Tepelná izolace balkonu: je nutná parozábrana, jak ji nainstalovat | Green-Pages.info

K čemu slouží parotěsná zábrana při izolaci balkonu

Po zahájení oprav musí být nejprve použita parotěsná zábrana. Až po správné instalaci můžete začít izolovat podlahu, stěny a strop. Jinak se v blízké budoucnosti objeví neplánované náklady.

Aby se zabránilo tvorbě plísní, je lepší použít dvouvrstvý film

Parotěsná zábrana balkonu rychle omezuje vlhkost, která se vytváří v místnosti během vystavení slunečnímu světlu. Pokud bude překážka odstraněna, objeví se následující problémy:

Jak připravit balkon pro instalaci parotěsné zábrany

Před instalací parotěsné zábrany je nutné připravit povrch ošetřených prvků. Nejprve byste měli demontovat rámy dveří a oken, poté provést celkové čištění balkonu a vyčistit strop, stěny a podlahu z trosek.

Při opravách by na balkoně neměly být zbytečné předměty

 1. Instalujte na vnější stranu balkonu.
 2. Ve vnitřním balkonu je parotěsná zábrana prováděna pod minerální vlnou, po které musí být film upevněn.
 3. Na strop lze namontovat přímo na izolační vrstvu.

Pokud je na materiálu parotěsné zábrany textilie, měla by být na vnější straně povrchové úpravy. Fólie by měla být vždy umístěna uvnitř.

Odborné poradenství

Podle odborníků by měla být bariéra proti lodním parám provedena po pečlivé přípravě všech povrchů. I malá prasklina na zdi může přispět ke špatnému umístění materiálu, a tím k pronikání páry nebo kapaliny.

Hlavní vlastnosti materiálů proti parám

 • spolehlivě vodotěsnost místnosti, čímž se odstraní výskyt kondenzace;
 • zachovává kvalitu zvukově izolační a tepelně izolační vrstvy;
 • slouží jako bariéra proti vlhkosti.

Na základě výše uvedených skutečností je zřejmé, že při zdobení balkonu se nelze bez bariéry proti páry vyhnout.

Typy membrán

Membrány s parozábrannými charakteristikami jsou rozděleny do několika typů:

 • Superdifúze (vícevrstvá). Tyto membrány jsou sestaveny do několika vrstev. Nezanášejí se, protože nejsou perforované. Tato parozábrana je vhodná pro balkony v prašném prostředí. Nečistoty a vlhkost neproniknou do místnosti. Koeficient propustnosti pro kondenzát se pohybuje od 900 do 2500 g / m².

Nejvyšší kvalita a nejdražší membrány jsou považovány za tři vrstvy.

Nejčastěji se používá jejich dvouvrstvá verze.

Přípravné práce

Po zaschnutí je nutné odstranit nepravidelnosti odříznutím stavebním nožem. Parotěsná vrstva může být namontována, když je povrch stěny zcela připraven.

Umístění materiálu se bude lišit v závislosti na jeho typu:

Balkonová bariéra pro izolaci

Antikondenzační membrány jsou namontovány na straně obrácené k ulici. Pomocí těchto prostředků se z tepelné izolace odstraní vlhkost. Parotěsná zábrana lodžie se provádí různými způsoby v závislosti na použitém materiálu.

Doporučená ventilační mezera

Ochranné membrány mají odlišné vlastnosti. Abychom přesně porozuměli tomu, jak položit takový prvek izolace proti vlhkosti, výrobci označí materiál označením. Pokud tam nejsou, musí být antikondenzační membrána nanesena s mezerou 8-15 cm.

Kroky instalace

Poznámka pro osobu, která vytváří parotěsnou zábranu

Hydroizolace by měla být pokládána podle následujícího schématu:

Kdy není parotěsná zábrana nutná?

Parotěsná zábrana pro balkon je nejdůležitější fází stavebních prací v této místnosti. Bez toho nebude dostatek tepla a může se vyvinout houba.

Jakási parozábrana

Materiály použité pro parotěsnou zábranu se liší svým účelem. Při konstrukci různých objektů lze tedy použít dva hlavní typy výrobků:

 1. Membrány propustné pro páry;
 2. Parotěsné filmy.

Paropropustná membrána pro parotěsnou zábranu balkonů a lodžií

Je také nutné vzít v úvahu, že při použití tohoto typu materiálu byste měli dbát na dobré větrání. Přečtěte si také — napájecí ventil pro plastová okna.

Filmový bariérový materiál

Parotěsná zábrana lodžie udělejte sami

Otázky při instalaci parotěsné zábrany

Na kterou stranu izolační vrstvy položit parozábranu

Existuje několik možností instalace membrán, hlavní metoda závisí na jejich účelu:

 1. Je-li nezbytné odstranit vlhkost z tepelné izolace, je z vnějšku namontována bariéra proti membráně;
 2. Pro izolaci vnitřní stěny by se měly použít parotěsné fólie, které jsou namontovány ze strany místnosti nad izolací.

Jak správně položit membrány

V závislosti na použitém materiálu může být jeho instalace provedena různými způsoby:

Třívrstvý parotěsný materiál

Jaký prostor by měl být vytvořen pro větrání

Při použití antikondenzační fólie pro efektivní větrání stačí vytvořit mezeru až 5 — 6 cm širokou.Používáním difúzních membrán nemůžete vytvořit mezeru, ale materiál namontovat přímo na tepelnou izolaci.

Jaká je míra překrývání při spojování filmových pásů

Jak uzavřít klouby

Jak fixovat materiál parotěsné zábrany

Parotěsný materiál pro izolaci balkonů a lodžií

Jaká je role parotěsné zábrany při izolaci balkonu

Poznámka, že rosný bod a teplota, při které kondenzace padá na parozábraně, je 7 stupňů. V reálné situaci vlhkost kondenzuje i při vyšších teplotách od 8 do 10 stupňů, jsou-li splněny všechny nezbytné podmínky.

Jedinou výjimkou je teplo v létě, kdy slunce nemilosrdně bije a vyschne balkonový plášť, a pak parozábranový film způsobí větší poškození, protože zabrání uvolnění zbytečné vlhkosti nahromaděné v izolaci.

Způsob uspořádání pasivní parotěsné zábrany stěn

Obecná informace

Parotěsná zábrana s polystyrénem

Pokud dojde k prasknutí spojů a jejich těsnosti, vodní pára volně proniká skrz praskliny a zamrzne pod obkladem izolace, což dokonce vede k přerušení izolace pod vlivem ledu a sněhu.

Tepelná izolace balkonu: je nutná parozábrana, jak ji nainstalovat

Pro udržení tepelného režimu v panelových a cihlových domech vícepodlažního typu je na balkóně parozábrana. Tím se zabrání tvorbě vlhkosti, což vede k tvorbě plísní.

Jak zvolit parotěsnou zábranu pro izolaci lodžie

Hlavní věcí při pokládce parotěsné zábrany je péče a výběr vhodných materiálů. Správně vybrané prvky pro regulaci par jsou zárukou:

 • perfektní redukce hluku;
 • ochrana proti tepelným ztrátám a pronikání vlhkosti a plynných hmot;
 • snížení kondenzace v místnosti.

Pokud jde o výběr, na domácím trhu lze zakoupit následující produkty, které mají různé vlastnosti, ceny a způsoby instalace:

Pro výběr správného materiálu je nutné posoudit složitost práce a stav balkónových stěn. K ošetření místností se silnými tepelnými kapkami budete potřebovat dvouvrstvý film.

Jak nainstalovat parotěsnou zábranu na balkon

Parotěsná bariéra pro balkon

Nenechávejte prázdné místo ve stropě

Nejprve musíte položit vrstvu parozábrany na film a poté nainstalovat těsnicí prvek. Poté namontujte desky z pěnového polystyrenu a poté položte vodotěsný povlak.

Parotěsná zábrana na balkonové podlaze

Jeden materiál lze použít pro stěny a podlahy parotěsných zábran

Stěny parozábrany na balkoně

Parotěsnou vrstvu můžete zesílit zasklením korálků nebo kovových profilů

Jaké jsou stavební membrány

Nejprve se podívejme blíže na to, o jaký druh parotěsné zábrany jde, a v závislosti na jejím účelu. Podle účelu mohou být membrány používané při stavebních pracích těchto typů:

 • paropropustné membrány;
 • membrány s parozábrannými vlastnostmi.

V tomto případě nelze použít materiál, který má póry nebo perforace. Další informace o izolačních zdech zevnitř naleznete v materiálu: Jak izolovat stěny od vnitřku bytu nebo domu a jak to správně provést.


Antikondenzační fólie.

Vlhkost nahromaděná v izolaci musí volně procházet skrz ventilační systém. Čím aktivněji vodní pára opouští, tím lépe. Koneckonců pak izolace rychle schne a účinek jejího použití je vyšší.

Prodyšné filmy mohou být následujících typů:


Objemová difúzní membrána.

K čemu slouží parotěsná zábrana?

V mnoha ohledech závisí výsledek práce na správné instalaci parotěsné zábrany. Koneckonců, narušení sledu prací povede ke vzniku vlhkosti, což negativně ovlivní stav rámu budovy.

Druhy materiálů proti parám

Materiál pro izolaci stěn je vybrán pro konkrétní objekt a jeho konstrukční vlastnosti. Proto je mluvení o univerzálních možnostech neobjektivní.

V celé řadě nabízených možností si můžete vybrat role nebo tekuté materiály. Liší se složením a účelem:

Výběr materiálů je obrovský, takže je na majiteli, aby rozhodl, kterou parotěsnou zábranu zvolit pro stěny cihel nebo rámového domu zevnitř a zvenku.

Přípravné práce

Před instalací izolační vrstvy byste měli zvolit materiál s ohledem na zvláštnosti jeho instalačního procesu. Například při práci v dřevěném domě musí být všechny materiály podrobeny ochrannému ošetření antiseptickými prostředky a retardéry hoření.

Stropní parozábrana

Střešní parozábrana

Parotěsná zábrana stěn v dřevěných domech

Dřevo je vrtošivý materiál, a proto potřebuje zvláštní ochranu před parami. Během prvních pěti let dochází k postupnému smršťování stěn, tvorbě trhlin, změně velikosti klád a ke změně tvaru klád.

Klady a zápory izolace lodžie s penoplexem

Hlavní výhodou izolace je skutečnost, že balkon lze využít jako obytný prostor. Pokud vezmeme v úvahu jednotlivé body, pak úzce souvisí s negativními a pozitivními vlastnostmi samotného materiálu.

Po zateplení lze balkon využít jako obývací pokoj

Co penoplex je potřebný k izolaci lodžie

Tepelně izolační desky se liší velikostí a tloušťkou, ale nejsou to nejdůležitější parametry. Penoplex pod různými značkami se liší ve fyzikálních a mechanických vlastnostech. Podle těchto parametrů je nejprve vybrán vhodný materiál.

Desky Penoplex pod různými značkami se liší fyzickými a mechanickými vlastnostmi

Jak správně izolovat balkon penoplexem

Existují dva způsoby izolace: uvnitř a vně. Kombinovaná metoda je považována za nejlepší možnost, ale je rozumné ji použít pro severní regiony se studeným podnebím. V každém případě se interní práce provádí jako první.

Jak správně izolovat balkon s pěnou zevnitř

Předběžná příprava lodžie není dostatečná pro zahájení izolačních prací. Zkontroluje se povrch stěn, podlahy a stropu. Pokud se zjistí praskliny, provede se tmel. Pokud je balkónová deska vážně poškozena, vyplňte vyrovnávací potěr.

Před začátkem izolace jsou všechny praskliny a výmoly těsnící

Nejjednodušší a nejmódnější řešení je izolovat balkon penoplexem a opláštit jej PVC panely nebo jiným dokončovacím materiálem. Pro dokončení můžete použít omítky, ale tato práce je náročnější a vyžaduje zkušenosti.

Obklad stěn začíná v rohu od prosklené fasády a pohybuje se směrem k prázdné zdi budovy. Nejprve vybavte hydroizolaci. S další vrstvou je optimální připevnit pěnový polyethylen na stěnu fóliovou stranou.

Pod penoplex je optimální umístit pěnovou polyethylenovou pěnu

Technologie izolace stropu je podobná metodě izolace stěny

Další schéma izolace balkonu s penoplexem umožňuje práci na stropě. Izolace je připevněna přesně tak, jak byla provedena na stěnách, ale existují malé nuance. Jsou spojeny s výškou stropu a zvoleným povrchovým materiálem.

Podlaha lodžie je izolovaná podél klád nebo bez nich pod potěrem

Existují dva hlavní způsoby, jak izolovat dno lodžie:

Ve videu izolace lodžie penoplexem:

Jak izolovat balkon s pěnou z vnější strany

Vnější izolace lodžie, vzhledem ke složitosti práce ve výškách, je lepší důvěřovat odborníkům

Jako obklady jsou zvoleny dvě možnosti: omítka nebo obklady. V první verzi je „kůrovec“ považován za populární. Dekorativní omítka se nanáší přímo na tepelnou izolaci. Po zaschnutí jsou natřeny fasádní barvou.

Silentblok zahrnuje uspořádání větrané fasády. Ke stěnám je připevněna bedna. Penoplex je potažen membránou odolnou proti větru. K prvkům přepravky jsou upevněny obkladové panely.

Obsah

 • Proč potřebujete parotěsnou zábranu?
 • Druhy materiálů proti parám
 • Jak správně umístit parotěsnou zábranu na izolaci

Druhy materiálů proti parám

Parotěsná vrstva je položena uvnitř i venku. Proto lze rozlišit následující typy materiálů pro parotěsnost:

Tepelná izolace balkonu: je nutná parozábrana, jak ji nainstalovat

Pro udržení tepelného režimu v panelových a cihlových domech vícepodlažního typu je na balkóně parozábrana. Tím se zabrání tvorbě vlhkosti, což vede k tvorbě plísní.

Jak zvolit parotěsnou zábranu pro izolaci lodžie

Hlavní věcí při pokládce parotěsné zábrany je péče a výběr vhodných materiálů. Správně vybrané prvky pro regulaci par jsou zárukou:

 • perfektní redukce hluku;
 • ochrana proti tepelným ztrátám a pronikání vlhkosti a plynných hmot;
 • snížení kondenzace v místnosti.

Pokud jde o výběr, na domácím trhu lze zakoupit následující produkty, které mají různé vlastnosti, ceny a způsoby instalace:

Pro výběr správného materiálu je nutné posoudit složitost práce a stav balkónových stěn. K ošetření místností se silnými tepelnými kapkami budete potřebovat dvouvrstvý film.

Jak nainstalovat parotěsnou zábranu na balkon

Parotěsná bariéra pro balkon

Nenechávejte prázdné místo ve stropě

Nejprve musíte položit vrstvu parozábrany na film a poté nainstalovat těsnicí prvek. Poté namontujte desky z pěnového polystyrenu a poté položte vodotěsný povlak.

Parotěsná zábrana na balkonové podlaze

Jeden materiál lze použít pro stěny a podlahy parotěsných zábran

Stěny parozábrany na balkoně

Parotěsnou vrstvu můžete zesílit zasklením korálků nebo kovových profilů

Ссылка на основную публикацию