Vertikální květinové záhony — neobvyklá a kompaktní zahradní dekorace

Lady Perfection hispánský

Dnes je to nejprodávanější květina, jejíž semena tvoří třetinu světového sortimentu.

Nápady, možnosti, fotografie designu vertikálních květinových záhonů

Jasné, dlouho kvetoucí gramofony se mohou stát ozdobou každé květinové zahrady, ale obzvláště výhodné jsou vertikální květinové záhony pro petúnie, které se navíc snadno staví vlastními rukama.

Alpská skluzavka

První možnost je spojena s použitím popínavé rostliny v reliéfní zahradě. Pokud existuje alpská skluzavka, několik kompaktních keřů petúnie zředí zajímavou, ale obecně spíše skromnou subalpskou flóru. Hlavní věcí zde není přehánět to.

Vzhledem k tomu, že petunie je světlo milující, tepelně odolná rostlina, zasaďte ji na slunnou stranu kamenného kopce. Vyberte si barvy, které jsou jemné, aby kontrastovaly s obecným stylem květinové zahrady.

Květináče, květináče, závěsné koše

Jednoduchou možností pro vertikální zahradnictví je výsadba květin do závěsných nádob. Používají se k dekoraci balkonů, schodů, verand, teras, altánů, stěn, otvorů.

Vyvýšený záhon

Zvýšené květinové záhony poskytují prostor pro představivost. Jedná se o pozemní strukturu, která se tyčí nad úrovní místa. Vertikální květinové záhony pro petúnie podobného plánu lze vyrobit vlastními rukama ze šrotu.

Květinový záhon nebo věž

Varianta vyvýšeného záhonu je kaskáda květin. Je vyroben z kovové síťoviny s velkými buňkami a agrofibre (lutrasil, pytlovina).

Pomocí mřížky je postaven válec požadované výšky a průměru, vnitřek je obložen agrofibrem a naplněn úrodnou půdou. Květy jsou vysazeny nahoře i na bočním povrchu a v buničině provádějí zářezy buňkami ok.

Květinový záhon

Pokud je na zahradě uschlý strom, nespěchejte jej vykořenit. Bude sloužit jako vynikající základ pro vertikální záhon.

Květinový oblouk

Obloukové struktury nejsou v osobních zápletkách neobvyklé. Tato forma se často používá při stavbě altánů, krytých teras, příjezdových cest nebo uliček. Jednou z možností jeho zdobení je květináč s ampelous petunií.

Existuje několik možností připojení přistávacích kontejnerů:

  • závěsné koše;
  • balkonové boxy jsou připevněny k příčníkům;
  • svázat «měkké» nádoby na výsadbu z agrofibru atd.

Při stavbě oblouku není hlavní věcí to přehánět — koneckonců se o něj musíte stále starat.

Záhon jako umělecký předmět

Petunie je úrodný materiál pro vytváření květinových uměleckých předmětů. Myslíte si, že je to k dispozici pouze pokročilým návrhářům krajiny? Ale i když vás nic originálního nenapadne, můžete to špehovat.

Odrůdy květinových záhonů

Vzhledem k rozmanitosti typů květinových záhonů existuje několik možností jejich řešení.

Neobvyklé použití dřevěných sudů jako květinové zahrady

Díky kreativnímu přístupu se každá věc může stát jedinečným kouskem zahradní výzdoby.

Dobré vědět:  Jak si vybrat dýhované dveře pro váš domov

Originální přístup k uspořádání nádrže v zemi

V závislosti na tvaru existuje několik druhů květinových záhonů:

Světlý a útulný koutek pro nezapomenutelná data a romantické večery

Stará litinová vana s květinami v ní zasazenými může bezpečně získat titul nejlepšího záhonu na zahradě

Nápady na vytvoření krásných květinových záhonů v zemi (foto)

Žebrovaný kovový záhon je velmi pevný a odolný

Ozdobné kované předměty harmonicky doplňují okolní krajinu

Dvě barvy

Na záhonech jakékoli konfigurace můžete vytvořit zajímavou kompozici výběrem odrůd dvou odstínů. V tomto případě může být vzor velmi odlišný.

Například jedna barva vytváří centrální světlý bod, zatímco druhá ji orámuje a poskytuje jedinečný zvuk. V takové situaci je zapotřebí kontrastní řešení. Můžete nakreslit kresbu noční oblohy, vyzvednout další varianty.

Kombinace modré a žluté vypadá krásně v každém designu

Aplikace hrnců

V případě potřeby proveďte jiné uspořádání, vyberte nové barevné schéma. Takový mobilní květinový záhon lze snadno přemístit na jiné místo.

Květiny v hliněných květináčích vypadají skvěle

Použití tulipánů při zdobení verandy domu se stalo módním trendem v moderním krajinářském designu

Různé barvy a barvy potěší svého majitele po dlouhou dobu

Výsadba květin v květináčích — jednoduché a kreativní řešení pro výsadbu tulipánů

Vertikální květinové záhony

Vrstvená konstrukce dřevěného boxu je skvělá pro výsadbu nízko rostoucích druhů rostlin

Jednou z výhod vertikálních květinových záhonů je jejich mobilita.

Kreativní nápady pro vytvoření květinové zahrady

Položte na bok velký hrnec s půdní směsí uvnitř, vytvořte květinový proud a vysazujte rostliny začínající přímo od krku. Linie vinutí vypadá obzvláště působivě.

Pokud je na místě malá vodní plocha, jsou miniaturní květináče s kvetoucími rostlinami připevněny na pěnový plast a spuštěny do vody. Tyto plovoucí postele dodávají okolní atmosféře romantický nádech.

Originální květinový sloup je vytvořen ze síťoviny navinuté do tvaru válce. Připevní to drátem, zakryjí vnitřní prostor agrofibrem a naplní ho zeminou. V řezech na bočních stěnách jsou vysazeny ampelové odrůdy květin.

Ručně vyrobený květinový záhon se stane pýchou a ozdobou vašeho webu

Aktivita vytváření vlastních květinových záhonů se stává vzrušující a plodnou, pokud k ní přistupujete kreativně a systematicky. Díky zavedení vlastních nápadů do hotových řešení je každá verze květinových záhonů jedinečná a originální.

Květiny a květinové záhony

Neobvyklé květinové záhony ze starých pneumatik, plastových lahví, železných kbelíků, starých bot budou vynikajícím doplňkem dekorativní kompozice v zahradě.

Pro vaše oblíbené ptáky

DIY zahradní sochy a jiné dekorativní předměty

Pokud zacházíte s úpravou a výzdobou zahrady celým svým srdcem, můžete vytvořit skutečnou pohádkovou magii! Postavy zvířat, zajímavé sochy, suvenýry a ruční práce ze šrotu se stanou „vrcholem“ zahradního designu.

Dobré vědět:  Pool pro kutily z kontejneru: výhody a nevýhody krok za krokem

Romantická zářící labuť

Obyčejný plastový obal (polyethylen) může být hlavním materiálem pro vytvoření úžasné labutě. Tento důstojný pták vybavený osvětlením dodá vaší zahradě osobnost a zvláštní kouzlo. Chcete-li udělat takovou labuť, připravte si:

  • Skotská;
  • hliníkový drát;
  • substrát linolea (zbytky isolonu);
  • průhledná plastová láhev (5L);
  • polyethylen do 7 m (nebo fólie pro skleníky).

Krok 1. Určete velikost ptáka a vytvořte rám z láhve a drátu.

Krok 2. Izolon nakrájejte na úzké dlouhé proužky, pevně s nimi obalte rám a upevněte ho páskou.

Krok 3. Polyetylén nakrájejte na dlouhé proužky, udělejte jim nádheru. Chcete-li to provést, musíte na jedné straně udělat malé, jednotné řezy.

Krok 4. Hotový rám je pečlivě zabalen polyetylenovými proužky, třásněmi ven. Je pohodlnější začít s ocasem. Při tom polyethylen jemně spalte, aby se spojil se základnou. Nejlepší je provést kauterizaci pomocí vyhřívaného šroubováku.

Krok 5. Stejným způsobem vyrobíme křídla ptáka a připevníme je k rámu.

Krok 6. Pro zvýraznění můžete použít následující možnosti. Pravidelnou kulatou lucernu můžete dát do láhve nebo ptáka ozdobit LED samolepicí páskou. Nahoře můžete také připevnit flexibilní neonové trubice.

Výsledná labuť je nejlépe umístit poblíž nádrže, pokud je poblíž domu.

Řemesla pro zahradu ze dřeva a kamene

Prkna nebo kameny jsou vynikajícím základem pro vytváření úžasných věcí. Pomocí akrylových barev, barevných střepů ze skla, korálků a dalších detailů můžete vytvořit skutečné umělecké dílo.

Natřete povrch balvanů nebo pařezů fluorescenční barvou pro rozkošná noční světla. A legrační malí muži, trpaslíci, roztomilá zvířata a hmyz, vyrábění ručně, se stanou trvalými obyvateli vaší pohádkové zahrady.


Zázraky vyrobené z plastu

Použití plastu, zejména plastových lahví různých velikostí, je nejekonomičtější možností zdobení zahrady. Z tohoto materiálu si můžete vytvořit, co chcete! Hlavní věc je vaše touha a představivost.

Vytvořte ptáky a zvířata — králíčky, koťata, prasata, ježky, roztomilé slony. Nebo nechte svůj pozemek zdobit ladnými labutěmi nebo energickými kuřaty.

Z plastových lahví se velmi často vyrábějí různí barevní hrdinové — od pyšných aristokratů až po šibalské vesnické dívky a lidi.

Poznámka: Umístěte plastová řemesla do zadní části květinových záhonů nebo do zahrady, zejména pokud si na dvoře hrají malé děti. Nebudou tedy moci dosáhnout rukou do umělého dekoru, protože hrany plastových výrobků mohou snadno bolet.

Více jasných originálních nápadů pro zahradní výzdobu je uvedeno v následující kolekci fotografií.

Dobré vědět:  Pool: co lze v zemi vyrobit, typy a způsoby vytváření ze šrotu

Záhony v zemi s vlastními rukama

Původní řešení záhonu v podobě zeminy rozptýlené z květináče s květy petúnie

Nespěchejte, abyste vyhodili staré písčité kolečko, bude to vynikající květinový záhon, který ozdobí vaši zahradu

Osvětlený květinový záhon vás potěší i ve tmě

Květiny na záhony

Původní použití starého sudu pod krásnou květinovou zahradou petúnie

Krásně zdobený záhon ze zářivě podměrečných květin vás potěší až do podzimu

Rozřezáním sudu na dvě části získáte originální velké květináče na záhon

Obzvláště důležité jsou barvy, jako je fialová, světle zelená, oranžová, které se získávají pouze v důsledku smíchání základních barev. Tyrkysová, modrá, světle modrá jsou studené odstíny.

Černobílé, polární odstíny jsou kombinovány s jakoukoli barvou. Díky široké škále barev tak můžete na zahradě vytvořit jedinečnou paletu.

Pro optimální harmonii je velmi důležité mít na záhonu správnou kombinaci barev rostlin.

Krásné jarní složení čerstvých květin a kovu

Pokuste se umístit nejjasnější a nejvyšší květiny do středu květinového záhonu a vysaďte kolem nich nízko rostoucí rostliny

Před zdobením zahrady musíte nejprve rozhodnout o hlavní barvě a přechodu tónů. Pokud jste vybrali základní barvu, neměli byste vedle ní vysazovat podobné barvy, v takovém případě nebude zahrada vypadat jasně a nudně.

Kreativní fantazie člověka neznají hranice, dokáže i z jednoduchých věcí udělat úžasný umělecký předmět

Není špatný nápad umístit záhon poblíž vchodu do areálu nebo vedle jiné budovy, čímž zušlechtíte budovy. Přesné umístění květinových záhonů stojí za to nakreslit náčrt vaší zahrady, abyste mohli předpovědět konečný výsledek.

Krásný živý plot nádherných růží každý den vám dá jarní náladu

Je lepší instalovat jasný vertikální květinový záhon v blízkosti místa odpočinku, abyste mohli neustále obdivovat svůj nápad

Nejhrubší chybou při zdobení zahrady je přehnané to, jak v barvách, tak v uspořádání květin. Nezabírejte všechny volné místo kvetoucími rostlinami.

Pohodlné uspořádání záhonu s krásnými vytrvalými rostlinami

Pokud jsou všechny květinové záhony v zemi vyráběny ručně, pak je to dvojnásob příjemné

Stylová letní chata obklopená krásnými květinovými záhony

Zahradní květinové záhony vyrobené ze šrotu jsou vždy hodné úcty

Originální složení krásně kvetoucích rostlin macešky

Možnosti výzdoba , Na zahradě je spousta barev a uspořádání záhonů, tady, jak se říká, kdo, co je skvělé. Přesto stojí za to se řídit základními principy.

Vyzdobte svou zahradu správně, udržujte rovnováhu přírodních barev, protože existuje spousta nápadů na vytváření květinových záhonů.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector