Udělejte si květinové záhony v zemi; nejlepší nápady na design pro květinové záhony v zemi (110 fotografií) | Green-Pages.info

Květinová zahrada hranice

Mixborder

V poslední době si tento druh květinové zahrady jako mixborder získává stále větší popularitu. Mixborder je protáhlý květinový záhon, ve kterém jsou vysazeny kvetoucí rostliny různých typů.

Při vytváření mixborderu je třeba mít na paměti, že čím vyšší rostliny se používají k výsadbě v květinové zahradě a čím delší je velikost záhonu, tím větší by mělo být lůžko.

Záhony v zemi vlastníma rukama

Původní řešení záhonu v podobě země rozptýlené z květináče s květy petúnie

Nespěchejte zahodit starý písek kolečko, bude to vynikající záhon, který ozdobí vaši zahradu

Osvětlený záhon vás potěší i ve tmě

Květiny pro květinové záhony

Původní použití starého sudu pod krásnou květinovou zahradou Petúnie

Do podzimu vás potěší krásně zdobená květinová zářivka se světlými podsvětlými květy

Rozdělením sudu na dvě části získáte originální velké květináče pro květinovou záhonu

Obzvláště důležité jsou barvy, jako je fialová, světle zelená, oranžová, získávají se pouze jako výsledek míchání primárních barev. Tyrkysové, modré a světle modré jsou studené odstíny.

Černobílé, polární odstíny jsou kombinovány s jakoukoli barvou. Díky široké škále barev můžete v zahradě vytvořit jedinečnou paletu.

Pro optimální harmonii je velmi důležité mít v květinovém záhonu správnou kombinaci barev.

Krásný jarní složení čerstvých květin a kovu

Pokuste se umístit nejjasnější a nejvyšší květiny do středu záhonu, zasadit nízko rostoucí rostliny kolem

Před zdobením zahrady musíte nejprve rozhodnout o hlavní barvě a přechodu tónů. Pokud jste si vybrali základní barvu, neměli byste vedle ní pěstovat podobné barvy. V takovém případě nebude zahrada vypadat jasně a matně.

Kreativní fantazie člověka nezná hranice, může z jednoduchých věcí udělat nádherný umělecký předmět

Není špatné umístit záhon vedle vchodu do areálu nebo vedle jiné budovy, čímž se budovy zušlechťují. Pro přesné umístění květinových záhonů stojí za to nakreslit náčrtek vaší zahrady, takže můžete předvídat konečný výsledek.

Krásný živý plot nádherných růží každý den vám dodá jarní náladu

Je lepší nainstalovat jasný svislý květinový záhon nedaleko místa odpočinku, takže můžete neustále obdivovat svého mozku.

Největší chyba při zdobení zahrady je přes palubu, a to jak v barvách, tak i v uspořádání květin. Nezabírejte veškerý volný prostor kvetoucími rostlinami.

Pohodlné uspořádání záhonu s krásnými vytrvalými rostlinami

Pokud jsou všechny záhony v zemi vyrobeny ručně, je to dvojnásob příjemné

Stylová letní chata obklopená krásnými květinovými záhony

Udělejte si květinové záhony vyrobené ze šrotu, které si vždy zaslouží úctu

Originální složení krásně kvetoucích rostlin fialky

Možnosti výzdoba , V zahradě je spousta barev a uspořádání záhonů, jak se říká, kdo, co se děje. Ale přesto stojí za to se řídit základními principy.

Ozdobte svou zahradu správně, udržujte rovnováhu přírodních barev, protože existuje spousta nápadů pro vytvoření záhonů.

Fáze vytváření záhonu v zahradě (krok za krokem)

Doporučuje se věnovat čas vytvoření projektu pro budoucí květinové objekty. To vám umožní, abyste nebyli v budoucnu zklamáni kvůli možné disharmonii.

Každý záhon umístěný v této krásné a báječné zahradě evokuje skutečné potěšení a emoce.

Klasický design záhonu poblíž domu

Modrý smrk vypadá skvěle obklopený krásnými květinami

Které rostliny si vybrat

Při vytváření záhonů, které organicky zapadají do celkového stylu krajiny, se musí řídit několika zásadami.

Pravidla pro uspořádání záhonů

Dávají přednost trvalkám, obrátí se na odrůdové odrůdy, které mohou tolerovat zimní období bez poškození. Rostliny, jako je plamének, pivoňky jsou schopny růst bez přesazování po několik desetiletí, potěšující hojnost květů.

Krásné uspořádání květin u domu ve dvou úrovních

Skutečná vzpoura barev na zahradě soukromého domu

Útulné útočiště s neuvěřitelnou krásou ve vlastní zahradě

Na poznámku! Mezi výhody trvalých květů patří také snadná údržba, nízké finanční náklady, protože nemusíte každoročně kupovat nové sazenice.

Mezi moderní trendy přitahuje pozornost několik barevných možností květinových záhonů:

Krásný a dobře udržovaný záhon v blízkosti domu s přírodním kamenným plotem

Z nízkých rostlin různých odstínů je možné rozložit jasné ozdoby připomínající drahý koberec

Nic zdobí letní chalupu, jako je přítomnost krásných záhonů a záhonů

Klasický nízký květinový záhon

Standardní řešení zůstává nízkým kulatým květinovým záhonem, na kterém jsou umístěny květinové kultury vybrané podle konkrétního plánu.

K označení se používá lano, které je svázáno ve středu budoucí struktury a na druhém okraji je nakreslen kruh s kolíkem. Půdu volí do průměrné hloubky 25 cm, zatímco se snaží úplně vyrovnat povrch.

Rada! Pro ochranu výsadby před těžko eradikovatelnými pleveli je medvěd spodní část výkopu lemován geotextiliemi.

Přeprava půdy pomocí kolečka je jednoduchá a pohodlná

Při výsadbě květin na květinovém záhonu je důležité zajistit jim nejpohodlnější podmínky.

DIY květinové záhony ze šrotu (foto)

Při použití kreativního přístupu můžete implementovat módní trend, který za posledních několik let aktivně zněl a který zahrnuje zdobení záhonů pomocí různých zastaralých předmětů.

Obnovují židle, křesla, deštníky, vozíky, postele, kola, kola. Používají se staré kbelíky, konve, boty. Je-li to žádoucí, jsou připraveny a proměněny ve skutečné umělecké předměty, které je pokrývají různými vzory, zdobí krásnými kameny, mušlemi, mozaikami.

Neuvěřitelně krásná a stylová ručně vyráběná výzdoba ve formě starého kola, zdobená květináči s květinami

Staré věci jsou také uměleckými předměty, pokud k nim najdete správný přístup.

Pro letní obyvatele se zlatými rukama nebude zbytečná ani jedna stará věc

Původní nápad zdobení webu

Květiny na pařezu

Květiny na pařezu budou vždy ve středu vaší pozornosti

Druhá životnost pneumatik automobilu

Použité pneumatiky zůstávají v poptávce při navrhování květinových záhonů, které přitahují pozornost rychlou instalací, schopností vytvářet různé kompozice a mobilitou. Mohou být opatřeny základním nátěrem, natřeny.

Pokud máte umělecké schopnosti, aplikují zajímavé vzory, celé obrázky, zdobí mramor, malachit, dřevo a další přírodní předměty. V takovém rámci budou všechny nenáročné rostliny vypadat výhodně.

Nestandardní použití staré automobilové pneumatiky jako závěsného záhonu na stromě

Kamenný plot

Nízké květinové záhony lze jednoduše překrýt dlažebními kostkami nebo cihlami. Prvky takového rámu lze v případě potřeby snadno přenést na jiné místo.

Pro krásný design záhonů v zemi můžete použít obyčejné kameny

Záhony z lahví

K ozdobení obvodu květinových záhonů se stále více používají láhve — plast nebo sklo. V případě potřeby jsou vybrány ve stejné barvě. Jsou instalovány svisle, dna nahoru, spadají do dříve vykopaného příkopu.

Pod jasným paprskem slunce vypadají takové objekty velmi krásně a efektivně a vytvářejí okouzlující přetečení světla. Neobvyklý zvuk je vylepšen, pokud sbíráte lahve různých barev. Před instalací se doporučuje, abyste je před instalací naplnili zemí.

Použití lahví jako oplocení pro záhon je velmi odvážné, ale odůvodněné rozhodnutí.

Dřevěný plot

Záhon pod stromem. Pokud je oblast webu omezena bezplatnými pavučinami, výsadba květin poblíž stromu bude sloužit jako východ. Současně je důležité volit různé druhy květů a rostlin odolné vůči stínům.

Světlé květinové zahrady pod korunou stromu

K výsadbě pod stromem se hodí nenáročné druhy nízko rostoucích květů

Zdobíme chalupu vlastníma rukama

Mnoho rukou si můžete přizpůsobit mnoho položek, které sloužily hlavnímu konceptu země:

Nejprve musíte vyhodnotit «rezervy», abyste mohli podle potřeby rozdělit pro uspořádání letní chaty. Některé materiály půjdou na výrobu plně funkčních zařízení.

Na jakémkoli nádvoří bude užitečný „Moidodyr“ (umyvadlo) v prostoru pro grilování nebo grilování a rozkládací pohovka ve stínu zahrady pod plachtou s plachtou. Z jiných starých věcí si vyrobte květinovými stojany a květináče, všechny druhy originálních zahradních ozdob vlastními rukama.

Kančí hlava z hromady země v zemi

Zdobení květinové postele

Pro kompetentní územní plánování a značení budete potřebovat podrobný plán místa. Dokonce i na malém nádvoří venkovského domu nebo na venkovské zahradě musíte distribuovat funkční zóny, které vymezí:

 • obrubníky;
 • strany z plastových lahví;
 • živé ploty;
 • ozdobné zdivo;
 • původní ploty.

Udržovaná stavba nevyžaduje přestavbu, pro letní rezidenci potřebujete pouze kreativní nápady pro design. Na novém webu jsou místa určena pro příjemnou zábavu:

Práce na návrhu venkovského domu vlastními rukama je možné realizovat staré sny a plány celé rodiny. Volná místa mohou být pokryta malými kameny, secí trávou trávou, poddimenzovanými obrubníky a květinami, jako na fotografii.

Diy altán v zemi

Záhon v zemi

Hranice udělej si sám v zemi

Ozdobné ploty, ploty a ohraničení

Podle technologie popsané v předchozí části se vyrábějí ozdobné nárazníky pro posílení úrovní příměstské oblasti pod svahem a stěn kaskádového záhonu. Metoda plotu je vhodná také jako dekorativní živý plot.

Okraj dolní strany může být také použit jako cesty mezi květinovými záhony a pískovištěmi. Děti milují běh po řadách pohřbených „pařezů“.

Živé ploty jsou skvělý způsob, jak ušetřit peníze na územním plánování letní chaty. Keře jsou vhodné pro stříhání obyčejných nebo standardních růží ve formě stromu. Mezi nimi jsou zasazeny nízko rostoucí obrubníky, dostanete dvouřadou květinovou zeď.

Pozornost! Plastové láhve by neměly být naplněny vodou — pod slunečními paprsky se vytvářejí čočky, které spálí okolní rostliny. I oheň je možný.

DIY květinový záhon

Hrad z kamenů v zemi

Do-it-yourself gril vyrobený z kamenů v zemi

Zahradní sochy a výzdoba z improvizovaných prostředků

DIY zahradní design ze šrotu je spojován hlavně s následujícími materiály:

Některé domácí zahradní sochy jsou tak dobré, že soupeří se skutečnými uměleckými díly. Například pěnové žáby nebo sádrové labutě.

Vytváření záhonu s hlemýždi vlastními rukama

Výroba letní rezidence s improvizovanými materiály

Konopí stůl a židle v zemi

Fontána, umělý rybník

Mini-jezírko je vynikajícím řešením pro zdobení letní chaty vlastníma rukama. Malá nádrž může být vybavena dostupnými nástroji:

 • stará gumová loď;
 • velký kovový sud;
 • lopaty rypadla;
 • vana;
 • šrot z nádrže.

Dno domácího rybníka je vyrobeno v malé jámě s kompaktním polštářem štěrku a písku. Vrchní část je obložena plachtou a silným filmem ve 2-3 vrstvách, okraje jsou fixovány kameny v podobě stran. Zbývá se naplnit vodou a ozdobit se stepními rostlinami.

Rada. Chcete-li udržovat ekologickou rovnováhu, musíte sledovat stav vody, která je periodicky vypouštěna nebo cirkulována. Kašna potřebuje čerpadlo a filtr. K dokončení jezera přidejte domácí žáby, labuť nebo krokodýl.

Záhony v zemi s květinami

Do-it-yourself květinový záhon v zemi

Originální zahradní nábytek

Představivost lidových řemeslníků je neomezená — z plastových lahví, markýz a dřevěného odpadu se zahradní nábytek vyrábí na pokraji mistrovských děl. Po oříznutí zahrady a odstranění mrtvého dřeva je k dispozici mnoho materiálu, který lze snadno připojit:

 • křesla;
 • houpačka;
 • houpací křeslo;
 • stoly a stojany.

Fotografie z naší galerie navrhnou více originálních nápadů.

Oplocení jejich velkých kamenů, balvanů, betonu

Velké přírodní kameny, balvany se často používají k dekoraci skalnatých zahrad, záhonů. Velké balvany vypadají obzvláště krásně, když rámují květinovou zahradu s vysokými rostlinami. Květinové záhony z kamene lze snadno vyrobit z vlastních rukou, vypadají velmi přirozeně.

Nejodolnější kamenné a betonové obrubníky, které dávají na rozdíl od plastů a dřeva dlouhodobý účinek. Nemají „opotřebení“ a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.

Beton je tvárný, relativně trvanlivý materiál vhodný pro lemování ve formě nízkých stěn, pásů, které jsou zarovnány se zemí.

Dřevěný závěsný plot

Pro letní chatu by bylo oplocení květinového záhonu z dřevěných kolíčků skvělý nápad. Staré větve se často objevují na letních chatkách, ze kterých můžete vidět bary k vytvoření hranice květinové zahrady.

Kolony musí být spolehlivě chráněny před vlhkostí impregnací speciálními výrobky ze dřeva.

Pozornost! Pokud je oblast špatně propustná, je vhodné před položením pískové vrstvy vyplnit drenážní vrstvu štěrku 10-15 cm pokrytou geotextilií nahoře. Správná drenáž je nezbytná pro životnost vaší květinové zahrady.

Módní a originální nápady na zdobení záhonů

Standardní hrnce a květinové záhony lze diverzifikovat zajímavými řešeními. Tady kreativita nezná hranice. Můžete si vyrobit originální květinové záhony z mnoha materiálů:

 • pneumatiky;
 • pařezy, duté kmeny stromů;
 • plechovky;
 • kolečka;
 • starý nábytek a instalatérské práce;
 • kbelíky a staré konve;
 • plastové lahve.

Boty se stanou originálními květináči, ve kterých stačí nalít půdu a zasadit sazenice květin. Staré boxy a vana budou také použity jako květinové záhony, které získaly druhý život.

Design nápad «rozlité květiny»

Mini květinový záhon v pařezu

Zajímavou ozdobou bude záhon v zemi, vyrobený v pařezu starého stromu. Budete potřebovat široký pařez s měkkým dřevem (nejlépe borovice).

Zábradlí na betonovou láhev

Láhevní plot bude zajímavou zahradní dekorací, bude levný, odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Tento jedinečný šperk vydrží dlouho.

 • plastové lahve (1,5 l s ozdobným dnem),
 • cementová malta,
 • písek,
 • voda
 • akrylová barva,
 • kartáče.

Vertikální lůžko na palety

 • paleta,
 • černá netkaná textilie (netkaná) nebo film,
 • nůžky,
 • sešívačka na nábytek.

Takový záhon bude zajímavou ozdobou pro zahradu nebo balkon, nevyžaduje mnoho práce a peněz.

Starý strom

Nemusíte vyhodit kmen starého řezaného stromu. Může to být nádherná květinová zahrada. Chcete-li to provést, musíte vystřihnout depresi sekerou, naplnit ji zemí a zasadit květiny.

Nový život starého nábytku, kbelíky, konvice, hrnce a konve

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector