Styly kuchyně a jejich vlastnosti | Green-Pages.info

Klasická kuchyně

„Noble“ je v tomto případě správným slovem: dřevo, mramor, dobře upravené parkety vytvářejí obraz kuchyně pro milovníka klasických motivů

Americká kuchyně

Americký styl je stejný klasický, pouze zjednodušený a praktičtější. V „americké“ kuchyni můžete často vidět: kuchyňský ostrov, umyvadlo u okna, fasády s panely, otevřený prostor rozdělený do několika zón.

Provence styl kuchyně

Interiér ve stylu Provence je jednoduchý a elegantní zároveň. Jak vytvořit atmosféru francouzské provincie v našich bytech?

Loftový styl kuchyně

Po několik sezón byla půda milována všemi fanoušky moderních a fotogenických návrhů připomínajících továrny a sklady. V tomto případě používáme:

 • Hrubé cihly nativní barvy nebo malované matnou barvou;
 • Beton;
 • Edisonovy lampy, girlandy na černých kabelech;
 • Paprsky na stropě;
 • Potrubí a dráty (stačí je nechat na dohled);
 • Skleněné tvárnice;
 • Texturované dřevo;
 • Kovy.

Eco styl kuchyně

Nedostatek jednoty s přírodou může být naplněn interiérovým designem. Vaše kuchyně se stane malým portálem k okraji lesa, i když žijete v obyčejném městském Chruščovu.

Postupujte takto:

Zchátralá elegantní kuchyně

Shabby chic styl (překládal se jako “shabby chic”) byl vynalezen v 80-tých letech Angličankou Rachel Ashville. Designer spojil viktoriánskou estetiku, moderní praktičnost a lásku k nábytku na bleší trh v interiéru.

Kuchyň v anglickém stylu

Milovníky téměř nadměrného pohodlí a maximální intimity budou Anglii milovat. V takové kuchyni se zdá, že čas přestal a ruce obvykle mrznou v pět hodin, když přijde čas získat jemnou elegantní službu a přidat mléko do čaje.

Značky anglického stylu:

Kompetentní územní plánování v kuchyni

Oblast mezi pracovní deskou a nástěnnými skříněmi v náhlavní soupravě (tzv. Zástěra) je zakončena dlaždicemi, jako je zdivo, a často se zde přidávají kolejnice a háčky pro pohodlné umístění nádobí.

Na dveřích kuchyňských skříní nejsou žádné skleněné vložky, horní část sestavy může být zdobena římsou.

Nábytek v moderních kuchyních je obvykle uspořádán tak, že uprostřed místnosti je „ostrov“. Může to být skříňka s pracovním povrchem a zásuvkami nebo varná deska a trouba, přičemž nad „ostrovem“ je umístěna odsávací digestoř.

A také uprostřed místnosti můžete umístit jídelní kout, který by měl sestávat z masivního stolu z přírodního dřeva s kulatou deskou stolu a stejných židlí s měkkými sedadly.

Tradice moderního anglického interiéru v kuchyni

Britové vzdávají hold tradicím a používají nádobí vyrobené z porcelánu a fajánsu vyrobené ve své domovině. A pro vaření je také výhodný nábytek z mosazi nebo mědi.

A až dosud se v britských tradicích zachovalo použití místních lamp k osvětlení místnosti.

Takže v kuchyni můžete zavěsit malý kovaný lustr na kuchyňský kout a nechat osvětlit jídelní kout několika svícny. Nebude nadbytečné, pokud se vzory stínítek lamp a nástěnných svítidel překrývají s obecným barevným uspořádáním interiéru kuchyně a vzácným dekorem.

Rozvržení a územní plánování

Nyní se stalo módou umístit uprostřed místnosti „ostrov“. Může obsahovat pracovní plochu se zabudovanými zásuvkami, sporák s několika hořáky a troubu. Toto konstrukční řešení se často používá ve viktoriánské kuchyni.

Veškerý další nábytek, skříňky, trouby a pracovní desky jsou umístěny přísně podél zdi s oknem.

Dobré vědět:  Jak si vybrat ten správný obraz do kuchyně: důležité body | Green-Pages.info

Vytvoření pravého britského stylu bude samozřejmě vyžadovat spoustu prostoru. Proto, než přemýšlíte o designu, musíte odhadnout možnosti vaší kuchyně.

Obývací pokoj v kuchyni může být řešením problému malého prostoru, ale samotní Britové takové uspořádání nepoužívají.

Video

Video ukazuje několik dalších různých možností designu.

Známky anglického stylu

Kabinet v anglickém stylu

Chcete-li vytvořit britský styl, musí být v interiéru spousta dřeva

Vyřezávané dřevěné panely v interiéru obývacího pokoje

 • nábytek — žádná syntetika ani plast, pouze přírodní masivní dřevo, nejlépe cenné druhy. V místnosti je spousta nábytku zařízeného v anglickém stylu. Na první pohled se může dokonce zdát, že je jednoduše přeplněný a přetéká s ním. V samém středu obývacího pokoje je jídelní stůl, kulatý nebo oválný, obklopený židlemi. Pokud je v moderním designu obvyklé umístit pod zeď pohovku a křesla, čímž se minimalizuje prostor, který zabírají, pak v anglickém stylu jsou umístěny do středu místnosti. No, nebo úplně hloupý stranou — toto uspořádání dělá situaci intimnější. A samozřejmě to, bez něhož si nelze představit anglický obývací pokoj — pohovku Chesterfield a křeslo s „ušima“. Četná křesla a lehátka jsou čalouněná koženými nebo vysoce kvalitními textiliemi, zatímco přísná kontrola se hodí k romantickému vzoru nebo růží

Sklon pistácie a strohé tmavě zelené barvy běžné ve viktoriánských interiérech. Moderní cestovní obývací pokoj s mnoha knihami a suvenýry

 • sofa Chesterfield (Chester) — král sedacích souprav, jehož design se od poloviny 18. století příliš nezměnil. Skutečné Chesterfield je snadno rozeznatelné pomocí diamantového prošívání a loketní opěrky, které tvoří jednu jednotku se zády. Rukojeť loketní opěrky se zdá být zabalena do těsného svitku, který připomíná hlavní město klasického sloupu. Nohy takové pohovky jsou buď zcela neviditelné nebo malé

Elegantní kožená pohovka «Chesterfield»

Pánský podkrovní interiér s výrazným britským stylem

Frivolní „syntetické“ barvy nábytku a omezený design zbytku nábytku. Docela v britském interiéru rozhodují okna

 • stěny jsou buď monochromatické, nebo ve svislých pruzích, nebo zakončeny dřevěnými (což je docela drahé, takže se můžete obejít pomocí vysoce kvalitních imitací) panelů. Hlavní věc je, že by neměli přitahovat kapku pozornosti k sobě — ​​stěny jsou jen druh plátna, na kterém budou vypadat zvláště výhodné obrazy nebo zrcadla uzavřená v masivních rámech.

Jsou-li okna lancet, jsou stěny rovné a rovné. Pokud je podlaha pokryta mnoha ottomany, čalouněná látkou se vzory, pak je sama o sobě jednoduchá a bez vzorů. Toto je základní pravidlo „vyvažování“ v anglickém stylu.

Rada! V anglickém stylu je dodržován princip zrcadlového designu — čím dražší je obraz, tím jednodušší a nenáročný je rám a velkolepý snímek kompenzuje jednoduchost obrázku v něm obsaženého.

 • příslušenství — mělo by jich být spousta. Konec konců, anglický styl mimo jiné také prokazuje závazek k rodinným tradicím. Vázy, figurky, různé suvenýry, zarámované fotografie, teplé přehozové deky, malé ozdobné polštáře, různé dědictví a maličkosti zobrazené na římse — můžete zobrazit, co chcete. Porcelánové slony, zobrazené za sebou, budou právě tady. Ale nenechte se unést, všechno by mělo podléhat určitému pořádku a jasně viditelné.
Dobré vědět:  6 kroků designu kuchyně ve stylu Provence a 55 fotografií | Green-Pages.info

Vzpurný interiér s rysy mnoha stylů: kýč, podkroví, trochu gotický a stárnoucí vybledlý předmět Britského království

Anglická kuchyně vypadá velmi šlechetně

Příznivci konzervativního pohodlí budou milovat anglický styl

 • textil — mělo by toho být hodně. Závěsy jsou bohaté a skládají se z několika částí: silné záclony, závoje a jehněčí kosti, všechny zdobené tkaničkami a objemnými závěsy, střapci a záhyby. Plus — polštáře na parapety, pohovky a židle, ubrusy, baldachýn na posteli

Británie byla dlouho velkou koloniální zemí, a to nemohlo, ale ponechalo určitou značku na vnitřku. Některé indické nebo orientální dekorační prvky zde budou docela vhodné.

Rada! Anglický styl je nekompatibilní s jasným osvětlením, takže halogenové žárovky bude nutné opustit. Stolní lampy, nástěnné nebo stojací lampy, které dávají měkké, rozptýlené světlo, jsou velmi vhodné.

Pohodlná pohovka s koženým čalouněním mezi suvenýry z různých zemí

Britské téma v interiéru bylo a zůstává nesmírně populární. Foto: podkroví s hojným využitím britského vybavení, včetně vysoce dekorativních historických fotografií

Květinový vzor nezbytný pro viktoriánský styl

Klasický anglický styl v designu obývacího pokoje s krbem. Z neobvyklých řešení na fotografii: měkká švestková barva stropu

Všechna tajemství a rysy interiérového designu v anglickém stylu, viz video:

Obývací pokoj

Obývací pokoj musí mít nutně krb, ať už jde o klasický vyřezávaný rám s krbem nebo jeho ironickou imitaci. Typické pro obývací pokoj ve stylu Anglie bude také vypadat:

 • svícen;
 • šikovnost;
 • stolní hodiny;
 • starožitnosti;
 • drobné sochy, porcelánové figurky.

Typický styl

Použijte exotické hrnkové květiny

Nábytek

Knihovny, vestavěné police jsou nutností v obývacím pokoji, pokud nemáte samostatnou knihovnu. Knihovna spolu s dřevěným nábytkem zdůrazní aristokratickou atmosféru.

Nábytek v anglickém stylu má následující rozpoznatelné vlastnosti:

Charakteristické nízké a široké pohovky

Krb se svíčkami

Tkaniny

Rafinované textilie a textury

Tapeta je hlavním způsobem zdobení stěn

Koloniální britský styl

Britský styl přichází v několika variantách. Pokud je pro ložnice vhodnější země, pak je koloniální doprovod vhodný také pro chodbu, obývací pokoj nebo halu.

Charakteristické vysoké stropy

Použitý nábytek z tmavého dřeva

Bude to pro vás zajímavé:

Přizpůsobení britského koloniálního stylu vašemu domovu

Zkuste přidat sofistikovanost vlastníma rukama

Kuchyně

V kuchyni lze použít pouze vysoce kvalitní přírodní materiály:

 • kámen;
 • dřevo;
 • kov.

Používejte pouze přírodní materiály

Gruzínská éra přinesla skromné ​​měkké interiéry se starožitnou vznešeností, symetrií, přísnými liniemi a tvary. Viktoriánské období je méně přísné. Paleta a výzdoba jsou bohatší a skříňky jsou elegantnější.

Nic jasného a honosného

Kuchyňská linka

Dva nápady pro kuchyně

Existují dva typy britské kuchyně — klasická a country. Klasika je přísná, lakonická a sofistikovaná.

Interiér se zeleným nábytkem

Kuchyně britských venkovských zemí jsou útulné, domácí, méně systematické. Zároveň je ale stále solidní, spolehlivý a slušný.

Rozložení

Čisté a hladké tvary kuchyňské soupravy

Dobré vědět:  Skleněné zástěry se stylovým řešením pro tisk fotografií do vaší kuchyně | Green-Pages.info

Situace

Zachování přirozené struktury stromu

Nerezový dřez je prostě nepřijatelný. Měli byste si vybrat masivní umělé kamenné nebo keramické dřezy. Pokud jde o cenu, skříně v anglickém stylu jsou tradičně označovány jako prvotřídní třída.

Spotřebiče

Je nepřijatelné používat cokoli moderního, všechna inovativní zařízení tohoto století musí být umístěna tak, aby nebyla nápadná.

Přísná nádhera stylu

Ledničky a další masivní kuchyňské náčiní lze skrýt za dřevěnými fasádami. Malé jednotky mohou být umístěny ve skříních a zásuvkách. Dalším zajímavým východiskem je nákup speciálního vybavení vyrobeného v retro stylu.

Dokončení

Výzdoba tradiční anglické kuchyně poněkud připomíná výzdobu obývacího pokoje. Keramické dlaždice se vzory lze nanášet pouze u dřezů nebo kamen, zatímco druhý povrch je potažen tapetami napodobujícími tradiční barvy nebo dřevěné obklady.

Vnitřní koberce nejsou typické

Podlaha v kuchyni může být dřevěná (prkna nebo laminát) nebo dlažba. Je vhodné uspořádat geometrické vzory pod vaše nohy. Například by to mohla být černá a bílá šachovnicová deska. Koberec na podlaze je typický pro britskou tradici.

Je žádoucí dokončit strop omítkou a natřít ho světlou barvou. V případě potřeby lze ozdobit speciálními dřevěnými trámy. Design kuchyně v anglickém stylu je samozřejmě drahý, ale výsledek vás potěší.

Nezapomeňte na dobré osvětlení

Osvětlení kuchyně by mělo být tradiční, bez trendy reflektorů. Představte si klasický lustr z křišťálu, více lamp umístěných v různých oblastech a stojací lampu pro lokální měkké světlo.

Co dělá britský interiérový design zvláštním?


VIDEO: Funkce anglického stylu

Anglický styl v interiéru

Vlastnosti a materiály

Anglický styl v interiéru: jaký je základ

Klasický anglický styl v interiéru obývacího pokoje

Anglický styl má tři základní kameny: krb, krbové křeslo a knihovnu (police):

Krb je jednou z hlavních funkcí britského stylu. Na fotografii má její výzdoba jasné rysy gotického stylu.

 • křeslo s «ušima» — stojí za to se na něm zvlášť zabavit, protože je to nezbytný atribut klasického anglického interiéru. Tato čalouněná židle s vysokým hřbetem a charakteristickými výčnělky v horní části se nazývá „dědečkovým křeslem“ nebo „křídlovým křeslem“ samotnými Brity, ale v naší zemi se často nazývá Voltaire nebo krbová židle. V Anglii byla tato židle určena starším osobám a „uši“ umístěné na zádech byly chráněny před průvanem. Taková „ušatá“ židle je ideální pro posezení u krbu — zdá se, že soustředí teplo, nasměruje jej na sedící osobu a navíc — chrání před průvanem a jiskry

Krbové křeslo si zaslouží zvláštní pozornost v anglickém interiéru. Fotografie ukazuje tzv. „Křídlo židle“

 • knihovna — 18-19 století nebyla bohatá na domácí zábavu, takže knihy rozzářily volný čas všemi možnými způsoby. Skříň (stojan) by měla mít otevřené police, které jsou umístěny od podlahy ke stropu, obvykle v celé šířce stěny. A samozřejmě plné knih do očí

Žádný «anglický» dům není kompletní bez knihovny

Světlá koupelna v tradičním anglickém stylu

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector