Vertikální terénní úpravy promění lokalitu v rajskou větev

Terénní úpravy

Jedním z klíčových klimatických faktorů ovlivňujících výběr rostlin i obecnou terénní úpravu je teplota. Každá rostlina je schopna normálního vývoje pouze v určitých optimálních teplotních rozsazích.

Také při terénních úpravách pro normální růst a vývoj určitých rostlin má osvětlení velký význam. V tuto chvíli existují rostliny, které milují stín, jsou částečně odolné vůči světlu a milují světlo.

Výsadba rostlin je dalším krokem při terénní úpravě lokality. Zvláštní pozornost je věnována umístění stromů a keřů, protože zabírají velký prostor, a proto pokrývají zahradu, vytvářejí atmosféru úplnosti, pohodlí a bezpečí.

Obvykle je zvykem je vysazovat na periferii místa, do skupin, kde vytvářejí kompozice, nebo jednotlivě.

Výhody vertikálního zahradnictví

Vzpomínáte si na visuté zahrady Babylonu ve starověkém Babylonu — jeden ze sedmi divů světa? Nebo příběhy o starých hradech se stěnami pokrytými břečťanem. V moderním krajinářském designu tyto myšlenky neztratily svůj význam a stále způsobují potěšení.

Díky vertikálnímu zahradnictví lze vyřešit několik problémů najednou. Například můžete zeleným kobercem nejen pokrýt ty nejnepříznivější oblasti stěn a plotů, ale také přidat svěžest a také zvýraznit oblasti.

Krajinářské nápady

Chtěli byste ozdobit svůj web takovou živou stěnou? Nebo máte rádi obvyklé květinové záhony?

Sestavení výkresu budoucí lavice

 1. Šířka nosné strany nesmí překročit 60 cm.
 2. Výška zad by měla být 50 cm.
 3. Vzdálenost mezi nosnými lištami a spodní částí lavice by měla být přesně 50 cm.

Design opěradla je vyroben podle složitějšího schématu. Když si však sednete na lavičku s opěradlem, můžete si odpočinout. Při vlastní výrobě se člověk musí zaměřit na funkčnost a pohodlí budoucí zahradní struktury.

Výpočet nákladů a materiálu

Na základě výkresu můžete vypočítat přesné množství požadovaného stavebního materiálu a připravit nástroje. Pro vlastní výrobu zahradní konstrukce budete potřebovat:

 1. Profilové trubky.
 2. Dřevěná prkna o tloušťce 30 mm.
 3. Pozinkované šrouby M6-M8, podložky s maticemi.
 4. Barva na trubky proti korozi.
 5. Antiseptikum na prkna.
 6. Lak na konečnou úpravu.
Dobré vědět:  Jak si vybrat skládací žebřík do podkroví

K výrobě lavice potřebujete také následující nástroje:

 1. Svářečka.
 2. Vrták s vrtáky.
 3. Brusné zařízení.
 4. Ruleta a úroveň.

Vertikální zahradní funkce

Vertikální zahradnictví letní chaty je schopno úspěšně kombinovat několik funkcí, v závislosti na místě aplikace a zvoleném designu.

V omezeném prostoru vám myšlenka vertikálního pěstování květin nebo zeleně umožňuje vytvořit krásný květinový záhon a ušetřit cenné čtvereční metry půdy.

Vertikální květinové záhony

Můžete vytvořit vertikální záhon z hotových zahradních kontejnerů nebo postavit pyramidovou konstrukci z dostupných desek. Pro terénní úpravy harmonicky zapadají:

 • světlé ampelské petúnie,
 • kapradiny,
 • koření;
 • měsíček;
 • astry;
 • velké společnosti.

Při vlastní výrobě vertikálního květinového záhonu je nejobjemnější box instalován dole, menší kontejner je umístěn nahoře. Pro pohodlnou péči o rostliny budou stačit tři až čtyři úrovně.

Jaké funkce plní?

Zelený plot může být velmi užitečný a vykonávat určité funkce:

Rostliny pro vertikální zahradnictví

Chcete-li vytvořit naprostou terénní úpravu, musíte vybrat správné rostliny. Je důležité, aby byly kudrnaté a měly dobře vyvinutou listovou hmotu. Kvetoucí popínavé rostliny nejen vytvoří krásný design, ale také provoní vzduch v altánku.

Jakýkoli typ vertikálního zahradnictví pomůže vytvořit na osobním pozemku jedinečný design, pohodlí a krásu. Ale pouze harmonická kombinace rostlin může změnit obyčejný zahradní pozemek na skutečnou rajskou zahradu.

Pokud si chcete objednat vertikální zahrádku nebo máte nějaké dotazy, jsou specialisté studia Fancy Garden vždy připraveni na ně odpovědět, poradit s cenou vertikálního zahradnictví a pomoci vám s výběrem.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector