Vnitřní dekorace malé ložnice (skutečné fotografie) | Green-Pages.info

Jak si vybrat styl pro malou ložnici

Moderní styl

Moderní styl je vždy aktuální, provedený s jednoduchým nábytkem, bez ozdůbek, s lakonickými tvary. Důraz je kladen na hlavní prvek — postel, jakož i na lampy, nástěnné svítidla a okno.

Při výzdobě stěn je pozorováno zmírnění, je nepřijatelné hromadit povrchy velkým množstvím obrazů, fotografií nebo panelů. Barevné schéma je harmonické a diskrétní. Doporučuje se používat kovové, skleněné nebo zrcadlové materiály.

Klasický

Provence

Francouzský Provence do interiéru nezanechá lhostejné milovníky romantiky a sofistikované povahy. Lehkou vzdušnou atmosféru vytvářejí přírodní textilie a ozdoby ve formě pruhů, šeků nebo květinových vzorů.

Minimalismus

Minimalismus je navržen speciálně pro organizaci tohoto typu ložnice. Hlavními aspekty jsou lehkost, vzdušnost volného prostoru. Typický je nízký nábytek, skříně, reflektory a přírodní materiály.

Při návrhu je bezpodmínečně nutné použít nejvýše tři barvy, z nichž nejjasnější by měla vyplnit nejmenší oblast. Stěny jsou monochromatické, bez ozdob nebo vzorů.

Panoramatické okno s výhledem na město je skvělý nápad, který zdůrazní celkový dojem městského interiéru.

Při výběru z navrhovaných řešení byste se měli řídit výhradně svými vkusovými preferencemi, nezapomínat na celkovou stylistickou orientaci celého bytu nebo chaty.

Jaké závěsy jsou vhodné pro malou ložnici?

Záclony jsou důležitým prvkem výzdoby, proto vyžadují také pečlivý výběr. V ložnici se širokým oknem se doporučuje zakoupit širokou clonu od zdi ke zdi. Je žádoucí, aby volně visely nebo byly mírně shromažďovány.

Aby byl prostor větší a prostornější, je nutné zvolit stropní římsu, která není příliš objemná a masivní. Styl místnosti hraje hlavní roli při výběru záclon, protože každý směr má své vlastní vlastnosti.

Přítomnost hustého vzoru na tkanině záclon je možná pouze v případě, že na tapetě nejsou podobné vzory, takže se obraz nespojí do pevného barevného bodu.

Přírodní textil do ložnice je vítán, který dýchá, propouští světlo a vzduch a vytváří příjemnou přirozenou atmosféru.

Malá ložnice se neobejde bez zrcadla

Přítomnost zrcadlených povrchů je v malé ložnici téměř nezbytná. Efekt vás překvapí, protože odraz objektů vizuálně zvětší okolní prostor.

Zrcadlo lze použít nad postel ve vodorovném pruhu. Zrcadlové vložky na dveřích skříně vypadají zajímavě. Zrcadlové čipy mohou být přítomny v designu stropu nebo dokonce nástěnného panelu ve velkolepém rámu na zdi.

Vybíráme osvětlovací a osvětlovací zařízení

Osvětlení není nutné ve formě centrálního lustru. Reflektory dělají skvělou práci ve své funkci. Jejich umístění do úrovní nebo jejich vložení do stropu vytváří zajímavý nápad.

S pomocí moderních nástěnných svítilen a lamp můžete zónovat místnost ve tmě a vymezit místo pro spaní a probuzení.

Mimořádné nápady na výzdobu

Ložnice je jen váš prostor, kde hosté nejsou vítáni, kde ani domácnosti nemají právo trvat na svých vášních, je to zde, že můžete ztělesnit všechny své fantazie, vyzdobit zdi a vybrat si nábytek pouze s ohledem na své vlastní chutě.

Při aranžování začněte od tvaru, rozměrů místnosti, její hlavní a kombinované orientace.

Některé z nápadů jsou poměrně jednoduché, jiné vyžadují větší úsilí, dovednosti při práci s barvami, dřevem, alespoň malou zkušenost se šitím nebo pletením a povinnou uměleckou chuť, schopnost kombinovat neočekávané věci a detaily.

Postel dekorace

Vrcholem je postel v ložnici a její výzdobě je věnována zvláštní pozornost.

Stěna za postelí je vyzdobena fotopapírem, potaženým látkou, kobercem vyrobeným z tlustého motouzu tkaného našimi vlastními rukama. Takový koberec se překrývá s podobným kobercem na podlaze nebo s patchworkovým prošíváním na posteli.

V místnosti vyzdobené ve světlých barvách položte do postele světlý noční stolek.

Umístěte dva noční stolky, které mají zcela jinou barvu a styl, na obě strany postele.

Vinobraní

Retro předměty zakoupené v obchodě nejsou levné. Vytvořte si elegantní dekor ložnice. Starý nábytek se jednoduše a levně promění v ročník.

Několik originálních doteků

Na jednu ze stěn ložnice lze umístit staré hrubé dřevěné schodiště. Plette jej pomocí vánočních světel nebo žárovek různých velikostí, polobarvených v různých barvách nebo zabalených do fólie.

Připevněte ke stropu nad postel lampu vyrobenou vlastními rukama z úlomků dřeva, korálků, organzy a všeho, co se vám v této kompozici zdá být vhodné.

Modulární obraz, nástěnná malba s březovým hájem, se ozve s přírodními neošetřenými březovými větvemi, stojícími ve velké průhledné podlahové váze.

Pokud nemáte talent na výrobu výrobků z tvárného železa, stačí na zeď nakreslit zdivo z tepaného železa.

Spojte interiérové ​​předměty v místnosti nalepením svých oblíbených kreseb a obrázků na různé povrchy pomocí techniky decoupage.

Váza nebo konev na květiny, mohutná základna stolní lampy může být pokryta bílou a fragmenty ubrousků s obrazem tulipánů, konvalinek a chrpy mohou být přilepeny nahoře. Zajistěte výkres čistým lakem.

Dekorativní cihlová zeď

Nyní se tato dekorativní technika často používá. Malé obklady a umělý kámen se prodávají, s jejich pomocí můžete vytvořit imitaci zdiva. Taková zeď se používá k ozdobení nejen koupelen, kuchyní, ale také dětských ložnic a ložnic.

V cihlovém domě zůstává jedna nebo více stěn neošetřeno, injektáž není dokončena. Ale i tento brutální prvek s promyšleným přístupem pomůže vytvořit stylovou, velkolepou ložnici.

Cihlová zeď spolu s trámy, betonovými podpěrami, trubkami, krabicemi (ale ne všechny najednou) mohou dát jedinečný styl. Poté, co jste se rozhodli pro zdivo v ložnici, měli byste se řídit jedním ze dvou směrů:

  • Stěna by se měla spojit se zbytkem dekoru, harmonicky s ním splynout.
  • Musí se co nejvíce odlišit a upozornit na sebe.

Akcenty pomohou snížit barvu zbývajících stěn souběžnými barvami. Můžete kombinovat zdivo se stejným drsným dřevem a kamenem, ozdobami ozdobných předmětů. Pro odlehčení samotné cihly je bílá barva, která bude zcela v duchu skandinávského stylu.

Evropský design vyžaduje elegantní opláštění a elegantní injektáž. Skutečná cihla je vyzařována, malovaná.

Výzdoba s textilem

Pro zlepšení pocitu útulnosti v každé ložnici se používá mnoho měkkých předmětů: přehozy na postel, polštáře, válečky. Tento efekt budou podporovány závěsy a tapety ze stejné kolekce. Jejich barvy by se měly překrývat, na záclonách se vyrábí mnoho záhybů, volánů, vlně.

Pokud potřebujete skrýt textilie, aby prostor vypadal jako jeden celek, dělají to tak, že barva stěn se sloučí s barvou záclon a stane se jakýmsi rámečkem pro interiérové ​​předměty. Hlava postele, zrcadlo, lampy přijdou do popředí.

Výhody a nevýhody obývacího pokoje-ložnice

Obývací pokoj a ložnice v jedné místnosti jsou často nuceným opatřením, pokud rodina žije v jednom pokoji, nebo je-li volný prostor využíván jako školka. Jaké jsou výhody takového územního plánování?

Nevýhody obývacího pokoje-ložnice

Ložnice je intimní prostor a ne každý je připraven ji obětovat, i když je postel oddělena od jiné oblasti přepážkou.

Potíže s soukromí při přijímání hostů. Pokud chce jeden z členů rodiny odpočívat, je nepravděpodobné, že by to mohl udělat, pokud by přátelé přišli k druhému.

Nedostatek řádného odpočinku při zapnuté TV v obývacím pokoji. Takové problémy mohou nastat, pokud členové rodiny mají různé rytmy a plány.

Pokud je pracoviště v ložnici obývacího pokoje, mohou také vzniknout neshody: práce narušuje spánek nebo rodinné večery v obývacím pokoji odvádějí pozornost od práce.

Varianty

Každá z možností rozdělení zahrnuje jinou částku finanční investice. Některé z nich potřebují další struktury, takže problémy při sanaci budou vyžadovat zvláštní pozornost.

Příčky, obrazovky, stojany, záclony

Existuje několik způsobů, jak vytvořit oddíl:

Kombinace s lodžií

Při zdobení lodžie je lepší použít stejné barevné schéma jako v místnosti, takže vypadá jako její pokračování. V opačném případě hrozí, že se místnost vizuálně zkrátí.

Ložnice 2020: nápady, fotografie, trendy

Dnes je klasický design ložnice 2020 kombinací několika trendů interiéru, jako je řecký styl, renesance, baroko atd.

Módní moderní ložnice s krásným dřevěným stropem

Objemová designová nástěnná výzdoba — trendy v módních interiérech ložnic

Spánek nebo relaxace v takové ložnici je velkou radostí.

Tato fotografie vám pomůže při vytváření stylového a moderního interiéru ložnice 2020

Svítidla by měla být také v klasickém stylu, s různými kadeřemi, lesklým kovem, který interiéru dodá bohatost a luxus.

Okouzlující ložnice v černé barvě pro opravdové fanoušky moderní klasiky

Příklad úspěšné kombinace jasných barev v tmavém interiéru

Zajímavá varianta designu a zvýraznění oblasti postele

Módní ložnice 2020 s moderním designem bude vyhovovat lidem, kteří se již odehráli v životě a nyní sní o stabilitě a spolehlivosti. Trendy moderního stylu více než uspokojí tuto potřebu.

Teplé odstíny vytvářejí lehkou, uklidňující atmosféru

Krásné ložnice v růžové barvě jsou trendem tohoto roku

Světlá barva ložnice s poznámkami francouzského života

Ložnice 2020 v high-tech stylu

Tento typ designu je vhodný pro mladé a moderní lidi, kteří jsou si vždy vědomi nejnovějších inovací v technologii a technologii, stejně jako gadgetů a kteří opravdu chtějí vytvořit ložnici co nejblíže jejich zájmům.

Zajímavý stropní design ve sněhově bílé high-tech ložnici

Hlavním rozdílem mezi tímto stylem je přítomnost obrovského množství volného místa, které postrádá všechny zbytečné a zbytečné věci, které jej redukují.

High-tech zahrnuje lakované, chromované povrchy, rovné a lakonické linie s minimální sadou dekorativních prvků.

Bílé stěny pomáhají vizuálně zvětšit prostor v místnosti

Hlavní barvy v high-tech stylu jsou černá a bílá, stejně jako šedá, která soustředí veškerou pozornost na sebe. Všechny tyto detaily by měly být funkční, nejen užitečné, ale měly by také vytvářet maximální pohodu a pohodlí.

Postel, která vypadá, že se vznáší ve vzduchu, vypadá stylově a neobvykle

Ložnice 2020 ve stylu minimalismu

Tento styl odráží postoj člověka k životu obecně, nejen k interiéru. Jde o určitý druh filosofie, v níž hlavní není počet domácích potřeb, ale jejich kvalita, praktičnost, funkčnost a krásné, stylové a moderní uspořádání.

Sofistikovaná minimalistická ložnice v neutrálních barvách

Styl minimalismu je krásný ve všech jeho projevech

Designová varianta pro sněhově bílou ložnici klasickým směrem minimalismu

Pokud mluvíme o barvě, pak existuje jedno nepsané pravidlo: v žádném případě byste neměli používat více než tři barvy v jedné místnosti. Ideální je použití bílé, šedé a pastelové barvy.

  • Všechny malé povrchy by měly být co nejjasnější a ostatní povrchy by měly být v neutrálních, klidných odstínech.
  • Stěny jsou vždy jednobarevné, bez ozdob, vzorů a vzorů, ale strop může být vyroben ze zajímavého geometrického designu.

Skryté LED osvětlení v ložnici dokonale ladí s minimalistickým stylem

Perfektní ložnice s luxusní postelí, kde nic není zbytečné

Prostorná minimalistická ložnice

Základní barvy dekorace ložnice v minimalistických stylech — bílá, černá, šedá


Světlo hraje ve stylu minimalismu zvláštní roli. Měl by toho být hodně, ale samotná svítidla by měla být malá.

Alternativně můžete použít bodové osvětlení, které nevyčnívá z obecného pozadí místnosti. Tato ložnice je určena pro velmi zaneprázdněné a moderní lidi.

Fanoušci minimalistického stylu ocení tuto možnost designu ložnice do roku 2020

Zajímavé příklady dekorace ložnice 2020

Jednoduché, ale vkusné. Pastelové barvy jsou vždy v trendu

Ložnice 2020 ve stylu podkroví

Možná je to nejvíce originální a neobvyklý design ložnice 2020, což je ideální pro kreativní lidi, jasné osobnosti, které touží po různých prostorových a nestandardních řešeních v interiéru své ložnice.

Interiér ložnice v podkroví, kde je každá barva dokonale sladěna s ostatními

Loftový design získává v letošním roce stále více fanoušků

Odvážné, ale odůvodněné rozhodnutí ozdobit hlavu postele dřevěnými tyčemi

Cihla a holý beton jsou ideální pro lidi, kteří dávají přednost dokonalosti stylu podkroví.

Vynikající doplněk módní interiér ložnice 2020 světlé postele, polštáře a závěsy se stanou, nábytek by měl být také světlý a stylový.

Mnozí se shodnou na tom, že nedokončené cihlové zdi v kombinaci s útulným, pohodlným nábytkem a moderní výzdobou vytvářejí nějaký nevysvětlitelný efekt, čímž přitahují pozornost a zájem každého.

Vrcholem této ložnice v podkroví je obílený dřevěný strop s odhalenými trámy.

Výzdoba ve stylu podkroví by neměla být moc, stačí jen lampa a pár obrazů na zdi

Ve stylu podkroví je povolena přítomnost teplých i studených odstínů

  • Ložnice 2020 ve stylu podkroví — umožňuje uspořádání nábytku a dalšího příslušenství v různých stylech, což vám umožní, aby místnost byla sofistikovaná a měkká, nebo naopak, spíše agresivní a odvážná.

Krásná ložnice dokonale navržená v podkroví estetiky

Doufáme, že vám užitečné tipy, nové nápady, fotografie pomohou vyzdobit krásný interiér ložnice 2020, oživit prostor a uspořádat pohodlné místo ke spánku.

Design

Při vytváření interiéru ložnice v minimalistickém stylu byste měli zvolit záclony jednoduchého a výstižného střihu nebo japonské záclony, které se skládají z několika pláten rozdělujících okenní otvory na sekce.

Pro klasický interiér je třeba vybrat závěsy pro ložnici v roce 2020 z hustého a těžkého materiálu nebo londýnské krátké závěsy pro ložnici ve smontované podobě, pokrývající 1/3 okna.

Také pro klasický interiér jsou charakteristické závěsy s jehňatami. V případě, že plánujete v ložnici použít sadu záclon, která zahrnuje tyly, záclony, záclony a jehněčí, pak by záclony měly být dlouhé.

Barokní styl se vyznačuje luxusním a zlatým zdobením, které příznivě zdůrazňují francouzské záclony.

Tento druh záclony je šitý ze saténu, hedvábí a taffety a je to plátno s vodorovnými záhyby, zdobené třásněmi a mašličkami.

Moderní závěsy do ložnice jsou vhodné do interiéru v secesním stylu, které se vyznačují hladkými liniemi, světelnými přechody v klidných barvách bez jasných detailů, ale se stuhami a podvazky.

Při zdobení ložnice ve stylu Provence je nejlepší používat závěsy s květinovým potiskem, prostým nebo s malými květy. Nejlepší je zvolit přírodní materiál, například lněné, bavlněné nebo chintzové.

Tyl v ložnici by měl být vyroben z průsvitné tkaniny.

Záclony s lambrequiny, kavárenské závěsy a římské rolety dokonale zapadají do designu záclon v rustikálním stylu ložnice.

Módní trend 2020

V dnešní době jsou relevantní krásné závěsy do ložnice s přírodními motivy, například s květinovým vzorem nebo s obrázky ptáků, listoví.

Čínské záclony byly nedávno v módě, které vypadají jako úzké proužky různých délek, struktura takových záclon je podobná bambusu.

Rakouské závěsy, které pokrývají polovinu okenního otvoru pruhy, charakteristickými vzory a květinami, nevycházejí z módy.

A co je nejdůležitější, používejte svůj vkus a fantazii a svou ložnici můžete udělat jedinečnou.

Partnerské barvy

Měli byste vzít v úvahu následující nuance:

Pokud se neobejdete bez jasných barev, měly by být použity v omezeném množství: jasná váza, kontrastní obrázek, originální lampa nebo dekorativní polštář.

Ve videu: kombinace béžové v interiéru.

Umístíme správné akcenty

Pokud je ložnice prezentována v béžových tónech, měly by být správně umístěny akcenty, které jsou vyjádřeny v samotné výzdobě stěn, podlahy, stropu. Hlavní věc je, že tyto tři hlavní parametry se od sebe liší a vytvářejí alespoň stěží znatelné hranice.

  • Odstíny všech tří hranic by měly být odlišné, i když jsou všechny pozorovány stejným tónem.
  • Textura by se měla od sebe navzájem příznivě lišit.
  • Metoda dokončování by měla být jiná.

Lze namontovat mnoho zrcadlových povrchů. Toto řešení ještě více rozšíří hranice prostoru ložnice.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector