Tyl do haly; který z nich si vybrat? 100 fotografií nových návrhů | Green-Pages.info

Co hledat při výběru

Výběr tylu pro průlez není tak snadný, jak se zdá na první pohled. Obtížnost spočívá v tom, že v široké škále je obtížné vybrat přesně model, který bude kombinován s interiérem.

Návrháři usnadnili hosteskám tím, že přednesli několik hodin správného výběru tylu v hale.

Je důležité stavět na následujících kritériích:

Pokud hledáte tyl pro halu 2017, návrháři doporučují začít s osvětlením místnosti. Okna směřující k temné straně ulice mají nejčastěji minimální propustnost barev, což znamená, že pro ně jsou vhodné průsvitné odstíny postele.

Pokud okny propadne velké množství barvy, situaci můžete zachránit záclonami vyrobenými z husté látky nebo tylu v malých tmavých tónech. Dalším důležitým bodem je to, že tyl musí být vybrán na základě sezóny mimo okno.

V zimě budou teplé jednobarevné barvy vypadat dobře av létě můžete pověsit světlé letní záclony a závěsy. Fotografie tylu v hale si můžete prohlédnout níže.

To znamená, že u malého obývacího pokoje je nutné vybrat světelné odstíny záclon, protože oblast se vizuálně zvětší.

Jak si vybrat záclony do obývacího pokoje?

Závěsy by měly zdůrazňovat vkus a charakter majitele areálu. Při výběru záclon je třeba zvážit:

 • rozměry okenního otvoru — potřebné k určení šířky textilu;
 • výška místnosti — požadovaná pro stanovení délky materiálu;
 • rozměry a barevné schéma místnosti;

Navrhujeme podrobně prostudovat rozsáhlý katalog záclon pro moderní interiér.

 • na kterou stranu okna směřují — světlé látky by měly být vybrány pro severní stranu a husté pro jih;
 • styl, ve kterém je místnost vyzdobena, závisí na ní design záclon.

Pokud je hala malá, dávejte přednost záclonám vyrobeným ze světla a lehkých tkanin. Nainstalujte stropní římsu pro vizuální zvýšení výšky stěn.

U obývacích pokojů s balkonem zvolte rolety, protože by při otevírání a zavírání dveří neměly vytvářet překážky.

Podrobný přehled moderní digitální technologie naleznete na této stránce: http://tehnikaportal.ru/category/cifrovaya-texnika/

Krátké závěsy

Takové závěsy jsou vhodné do haly, pokud neexistují žádné externí baterie. Pokud je vedle okna rozkládací pohovka a stůl, pak jsou vynikající záclony krátké závěsy. Krátké závěsy se dělí na:

 • Francouzština;
 • válec;
 • Rakouský;
 • Římský.

S jehňatami

Dekorační část, která je připevněna přes tyl, může být 1/5 nebo 1/7 délky hlavní tkaniny.

Používá se hlavně v renesančním, empírovém, secesním, barokním a moderním stylu — minimalismu. Takový prvek vytváří pocit bohatství a milosti.

Lambrequin pokrývá část zdi a římsy. Obvykle je vyrobena z měkkých textilií a má různé tvary.

Se závěsy

Krásné záclony do místnosti se závěsy vypadají elegantně, pokud jsou hlavní záclony vyrobeny ze světlých textilií a nemají jasné barevné schéma.

Nejoblíbenější látky jsou taffeta, organza, samet. Druhy závěsů:

 • jehňata;
 • swagi, jaboty — jsou upevněny na obou stranách;
 • kaskády — látka proudí ve vlnách.

Na kroužcích na očích

Modely s oky jsou vhodné, pokud v hale váží pouze tyl. Kroužky jsou již všité do textilií a jednoduše nasazeny do římsy.

Konstrukce záclon pro sál tohoto typu je velmi velká a hodí se pro všechny styly a vzory.

Módní záclony v hale na arkýři

Okno v zátoce je prvkem místnosti, která vystupuje dopředu od fasády. Tato oblast je často zcela zasklená nebo má několik oken.

Je důležité, aby majitelé pochopili, zda budou viset závěsy na každém nebo jednom plátně na všech oknech. Existuje mnoho odrůd designu.

Výběr stylu

Při výběru nápadů na záclony v hale nezapomeňte vzít v úvahu obecný styl místnosti. Závěsy do haly 2017 musí odpovídat danému stylu řešení místnosti.

Při výběru látky postupujte podle pokynů pro styl, módní trendy. Hlavní věc je, že záclony uspokojují, harmonicky kombinují a vytvářejí útulnost.

Jakékoli moderní závěsy v hale mohou být doplněny prvky, které sami vytvoříte. Z toho se stanou jedinečnými a jedinečnými.

Klasický

V tomto stylu často používají záclonu, protože látka je hustá a bohatá. Záclony dokonale chrání před slunečním zářením, vytvářejí útulnost a pohodlí.

Klasický styl se používá nejen při navrhování obývacích pokojů, ale také vhodný pro ložnici. Pokud okna směřují na jižní stranu, použijte světelné závěsy studených stínů, a pokud na severní stranu, použijte teplé barvy.

Můžete použít další prvky štětce nebo snímače.

japonský

Jedná se o široké vertikální pásy, připevněné ke zdi nebo stropu pomocí speciálního mechanismu.

Záclony se používají ve stylu minimalismu, kde je v interiéru úsporná opatření. Japonské závěsy jsou vyrobeny z přírodních materiálů.

římský

Záclony s horizontálními lamelami. Tyto závěsy jsou určeny pouze pro otevírání oken.

Spouštějí se na parapet pomocí speciálního mechanismu. Římské odstíny se používají v místnostech, kde je vyžadována ochrana před slunečním zářením. Používá se v etno, country, japonštině, minimalismu.

francouzština

Pro lidi, kteří se chtějí obklopit luxusem. Po shlédnutí na fotografii pochopíte, že tyto závěsy byly použity v palácích králů.

Tkanina ve stejné vzdálenosti je svázána šňůry, které se utahují a jsou přehozeny. Francouzské závěsy jsou vyrobeny z hedvábí, tylu, organzy, cambric.

Obchody nabízejí velký výběr fotografických záclon do haly pro každý vkus a barvu. Při výběru se řiďte daným designem obývacího pokoje. Zvažte velikost a umístění místnosti.

Dodržujte stylová pravidla dekorace, protože místnost by měla být útulná a harmonická.

Pokud chcete individualitu, zašijte si záclony sami, pak se místnost ukáže jako útulná doma.

Krásné záclony v ložnici

Ložnice je místem v domě, kde získáváme sílu a relaxaci, a závěsy v ložnici by měly být extrémně lakonické, klidné a elegantní.

V ložnici je mnoho variací záclon — bavlna, váleček, záclony, silné a průhledné, v římském stylu, italské záclony, vícevrstvé a mnoho dalších.

Výběr záclon v ložnici bude také určen vaší potřebou regulovat pronikání denního světla do místnosti a funkčností samotných záclon, které určí typ záclon pro vaši ložnici.

Je lepší zvolit barevné schéma záclon do ložnice v klidném rozsahu — béžové, krémové, čokoládové, bílé, černé, šedé a pastelové odstíny, které by přispěly k pohodlnému a relaxačnímu pobytu v ložnici.

Můžete si vybrat záclony s nenápadným a klidným potiskem, pokud se harmonicky hodí do interiéru ložnice, například květinové a květinové vzory ve stylu Provence.

Pro moderní interiér jsou vhodné módní záclony vyrobené ze světla a tekoucích textur v monochromatickém provedení a pro klasický interiér — z brokátu nebo sametu.

Nejlepší možnosti pro závěsy sezóny 2019-2020 jsou uvedeny na fotografiích vybraných v níže uvedené galerii.

Originální a módní záclony do kuchyně

V kuchyni není třeba méně pozornosti na výzdobu a výzdobu než na jakoukoli jinou část domu, protože ženy a ostatní členové domácnosti zde tráví spoustu času přípravou různých pochoutek.

Pro malou kuchyň je vynikající volbou krátké závěsy, které budou praktické a pohodlné a také krásně zdobí interiérový design kuchyně.

Záclony na očních víčkách

Existuje mnoho různých způsobů, jak připevnit záclony a tyly na římsu: záclonové stuhy, stahovací šňůry, smyčky, kravaty, kolíčky na prádlo s kroužky, ale v poslední době nejmódnější jsou očka.

Oční clony jsou skvělé pro moderní místnost.

Římské závěsy

Římské rolety jsou typem zvedacích závěsů. Mají jednoduchý pravoúhlý tvar, když jsou shromážděny, jsou shromažďovány v rovnoměrných vodorovných záhybech, které se získají díky plastovým a dřevěným lamelám přišitým k jejich utěsněné straně.

Fotografie ukazuje příklad, jak můžete kombinovat římské odstíny a klasické záclony, aby vypadaly krásně v moderním interiéru.

I když se harmonicky nezapadá do interiéru, lze jej vždy kombinovat s jiným modelem okenních záclon.

Pro klasický interiér haly jsou obvykle vybírány silné tkaniny, jako je samet, žakár, brokát, čaloun. Římské rolety jsou kombinovány se závěsy z tylu, voálu, lehkého hedvábí nebo organzy.

Pro minimalistický sál designéři doporučují římské rolety vyrobené z prosté látky nebo svislých pruhů. Střídání tmavých a světlých pruhů vypadá zvláště působivě na širokých oknech.

V místnosti v japonském nebo ekologickém stylu mohou být římské rolety z bambusu nebo slámy výborným řešením. A pro změkčení jejich přísných tvarů je lze doplnit lehkým bezbarvým tylem zavěšeným na stropní římse.

Japonské textilie panely

Módní trendy pro japonské záclony jsou následující:

Kisei nebo závěsové závěsy

Kiseya — záclony vyrobené z hustých řad nití nebo stuh. Jsou velmi dekorativní, flexibilní, snadno přehozené, vypadají skvěle jako samostatná výzdoba okna a snadno se kombinují s jinými typy záclon.

Slovo mušelín skrývá velké množství záclon, které se velmi liší barvou a strukturou, ale podmíněně je lze rozdělit na dva typy: jednoduché a pevné dekorativní prvky.

Pokaždé se objevují nové možnosti výzdoby mušelínu a není možné vyjmenovat všechny moderní nápady na zdobení haly těmito netriviálními závěsy. Zde je jen několik z nich:

Kromě toho závěsové závěsy visely přes dlouhé závěsy a krásně zahalené vypadaly velmi působivě téměř ve všech interiérech.

Výběr záclon pro styl obývacího pokoje

Záclony na oknech do obývacího pokoje vytvářejí vlastní atmosféru, chrání před slunečním zářením a zvědavýma očima. Se stejnou funkčností se velmi liší a při správném výběru vyhovují interiéru obývacího pokoje různých stylů.

Doporučení pro výběr barvy záclon do obývacího pokoje

Existují základní pravidla, jak vybrat záclony v obývacím pokoji podle barvy:

Šedé závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí neutrální a drahý vzhled. Pro vintage styl jsou záclony s ozdobou vhodné, pro minimalismus, prosté záclony a šedá pytlovitá tkanina je vhodná pro ekologický styl.

Hnědé závěsy v obývacím pokoji jsou vhodné do jakéhokoli stínu, budou kombinovány s dřevěným nábytkem a podlahami. Je to univerzální tón, který nepřitahuje pozornost, ale zahřívá interiér.

Interiér s černými závěsy v obývacím pokoji vypadá organicky pouze s jednoduchými barvami stěn, bez textury a vzoru. Měly by být z kvalitní tkaniny a zdůrazňovat stávající styl interiéru.

Tyrkysové závěsy v interiéru obývacího pokoje se nejlépe kombinují s nábytkem nebo stěnami stejné barvy, bílým nábytkem a světlým kobercem. Létající závěsy a tyrkysové osvětlení vytvoří jedinečný vzdušný interiér.

Červené závěsy v interiéru obývacího pokoje vytvářejí efekt další energie. V odstínech třešně a vína jsou vhodné do velkého obývacího pokoje a doplňují malý obývací pokoj v kombinaci se světle barevnými tkaninami.

Vínové závěsy v obývacím pokoji jsou kombinovány s bílými a béžovými stěnami, ale je zakázáno kombinovat s modrými a fialovými barvami v různých odstínech. Vhodné pro prostorné pokoje s velkými okny.

Modré záclony v interiéru obývacího pokoje jsou vhodné do světlého stínu nebo v kombinaci s bílou a modrou pro malý pokoj a v prostorném obývacím pokoji můžete kombinovat sametově modré záclony se zlatou podvazkovou šňůrou.

Fotografie záclon v interiéru obývacího pokoje

Fotografie níže ukazují příklady použití různých možností záclony v interiéru obývacího pokoje.

Foto 1. Rovné závěsy o 3 tóny lehčí než stěny a lehký tyl na očních víčkách doplňují obývací pokoj v moderním stylu.

Foto 2. Bílé klasické a rolety ve světle šedém provedení činí interiér obývacího pokoje vzdušným a lakonickým.

Foto 3. Tekoucí stříbrná tkanina zdůrazňuje bohatost fialového tónu a bílá pohovka zředí nepokoje barev.

Foto 4. Obývací pokoj v béžové barvě doplňuje klasické záclony odpovídající barvě čalouněného nábytku a vytvářejí jednotu designu.

Foto 5. V interiéru obývacího pokoje jsou závěsy kávových manšestr o 3 tóny tmavší než stěny doplněny stejnými třásněnými lambreky a vypadají harmonicky s beztížnou korunou.

Foto 6. Obyčejné římské žaluzie v arkýři chrání místnost před nadměrným sluncem a díky jednoduchosti designu místnost zvětší.

Foto 7. Modré záclony zředí klasický béžový obývací pokoj a francouzské záclony neutralizují modrou.

Foto 8. Tyl s niti a husté závěsy doplňují design místnosti a lustry vytvářejí místnost svěží, navzdory hojnosti hnědé.

Foto 9. V interiéru obývacího pokoje je arkýř zdobený masivní beztížnou organzou a světle béžovými závěsy, které osvěžují černou a bílou přízvukovou zeď.

Co opouští módní arzenál

V letech 2018–1019 se prosté závoje a organza stanou irelevantní. Organzu na veletrhu všichni návrháři ignorovali, bez výjimky. Je to proti ekologické estetice moderního života.

Minimalismus moderního interiéru vyžaduje jasnější design okna

Nejvýznamnější tyl v hale — fotografie nových produktů

Zvláštní místo zaujímá textilie s nerovným základním vláknem, což vytváří efekt sprchy a jisker. Fotografie ukazuje debutant v designu haly — naředěné hedvábné tyly, jako by byly tkané z hrubých vláken.

Tenký hedvábný tyl

Tyl «s uzly»

Tyl okna «pod prádlo»

Lněný tyl pro chodbu lze použít bez záclon

A přesto závoj!

Kosočtverce a mouchy v tylu kreslící do haly

Textury závojů

Design

Při vytváření interiéru ložnice v minimalistickém stylu byste měli zvolit záclony jednoduchého a výstižného střihu nebo japonské záclony, které se skládají z několika pláten rozdělujících okenní otvory na sekce.

Pro klasický interiér je třeba vybrat závěsy pro ložnici v roce 2020 z hustého a těžkého materiálu nebo londýnské krátké závěsy pro ložnici ve smontované podobě, pokrývající 1/3 okna.

Také pro klasický interiér jsou charakteristické závěsy s jehňatami. V případě, že plánujete v ložnici použít sadu záclon, která zahrnuje tyly, záclony, záclony a jehněčí, pak by záclony měly být dlouhé.

Barokní styl se vyznačuje luxusním a zlatým zdobením, které příznivě zdůrazňují francouzské záclony.

Tento druh záclony je šitý ze saténu, hedvábí a taffety a je to plátno s vodorovnými záhyby, zdobené třásněmi a mašličkami.

Moderní závěsy do ložnice jsou vhodné do interiéru v secesním stylu, které se vyznačují hladkými liniemi, světelnými přechody v klidných barvách bez jasných detailů, ale se stuhami a podvazky.

Při zdobení ložnice ve stylu Provence je nejlepší používat závěsy s květinovým potiskem, prostým nebo s malými květy. Nejlepší je zvolit přírodní materiál, například lněné, bavlněné nebo chintzové.

Tyl v ložnici by měl být vyroben z průsvitné tkaniny.

Záclony s lambrequiny, kavárenské závěsy a římské rolety dokonale zapadají do designu záclon v rustikálním stylu ložnice.

Módní trend 2020

V dnešní době jsou relevantní krásné závěsy do ložnice s přírodními motivy, například s květinovým vzorem nebo s obrázky ptáků, listoví.

Čínské záclony byly nedávno v módě, které vypadají jako úzké proužky různých délek, struktura takových záclon je podobná bambusu.

Rakouské závěsy, které pokrývají polovinu okenního otvoru pruhy, charakteristickými vzory a květinami, nevycházejí z módy.

A co je nejdůležitější, používejte svůj vkus a fantazii a svou ložnici můžete udělat jedinečnou.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector