Úzký design kuchyně: nejlepší nápady a užitečné triky | Green-Pages.info

Rozložení úzké kuchyně — jak umístit jídelní kout a apartmá?

Nedostatky pravoúhlé místnosti můžete napravit pomocí uspořádání a uspořádání nábytku. Existuje několik možností uspořádání nábytku:

 • Když Rozložení ve tvaru písmene L (nebo v rohu) nábytek je umístěn vedle sousedních stěn pro lepší rozměry a současně vytváří další pracovní plochu. V tomto případě můžete okenní parapet zvětšit a učinit z něj pokračování desky stolu, použít jej jako stůl nebo umístit do výsledného výklenku pračku.

Rada! Je třeba mít na paměti, že mezi řadami skříní by měla být 90 — 120 centimetrů.

Je-li prostor příliš malý a úzký, musí být jídelna buď odvezena do jiné místnosti, jak je vidět na fotografii:

Nebo přemýšlejte nad nestandardním řešením pro umístění jídelny — barový pult, skládací malý nebo úzký stůl podél zdi.

 • Další možností takové kuchyně je uspořádání ve tvaru písmene U. Pohodlné z hlediska prostornosti skříní a schopnosti vybavit kuchyň všemi potřebnými spotřebiči, ale téměř veškerý volný prostor bude „pohlcen“. S takovým uspořádáním budete muset přesunout jídelní kout do místnosti, protože v kuchyni pravděpodobně nebude místo.

Na druhou stranu, pokud to záběry dovolí, může být jídelní skupina umístěna tak, jak je znázorněno na obrázku níže.

Stěny

Hlavním úkolem při navrhování jakékoli úzké místnosti je vizuální „rozšíření“. Toho lze dosáhnout výběrem světlých barev pro nástěnnou výzdobu, které mohou být pokryty tapetou i barvou. Je také žádoucí vyrobit zástěru tak, aby odpovídala stěnám nebo světlejším.

Pro vyvážení prostoru je lepší zvýraznit úzké stěny tmavším stínem.

Téměř cokoli je vhodné jako podlahová krytina, stačí si vybrat ten správný vzor a správně položit krytinu.

Je lepší položit dlaždice šikmo, jako na fotografii níže.

Rada! Krytina obdélníkových prvků bude vypadat dobře, kde úzká strana bude směřovat k dlouhé stěně — takto můžete položit například laminátové podlahy.

A zde jsou některé úspěšnější příklady podlahových krytin v úzké kuchyni na následujících fotografiích:

Další triky

 • Dobré osvětlení hraje důležitou roli, proto si vyberte světelné závěsy pro okna nebo Římské závěsy. První jsou vhodná pro velká široká okna a druhá jsou vhodná pro užší okna. Každá kuchyně by měla mít několik zdrojů osvětlení, a to i úzký. Stropní lustr je nejlépe umístěn nad jídelnou, pracovní plocha je vybavena bodové osvětlení. Stropní světla mohou být také zavěšena, aby upozornila na několik oblastí v kuchyni, ale je důležité je nezarovnávat, aby se nezvýšil „tunelový“ vzhled kuchyně.

 • Reflexní povrchy vizuálně rozšíří prostor: zvolte lesklý nábytek a kování, povrchovou úpravu zrcadlovými prvky. Pro strop je nejvhodnější natahovací lesklý povlak.

 • Pokud sousedí s kuchyní balkon, může se stát dalším užitečným prostorem. Pokud jej například správně izolujete, můžete na balkon umístit jídelní kout nebo tam umístit lednici.

Jaké uspořádání si vybrat pro úzkou kuchyň

Existuje několik plánovacích řešení pro úzké kuchyně.

Lineární rozvržení

Nejsmutnější možností je velmi úzká kuchyně. V takovém případě není možné kombinovat jídelní kout s náhlavní soupravou nataženou podél jedné zdi. Chladnička je umístěna v jedné řadě s headsetem, obvykle v blízkosti vchodu.

Dobré vědět:  italská kuchyně | Green-Pages.info

Taková kuchyně je také nepohodlná, protože hostitelka musí během vaření navinout další metry, neustále se pohybovat mezi lednicí, dřezem, sporákem a pracovním stolem.

Umístění náhlavní soupravy podél jedné stěny je nejviditelnějším řešením, ale není ergonomické.

Takové kuchyně jsou tak úzké, že pro vytvoření příjemného prostředí musíte přesunout jídelní kout do blízké místnosti. Jedinou alternativou je úzký transformátorový stůl nebo pracovní deska, kterou lze složit ze zdi jako tyčový pult.

Několik triků pomůže rozjasnit syndrom tunelu:

Paralelní rozvržení

To lze nazvat kuchyní, do které se kuchyňská sada vejde z obou stran, nebo je místo pro umístění jídelny naproti nábytku.

V takové místnosti je již možné pohodlněji umístit pracovní plochu — vyjměte sporák s lednicí naproti dřezu. Hlavní věc je, že šířka průchodu by neměla být menší než 90 cm.

Místnost můžete vizuálně rozšířit nahrazením horních zásuvek otevřenými policemi. Naopak, můžete kuchyně postavit nahoru a současně vyřešit problém skladování.

V další řadě zásuvek pod stropem můžete zřídkakdy použít domácí spotřebiče nebo nádobí. Aby nedošlo k zavěšení zásuvek na hlavu, je lepší objednat sadu se světlými nástěnnými skříňkami.

Lehký nábytek nebude „rozdrcen“ v již tak omezeném prostoru.

P-kuchyň

Nábytkovou soupravu s písmenem P můžete uspořádat v kuchyních blíže k náměstí. V tomto případě je parapet na okně odstraněn a na jeho místo je nainstalován pracovní prostor s dřezem.

Nedostatek rozvržení lze snadno přeměnit v ctnost pohybem umyvadla.

Pro hostesky je tato možnost nejvhodnější z hlediska vaření a skladování. Chcete-li však vytvořit jídelní kout, budete muset znovu použít buď úzký stůl podél zdi, nebo transformační stůl.

Problémy s plánováním však lze vyřešit umístěním jídelny poblíž okna a umístěním rohové pohovky. V tomto případě by pracovní plochy měly končit před jídelnou.

Sedadlo u paty okna je ideální jídelní kout v malé kuchyni.

G-kuchyně

To je další možnost plánování, která je přípustná v případech, kdy nejsou dveře do kuchyně z chodby nainstalovány ve středu zdi, ale asymetricky.

Existují 2 možnosti umístění nábytku:

Na závěr uvádíme několik obecných tipů pro plánování úzké kuchyně:

Úzká kuchyň s pohovkou

Úzká útulná pohovka zvýší počet sedadel u úzkého stolu a zabere málo místa. To je skvělá alternativa ke stolu s rušivými židlemi.

Můžete umístit pohovku podél okna a vytvořit samostatný jídelní kout. Aby se vešel do stylového souboru, musí čalounění odpovídat barevnému schématu tabulky.

Světelný rozsah je nejvhodnější pro nábytek v úzké místnosti.

Úzký kuchyňský obývací pokoj

Pokud budete mít to štěstí, že se stanete majiteli úzkého obývacího pokoje v kuchyni, budete muset přehodnotit zásady uspořádání nábytku. Veškerý nábytek by neměl být umístěn paralelně s dlouhou zdí, protože tímto způsobem se místnost ještě více roztahuje.

Dlouhá sada a podélné uspořádání podlahových desek jsou dvě hlavní chyby v uspořádání úzké kuchyně. Je vhodné zónu místnosti nábytkem.

Můžete zvážit možnost kuchyně s ostrovem. Ostrov lze použít jako pracovní plochu nebo na něj můžete nainstalovat varnou desku.

Dobré vědět:  Jak se zbavit chyb v kuchyni | Green-Pages.info

Podstatou tohoto uspořádání je instalace velkých předmětů v celé místnosti: pohovky, ostrov. Úzká místnost bude vypadat přiměřenější.

Místnost můžete rozdělit na 2 zóny: vytvořit kuchyň ve vzdálenosti blíže k oknu a uspořádat obývací pokoj blíže ke vchodu nebo naopak, rozdělit 2 zóny barovým pultem.

V interiéru kuchyně je pohovka u okna romantickou rozmanitostí.

Styl designu

Každý pokoj může být útulný a stylový. Několik tipů od návrhářů vám pomůže určit hlavní součásti nábytku a ozdobné detaily pro každý směr stylu.

Přímá kuchyně s fasádami z MDF pro malý prostor

Nejlepší možnosti rozvržení kuchyně 2: 2:

Skandinávský styl

Ideální pro miniaturní kuchyňský kout. Hlavní barva je bílá. V jeho blízkosti si můžete vybrat odstíny — krémová, slonová kost, bílý písek. Matné nebo pololesklé fasády mohou být hladké i rámové.

Skandinávský styl v interiéru malé kuchyně

Horní skříňky náhlavní soupravy jsou obvykle vysoko nad stropem a mají otevřenou polici pro krásné nádobí. Zasněžené pozadí je úhledně doplněno kontrastními detaily černé, šedé, žluté, modré, tyrkysové barvy;

High-tech

Skvělé pro malou kuchyň nebo studio byt. Heslo tohoto stylu není nic nadbytečného, ​​všechno je na svém místě.

Stylová kuchyňská sada se zaoblenými základnami pro malou kuchyň

Minimalismus

Kombinace krémového stínu a světlých skříní v malé kuchyni

Styl moře

Je založen na neutrálních barvách. Bílé, písčité, modré odstíny vizuálně rozšiřují prostor a budou dobrou volbou pro malou kuchyň. Jednoduchý nábytek ze světlého dřeva to zvládne.

Středomořský styl v interiéru malé kuchyně

Nejjednodušší způsob, jak označit styl, je umístit potřebné akcenty na neutrální pozadí. Pokud si přejete, můžete je snadno vyměnit a získat úplně jinou náladu.

Územní kuchyňský nábytek v malé místnosti

Kuchyňka

Kuchyňský set pro malou místnost, dva metry dlouhý

Funkční kuchyňské skříňky pro malou kuchyň

Multifunkční komplexy mohou být instalovány rotačně, na kolečkách nebo stacionárně. Často mají křídlové, posuvné nebo roletové dveře. Zevnitř lze k nim připojit i několik polic.

Multifunkční nábytek pro malou kuchyň

Jaké uspořádání není vhodné pro malou kuchyň

Bohužel v malé kuchyni budete muset opustit všechny nápady na vytvoření ostrova nebo dokonce poloostrova — prostě se nevejdou do místnosti. U a složitější rozložení ve tvaru písmene U nebudou fungovat — riskujete, že zůstanete bez jídelny.

Tato možnost je však přijatelná, pokud má byt samostatnou jídelnu. Potom můžete nechat v kuchyni malý vestavěný barový pult pro ranní kávu a stůl a židle budou v místnosti.

Objemný jídelní stůl může nahradit barový pult v malé kuchyni.

Další nápad pro místnost s malou kvadraturou je kombinovat sousední prostory prostřednictvím podobného vizuálního designu v jediné stupnici.

Jak udělat prostornější kuchyni: užitečné tipy

Nejradikálnějším způsobem, jak udělat z kuchyně prostornější, je zkombinovat ji s nedalekým pokojem nebo s balkonem. To vše je však nákladné a s vládními agenturami má problémy s obnovou.

Chladný tón podlahy z bílé a šedé na tmavou nezvýrazňuje pozornost a vizuálně zvětšuje prostor.

V kuchyni můžete vytvořit iluzi prostornosti:

Vybavení úzké kuchyně

Dlouhá místnost má několik funkcí:

 • okno je umístěno naproti dveřím;
 • nábytek by měl být co nejvíce funkční a transformovatelný;
 • přednost se dává světlým barvám;
 • jídelna chybí nebo je určena pro 2-3 osoby.
Dobré vědět:  6 kroků designu kuchyně ve stylu Provence a 55 fotografií | Green-Pages.info

Výběr barev a povrchových úprav

Pro úzkou místnost jsou relevantní jakékoli metody vizuálního rozšíření prostoru.

Jednou z nich je volba správných barev:

 • bílý;
 • béžový;
 • káva;
 • broskev;
 • světle zelená;
 • modrý.

Pro zvýraznění můžete použít světlé textilie nebo zástěru.

Podlaha je povolena v hnědé nebo černé barvě, zatímco strop a stěny jsou lépe vyzdobeny v pastelových barvách.

Při vytváření podlouhlého návrhu kuchyně je důležité dodržovat proporcionalitu palety:

 • 60% základní barvy;
 • 30% odstín;
 • 10% kontrast.

Toto video nabízí možnosti zdobení kuchyně v Chruščově.

Osvětlení

Podélná místnost potřebuje více světla, aby vizuálně rozšířila své hranice.

Víceúrovňové podsvícení se hodí:

 • závěsný lustr se stínidlem nad jídelním stolem;
 • bodová stropní světla po obvodu náhlavní soupravy;
 • LED pásek na zástěře pracovní plochy.

Mnoho modelů nábytku se nyní prodává se zabudovanými lampami. Konstrukce svítidel by měla být stručná a monotónní. Aby nedocházelo k vytvoření efektu koridoru, doporučuje se instalovat svítilny na více osách, nikoli v přímé linii.

Neměli byste skrývat přirozené světlo z okna. Záclony by měly být světlé a průhledné. Jižní strana domu bude chráněna před posedlým sluncem římskými roletami nebo žaluziemi.

Který styl si vybrat

To je důležitá otázka, protože interiér úzké kuchyně není vhodný pro všechna rozhodnutí o designu.

Minimální nepořádek nábytku a dekorativních detailů za účelem rozšíření prostoru je typický pro:

 • moderní styl;
 • Skandinávský;
 • provence;
 • podkroví.

Moderní

Windows obvykle nejsou záclony vůbec. Jako poslední možnost jsou instalovány roletové systémy nebo rolety. Reflektory s jednoduchou geometrií zvětší prostor.

Vhodné ozdobné předměty:

 • grafické obrázky;
 • skleněné figurky;
 • vázy s čerstvým ovocem.

Provence

Francouzská rustikální jednoduchost interiérového designu vyhovuje kompaktním prostorům.

Techniky, které lze použít:

 • pastelové barvy nábytku a textilií;
 • přírodní materiály;
 • průhledné dveře ve skříních;
 • závěsy namísto dveří skříně;
 • otevřené police s potravinami;
 • různé světelné zdroje.

Stůl je obvykle potažen bavlněným ubrusem. Ve vázách jsou čerstvé květiny. Světelné závěsy na oknech propouštěly dostatek slunečního světla.

skandinávský

Toto je kříženec mezi moderním stylem a provence.

Co se hodí od Skandinávců v úzké kuchyni:

Podlaha je pokryta přírodními nebo imitujícími materiály. Strop a stěny jsou omítnuté nebo natřeny bílou barvou.

Místnost ve stylu podkroví připomíná budovu továrny.

Prodloužená kuchyně bude rozšířena designovými technikami:

 • chromové domácí spotřebiče;
 • nedostatek zavěšených skříní;
 • otevřené police;
 • zástěra nebo stěny zdobené zdivem;
 • mnoho lamp bez stínů;
 • okna bez záclon;
 • nábytek jednoduchých tvarů.

Loft kromě kovu miluje dřevo. Všechno by mělo vypadat syrové, občas i opotřebované. Ozdobné drobnosti zde nejsou vůbec potřeba.

Video o nábytku pro prodlouženou kuchyň

Video ukazuje různé modely transformovatelného nábytku, které lze použít v podlouhlé kuchyni.

Úzký design kuchyně

Pokud je kuchyně velmi úzká a není kam dát stůl, bar pomůže. Můžete dokonce upravit rozložení nebo vysunutí.

Úložný prostor

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector