Toaleta Rimless: vylepšený design nebo marketingový trik?

nevýhody

Jedinou nevýhodou je vysoká cena. Za takový design budete muset několikrát zaplatit. Jednoznačně to však bude stát za to, protože počet výhod je působivý.

Vlastnosti a pracovní princip

Tento druh instalatérství se nazývá Rimless. Záchodové mísy se vyznačují estetickým vzhledem a hospodárným využitím vody při splachování, nejdůležitější je však hygiena. Absence ráfku zabraňuje hromadění plaku, vápna a nečistot.

Odrůdy

Toalety bez okrajů se dělí na typy podle toho, jak jsou instalovány a kde jsou umístěny na toaletě. Kupujícím jsou nabízena následující zařízení:

Závěsné toalety bez okrajů

Vlastnosti jednotlivých typů toalet bez okrajů jsou podrobněji popsány níže.

Stojící na podlaze

Toalety bez okraje s instalací na podlaze se vyznačují snadnou instalací a relativně nízkou cenou. Zařízení jsou přišroubována k podlaze. Držáky jsou často dodávány s vybavením.

Stojící toaleta má poměrně jednoduchý design, který vám umožňuje nainstalovat si ji sami. To ale neznamená, že to nebude vypadat důstojně a krásně. Kromě toho může být model vybaven krytem bidetu a hladce klesajícím sedadlem.

Pozastaveno

Jaké jsou jeho vlastnosti?

Výstup je považován za šikmý, pokud je konec výstupu v úhlu 30 stupňů k podlaze.

Rozměrové parametry

Délka hadice se pohybuje od 1,25 do 2 m. Nejběžnější varianta je 1,5 m. Existují výrobky o délce 1,75 m.

Opletení materiálů

Nejběžnější jsou nyní 3 typy pletení:

  • Silikon;
  • Kovový;
  • Plastický.

Levné kovové opletení je vyrobeno z nerezové oceli, méně často z mědi a bronzu. Má dobrou sílu a pružnost. V nejběžnější verzi má tento povlak chromovaný povrch.

Nevýhodou je, že v průběhu času se takový cop může odlupovat a uvolnit. V takovém případě existuje riziko poškození gumové hadice z jejích ostrých hran.

Povlaky z PVC mají vynikající funkce. Přicházejí hladké, zkroucené, průhledné, chromované a barevné.

Dobré vědět:  Výběr faucetu s filtrem na pitnou vodu

Nevýhody se zde objevují také v průběhu času. Tento povlak je náchylný k praskání. Pro prodloužení životnosti se doporučuje hadici neotáčet příliš pevně.

Existují také hadice, které kombinují kovové opletení a PVC povlak.

Co je toaleta bez okrajů a jak to funguje.

Nejlepší vývojoví instalatéři, konstruktéři a designéři po dlouhou dobu neúnavně pracovali na zajištění co nejhygieničtějších instalačních produktů.

V roce 2014 téměř současně představili přední evropští výrobci inovativní technologii Rimless. Rimless doslovně znamená „bez okraje“ a toalety vyvinuté pomocí této technologie se začaly nazývat jednoduše — „bez okrajů“.

Ukázalo se, že jde o jakýsi «dvojitý lapač» — je nutné produkt důkladně vyčistit a dezinfikovat, ale to postupně poškozuje povrch. Můžete to udělat šetrnějšími způsoby, ale v tomto případě je obtížné dosáhnout potřebné čistoty a hygieny.

Nyní existuje cesta ven — jedná se o nové toalety bez okrajů systému Rimless.

Pokud jde o ceny těchto modelů: je pozoruhodné, že zavedení nové technologie nemělo prakticky žádný vliv na cenu produktů.

Děláme tedy závěry:

nevýhody

Toto zařízení nemá žádné vážné nevýhody. Za nedostatky se považují nedostatky u jednotlivých značek. Například jeden model může být v misce příliš velký nebo příliš mělký. V jiném případě je špatné personální zajištění považováno za nevýhodu.

Funkce modelu přívěsku

Závěsná toaleta bez okrajů se instaluje pomocí instalací. Je namontován na zeď a samotné vodovodní zařízení je již k němu připojeno. Instalace je schopna odolat hmotnosti až 500 kilogramů.

Výhody a nevýhody standardní toalety s okrajem

Po prostudování bezrámového modelu je mnohem obtížnější najít výhody klasické verze. I tato možnost má však své výhody:

Mezi výše popsané nevýhody, se kterými se vylepšená toaleta dokáže úspěšně vyrovnat, patří:

  • hluk;
  • stojatá voda, vedoucí k růstu bakterií;
  • vysoká spotřeba vodních zdrojů.
Dobré vědět:  Jak vytvořit další pokoj z balkonu?

Při této možnosti ušetříte několik tisíc rublů, musíte si uvědomit, že za 2-3 roky toaleta ztratí svůj lesklý a krásný vzhled a ušetřené peníze půjdou na zaplacení vody metrem.

Toalety bez okrajů: výhody a nevýhody

Toaleta bez okrajů je dnes populárnější než toaleta bez okrajů. Má mnoho výhod, takže moderní výrobci nabízejí také různé modely bez okrajů.

Odrůdy

Toalety bez okrajů se dělí podle specifik jejich umístění a instalace, existují dva typy se specifickými vlastnostmi.

Dnes si kupující mohou vybrat z nástěnné, boční nebo zadní stěny. Vše záleží na osobních preferencích.

Klady a zápory designu

Toalety bez okrajů mají také další výhody:

Bezokrajová toaleta má dlouhou životnost

NEJLEPŠÍ výrobci toalet bez okrajů 2019

WC bez okrajů TOTO

Vlastnosti zařízení toalet bez okrajů

Toaleta bez okrajů je mnohem populárnější než konvenční verze. Koupě toaletních mís bez okrajů za velkoobchodní ceny nabízí společnost Grandfayans v Rostově na Donu.

Toaleta bez okrajů má mnoho výhod, takže výrobci nabízejí širokou škálu modelů.

Externě je toaleta bez okrajů téměř totožná se standardní toaletou s okrajem.
Rozdíl spočívá v mírné strukturální změně ovlivňující průtok vody v okamžiku vypouštění.

Bezrámový design tento problém řeší.

Nedostatek ráfku je kompenzován silným průtokem vody při vypouštění.
Tohoto výsledku je dosaženo použitím kanálů, které rozdělují proud na několik samostatných. Voda se dodává v pravém úhlu. Konstrukce zároveň zabraňuje přetečení vody mimo misku.

Odrůdy toalet bez okrajů

Hlavními typy toalet bez okrajů jsou stojací a závěsné modely.

Stojící na podlaze — tyto možnosti se vyznačují standardní instalací. Nejoblíbenější v této kategorii jsou monolitické toalety bez okrajů.

Závěsné toalety jsou připevněny na zeď pomocí speciálních spojovacích prostředků, je do nich zabudována nádrž. Tyto modely zabírají méně místa. Jsou odolné, vybavené spolehlivým systémem odpružení, který vydrží zatížení až 500 kg.

Dobré vědět:  Jak si vybrat dýhované dveře pro váš domov

Závěsné toalety jsou primárně vybírány pro svůj vzhled. Jednoduché tvary a plynulé linie dělají toaletu zajímavější a modernější.

Vlastnosti a pracovní princip

Tento druh instalatérství se nazývá Rimless. Záchodové mísy se vyznačují svým estetickým vzhledem a hospodárným využitím vody při splachování, nejdůležitější je však hygiena. Absence ráfku zabraňuje hromadění plaku, vápna a nečistot.

Odrůdy

Toalety bez okrajů se dělí na typy v závislosti na způsobu instalace a umístění na toaletě. Kupujícím jsou nabízena následující zařízení:

Závěsné toalety bez okrajů

Vlastnosti jednotlivých typů toalet bez okrajů jsou podrobněji popsány níže.

Stojící na podlaze

Toalety bez okraje s instalací na podlahu se vyznačují snadnou instalací a relativně nízkou cenou. Zařízení jsou přišroubována k podlaze. Držáky jsou často dodávány s vybavením.

Stojící toaleta má poměrně jednoduchý design, který vám umožňuje nainstalovat si ji sami. To ale neznamená, že to nebude vypadat důstojně a krásně. Kromě toho může být model vybaven krytem bidetu a hladce klesajícím sedadlem.

Pozastaveno

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector