Styly interiéru s fotografiemi a popisy | Green-Pages.info

Art Deco styl v interiéru: co to je

Kosmetický salon interiér ve stylu art deco

 • použití přírodních finálních materiálů;
 • nedostatek hladkých linií v interiéru (zde převažují úhly, ostrost, geometrie a dokonce i abstrakce);
 • kontura a kontrast designu.

Styl kombinuje zdánlivě nekompatibilní egyptské, řecké a africké motivy a je pokračováním populárního secesního trendu.

Klasicistní styl v interiéru

Interiérový design mini hotelu v klasickém stylu

Styl interiéru byl dokončen ve druhé polovině 18. století. Vyznačuje se simultánní monumentalitou, strohostí a sofistikovaností interiéru. Jeho typické vlastnosti:

 • použití přírodních finálních materiálů;
 • jasnost a geometrický tvar všech dekorativních předmětů;
 • květinové motivy tapet;
 • přítomnost štuku s řeckými motivy na stropě;
 • geometrii parketového vzoru.

Klasicistní styl se vyznačuje lehkou pastelovou paletou a masivním nábytkem z drahých dřevin. Zároveň na nábytku nesmí být žádné šperky vyrobené z drahých kamenů nebo kadeří. Povoleny jsou pouze monogramy nebo jednoduché květinové vzory.

Záměrné baroko: styl v interiéru

Fotografie interiéru obývacího pokoje s barokními prvky

Tento interiérový styl se objevil v 17. století a je oblíbený asi 100 let. Liší se v luxusu a vznešenosti. Hlavní znaky baroka:

Soukromý designér interiérů by si měl uvědomit, že při zdobení tímto stylem každé letadlo nese sémantickou zátěž a je zdobeno mozaikami, štukami, obrazy a dalšími ozdobnými prvky.

Vzorované egyptský styl v interiéru bytu a domu

Designový projekt pro výzdobu v egyptském stylu se vyznačuje rozkvětem a množstvím vzorů. Celkový vzhled areálu však závisí více na preferencích jeho vlastníka než na určitých pravidlech egyptského interiéru. V takové místnosti najdete:

Také v egyptských ozdobách lze vysledovat určitou geometrii a v barvách dekorace — žluté a oranžové odstíny, někdy doplněné modrou a zelenou barvou.

Pragmatický high-tech styl v interiéru

High-tech kuchyň interiér fotografie

Moderní interiérový styl, který vznikl na konci 20. století, se vyznačuje blízkostí špičkových technologií a moderním designem. Zde vidíte:

S tímto designem interiéru nejsou zbytečné ozdoby na stěnách vítány. Vypadají jako vhodné pouze fotografie a grafické plátna v příslušném rámci.

Kontrastní postmodernismus v interiéru

Fotografie interiéru kosmetického salonu ve futuristickém postmoderním stylu

 • přímé a klikaté čáry;
 • světlé a světlé odstíny;
 • keramické figurky a abstraktní plakáty.

Postmoderní design vypadá realisticky a velmi originální.

Různorodá eklekticismus

Fotografie interiéru obývacího pokoje v kuchyni v eklektickém stylu

Například kombinace Empire a Baroque (s designovými dovednostmi a vkusem) zaručuje vytvoření uceleného obrazu, ale pokusy o smíchání Empire s high-tech stylem nevyhnutelně povedou k úplnému selhání.

Prostorný podkroví: co to je

Návrh interiéru bytu ve stylu podkroví

Původ stylu je založen na ekonomice a vynuceném využití opuštěných skladů, továren a dalších kancelářských budov s velkou plochou pro bydlení. Mezi vlastnosti tohoto designu patří:

Místnosti v podkroví mohou vypadat jinak, ale jejich hlavní charakteristickou vlastností je prostornost a dobré osvětlení.

Jaké barvy se používají

Při výběru barevného schématu se musíte řídit „pravidlem tří barev“. To je přesně to, kolik tónů konstruktivismus znamená. Sleva může být poskytnuta pouze na určité položky interiéru, které přidají jasnou notu a zředí celkovou závažnost stylu.

Dekorace různých místností

Obývací pokoj

Je důležité, aby nábytek v obývacím pokoji nezněl barevně s povrchovými materiály. Velký rozdíl v barvě způsobí, že myšlenka volného prostoru, charakteristika konstruktivismu, nedosažitelná a vizuálně komprimuje místnost.

Pro dosažení efektu optické expanze se tradičně používají světelné barvy a světelné akrylové nebo skleněné přepážky, pomocí kterých se provádí zónování.

Dobré vědět:  Použití různých plakátů a obrazů pro výzdobu interiérů | Green-Pages.info

Ložnice

Úhledná postel správného geometrického tvaru, dvojice obdélníkových nočních stolů, vestavěná skříň a měkký koberec s hustou hromádkou — takto vypadá ideální konstruktivistická ložnice.

Skříň

Kuchyně

Funkčnost je pro kuchyň tohoto směru velmi důležitá. Je to ona, kdo nastavuje tón při výběru nábytku, jídelního stolu a sezení. Tvar je jako vždy geometricky správný.

Keramické dlaždice pro povrchovou úpravu podlahy a pracovní plochy jsou vybrány velké velikosti a hladké textury, monochromatické.

Koupelna

Vybavení koupelny je celkem jednoduché. Není třeba používat veškerou svou fantazii a zkusit použít celou řadu dokončovacích materiálů a technik. Stačí přidat několik poutavých doteků k minimalistickému designu.

Například na jedné ze zdí použijte záměrně tmavou barvu pro zvýraznění oslnivé bělosti koupelny. Zavěste přísný, ale neobvyklý tvar nebo nainstalujte originální přepážku pro sprchový kout.

Děti

Mateřská školka je jediným místem v domě, kde lze přísný styl trochu změkčit. Barevné schéma této místnosti lze provést v pastelových barvách.

Funkční „transformátorový“ nábytek pomůže ušetřit místo, ponechat prostor pro hry a relaxaci. Čistění místnosti bude snadné: jednoduchý tvar interiérových prvků a jejich vhodné umístění neumožňuje hromadění prachu v rozích.

Chodba

Ne všichni majitelé bytů se mohou chlubit významnou velikostí chodby. Lakonický design konstruktivismu umožňuje inteligentně využívat každý metr této místnosti.

Zde je několik předpokladů, které musí být splněny, aby chodba byla nejen pohodlná, ale také příjemná:

 1. Instalujte do předního šatníku se zrcadlovými dveřmi. On sám nahradí plnohodnotnou šatnu a nebude nutné zavěšovat na zeď samostatné zrcadlo.
 2. Na všechny povrchy, které mají být dokončeny, použijte diskrétní paletu, která vizuálně „vyloží“ malou chodbu.
 3. Simulujte místnost s osvětlením. V ideálním případě, pokud je světlo rozptýlené — bude to mít pocit dalšího prostoru.

Dodržujte zvolený styl v jedné z místností vašeho domu nebo bytu, zkuste to dodržovat ve všech ostatních pokojích. Jiné možnosti designu, s výjimkou pravděpodobně špičkových technologií, narušují integritu a celkovou harmonii prostoru.

STAVILI S NÁMI

Vlastnosti stylu konstruktivismu

Nábytek ve stylu konstruktivismu

Konstruktivismus v interiéru: příklady designu, fotografie

Pokud jde o tento trend, V. Mayakovsky napsal, že nové slovo „konstruktivismus“ nejprve „letělo“ z Ruska, a nikoli z Francie. Básník měl ve svém prohlášení pravdu, a to potvrzuje sovětský slogan „jsme my, vybudujeme nový svět“.

Prvky konstruktivistického stylu v interiéru

Nábytek ve stylu konstruktivismu

[ads_block]
Konstruktivismus v interiéru znamená přítomnost praktického, funkčního a pohodlného nábytku. Čím méně místa zabere nábytek, tím lépe, protože konstruktivismus vyžaduje více prostoru.

Měli byste si vybrat nábytek bez zbytečných dekorů, vítány jsou i jednoduché tvary a monotónní barvy. Ale díky monotónnosti nábytku můžete umístit potřebné akcenty a diverzifikovat barevné schéma místnosti.

Příslušenství

Bez příslušenství se neobejdete ani v minimalistickém interiéru. Souhlasíte a budete unaveni z pohledu na vysoce kvalitní malované bílé zdi, takže velmi užitečné budou jasné plakáty, abstraktní malby a fotografie v přísných rámečcích.

Dobré vědět:  Nejlepší interiéry obývacího pokoje v moderním stylu od slavných designérů | Green-Pages.info

Textil s prostým nebo geometrickým potiskem zmírní závažnost situace. Díky stylové touze po šťavnatých, čistých barvách se jejich kompetentní kombinace při vytváření interiéru stane další ozdobou domova.

Konstruktivismus v interiéru kuchyně

V těchto interiérech může být jasným akcentem kombinace stavebních materiálů, například kovová základna stolu se skleněnou deskou a originální geometrická konzola pro TV-video zařízení.

V našem hektickém světě je konstruktivistický styl v interiéru stále relevantní jak ve své čisté podobě, tak ve směsi různých směrů. Z nadměrného množství informací se někdy chcete uvolnit a ocitnout se v jednoduchém, nenápadném praktickém prostředí.

Vlastnosti stylu konstruktivismu

Pravidla registrace

Dnešní konstruktivismus prošel změnami, stal se více harmonickým a zároveň racionálním. Měkké tvary a ozdobné prvky však pro něj stále nejsou typické.

Pravidla pro zdobení místnosti, konstruktivisticky:

Nástěnné, podlahové a stropní dekorace ve stylu konstruktivismu

Konstruktivismus se také projevuje v návrhu povrchové úpravy vnitřních povrchů:

Osvětlení

Večer nebo za oblačného dne bude nedostatek světla naplněn různými lampami, které jsou umístěny na stěnách a stropech v souladu s územním plánem domu.

Nábytek

Stylová videa

Video poskytuje odborný názor na styl.

Obecná charakteristika stylu

Barevné schéma ve stylu konstruktivismu

Zkuste použít maximálně tři barvy. Kombinujte kontrastní barvy a odstíny: světlý a tmavý, nasycený a tlumený. Jako akcenty použijte jasné barvy: červená, žlutá, modrá.

Nábytek ve stylu konstruktivismu

Textil

Vzory a tisky nejsou o konstruktivismu. Ale jasné akcenty jsou jen o něm.

Změňte barvy povlečení na polštáře a přehozy na postel a občas se budete cítit jako v nově zrekonstruovaném prostoru.

Závěr

Pro koho je styl?

Konstruktivismus si mladí lidé často vybírají pro své pohodlí a funkčnost. Nevyžaduje vysoké materiálové náklady, ale vyžaduje jemný smysl pro styl. Tento styl vám vyhovuje, pokud:

Tipy a nápady

Konstruktivismus vyžaduje otevřený prostor, v něm musí být cítit svoboda. Proto je lepší volit nábytek malé velikosti, ale funkční a praktický. Styly zdůrazní jednoduché tvary, nedostatek honosných dekorativních prvků.

Ve koncepci stylu je mnoho požadavků na osvětlení. Množství přirozeného světla je ideální. K tomu, aby se styl jasně projevil kdykoli během dne, se používají víceúrovňové podsvícení. Geometrický tvar svítidel je podporován.

Nastavení stylu se může zdát střízlivé, ale použití textilu — prostého nebo zdobeného geometrickými potisky — pomůže zmírnit tento efekt. Doplnění mohou být obrazy abstrakce v jednoduchých rámečcích.

Pro člověka, který ocení pohodlí a funkčnost věcí, bude toto stylistické řešení tím nejvhodnějším řešením.

2 skandinávský styl

Provedení: Ahre Fastighetsbyrå

Je to funkčnost, která se odráží ve skandinávském stylu. Stačí si vzpomenout na slova finského designéra Alvaro Aalta, že by měl architekt zpříjemnit život — to je definice aplikovaná na skandi interiér.

I přes minimalismus by každý interiér měl být individuální, tuto vlastnost přinášejí rodinné fotografie, ručně vyráběné doplňky, plakáty na stěnách. Je důležité, aby se nejednalo o „výzdobu pro výzdobu“, ale o užitečnou věc, která odráží povahu majitelů.

Dobré vědět:  Interiér 2020: aktuální v designu bytů a domů | Green-Pages.info

I přes skutečnost, že ve skandinávském stylu by měly převládat světlé barvy — bílá, světle šedá a jemně modrá — světlé interiéry dodají interiéru život.

4 Současný styl

Současnost je jednoduchost, zdrženlivost a funkčnost. Vzhledem k tomu, že umělé materiály a jednoduché tvary se používají v interiérech takových místností, lze jej vytvořit s malým rozpočtem.

Správné umístění nábytku a absence zbytečných detailů odlišují tento styl, například od klasiky země nebo velkoleposti.

Design: Elizabeth Krueger Design

Současný styl „miluje“ omezené barvy (světle béžová, mléčná, šedá a bílá) a moderní materiály. Podlahu lze opatřit laminátovými, keramickými dlaždicemi nebo hladkými koberci.

Nábytek — pouze funkční a jednoduché formy. Měl by být pohodlný a zapadat do prostoru, nevytvářet pocit nepořádku a nevypadat příliš masivně.

Nezapomeňte na příslušenství, protože dodává interiéru život. Můžete použít kontrastní odstíny, ale s mírou. Vyberte si krásné květinové vázy, zavěste pár obrazů — můžete se omezit na to.

6 Neoklasic

Neoklasicismus absorboval krásu klasického stylu a rysy modernosti, které jsou dnes pro člověka nezbytné. Neoklasicismus byl a bude známkou dobrého vkusu, je lakonický, ale elegantní a bohatý.

Design: Taste Design Inc

Výzdoba je ve srovnání s klasikou také zdrženlivější. V takových pokojích najdete méně starožitností, ale zároveň v malém množství budou vhodné a přidají luxus.

8 Země

Provedení: Madcap Cottage

Elektrický krb Dimplex Mozart RC DELUXE

10 Hi-tech

High-tech bude harmonicky zapadat do moderního tempa života — styl je jednoduchý a funkční, technologický, a proto ho většina mladých a energických lidí miluje a vybírá.

Design: Designové studio Kamaleono

Za druhé, materiály pro dokončovací práce. Přírodní se používají velmi zřídka. Naopak, umělé materiály jsou „v ceně“.

12 středomořského stylu

Středomořský styl v interiéru se zdá být pro mnohé asketický, ale to nevylučuje jeho pohodlí a originalitu.

Fotografie: Eco Nice Bed

Dřevo je jedním z hlavních materiálů středomořského stylu. Pro takový interiér je velmi vhodný stylový nábytek pravidelných tvarů bez náročného řezbářství.

Textilie pomůže přidat luxus do asketické místnosti, zejména do ložnice: polštáře, prostěradla, přehozy, vyšívané lesklými nitěmi nebo korálky. Místnost bude vypadat okouzlující a stylová.

Hlavní rysy konstruktivismu

Trend má několik stylistických rysů. Jedním z nich je aktivní využívání abstraktních geometrických prvků umělci, jejichž kombinace umožňuje vytvářet statické obrazy nebo díla s iluzí pohybu.

Konstruktivisté často používají fotografie, ve své práci používají fotomontáž. Snaží se tedy co nejjasněji předat posluchačům myšlenky, záměry a sdělení.

Obrazy malované konstruktivisty postrádají objemové detaily a perspektivy. Převážná většina z nich je plochá, dvourozměrná.

Důležitou součástí obrazů malovaných konstruktivisty je obrovský bílý prostor. Zejména se nachází na mnoha plakátech vytvořených umělci.

V obrazech dominuje myšlenka vybudování nového světa. Lze tvrdit, že bezprostředně po svém vzhledu byl směr úzce spojen s politikou.

Při použití výše uvedených technik sledovali první konstruktivisté společný cíl — vyjádřit dynamiku nového života, poukázat na čerstvost obnovy, vyjádřit ve svých dílech vše, co po ruské revoluci pociťovali.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector