Volba polykarbonátu pro skleník ve vaší chatě

Který polykarbonát je lepší pro skleník — buněčný nebo monolitický

Buněčný polykarbonát má navíc díky své duté struktuře nižší tepelnou vodivost. Tato okolnost je rozhodující při rozhodování o výběru krytiny pro skleníky.


Monolitické polykarbonátové desky.


Pórovité polykarbonátové desky.

 • mechanická síla;
 • odolnost vůči měnícím se podmínkám prostředí;
 • tepelná vodivost;
 • přenos světla;
 • přítomnost ochrany před tvrdým ultrafialovým zářením.

Buněčný polykarbonát má ve všech výše uvedených pozicích vysoké parametry, informace o technických vlastnostech panelů jsou uvedeny v tabulce:

Charakteristika polykarbonátu Jednotka rev. Parametry
Tloušťka panelu mm 4 6 8 deset šestnáct
Specifická gravitace kg / m 2 0,8 1,3 1.5 1.7 2.5
Délka a šířka listu m 2,10 × 6,00
Minimální poloměr ohybu m 0,8 1,3 1.5 1.7 2.5
Součinitel prostupu světla % 82 78 75 72 62
Tepelná vodivost W / m 2 ° C 3.6 3.4 3.0 2.7 2.0
Provozní teplota ° C -40 — +130
Max. lineární expanze mm / m 3

Jakou barvu polykarbonátu je lepší zvolit pro skleník


Průhledný pórovitý polykarbonát.

Srovnávací vlastnosti populárních výrobců polykarbonátů

Bayer Material Science

Další výrobce Bayer Material Science nabízí spotřebitelský polykarbonát pod ochrannou známkou Makrolon. Tyto výrobky mají nejvyšší kvalitu a vynikající výkon.

Rusko-izraelská společnost „Polygal“ dodává na trh buněčný polykarbonát pod značkou stejného jména. Relativně levný a odolný materiál s dlouhou životností.

Výrobky čínské společnosti „PlastiLux“, ochranné známky Sunnex, patří do kategorie nejdostupnějších materiálů a jsou oblíbené u kupujících.

Hlavní vlastnosti voštinových polykarbonátových panelů o tloušťce 4 mm od uvedených výrobců jsou shrnuty v tabulce:

Specifikace Jednotka rev. Výrobce a značka
SafPlast
Novattro
Bayer
Makrolon
Polygal PlastiLux
Sunnex
Vzdálenost mezi žebry mm 6 6 5.8 5.7
Specifická gravitace kg / m 2 0,75 0,8 0,65 0,79
Propustnost světla % 84-87 81 82 86
Minimální poloměr ohybu mm 700 750 800 700
Odolnost proti přenosu tepla M 2 ° C / W 5.8 4.6 2.56 3.9

1. Nejlevnější panely ochranné známky Sunnex vydrží ne déle než 3 — 4 roky s deklarovanou životností 8 let.

2. Buněčný polykarbonát od Polygal-Vostok zajišťuje, že jeho vlastnosti zůstanou nezměněny po dobu asi 10 let, pokud je správně nainstalován. Zároveň je materiál poměrně tuhý a odolný, během procesu instalace dobře vyvíjí tvar rámu.

3. Panely „Novattro“ od ruského výrobce SafPlast se osvědčily pozitivně. Přiměřená cena s maximální životností nejméně 8 let.

4. Nejvyšší technické vlastnosti polykarbonátové buněčné značky Makrolon. Podle výsledků provozu v podmínkách středního pásu si list zachovává svoji celistvost a základní vlastnosti po dobu nejméně 12 let.

S ohledem na výše uvedené lze s jistotou říci, že výrobky čínské společnosti mají nejkratší životnost a německé panely mají nejdelší životnost.

Jaké druhy skleníků tam jsou

Výrobci skleníků jsou připraveni potěšit každého, i toho nejvtipnějšího kupce. A každá forma má své vlastní pozitivní a negativní vlastnosti.

Skleníky s jedním sklonem

Jsou nástěnné. Nejčastěji jsou vybaveny u zdi domu nebo jiné budovy. To může výrazně snížit náklady na nákup materiálů. A je velmi dobré, pokud je možné nasměrovat sklon střechy na jih.

Klenuté skleníky ve tvaru kapky a kopule

Udržují dobře v teple a snadno se montují. Nemají ostré rohy, a to zase šetří krycí materiál. Na klenutých nebo klenutých sklenících nezůstává sníh — hlavní nepřítel všech skleníků.

Neobvyklý tvar skleníku

Nevýhodou je omezený přístup k postelím umístěným v blízkosti zdí a nemožnost pěstování vysokých plodin na nich;

Skleníky se sedlovou střechou

Dražší. Budou vyžadovat mnohem více materiálu pro uspořádání, ale překonají všechny ostatní typy, pokud jde o užitečnou plochu pro plodiny a výsadbu a snadnou údržbu.

Střecha a samotný skleník umožňují nerušený přístup světla, i když je slunce skryto za mraky. Zvládne sněhové zatížení, ale také to stojí víc;

Dobré vědět:  Hromadný plot: instalační systém, kategorie materiálů

Skleníková pyramida a polygonální

Možnosti pro milovníky všeho neobvyklého. Návrhy jsou složité a nákladné a vyžadují znalosti a dovednosti v montáži. Jsou však dobře osvětlené a dobře se u nich udržuje teplo.

Nyní, když zahradník ví, jaký tvar upřednostňuje na svém místě, je nutné se rozhodnout pro výběr místa, kde bude instalován.

Velikost skleníku

Vnitřní uspořádání skleníku

Doporučená výška k hřebenu může být od 2 do 2,5 m, výška nízké stěny je 1,5 m.

Důležitá je také šířka dveří. Je lepší, když jsou dostatečně široké (asi 1 m), aby se zahradník snadno vešel do dveří se zahradním vozíkem.

Při nákupu skleníku pro své potřeby musí mít zahradník jistotu, že vydrží mnoho let. A to přímo závisí na materiálu, ze kterého je rám konstrukce vyroben.

Skleníkový krycí materiál

Volba krycího materiálu pro skleník do značné míry určuje, jaké podmínky budou vytvořeny pro pěstování zahradních a zahradnických plodin. Mezi nejběžnější nátěry patří:

 • polyethylenový film, může to být obyčejný a vyztužený;
 • sklenka;
 • polykarbonát.

Každý materiál je svým způsobem dobrý, podzimní a předsazbové zpracování skleníků z těchto materiálů je jednoduché a účinnost je vysoká.

Polyethylenová fólie

Sklenka

Až donedávna byl tento materiál prakticky jediný pro stavbu odolných skleníků, ale i dnes je díky svým nepopiratelným výhodám široce používán.

Skleníkem potažený skleník

 • vysoká míra uchování tepla;
 • vynikající vodivost světla;
 • odolnost vůči hnojivům a dezinfekčním prostředkům;
 • trvanlivost;
 • a konečně estetika.

Nezapomeňte však na materiální nedostatky.

 • Intenzita práce instalace.
 • Přítomnost velmi silného rámu.
 • Křehkost materiálu
 • Nedostatek UV ochrany.

Polykarbonát

Moderní skleníkový kryt, který splňuje všechny základní požadavky:

Při výběru polykarbonátu musíte věnovat pozornost jeho tloušťce, která by měla být alespoň 4 mm. Při instalaci štítového skleníku lze na střechu použít odolnější polykarbonát o tloušťce 6–7 mm.

7 pravidel pro instalaci buněčného polykarbonátu

Nezáleží na tom, zda jste si koupili skleník nebo skleník z pórovitého polykarbonátu hotový nebo si je chcete postavit vlastními rukama, pravidla pro instalaci polykarbonátu budou stejná a je třeba je dodržovat.

Pravidlo 1

Ve skleníku nebo skleníku by se měl používat pouze průhledný polykarbonát.

Pro instalaci skleníku nebo skleníku používejte pouze průhledný polykarbonát

Barevný, samozřejmě, vypadá atraktivněji, ale propouští mnohem méně světla a nakonec rostliny prostě nebudou mít dostatek slunce.

Pravidlo 2

Pórovitý polykarbonát pro krytí skleníků a skleníků musí mít nutně speciální UV ochrannou vrstvu. Během instalace jsou desky instalovány tak, aby byla ochranná vrstva na vnější straně.

Pravidlo 3

U nevytápěného skleníku by měla být tloušťka polykarbonátového plechu 5-10 mm

Mimochodem, výpočet pevnosti latování nosné konstrukce skleníku nebo skleníku tak, aby vydržel zatížení větrem a sněhem, bude také záviset na tloušťce desek z pórovitého polykarbonátu.

Výpočet pevnosti latování nosné konstrukce bude záviset na tloušťce polykarbonátových desek

Proto, když jste si vybrali polykarbonát, který potřebujete, zkuste dodržet velikost latí doporučenou v instalačních pokynech.

Pravidlo 4

Všechny polykarbonátové desky jsou jednosměrné a výztuhy jsou rovnoběžné s délkou desky. Ve skleníku nebo skleníku by měly být všechny výztuhy umístěny pouze svisle.

Pravidlo 5

Polykarbonátové desky je nutné spojovat výhradně pomocí speciálních spojovacích profilů. A připevněte jej k rámu skleníku nebo skleníku pouze pomocí samořezných šroubů, pod které musíte dát malou gumovou podložku.

Správné upevnění polykarbonátu k rámu

Polykarbonát nikdy nepřipevňujte hřebíky — tím se naruší pouze celistvost plechu a nevyhnutelně dojde k jeho zničení. Podle pravidel je také nepřijatelné překrývat listy — pamatujte na to!

Pravidlo 6

Pravidlo 7

Nešetřete na nákupu buněčného polykarbonátu, kvalitní materiál nemůže být velmi levný! Upřednostňujte středně drahé nebo dražší listy — věřte mi, že vám vydrží mnohem déle.

Dobré vědět:  Gril na kutilství pro letní chaty: zařízení, které může potěšit po celý rok

Vzhledem k rozmanitosti celulárního polykarbonátu, který je dnes na trhu, chci věnovat zvláštní pozornost jeho kvalitě.

O výrobci buněčného polykarbonátu

Chci se s vámi podělit o svůj osobní názor na kvalitu buněčného polykarbonátu od různých výrobců na dnešním trhu. Mezi nejoblíbenější patří:

«Aktuální»

«Polygal»

Polykarbonát vyrobený rusko-izraelskou společností Polygal Vostok. Dostatečně tvrdý, odolný, flexibilní, snadno se instaluje a není příliš drahý materiál, který vydrží nejméně 10 let.

Vinpool

Pórovitý polykarbonát vyrobený v Číně. Velmi měkký a křehký, levný, ale nevydrží déle než 3 roky.

«Sanex»

Výrobky jsou také vyráběny v Číně. Velmi tvrdý a křehký, spíše nepohodlný při instalaci; bude trvat asi 4 roky.

«Marlon»

Britský polykarbonát, který se vyznačuje nejvyšší kvalitou a poměrně vysokou cenou. Při správné instalaci vydrží nejméně 10 let.

 • Přečíst všechny komentáře od začátku:
 • 1
 • 2

Polykarbonátový skleník

Výběr podle tloušťky plechového materiálu

Volba optimální tloušťky krycích desek vyžaduje zohlednění klimatických podmínek místa provozu, přítomnosti nebo nepřítomnosti topných systémů, požadovaného stupně zaoblení klenby klenby.

Nejčastěji se pro aranžování skleníků nakupují povlaky o tloušťce 4 až 8 mm, o něco méně často používám plechy 10 mm. Silnější materiály méně propouštějí světlo a váží více.

Barva materiálu

Barevné polykarbonátové desky vypadají docela atraktivně, proto se často používají při uspořádání reklamních konstrukcí a při zakrytí altánů, ale pro skleníky by měly být vybrány pouze bezbarvé průhledné výrobky.

Chápete, že ve skleníku by mělo být hodně slunečního světla?

Typy skleníků pro bazén ve skleníku

Nejprve se musíte rozhodnout pro výběr materiálu pro rám. Místnost bude mít vysokou vlhkost, proto je nejlepší zvolit kov, protože je odolný proti korozi. Vhodné jsou pozinkované nebo nerezové, hliníkové nebo ocelové profily.

Obyčejný kov nebo dřevo se v agresivním vlhkém prostředí rychle zhorší. Správný rámec však může trvat až 25 let.

Dalším krokem je volba tvaru skleníku. Stojí za zvážení estetická složka, protože takový pavilon v zemi by měl zapadat do celkového designu. Měli byste také věnovat pozornost schopnosti skleníku odolat jakýmkoli povětrnostním podmínkám.

Typy skleníků:

Správná volba závisí na charakteristikách půdy, klimatu regionu a počtu lidí. Je také důležité vzít v úvahu velikost konstrukce. Vstup do skleníku je vybaven jakýmkoli druhem dveří.

Instalace bazénu pro kutily ve skleníku

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru čisticího zařízení. Pro letní chatu je vhodný systém čištění skimmeru. Je snadno instalovatelný a levný. Dále byste měli udělat misku pro bazén.

Materiál bazénu:

 • Bloky z expandovaného polystyrenu;
 • Betonové bloky.

První možnost je docela lehká a prodyšná. Každý bude moci instalovat bazén pomocí bloků z polystyrenové pěny. Materiál má zároveň vynikající tepelně izolační vlastnosti, takže voda v bazénu bude vždy teplá.

Na konci práce bude nutné nalití betonu. Beton bude také muset zhutnit bloky a vyplnit všechny mezery. Bude nutné vyztužit expandovaný polystyren.

V případě potřeby lze bloky snadno řezat pilou a upravit na požadovanou velikost.

Před zahájením práce byste měli zvážit veškerou komunikaci. Musí být napnuty uvnitř bloků a vyříznuty potřebné otvory. Měli byste také vybavit místo pro filtr.

Po uspořádání bazénu jej musíte zakrýt. K tomu se používá rám a polykarbonát. Sestava je podobná jako u konvenčního skleníku.

Kritéria pro výběr místa pro stavbu vany v souladu s ustanoveními SNiP

Většina regulačních omezení zde souvisí se vzdáleností od lázně k jiným objektům. Aby nedocházelo ke konfliktům se sousedy, měly by tyto ukazatele vypadat následovně:

Dobré vědět:  Malé nápady na design koupelny

Na vašem webu:

Podle ekologických standardů:

 • Nejméně 15 m do lesa;
 • Nejméně 12 m od pitné studny;
 • Minimálně 4 m až vysoké stromy, 3 m až střední stromy, 1 m až keře.

Pro koupele vybavené „kouřem“ existují samostatné normy. Kouřící lázeňský dům by měl být umístěn nejméně 12 m od sousedního místa, s povinným zohledněním místní větrné růžice. V hustě obydlených vesnicích je zakázáno takové parní lázně mít.

Další doporučení

Někdy jsou parní místnosti uspořádány v nějakých lehkých dočasných budovách, v přestavěných stavebních přívěsech a dokonce i v dodávkách mobilních automobilů.

Lázeňský dům je ale nejčastěji pevnou stacionární strukturou. Kapitálové budovy se liší od lehkých přívěsů spolehlivým základem. Při výběru místa pro koupel je proto nutné zkontrolovat stav půdy.

Pokud je to možné, je lepší postavit parní místnost na přírodním kopci nebo na vysokém základu. To zajistí dobrý odtok odpadní vody a zlepší ochranu základny před účinky zemní, taveninové a dešťové vlhkosti.

Dalším užitečným doporučením je takový stav, jako je nalezení koupele v zorném poli z oken obytných místností. Díky tomu bude snazší rozpoznat nebezpečné známky požáru.

A v případě, že máte konflikt se svými sousedy kvůli nesprávně umístěné lázni, nebudou se řídit nikoli sítí Bagua, ale objemem SNiP a občanského zákoníku Ruské federace.

Čím se raději necháte vést?

Velmi silná pohádka

Cena Velmi silná pohádka závisí na velikosti. Minimum je 14 900 rublů (s rozměry 2,1 x 4 metry). VeryKeepko Fairy Tale obdržela dobré recenze od odborníků. Zahradníci o ní mají také dobrý názor.

Inovator Droplet

Novator Droplet lze objednat na webových stránkách výrobce nebo zakoupit v obchodních řetězcích — například Leroy Merlin. Je však třeba mít na paměti, že ve druhém případě bude skleník stát víc.

Na oficiálních stránkách výrobce Novator stojí kapička o rozměrech tři krát čtyři metry asi 11 000 rublů.

Skleník Kremlevskaya Lux

Rám Kremlin Lux je vyroben ze silných ocelových čtvercových trubek pokrytých speciální barvou, která chrání konstrukci před korozí. Na střeše je možné umístit otevírací okna.

K dispozici jsou dvě kompletní sady Kremlin Suite — s polykarbonátovým povlakem a bez něj. Kompletní sada s povlakem bude stát asi 20 000 rublů a samotná základna je za poloviční cenu.

Inovátor 5

Sada obsahuje dvoje dveře s oknem, které lze instalovat na obě strany skleníku.

Průměrné náklady na Novator 5 jsou 16 500 rublů. Tato cena je spravedlivá pro nejmenší verzi (2 x 4 m). Větší skleníky budou stát víc.

Will Dachnaya-Dvushka

Polykarbonátový skleník: materiálové vlastnosti

Polykarbonát si získal lásku a důvěru mnoha obyvatel léta. Ne všichni však chápou, o jaký materiál jde, rozumí jeho struktuře a vlastnostem. Pokusme se, pokud je to možné, odhalit tento problém.

Polykarbonát je vhodný pro jakékoli zpracování. Lze jej bez problémů vrtat, lepit a svařovat. Materiál můžete řezat pomocí vykružovačka, nebo v jeho nepřítomnosti vyztuženými nůžkami.

Výběr hotového polykarbonátového skleníku

Mnohým se může zdát, že nejjednodušší cestou je koupit hotovou polykarbonátovou skleníkovou strukturu. Jen málo lidí však ví, že hotové skleníky mají své nevýhody.

Mnoho lidí si může myslet, že všechny návrhy polykarbonátových skleníků jsou stejné, ale není tomu tak. Výběrem skleníku s nižšími náklady můžete výrazně přepočítat kvalitu design a tím získat řadu zbytečných problémů.

Proto si musíte vybrat skleníky od důvěryhodných a kvalitních výrobců. Při nákupu hotového skleníku byste měli věnovat pozornost snadná montáž design, jakož i dostupnost přístupných a informativních pokynů k němu.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector