Typy směšovačů: jak si vybrat vhodný

Co by mělo být základem pro výběr kuchyňského faucetu

Účelem kuchyňského faucetu je směšování studené a horké vody mechanickým nastavením její teploty přímo u kohoutku.

Modely mohou být:

 • dvouventilový;
 • jednopákový;
 • bezkontaktní.

Liší se také výškou výtoku a přítomností různých moderních užitečných doplňků. Abyste pochopili tuto širokou škálu návrhů, měli byste znát principy každého z nich.

Pro profesionální kuchaře je důležitější jasnost a nepřerušovaný provoz zařízení. Proto si pravděpodobně vyberou modely s jednou pákou.

A konečně nejmodernější bezdotykový kuchyňský faucet, který je vybaven speciálním senzorem, který reaguje na to, že k němu dostanete ruce nebo nádobí.

Jaké další vybavení může kuchyňský faucet obsahovat?

Trubku přívodu vody lze doplnit kulovým mechanismem. Prostřednictvím několika otvorů ve vestavěné kouli je vodní paprsek rovnoměrně rozdělen, což změkčuje celkový paprsek. Otočným knoflíkem lze nastavit teplotu a tlak.

Kde opravit

Při výběru faucetu pro kuchyň se musíte předem rozhodnout, jak bude opraven.

Dnes existují tři možnosti:

 • přímo u umyvadla
 • náhlavní souprava na stole speciálního stolu;
 • na přilehlé zdi.

Kterákoli z možností vyžaduje předběžnou přípravu, například je vyříznut odpovídající otvor v desce stolu nebo je určen způsob montáže na zeď.

Aby bylo možné směšovač připevnit na zeď, je nutné speciální přívodní potrubí odstranit. Pokud jsou kolem umyvadla dlaždice, jsou v něm vytvořeny další otvory.

Praktické uplatnění nalezly modely s dotykovým ovládáním i možnosti s krátkými výtoky.

Odrůdy hubic

Schéma jednopákového směšovacího zařízení.

Hubice je nejdůležitější součástí mixéru. Jednoduše řečeno, toto je část, odkud voda teče. Výtok má různé tvary, velikosti a výšky. Koupelnový výtok a kuchyňský výtok jsou dvě různé věci. V ideálním případě by měl proud vody proudit přesně do středu umyvadla.

Nejlepším řešením je proto použít hubici střední výšky. Nízká verze je vhodná pro umyvadlo v koupelně. Je docela vhodné si umýt ruce. Pro koupelnu samotnou bude vynikající výtok vynikajícím řešením.

Výtok může mít různé trysky: s klasickým perlátorem a sprchovou hlavicí. Který z nich si vybrat je věcí každého. Například použití sprchy je vhodné opláchnout zeleň, aniž by došlo k jejímu poškození.

Který typ kuchyňských faucetů je lepší zvolit

Nejprve je nutné určit typ konstrukce. Na první pohled se může zdát, že všechno je velmi komplikované, ale nyní vše odložíme na police.

Faucetové kuchyňské faucety

Externě je tento mixér tradičním zařízením se dvěma ventily pro směšování proudů teplé a studené vody.


Jeřábová skříňka pro kuchyňský dřez.

Ale podle konstrukce zajišťovacího mechanismu se rozlišují dva typy skříní jeřábové nápravy — šnekový a keramický. Pokud jsou instalovány v mixéru, není možné je navzájem odlišit, ale rozdíl v jejich designu je stále značný.

 • 1. Ortéza;
 • 2. skladem;
 • 3. tlumič;
 • 4. Horní keramická deska;
 • 5. tělo nápravy;
 • 6. Spodní keramická deska;
 • 7. Gumový kroužek;
 • 8. Keramická skříň nápravy jeřábu, smontovaná.

+ Výhody míchaček jeřábu a nápravy

 • Jednoduchý design a vysoká udržovatelnost. Výměna dílů sami není obtížná;
 • Relativně nízké náklady.

Nevýhody jeřábových nápravových míchaček

Pákové baterie

Také se jim říká mono-příkaz nebo joystick. Poté, co se na trh dostaly ne tak dávno, si pákové mixéry rychle získaly popularitu. Vyrábí se obrovské množství modelů kuchyňských baterií s jednou pákou, jak zvolit spolehlivý mechanismus produktu?

Páková kuchyňská baterie.

Existují dva typy jednopákových směšovacích mechanismů — kulové a patronové.

Míč má několik otvorů. jeho otočením můžete upravit množství přiváděné studené a horké vody, teplotu a tlak odcházejícího průtoku.

Hlavní nevýhodou je nadměrná složitost designu. Hlavními poruchami jsou rychlé opotřebení manžet a těsnění a oslabení pružinové podpory ovládací manžety, což způsobí únik ventilu.

Má stejný pracovní princip a základní konstrukci jako keramický jeřáb s nápravami.

Dobré vědět:  Injektáž po obkladech: příprava a pracovní postup

Skládá se ze dvou keramických desek s otvory. Dolní stacionární (A), kterým protéká teplá a studená voda, je vypouštěcí otvor a horní pohyblivý (B).

Teplota vody a její tlak závisí na oblasti, kde jsou otvory na obou deskách kombinovány.

Podle typu konstrukce krytu lze takové mixéry rozdělit na pevné a rotační.

1. Pevné (lité) tělo.

2. Otočné tělo.

+ Výhody pákových kuchyňských baterií

 • Jednoduchost a snadné použití;
 • Ziskovost;
 • Funkční design.

— Nevýhody pákových směšovačů

 • Vysoká cena;
 • Rychlé opotřebení těsnění (u některých nepříliš úspěšných typů konstrukcí);
 • Docela vysoká složitost designu a podle toho i opravy.

Elektronické faucety

Hlavními funkcemi elektronických faucetů je především regulace teploty vody. Bez ohledu na změnu teploty příchozích proudů bude ze směšovače protékat voda o stanovené teplotě.

Bezkontaktní aktivace, poskytuje infračervený senzor. Stačí jen podat ruce k mixéru a voda se při nastavené teplotě sama zapne.

Výhody těchto zařízení jsou zřejmé — jsou to významné úspory vody a snadné použití. Při jejich výběru je však vhodné upřednostnit zařízení s manuálním duplikačním systémem přívodu vody.

Možnost rozpočtu pro modernizaci stávajícího směšovače může být speciální tryska připojená k hubici hubice namísto sítě provzdušňovače.

Výrobci tvrdí, že jeho použití pomůže ušetřit až 20% vody. Takové zařízení funguje z běžné baterie, kterou je třeba každých šest měsíců vyměnit.

Hubice na hubici — což je lepší a praktičtější

Pokrok ve vývoji a modernizaci kuchyňské sanitární keramiky však nezastavuje. Mnoho nápadů je jen krásná dekorace, některé mohou být velkým přínosem.

Jednoduché nebo LED osvětlení na kohoutku. Umožní vám nejen vyzdobit kuchyň, ale také lépe umýt nádobí.

Elektronický teploměr a měřič teploty vody. Pomůže vám nespálit se a výrazně šetří vodu. Zvláštností tohoto FaucetBuddy je, že je zcela nezávislý. Tryska přijímá veškerou potřebnou energii z vodního paprsku.

Faucety, z nichž je materiál nejodolnější

Rozpočtové modely jsou vyrobeny ze slitiny zinku, hliníku a mědi (TsAM) a silumin, výsledné produkty se neliší v pevnosti a trvanlivosti.

Požadavky na kvalitní mixéry

Druhým kritériem je pohodlí zařízení. Například odšroubovací kohoutek bude nepohodlné otevírat špinavýma rukama — při odšroubování může být znečištěno vše v blízkosti mixéru. A toustovače na horké sendviče najdete v tomto článku.

Zatřetí, síla struktury. Navzdory skutečnosti, že vnitřní prvky zařízení pro koupelnu a kuchyň jsou stejné, měla by druhá mít další možnosti, měla by být stabilnější.

Podle způsobu zapnutí vody jsou mixéry:

 • dvouventilový;
 • jednopákový;
 • bezkontaktní (dotyk).

Senzor je nastaven tak, aby reagoval na pohyby rukou 1-25 cm od mixéru. Citlivost snímače lze upravit v ručním i automatickém režimu. A který plynový ohřívač vody je lepší, zjistíte na tomto odkazu.

Jak si vybrat faucet v kuchyni

Můžete také nastavit časový interval pro zapnutí a vypnutí vody. Modely bezkontaktních směšovačů jsou nejdražší. Používají se zpravidla v „inteligentních“ domácnostech. Proto je jejich segment uživatelů stále malý.

Materiály: silumin, mosaz, bronz a keramika

Někdy bezohlední výrobci používají místo mosazi uvedené v popisu železo. Chcete-li to zkontrolovat, musíte k mixéru připojit magnet. Nebude se držet mosazi.

Keramické výrobky jsou křehčí ve srovnání s kovem a plasty. Keramika se může během používání snadno poškodit. Ale takový mixér má velmi atraktivní vzhled.

Nezlevňujte materiál krytu mixéru:

Jaká je délka hubice mixéru

Typy hubic

V závislosti na způsobu výroby jsou výtoky:

 • trubkovitý;
 • pájené;
 • obsazení.

Tubulární

Tyto skupiny jsou nejoblíbenější díky své přijatelné ceně. Vyrábí se ohýbáním kovových trubek. Konec, který je připevněn k tělu, má drážky. V nich je umístěn dělený plastový prsten se dvěma pružnými pásky.

Působí jako zarážka převlečné matice. Pryžové pásky utěsňují spojení a omezují „neoprávněný“ pohyb vody. V některých verzích nejsou omezeny na jeden prsten a přidávají tenkou plastovou distanční vložku, i když v tom není žádný zvláštní smysl.

Dobré vědět:  DIY sádrokartonový strop: možnosti designu a osvětlení v interiéru místností

Druhý konec trubice je opatřen závitem pro provzdušňovač.

Pájené

Výhodou těchto hubic ve srovnání s trubkovými hubicemi je rozmanitost tvarů, ale jsou dražší. Zde je na bradavce nasazen plastový kroužek s pružnými pásky.

Ten je zašroubován do těla, po kterém je do něj vložen kohoutek a upevněn maticí nebo šroubem. Matice bradavky a provzdušňovače jsou připájeny na konce výrobku.

Na rozdíl od výroby trubkových modelů se kovový obrobek nejen ohýbá, ale také nafukuje. Tak se získají hroty s nerovným průměrem.

Obsazení

Toto je nejdražší volba. Tělo je odlité do monolitu, na koncích je opatřeno závitem pro provzdušňovač a bradavku. Takové konstrukce lze snadno rozlišit podle jejich pevné hmotnosti. Tyto uzavírací ventily jsou vyrobeny z mosazi LS-59.

Oblíbené značky: Jacob Delafon, Blanco, Hansgrohe, IDDIS, Lemark, Grohe.

hlavní parametry

Při výběru hubice pro směšovač nezapomeňte vzít v úvahu parametry, jako je výška a délka. Snadnost použití přímo závisí na nich.

Výška výtoku faucetu je indikátor ukazující nejkratší vzdálenost mezi základnou těla a otvorem, ze kterého vychází voda.

Nízké (do 15 cm) a střední (15-25 cm) kohoutky jsou vhodnější v případech, kdy se dřez používá výhradně k mytí a čištění zubů. Hodí se k mělkým a plochým miskám.

Délka hubice mixéru je celková vzdálenost mezi extrémy produktu. Tento parametr může být od 3,2 do 51 cm. Dlouhý kohoutek je vhodný, pokud máte široký dřez.

Když silný proud neustále naráží na stěny umyvadla, rychle se na nich vytvoří plak. V ideálním případě by měl přesně zapadat do vypouštěcího ventilu.

Na druhou stranu, s krátkým pásem je výhodnější úzká skořápka.

Výběr hubice

Odpověď na otázku, jak zvolit délku výtoku pro umyvadlovou baterii, závisí do značné míry na tom, kde je zařízení nainstalováno. V kuchyni je vhodnější použít vysoké kohoutky ke zvětšení prostoru pro mytí nádobí.

U univerzálního modelu umyvadla a vany získáte dlouhý otočný krk. Pokud plánujete používat výrobek pouze pro dřez, použijte pevný krátký výtok a umístěte jej přímo na misku.

Totéž můžete udělat s vanovou baterií

Věnujte pozornost instalaci směšovače

Pokud chcete originalitu, můžete si zakoupit kaskádový pás. Jeho hlavním rozdílem od klasických trubkových odboček je plochý a široký výtok.

Díky tomuto designu trvá naplnění největší vany jen pár minut. Ale takové chrliče jsou mnohem dražší než ty tradiční.

Zajímavé modely: Hansgrohe Axor Massaud 18453000, Grohe Grohtherm Cube 34497000, Jacob Delafon Toobi Е8963-BN.

Typ a výška hubice

Výtok v mixážních pultech je to, co běžní uživatelé nazývají „gander“. Toto je trubice, ze které teče voda. Jsou různých typů a velikostí:

 • rovný;
 • zakřivený;
 • s výsuvným flexibilním výtokem.

Kuchyňské baterie s vytahovacím sprejem

V jaké výšce a v jaké vzdálenosti

Mělo by to být pohodlné

Chcete-li zvolit správný faucet pro kuchyň, musíte najít jeho výtok v takovém tvaru, aby voda tekla přibližně přes střed dřezu. Přípustná chyba je plus nebo mínus 10% velikosti dřezu. V takovém případě bude vhodné použít.

Provedení trysky

Déšť. Několik proudů, ale bez silného tlaku. Je vhodné umýt bylinky, jemné ovoce atd.

Kuchyňský faucet je nejčastěji vybaven provzdušňovačem, ale existují modely, které mají dva režimy provozu — provzdušňování a déšť. Režimy se přepínají otočením páky.

Jak si vybrat výtok z faucetu

Typy hubic

V závislosti na výrobní technologii jsou výtoky:

Pojďme se podrobněji zabývat každým z typů

Ve srovnání s trubkovými spočívá jejich výhoda v rozmanitosti tvarů, ale jejich cena je také vyšší. Na bradavku s gumičkou se nasadí plastový kroužek s gumičkami.

Ten se odšroubuje do těla a poté se do něj vloží kohoutek a upevní se šroubem nebo maticí. Na konci výrobku jsou připájeny matice pro provzdušňovač a vsuvku.

Dobré vědět:  Nápady pro uložení víček na pánve a hrnce

Na rozdíl od výroby trubkových modelů se kovový obrobek nejen ohýbá, ale také nafukuje. Gandery se tedy získávají s nerovným průměrem.

Má funkci dorazu převlečné matice. Utěsňují spojení a vylučují „neoprávněný“ pohyb vody. Nejsou omezeny na jeden prsten v jednotlivých verzích a přidávají plastové těsnění, i když to nedává moc smysl.

Druhý konec trubice je vybaven závitem pro provzdušňovač.

Hlavní charakteristiky

Při výběru směšovací hubice je třeba vzít v úvahu ukazatele, jako je délka a výška. Snadné použití závisí na nich.

Vysoký pás umožňuje řešit mnoho dalších úkolů, například shromažďovat vodu ve velkoobjemových kontejnerech. Takové výtoky vyžadují poměrně hluboké umyvadlo, jinak se po místnosti rozptýlí voda.

Výběr hubice

Stojí za to věnovat zvláštní pozornost instalaci směšovače

Z čeho je tělo vyrobeno

Plastický. Není to špatný materiál, ale ne pro vodovodní baterie — rychle se opotřebovává, odlepuje ochranný povlak při neustálém kontaktu s vodou. Plastové faucety také patří do rozpočtové kategorie.

 • Keramika. Keramické dřezové baterie vypadají velmi působivě, ale jsou drahé a vyžadují velmi opatrné zacházení při provozu. Rázová zatížení nejsou vůbec tolerována. Při mytí nádobí musíte být velmi opatrní.
 • Kuchyňské faucety

  Faucetové kuchyňské faucety

  Pákové kuchyňské faucety

  Otočné tělo — pohodlí a praktičnost

  Tento design usnadňuje čištění špinavého dřezu, protože dodává vodu do maximální oblasti. Nebo dejte kopec špinavého nádobí a odsuňte kohoutek stranou. To je samozřejmě plus.

  Tělo z tlakového odlitku — záruka trvanlivosti

  Jedinou nevýhodou je boční umístění rukojeti, které bylo již zmíněno v předchozí části. Zde si ale musíte vybrat, co je důležitější: spolehlivost nebo komfort.

  Směšovací termostaty

  + Profesionálové:

  • Úspora vody, nejrychlejší možné úpravy.
  • Možnost nastavení požadovaných parametrů. To je výhodné například při koupání dítěte.
  • Moderní a elegantní design.

  — Minusy:

  Rozdíl směšovačů v místě instalace

  Integrované produkty

  Zpravidla přicházejí s drahou koupelnou a jsou na její straně zabudovány speciálními spojovacími prvky. Existují také modely určené k připevnění k boční skříni.

  Vrcholy

  Jsou umístěny svisle pro instalaci na dřez nebo kuchyňský dřez. Jejich instalace a údržba jsou poměrně jednoduché.

  Výrobky na zeď

  Jedná se zpravidla o vana a sprchu, které se vyznačují tuhou instalací. Jsou namontovány poblíž vodovodní instalace a skrývají spojovací prvky pod obkladem. Někdy jsou instalovány do speciálně vytvořeného výklenku ve zdi.

  Míchačky v závislosti na materiálu výroby

  Mosaz a bronz

  Nerezová ocel

  Není to špatná volba, více rozpočtová než bronzová s mosazí, i když ne tak odolná. Je to praktické, krásné a moderní a takový mixér se hodí k jakémukoli designu.

  Keramika

  Keramika vypadá stylově a výrobky z ní jsou obzvláště originální. Často jsou dokonce navrženy jako fontány. Křehkost tohoto materiálu však může hrát krutý vtip. Kromě toho jsou keramické mixéry nejdražší.

  Stacionární houser

  Tato verze pásu je nejčastěji monolitickým pokračováním těla jeřábu. Zde není žádná schopnost otáčení.

  Flexibilní hubice

  Voda v nich prochází měkkou trubicí. Vnější kryt, který může být plastový nebo vyrobený ve formě pružného kovového opletení, umožňuje měnit a zafixovat tvar hubice.

  Výfukové systémy

  Výsuvné výtoky jsou vždy vybaveny sprchovou hlavicí. Hadice má vnější pružnou ochranu a je vytahována buď přímo z těla směšovače, nebo z části výtoku. Různé doplňky poskytují pohodlí v kuchyni i v koupelně.

  Rozměry

  Nejběžnější jsou tyto velikosti houser:

  • 14 až 18 cm — krátké výtoky;
  • Od 20 do 23 — střední;
  • 23 až 35 jsou dlouhé.

  Některé modely mají velikost až půl metru.

  Doporučuje se zvolit kuchyňské faucety s vysokým pásem. Nižší varianty jsou vhodnější pro koupelnové umyvadla.

  Odkaz na hlavní příspěvek
  Adblock
  detector