Švédská izolace oken: recenze a technologické vlastnosti

Výhody izolace oken pomocí švédské technologie

 • obvyklý režim provozu okna je zachován. Na rozdíl od oken izolovaných z pěnové gumy a utěsněných papírem nebo látkou lze okno izolované švédskou technologií otevírat / zavírat kdykoli během roku;
 • zlepšení výkonu dřevěného okna. Švédská technologie není ani tak izolací, jako částečnou obnovou okna, protože během procesu opravy se provádí montáž dílů, kontrola armatur, výměna opotřebovaných jednotek, těsnění skla atd .;
 • úroveň hluku a množství prachu, které v létě pronikají oknem, jsou sníženy;
 • nízké náklady na spotřební materiál. Když provádíte opravy vlastními rukama, všechny náklady sestupují k nákupu těsnění;
 • výkon práce kdykoli během roku. Vzhledem k tomu, že si těsnění zachovává své vlastnosti v širokém teplotním rozsahu, lze jej instalovat i v chladném období;

To znamená, že je docela možné provést švédskou izolaci oken vlastními rukama. Hlavní věc je vybrat vysoce kvalitní tmel a mít představu o pořadí práce.

Ceny za izolaci oken pomocí švédské technologie

Vzhledem k izolaci oken pomocí švédské technologie vyvstává otázka: nebude levnější instalovat nové plastové okno a nevynakládat prostředky na obnovu dřevěného?

Pro srovnání se podívejme na ceny služeb za izolaci dřevěného okna švédskou technologií (izolované jsou pouze vnitřní křídla).

Mezi hlavní díla patří:

 • odstranění chlopní;
 • kování okenních křídel;
 • vzorkování drážek;
 • instalace těsnění;
 • těsnění skla;
 • instalace křídla do rámu;
 • kontrola funkčnosti okna.

Uvedený komplex služeb pro okno o rozměrech 1,5 x 1,2 metru bude stát 2-3 tisíce rublů. Na první pohled je to levné ve srovnání s cenou nového plastového okna.

Tato cena je však výchozím bodem bude provedeno více práce, například:

 • pokud chcete izolovat a vnější křídla, cena se zdvojnásobí;
 • výměna příslušenství se platí zvlášť;
 • malba také není součástí standardního balíčku služeb.

Jak zvolit izolaci svahů plastových oken

Nejčastěji se volí následující materiály pro izolaci:

V případě potřeby je možné tyto materiály kombinovat, což zajistí dlouhodobou maximální ochranu před tepelnými ztrátami.

Izolace pro svahy oken uvnitř

Většina nabízených ohřívačů je vhodná pro vnitřní i vnější použití. Pro izolaci vnitřních svahů se doporučuje zvolit materiály, které mají dobré vlastnosti odrážející teplo.

Izolace pro svahy plastových oken venku

Při zahájení výběru pečlivě zváží všechny vlastnosti okna. Přesné měření svahů. Optimální tloušťka tepelně izolačních desek je od 3 do 5 cm.

Dobré vědět:  Polykarbonátový vrchlík přiléhající k domu: DIY instalace

Užitečné tipy

Znalost některých jemností, které sdílejí odborníci, vám umožní efektivněji provádět izolaci svahů plastových oken vlastními rukama. Výsledkem je, že se okna pod vlivem prostředí nesbalí a vydrží dlouho.

Zvažte tato doporučení:

Závěr


Výhody a nevýhody izolace švédských dřevěných oken

Mezi výhody patří také následující body:

Odborné poradenství

Výrobci nabízejí výběr průhledných a barevných variant švédské izolační pásky

Při plnění těsnicí pásky se často dělají chyby. Spočívá v dalším použití lepidel nebo těsnicích materiálů.

Výměna těsnění pomocí švédské technologie

Všechno by mělo být vzduchotěsné a rám by se měl volně otevírat a zavírat. Pohyb zajišťovacích mechanismů musí být plynulý, nesmí mít žádné zpoždění.

Poté jsou vnitřní strany obou chlopní utěsněny silikonem. Tato operace může výrazně snížit hluk z ulice a udržet teplo mezi brýlemi. Princip fungování těchto oken je stejný jako u oken s dvojitým zasklením.

 • demontáž křídel;
 • čištění povrchů;
 • řezací drážky;
 • pokládka izolace;
 • těsnění skla.

Před pozváním odborníka je vhodné zjistit, ve které společnosti je uveden, a také zjistit zpětnou vazbu o práci jeho společnosti.

Ceny za izolaci oken

Způsoby izolace dřevěných oken

Specialisté společnosti Okna-Okoshki, kteří izolují dřevěná okna švédskou technologií, mají speciální odborné dovednosti a drahé vybavení, což zaručuje vynikající výsledek takové práce.

Izolace dřevěných oken se provádí výběrem drážky po obvodu křídla pomocí nože, ve které je umístěn tmel. Tato technologie zajišťuje, že izolační materiál v průběhu času nevypadne a neodlepí se.

Oteplování starých oken lze provést i jiným způsobem, když se silikonový tmel pomocí tmelu nalepí na dříve vyčištěný a připravený rám.

Dřevěná okna

 • Tepelná izolace dřevěných oken (eurostrip)
 • Restaurování dřevěných oken
 • Vymalování oken
 • Opravy dřevěných oken
 • Výměna skla

Odpovíme na všechny otázky

Město Moskva,
Tel. 8 (499) 322-84-30
mail: [email protected]

Pracujeme po celé Moskvě a moskevském regionu

Je oprava dřevěných rámů nákladná?

Práce s armaturami se hradí dodatečně — vše od opravy přes výměnu za novou. Ceny za ně najdete při objednávce práce. Pokud potřebujete opravit okenní krabici, musíte ji také zaplatit zvlášť.

Dobré vědět:  Jak vybrat různé typy zámků

V cenících společností provádějících tyto práce je také uvedena malířská služba. Jeho cena za běžné okno bude asi 6000 rublů.

S takovými daty není těžké vypočítat, kolik plnohodnotné opravy jde na jedno obyčejné okno. Celková cena je docela srovnatelná s cenou standardní skleněné jednotky.

Obvykle je struktura PVC stejné velikosti, včetně okna s dvojitým zasklením, parapetů, přílivu, svahů a moskytiéry, spolu s instalací a demontáží asi 15 tisíc rublů. Samozřejmě, pokud se rozhodnete provést všechny potřebné operace sami, náklady budou zcela jiné.

Jak jsou okna izolována švédskou technologií?

Izolace oken pomocí švédské technologie umožňuje obnovit staré rámy a prodloužit jejich životnost. Zároveň se vylepšuje vzhled, zvyšuje se funkčnost a těsnost, design lépe chrání před chladem a větrem.

Požadovaný nástroj a náklady na spotřební materiál

Chcete-li obnovit stará dřevěná okna, použijte následující sadu nástrojů:

 • válečkové chodítko, pomocí kterého je gumové těsnění umístěno v drážkách;
 • šroubovák;
 • frézovací nástroj — jsou s ním vytvořeny drážky.

Cena materiálu závisí na jeho typu a konfiguraci sekce. Dostupné možnosti prodeje:

Aby struktura sloužila po dlouhou dobu, nedoporučuje se zvolit levný materiál. Nejlepší možností izolace pomocí švédské technologie je silikonové těsnění.

Kolik bude stát izolace oken pomocí švédské technologie, když zavoláte na pána doma

Nejprve vypočítají náklady na materiál, který bude použit při renovaci křídel. Pokud není možné použít potřebné nástroje, pozvou průvodce. Náklady na opravu dřevěných okenních rámů se počítají samostatně.

Je třeba vzít v úvahu složitost a rozsah práce. Průměrná cena — 100 rublů / rm. Přímé pokládání švédské izolace do drážek je dražší — 200 rublů / rm.

Švédská izolační nebo skleněná jednotka

Poznámka! Než se rozhodnete pro izolaci oken, musíte se ujistit, že rámy nejsou shnilé, protože výměna těchto prvků bude stát slušnou částku, takže bude zbytečné provádět izolaci.

Jaké jsou vlastnosti švédské technologie izolace oken?

Izolační drážka

Pojďme se obrátit na vzpomínky čestného uživatele našeho webu, lidového řemeslníka Ivan Sergejevič Semikhatko, který se pokusil reprodukovat tuto velmi švédskou technologii izolace oken vlastníma rukama:

— Nejprve musíte odstranit křídlová okna. Samozřejmě je nutné, aby smyčky a všechno ostatní byly v dokonalém pořádku. Nic by nemělo viset a viset: zašroubujte všechny šrouby, vyčistěte shnilé. V případě potřeby přeskupte závěsy.

Dobré vědět:  Svařovací kabely: výběr síly a přípustné prodloužení

Kolik bude stát izolace oken pomocí švédské technologie, když zavoláte na pána doma

Nástroj pro šití Eurostripu do drážky

— To je ve skutečnosti vše, — shrnul linku lidový řemeslník. — Zbývají už jen maličkosti: naneste těsnicí prostředek na všechny trvalé spáry (spáry sklo-křídlo atd.) A vezměte v úvahu, že z vašeho starého dřevěného nového eurookna je připraveno! “

Okno izolované podle švédské technologie

Jednoduše řečeno, „švédská“ izolace okna o rozměrech 1400 * 1700 mm vás bude stát asi 1500 rublů. To je téměř o řád levnější než instalace plastové skleněné jednotky.

Za sebe dodáváme, že podle švédské technologie je možné izolovat nejen dřevěná, ale i plastová okna. Všechny manipulace jsou přesně stejné.

Novinka na stavebním trhu

Nové okno nebo renovace starého?

Přípravné práce

Panty by měly být těsné, neměly by se kývat, měnit úhel průchodu křídla a samotné křídlo by nemělo klesat. Pokud si takové popisy všimnete, je třeba armatury vyměnit. Okno by se mělo bez námahy přepnout do režimu „zavřeno“ / „otevřít“ bez sebemenšího zkreslení.

Pokud takové problémy neexistují nebo po provedení malé obnovy stávajících vad, můžete pokračovat v procesu oteplování.

Závěr

Z videa se naučíte, jak izolovat staré dřevěné okno pomocí švédské technologie.

Jak zvolit izolaci svahů plastových oken

Nejčastěji se volí následující materiály pro izolaci:

V případě potřeby je možné tyto materiály kombinovat, což zajistí dlouhodobou maximální ochranu před tepelnými ztrátami.

Izolace pro svahy oken uvnitř

Většina nabízených ohřívačů je vhodná pro vnitřní i vnější použití. Pro izolaci vnitřních svahů se doporučuje zvolit materiály, které mají dobré vlastnosti odrážející teplo.

Izolace pro svahy plastových oken venku

Při zahájení výběru pečlivě zváží všechny vlastnosti okna. Přesné měření svahů. Optimální tloušťka tepelně izolačních desek je od 3 do 5 cm.

Užitečné tipy

Znalost některých jemností, které odborníci sdílejí, vám umožní lépe provádět izolaci svahů plastových oken vlastními rukama. Výsledkem je, že se okna pod vlivem prostředí nesbalí a vydrží dlouho.

Zvažte tato doporučení:

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector