějším, pak nejlepší možností by byl lehký sloup z dutých cihel, jako na fotografii.

Do jakéhokoli altánku lze umístit krabici z porézních bloků

Plnohodnotné trouby s grilem a varnou deskou

Kde je nejlepší místo pro grilování v altánu

Švédská verze, střecha altánu je průsvitná a trubka je vyvedena skrz „korunu“

V letních budovách se nejčastěji vybírá cihlový gril do rohu nebo na zadní linii altánu. Je zřejmé, že do altánu je možné vložit pánev, pouze pokud byl základ nalit předem na rozdrcený kamenný polštář.

Grilovací trouba v zadní části altánu, tímto způsobem je instalována většina grilování

V ostatních případech, pokud majitelé nechtějí znovu navrhnout altán, postaví se vedle něj na samostatném základu pánev nebo gril.

Připojená trouba na samostatném základu

Jak vyrobit cihlovou pánev v altánu

Pokud je to možné, je nejlepší postavit gril na nezávislém základovém panelu a použít základnu na sloupových podpěrách pod altánem. Ukázalo se, že bude levnější a spolehlivější.

Lití základu

Chcete-li vyrobit desku, budete si muset vybrat malou jámu o hloubce 40 cm a velikosti 180 x 100 cm. Dno jámy vyplníme pískem, vrháme rozbitý štěrk a štěrk a vyplníme betonem.

Základ by neměl být tlustý, ale v každém případě by měla být deska umístěna několik centimetrů výše než budoucí podlaha altánu.

Cihla zednický gril a schéma objednávání

Po položení prvních tří řad bude nutné složit rošt, stěny a dno pece varné pece z ohnivzdorných cihel. Prostor vedle něj je vyložen dutými cihlami do výšky 900 mm.

Na sporák jsme položili litinovou varnou desku. Dále vytvoříme větev z ohniště pod udírnou vedle grilu. Stěny grilu jsou vyloženy z dutých cihel, ale uvnitř komory musíte obložit masivním kamenem.

Instalace komínu

V horní části sporáku vyvedeme oblouk pod komín, spálíme ho a zkontrolujeme, jak úspěšný byl gril. Svaříme kovovou krytku z běžné oceli, ale po dokončení stavby altánu ji nainstalujeme.

Doporučení

U grilování a grilování v kombinaci s varnou deskou je nutné zaplnit dutiny uvnitř cihly suchým kalcinovaným pískem, jinak se kvůli špatné tepelné vodivosti objevují praskliny.

Duté cihly běžné kvality obvykle trpí špatnou geometrií, proto je zapotřebí 400 ks. doporučuje se zakoupit alespoň 500 kusů, některé budou muset být zlikvidovány nebo použity v nadaci altánu.

Barbecue gril — jaký je rozdíl

Jednoduchý gril nebo gril z cihel v zemi nebo na místě lze postavit bez zkušeností

Lze jej také klasifikovat podle přítomnosti střechy. Pánev je vždy otevřené zařízení bez komínu. V grilu, zejména z cihel, se často vyrábějí komíny, i když existují i ​​jednoduché otevřené modely.

Cihla BBQ s komínem: objednání

Tato možnost grilování je o něco složitější, ale také nejobtížnější. Nejdůležitější je, že zde má spalovací komora rovnou klenbu a je mnohem snazší ji provést klenbou. Komora na smažení cihel je zvýšena na výšku 90 cm, celková výška — na začátek potrubí — 217,5 cm.

Cihlové BBQ zděné schéma

Brick BBQ kresby

Vznik dvou užitkových komor

Rozložení dalších řad grilování je jasné. Pouze ve 12. řadě věnujte pozornost — potřebujete cihly řezané. Rovněž stojí za zmínku, že 12. a 13. řada je větší než dolní řada — tvoří dekorativní „pás“.

Vytváří se spalovací komora

Vytvoření střechy spalovací komory

V této části objednávky je vše také jasné: začneme tvarovat oblouk topeniště. Překrývá se v 22. řadě, ve které se postupně zužuje.

Přechod oblouku do potrubí

Pokračuje formování klenby, která ve 30. řadě přechází do komína. Dále se střídá 30. a 31. řádek, dokud není dosaženo požadované výšky.

Kde začít budovat gril

Takže jste se rozhodli pro typ grilu, jeho velikost a umístění. Nyní je třeba pro to vybudovat základ.

Pokyny pro stavbu takových základů najdete v sekci „Základy“.

Dalším krokem bude instalace hydroizolace pod cihlovou pánev. Děje se tak, aby se zabránilo kapání spodních cihel kapilárním sáním. Bude stačit rozprostřít roli střešního materiálu nebo hydroizolačního materiálu. Na konci konstrukce odřízněte přebytek nožem.

Otázky a tipy pro pokládku grilu sami

Zde budeme analyzovat nejčastější otázky týkající se pokládky cihlového grilu (grilu) vlastníma rukama a odpovědi na ně.

Jak velká by měla být kouřová skříň?

Velikost kouřové schránky závisí na velikosti portálu topeniště. Optimální poměr by měl být alespoň 100-120%. V našich pokynů krok za krokem je tedy výška portálu 6 řádků a výška sběrače kouře je 8 řádků.

Jaká je výška potrubí?

Výška komína je úměrná výšce komína a je nejméně 100 — 120% jeho výšky.

Jaký průměr komínu by měl být?

Řez komínové trubky závisí na ploše portálu pece. Optimální plocha komína je 1/8 — 1/10 plochy portálu. Extrémní velikosti od 1/6 do 1/13.

Jak zaplnit mezeru mezi topeništěm a pláštěm?

Před portálem můžete mezeru vyplnit čedičovou lepenkou. Nemá smysl vyplňovat zbytek prostoru. Proto je ponecháno prázdné.

Musím malovat kovový roh v překladech?

Doporučujeme, abyste rohy dobře natřeli a natřeli teplem odolným nátěrem. Ale i když ne, nic špatného se nestane. Životnost nenatřeného rohu bude dostatečná.

Barbecue design

Design můžete rozšířit o další výklenky pro skladování palivového dřeva, nádobí, příslušenství. Při přípravě jídla je velmi pohodlné mít umyvadlo a pracovní stanici pro porážku masa.

Často je nutné uspořádat dmychadlo. Nezapomeňte na kabinu pro pohodlný pobyt. Zde byste také měli zvážit přítomnost osvětlení, které přispívá k dobrému odpočinku a pohodlné práci.

Při výběru materiálů je lepší zvážit:

  • Vysoké teploty (spalování se liší v závislosti na druhu dřeva)
  • Změny teploty (zohledněny jsou také nepředvídatelné přírodní podmínky)

Například by měla být vybrána cihla specializovaná na žáruvzdorné materiály. Silikátové druhy nejsou při takovém teplotním zatížení funkční.

Nejlepší je nakreslit náčrt v měřítku pro orientaci na zemi. Doporučujeme vzít velikost cihly jako měřítko, abyste ji nemuseli řezat. S funkčním výkresem bude pro vás snadné spočítat množství materiálů.

Nadace

Značení na zemi lze snadno provést pomocí kolíků a provázků. Vykopáváme základovou jámu s okrajem 5 cm od každé hrany. Otvor by měl mít stejnou hloubku, bez kapek.

Poté dno zavřeme struskou, načež po obvodu namontujeme bednění. Vyztužujeme kovem, pleteme rám nebo položíme těžké železo s mřížkou. Pak vše naplníme betonem. Ztvrdnutí může trvat déle než tři dny.

Brazier s udírnou

Pro udírnu je důležité mít pecní zařízení — pod úrovní terénu, které by mělo být vzato v úvahu ve fázi plánování. Za zmínku také stojí, že všechny řady cihel v udírně musí být svázány, jako komín často slouží uzavřený příkop.

Samozřejmě, pouze nadšenci mají rádi takové jemnosti, protože stavba se stává komplikovanější a obyčejný gril se stává dvou nebo tříúrovňovou strukturou. Celá snaha však stojí za to, protože zdobení stolu u uzené zvěře nebo ryb stojí hodně.

Druhy altánů

Otevřené altány jsou považovány za sezónní, protože v nich prostě nejsou žádné zdi. Oheň by neměl být vystaven srážkám, takže je obvykle umístěn v peci nebo chráněn kamennými a kovovými ozdobnými prvky.

V takovém altánu může být jídelna, minibar nebo dokonce houpací síť — jeho prostor není nijak omezen.

Polouzavřené altány jsou považovány za nejlepší demi sezonní variantu. Obvykle používají lehké kovové konstrukce a posuvné dveře / výklopné panely, oheň může být umístěn pod baldachýnem a topení se často provádí v samotné „budově“.

V létě můžete budovu využít jako místo pro grilování a rodinnou rekreaci a ve studeném podzimu můžete strávit večery v teplém altánku s troubou.

Výběr grilování

Pokud se před vámi objeví otázka: „Co přesně chci grilovat?“ — měli byste pečlivě prostudovat vlastnosti a vlastnosti určitých modelů a zjistit, do jaké míry to souvisí s vybraným projektem budoucího altánku.

Přenosné barbecue jsou obvykle malé, lehké, vyrobené z kovu. Tato možnost je ideální pro letní altán, takže za příznivého počasí můžete gril snadno vyjmout někde mimo něj.

Vestavěný. Výhodou stejných grilovacích zařízení je vybavení. Jsou vhodné, pokud potřebujete krmit velkou společnost, a mohou být také použity jako krb nebo kamna.

Grily pro altán s komíny se častěji používají pro otevřené nebo polouzavřené budovy, protože pokud je altán průchozí a dobře foukaný, kouř a saze za větrného dne nebudou létat vaším směrem.

S vlastními rukama

Ale můžete si vzít na rám altánu sami. V materiálech dávejte přednost dřevu s malými vložkami z kamenných prvků (například pro gril).

Nejjednodušší je vytvořit altán otevřeného typu, ale pokud máte možnost zakoupit posuvné panely a kovové dveře samostatně, nebude obtížné realizovat polouzavřený stavební projekt.

Čistě letní kuchyně je v podstatě střecha na dřevěných trámech a stejně lehká jako samotná konstrukce. Můžete jej zakrýt světlou břidlicí, abyste jej ochránili před vnějšími vlivy.

Pokud se má altán používat v chladném období, měli byste se postarat o tepelnou izolaci a střecha by měla být štítového typu. Exponovaná část by měla být pokryta alespoň dřevěnou nebo kovovou krytinou.

Uzavřené altány musí být vybaveny okenními otvory, dbejte na správnou instalaci skla.

Je lepší svěřit instalaci elektrických kabelů, internetu, vodovodních potrubí nebo plynu odborníkům.

Brazier pro letní rezidenci: typy a vlastnosti konstrukce

Pánev pro letní rezidenci lze vybrat z několika možností:

Přenosný gril je pohodlný, ale není odolný

  • mobilní pánev — nejčastěji je vyrobena z plechů střední tloušťky a pro zjednodušení pohybu je konstrukčně vytvořena ve formě vozíku na kolech. Kromě samotného grilu může mít řezací stůl, místo pro skladování palivového dříví a špízů. Kované mobilní barbecue pro letní rezidenci vyrobené ze železa, vynikající, s prolamovanými vzory, se mohou stát skutečnou ozdobou místa. Aby byly chráněny před nečistotami a korozí, jsou umístěny v technické místnosti na zimu.

Stylový a pohodlný mobilní gril

BBQ gril jako designový prvek

  • stacionární gril — odkazuje na malé architektonické formy příměstské oblasti. Jedná se o poměrně masivní strukturu, která bude vyžadovat spolehlivý základ, pro její konstrukci můžete použít kámen, cihlu, kov v různých rozměrech a kombinacích. Stacionární gril vám umožňuje regulovat průtok vzduchu, což znamená intenzitu spalování uhlí, v mobilních verzích musíte použít stříkací láhev s vodou.

Krásná kuchyně se stacionárním grilem

Harmonická kombinace grilu a světlého designu kuchyně

Gril pro letní rezidenci z cihel je poměrně drahá pevná konstrukce. Její nepochybnou výhodou je vysoká tepelná kapacita, po zahřátí v takovém grilu může být vařena po velmi dlouhou dobu.

Cihlová pánev je poměrně drahá pevná konstrukce

Konstrukce grilu začíná výběrem místa. Je optimální, pokud bude umístěn mimo dřevěné budovy, stromy a jiné hořlavé předměty. Stojí za zvážení směru převládajících větrů, aby kouř nevnikl do domu ani nevytvářel nepohodlí sousedům.

Zajímavý a zároveň pohodlný design stacionárního grilu

Červená cihla je vhodná pro stavbu — je schopna odolat extrémním teplotám (vytápění, chlazení), aniž by se zdeformovala, nemění své lineární rozměry a nepraská.

Cihlová pánev je schopna odolat extrémním teplotám

Prostorné nádvoří v klasickém stylu s grilem

Obr. 1. Kresba nejjednoduššího cihlového grilu

Obr. 2. Schéma cihlového grilu (barbecue) s komínem a místem pro skladování palivového dříví

Obr. 3. Pájka z cihel

Brazier s baldachýnem ve venkovském stylu

Rada! Den před položením cihly musí být dobře napojena vodou — poté z roztoku nevyčerpá vlhkost, zdivo bude silnější

Cihlová pánev je nejen praktická, ale také stylová

Grilování na terase v moderním stylu

Brazíři v zemi vlastníma rukama — všechny podrobnosti a jemnosti stavby na videu:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector