Vodovod a kanalizace v bytě a domě: připojení a opravy

Důležitost správného designu

Moderní reality však diktují složitější schémata. Téměř v každém bytě dnes existují další domácí spotřebiče, které k provozu také vyžadují vodu z vodovodu.

Téměř všude je automatická pračka. Stále více žen v domácnosti se snaží doplnit svou kuchyň o další užitečnou technickou jednotku — myčku, myčku.

V koupelnách jsou kromě koupelen instalovány moderní sprchové kabiny, často vybavené dalšími možnostmi, jako je hydromasáž. Vedle toalety se může objevit pohodlné vodovodní potrubí — bidet.

A konečně, ve velkých bytech není počet koupelen omezen na jednu. Dvojice dalších toaletních mís a ještě jeden sprchový kout zvyšují komfort pro obyvatele bytu i zatížení vodovodního systému.

V důsledku toho se zvyšují požadavky na kvalitu vodovodního systému. Některá zařízení jsou velmi citlivá na tlak vody, což do značné míry závisí na tom, jak dobře je schéma potrubí navrženo.

Kompetentní design nejen zlepšuje vlastnosti vodovodního systému, ale také snižuje náklady na jeho instalaci a provoz a také usnadňuje opravy.

Většina systémů zásobování vodou, které se nyní staví, obnovují nebo modernizují, je sestavena z polypropylenových trubek, jejichž práci popisuje řada populárních článků na našem webu.

Co potřebujete vědět o sběratelích?

Podle principu činnosti je rozdělovač přívodu vody podobný odpališti, jen trochu komplikovanější. Má jeden vstup, kterým prochází voda, a několik výstupů pro připojení vodovodu.

Současně jsou rozměry přívodního potrubí přibližně o 30% větší než rozměry vodovodního potrubí, takže tok vody do kolektoru je rychlejší než jeho spotřeba, i když je zapojeno více spotřebičů současně.

Moderní rozdělovače pro zásobování vodou jsou vyrobeny z různých materiálů:

 • mosaz;
 • z nerezové oceli;
 • polyethylen;
 • polypropylen atd.

Pro instalaci na plastové nebo kovoplastové vodní potrubí, které se stále více používají, jsou k dispozici rozdělovače se speciálními lisovacími tvarovkami nebo s tvarovkami pro pájení PVC trubek.

Existují také zařízení s držákem zvaným Eurocone a kombinovaná verze, která poskytuje možnost používat několik různých možností připojení.

Dalším důležitým ukazatelem je počet ohybů, tj. výstupy pro připojení vodovodní instalace. Jejich počet se obvykle pohybuje od dvou do šesti kusů.

Co dělat, když je třeba ke sběrateli připojit více spotřebitelů? Všechno je velmi jednoduché, k tomu připojíte dva nebo tři kolektory s požadovaným počtem větví.

Samozřejmě existují kolektory určené pro zásobování studenou a teplou vodou. Tento zřejmý bod by neměl být zapomenut při výběru správného zařízení.

Vytápění kanalizace ve venkovském domě

Vytápění, zásobování vodou a kanalizace jsou nedílnou součástí pohodlí venkovského domu.

Je to těžké bez teplé vody a normální kanalizace v zemi. Majitelé venkovských domů stále častěji objednávají plnohodnotný systém zásobování vodou, místní septiky a teplé podlahy na klíč.

Vytápění venkovského domu na klíč — etapy

 1. Instalace kotle (tuhá paliva, kapalná paliva, plynové nebo elektrické kotle, kamna)
 2. Instalace zařízení: potrubní systémy, expanzní nádoby, oběhová čerpadla, podlahové topení, radiátory atd.
 3. Ceník s cenami ohřevu vody

Instalatérství ve venkovském domě: etapy

 1. Vrtání studní a připojení zařízení
 2. Instalatérské práce: kotel, kotel, potrubní systém
 3. Instalace vnitřní instalace: umyvadla, vany, záchodové mísy, baterie; připojení praček a myček nádobí
Dobré vědět:  Výroba kovaných bran vlastníma rukama

Kompletní příměstský systém zásobování vodou se vyznačuje sadou vodních filtrů. Hledat:

 • filtr pro mechanické čištění pevných částic
 • komplexní filtr, je vybrán v závislosti na složení vody.

Každá lokalita má své vlastní „problémy“ s vodou. Někde je zvýšený obsah železa, jinde voda ze studny není pitná z jiných důvodů. Zavolejte a konzultujte

Postup výměny

Přívod vody je nahrazen v určitém pořadí. Práce „od oka“ a „po cestě“ v neprofesionálním výkonu často končí únikem informací. Pracovní plán je přibližně následující:

 1. Výběr materiálu pro nové trubky.
 2. Volba schématu zapojení pro teplou a studenou vodu.
 3. Vypracování schématu zásobování vodou pro byt.
 4. Výpočet průměru trubky pro vybraný materiál a schéma.
 5. Příprava montážního nástroje.
 6. Nákup materiálu.
 7. Montáž selektivních účetních jednotek, jejich instalace na stoupačky a registrace.
 8. Demontáž starých potrubí a vodovodní instalace.
 9. Připojení HMS a aquastop, pokud je k dispozici.
 10. Připojení baňkového filtru (vyžadováno HMS).
 11. Instalace potrubí teplé a studené vody.
 12. Instalace a připojení vodovodní instalace, staré nebo nové.
 13. Zkušební přívod vody; odstranění zjištěných vad.
 14. Instalace a připojení kotle.

Výběr potrubí

Kov-plast

Plastický

Plastové instalatérské práce se nyní staly standardem, ale plasty se liší. Pro správnou volbu potřebujete znát jejich vlastnosti a vlastnosti.

Polybutylen (PB)

Pružný plast s dobrou tepelnou vodivostí pro plasty. Udržuje teplotu až 90 stupňů. Správně pájený spoj je naprosto spolehlivý. Docela drahé. Používají se pro podlahové vytápění.

Polyethylen (PE)

PVC (PVC)

Propylen (PP)

Pájení propylenu

Pájení propylenu ruční páječkou — „železo“ end-to-end (viz obrázek vpravo) je nepřijatelné:

Nesprávné pájení propylenových trubek

Poznámka: více či méně slušná páječka na propylen stojí nejméně 2 000 rublů. a pro něco jiného je nevhodný, ale z práce se neopotřebovává. Proto jej nemusíte kupovat, je lepší si jej pronajmout.

Obecně lze doporučení, která potrubí zvolit pro přívod vody v bytě, shrnout takto:

Vypracování schématu příjmu vody

Kompletní výkres soukromého domu

Aby to bylo jasné nejen vám, nebo vám po roce, musíte při kreslení dodržovat určitá pravidla. Podívejme se na příklady, viz obr. Vlevo — víceméně v pořádku, ale s komentáři, vpravo — špatně:

Zjednodušená schémata čerpání vody s CHYBAMI

 • Diagram vpravo je izometrický — pro krásu, nebo co? Křižovatky trubek to zaměňují a nedává představu o skutečném umístění bodů analýzy: podložka s kotlem vychází pod podlahou.
 • Existuje také příliš mnoho šipek označujících proud, kde je již jasné, kudy proudí, což také zaměňuje obvod.
 • Na stejném místě — uzavírací ventily s měřicími zařízeními jsou zobrazeny nezřetelně a ne podle pravidel.
 • Na stejném místě není uveden typ a průměr trubek.
 • Na stejném místě — kdo, kde a kdy viděl, že voda byla přiváděna do kotle shora a toaleta byla spláchnuta odlivem?
 • Ale ve schématu vlevo není ani odborníkovi jasné, že kotel (6) je rezervní. Poznámka bude: „Kde je horký zpětný ventil? Bez ní, když je přívod zastaven, kotel zapálí svůj do horké stoupačky, pokud není ventil (10) zavřený. » Ale to je již v zásadě tento případ a při plném porozumění.

Opravte zjednodušený instalatérský diagram v bytě

Příklad je libovolný, ne podle pravidel pro návrh projektové dokumentace, ale je zcela srozumitelný a bez ozdůbek provedeného schématu odběru je znázorněn na následujícím obrázku. Toto je také příklad paralelního čerpání; kde jsou samozřejmě hřebeny.

Dobré vědět:  Vyrábíme vlastní zavlažovací systém v předměstské oblasti

Účetnictví a kontrola

Jednotka pro evidenci výběru se skládá z uzavíracího ventilu, hrubého filtru, vodoměru a zpětného ventilu. Sestaveno, jak je znázorněno na obrázku. Každé ze zařízení udává směr proudění vody, což je nutné při montáži dodržovat.

Výběrová a účetní jednotka vodovodního systému, kompletní

HMS, aquastop, filtr

Video: příklad namontovaného přívodu vody

Nyní víte, jak si vyrobit vlastní instalatérské práce. Zdůrazněte, že tato práce není obtížná ani obtížná, ale netoleruje nedbalost a hackerskou práci.

Vlastnosti eliminace úniků

Opravy se provádějí nejen venku, ale také uvnitř. Oprava autonomních vodovodních potrubí pro domácnost často znamená výměnu všech poškozených oblastí. použití speciálních pneumatik je pouze dočasným řešením problému.

Můžete si objednat zásadní opravu vnitřního přívodu vody. Při jeho provádění provádějí mistři odstraňování netěsností ve všech poškozených oblastech. Při objednávce instalatérských prací na klíč bude cena docela dostupná.

Pokud potřebujete nouzovou opravu vodovodního systému v soukromém domě, odborníci přijmou všechna nezbytná naléhavá opatření. Doma znamená výkon práce:

 • odstavení studené a teplé vody
 • nanášení železného tmelu
 • použití pneumatik z cementové tkaniny
 • použití olověných nebo dřevěných zátek

Dodávka vody a kanalizace soukromého domu — hlavní etapy

Zařízení systému zásobování vodou

Technologie zásobování vodou a kanalizace

Výstavba vnějších vodovodních komunikací

Instalace přívodu vody probíhá ze studny do domu v hloubce zamrzání půdy. Dodatečná tepelná izolace vás ochrání před problémy v chladných zimách bez sněhu.

Metody pokládání splašků

Tradičním způsobem pokládky vodovodů a kanalizací je výroba základových jám pro konstrukce, příkopů pro potrubí s následnou montáží na místě. Existují alternativní způsoby:

Instalace kanalizace venkovského domu

Výhodou autonomních kanalizací, zásobování vodou je nezávislost v případě havárií na tratích, nepřetržitý provoz, plánování údržby, opravy, žádné měsíční poplatky za služby.

Při instalaci autonomních systémů nepotřebujete povolení od příslušných organizací (nejčastěji Vodokanal), které provádějí změny v projektu (úspora peněz, nervů, času). Počáteční náklady se zvyšují o náklady na:

Kromě toho je nutné pravidelné čerpání z čistírny kanalizačními vozidly, pravidelné vysokotlaké proplachování externích potrubí, aby se zvýšil zdroj.

Návrh vodovodu a kanalizace zohledňuje řadu faktorů:

 • Úroveň GWL
 • sezónní zmrazování půdy
 • srážky, povodňové vody
 • typ půdy

Jak je na tom kanalizace v soukromém domě

Kanalizační systém v domě může používat různé typy čistíren, v závislosti na typu půdy:

 • písek, písčitá hlína — absorpční studna, septik s filtrační studnou, VOC, provzdušňovací nádrž
 • jíl, hlína — akumulační nádrž, zařízení na kombinovanou úpravu, VOC

V externím kanalizačním systému jsou další prvky:

Odtokový systém přidává vlastní nádrž, vlnité trubky s perforovanými stěnami ve vinutí geotextilie. V dešťové kanalizaci se přidávají zemní vany pro sběr povrchové vody, přívody dešťové vody s lapači písku uvnitř.

Zařízení na zásobování vodou venkovského domu

ELEKTRICKÉ SLUŽBY

 • Diagnostika elektrické sítě, rozvody
 • Výměna elektrického vedení
 • Instalace elektroinstalace
 • Instalace a instalace podlahového topení
 • Přemístění a instalace spínačů
 • Přemístění prodejen
 • Hledání zkratu
 • Hledání otevřeného obvodu
 • Kabeláž
 • Vedení kabelů ve zvlnění
 • Vedení kabelu v krabici
 • Položení kabelu do soklové lišty
 • Položení kabelu do drážky
 • Pokládání telefonních kabelů
 • Uspořádání elektroinstalace
 • Elektrikářské služby v Petrohradě
 • Instalace svícnů
 • Instalace, výměna, montáž vypínačů
 • Instalace, montáž, výměna difavtomatů a ouzo
 • Instalace, montáž, výměna lamp
 • Instalace, montáž, výměna lustrů
 • Instalace, instalace zásuvek
 • Instalace, montáž světel
 • Instalace, instalace RCD
 • Instalace, montáž a výměna elektrické desky
 • Instalace, montáž spojovací krabice
 • Instalace difavtomatů
 • Instalace elektroměrů
 • Instalace, výměna telefonních, internetových a televizních zásuvek
 • Řezání a vrtání stěn pro elektrické vedení
 • Elektroinstalační práce
 • Elektroinstalační služby v bytě
 • Elektrické práce, kancelářské služby
 • Opravy zásuvek a vypínačů
 • Oprava osvětlení
 • Oprava lamp v Petrohradě
 • Manžel na hodinu elektrikář
 • Osvětlení instalace
 • Připojení varné desky
 • Instalace LED pásky
Dobré vědět:  Pomocí horkovzdušných pistolí vytápíte venkovský dům

DOMÁCÍ PRÁCE

 • Závěsná zrcátka
 • Instalace, montáž, výměna římsy
 • Instalace soklu
 • Drobné opravy v domácnosti
 • Závěsné obrázky
 • Výklopné police
 • Montáž nábytku
 • Tesařské práce
 • Svařovací práce
 • Sádrokartonářské práce
 • Rekonstrukce bytu
 • Demontáž práce
 • Instalace a připojení domácích spotřebičů
 • Instalace, instalace žaluzií
 • Instalace držáku TV
 • Montáž, montáž římských rolet
 • Instalace záclonové tyče
 • Instalace plastové římsy
 • Montáž, montáž stropní římsy
 • Montáž, výměna dveřních zámků
 • Oprava dveřních zámků
 • Opravy nábytku
 • Pokládka koberců
 • Pokládání laminátu
 • Pokládání dlaždic
 • Montáž stěnových panelů
 • Montáž sádrokartonových příček
 • Instalace regálového stropu
 • Montáž sádrokartonového stropu
 • Škrábání parket
 • Nástěnný tmel
 • Sádrové stěny
 • Pokládka parket
 • Opravy postelí doma
 • Oprava dveří skříně doma
 • Opravy posuvných skříní doma
 • Výměna vložky zámku dveří
 • Oprava lustru
 • Levná montáž a demontáž nábytku
 • Sestavení skříně IKEA
 • Sestavování postelí
 • Montáž na zeď
 • Pokládka porcelánového kameniny
 • Pokládka, instalace linolea
 • Instalace sušičky

Příspěvek na sociálních médiích

MASTERS PRO VŠECHNY RUKY

MÁME NEJNIŽŠÍ CENY.

Telefonický příjem žádostí: od 09:00 do 22:00; sedm dní v týdnu.

Přijímání žádostí z webu nebo e-mailem: kdykoli.

CENA, RUB.

Připojení a instalace varné desky

Připojení ohřívače vody (okamžité, akumulační)

Připojení a instalace pračky

Připojení a instalace myčky

Připojení a instalace odsávacího ventilátoru

Připojení a instalace trouby

Připojení plynového sporáku

Připojení plynového sloupce

Připojení trouby

Instalace a připojení sprchové kabiny

Společnost „Ultra-služba“ vám nabízí následující služby:

Zavolejte společnosti «Ultra-služba»A profesionální pán s vámi bude ve stanovený den a hodinu! Pracujeme rychle, efektivně a levný!Náš telefon 8 (931) 252-92-69 v Petrohradě.

Instalatérské práce ve venkovském domě na klíč

Specializace naší společnosti je instalatérství ve venkovském domě na klíč. Instalatérské práce všech typů: kotle, vrty a čerpadla, septiky, kotle.

Naši řemeslníci dělají jednoduché i složité práce.

Tým objednává pouze moderní materiály a používá profesionální nástroj.

Pokud je pro vás obtížné orientovat se ve výběru:

 • systémy úpravy vody
 • ohřívače vody a kotle
 • oběhová čerpadla pro autonomní vytápění
 • topná zařízení
 • septické nádrže

volejte, poradíme vám s nákupem vybavení. Doporučujeme výrobky od značek ověřených našimi vlastními pány.

Fáze pokládky vody

Při pokládce vodovodního systému pracují naši specialisté podle následujícího schématu:

Naše výhody

Naše společnost odborně montuje, opravuje a udržuje vodovody a kanalizace (včetně systémů na bázi kolektorů). My:

Všechny práce na instalaci vodovodních systémů prováděné našimi odborníky jsou zaručeny.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector