Výběr kovového sifonu: funkce a kritéria výběru

Kritéria výběru

Výrobce dnes nabízí mnoho možností pro sifony různých velikostí a tvarů, které vyžadují různé způsoby instalace a také různé počty otvorů pro odtok vody.

Je velmi důležité vybrat správný sifon, zvláště pokud se plánuje jeho použití k připojení ne jednoho, ale několika instalatérských prvků najednou, například dřezu a pračky současně.

Existuje rozdělení sifonů podle typu, například sifon s výstupem pro pračku, speciální sifonový rozdělovač, sifon, který je zabudován do zdi, a také ten, který má zpětný ventil.

Kovový sifon pro pračku

Na trhu jsou většinou plastové sifony. Pokud si však přejete, můžete se poohlédnout po kovovém, ale je třeba mít na paměti, že s kovovým sifonem bude více obtíží při provozu a údržbě.

Funkce a pravidla připojení

Instalace sifonu pro pračku je poměrně jednoduchá, nepotřebujete žádné nástroje ani specifické znalosti, stačí jen správně naplánovat umístění instalatérských zařízení a zvolit správné vybavení.

Chcete-li připojit pračku k sifonu, musíte vědět dvě věci:

 • odtok by měl být ve výšce nejméně 60 cm, aby se snížilo zatížení odtokového čerpadla;
 • ze stejného důvodu se doporučuje hadici neprodlužovat.

Existuje několik možností připojení k kanalizačnímu systému z plastových trubek:

Charakteristické rysy

Instalatérský trh je dnes většinou naplněn plastovými výrobky, protože jsou levné a nepodléhají rozkladu a korozi. Ale kovová zařízení mají také své výhody:

 • Vysoká síla;
 • Dlouhá životnost;
 • Některé modely se vyznačují atraktivním vzhledem;
 • Odolnost vůči teplotním extrémům;
 • Spolehlivost spojovacích prostředků;
 • Široký sortiment a výběr v hodnotě.

Ale stejně jako jinde, i zde se mohou vyskytovat vzorky nízké kvality.

Typ potrubí

Typy a konstrukční vlastnosti ventilů

Potrubní sifon

Hydraulický zámek je vytvořen v ohnutém kolenu potrubí. Toto koleno je obvykle odnímatelné. V případě nouze má často vypouštěcí otvor. Části této struktury jsou obvykle stacionární, ale někdy mohou mít určitou pohyblivost.

Výhody:

 • jednoduchá konstrukce,
 • dostupná cena díky snadné výrobě,
 • mírně náchylné k ucpání, s dostatečnou průtokovou plochou,
 • snadná instalace a údržba.

Nevýhody:

 • mělká vodní pečeť,
 • potřeba pečlivého výběru na místě kvůli tuhosti konstrukce.

Zvlnění sifonu

Zařízení je vyrobeno z pružné plastové trubky s vlnitými záhyby. Přívodní potrubí má spojovací jednotku na odtoku dřezu — vstupní zhutňovač, který plynule přechází do zvlnění.

Díky flexibilitě poskytované zvlněním má následující výhody:

 • Konstrukce má minimum spojů, proto je méně náchylná k netěsnostem,
 • plasticita umožňuje vytvořit jakýkoli tvar, proto jej lze umístit do zúženého prostoru a je vhodné „dosáhnout“ odtoku.

Sifon na láhev

Zařízení tohoto typu dostaly tento název kvůli tvaru jejich střední části — baňky, ve které je vytvořeno hydraulické těsnění, usazují se a hromadí se malé úlomky.

Sifon plochý

Zvláštním typem je odvodňovací zařízení s plochým designem. Používá se, když jiné typy zařízení nejsou vhodné pro instalaci svými rozměry.

Skrytá závěrka

Je vyroben ve formě kanálového systému odlitého v těle sanitárního přípravku, včetně přepadových kanálů. Nalezeno v moderních umyvadlech. Návrháři tedy minimalizovali počet tupých spojů, což jsou místa potenciálních úniků.

Další funkce odlučovačů vody

Sifony lze také použít k odtoku jak z umyvadla, tak z pračky. K tomu jsou vybaveny dalším bočním vchodem. Výstup je namontován mezi hrdlem umyvadla a vodním uzávěrem.

Sifon na sifon na láhev s přepadem

Pachové těsnění láhve je konstrukčně složité, ale snadno se montuje. Systém obsahuje následující komponenty:

Dobré vědět:  Jak si vybrat kvalitní přední dveře do vašeho domu: co je třeba vzít v úvahu při nákupu

Klouby všech dílů obsahují gumová těsnění, která zabraňují úniku.

Funkce a pracovní princip

Hlavním účelem sifonu je organizovat včasný odtok kapaliny do kanalizace. Provádí také drobné funkce: zabraňuje ucpání potrubí a chrání místnost před nepříjemnými plyny, které se hromadí v odtoku.

Konstrukčně se zařízení skládá ze tří prvků:

 • nádrž / kontejner;
 • přívodní potrubí s dekorativní mřížkou vyrobenou z kovu;
 • odtokové potrubí, které je připojeno k odtoku kanalizace.

Jedním z dalších, ale důležitých návrhů zařízení je mechanismus přetečení. Je vyroben ve formě trubice a je zodpovědný za ochranu umyvadla před přeplněním vodou odstraněním přebytečné kapaliny.

I po uzavření kohoutku a zastavení průtoku vody nebude jeho část schopna projít ohybem, proto je takzvaná jímka vždy naplněna vodou. V koleni se tak vytvoří vodní uzávěr, který zabraňuje vniknutí pachů z kanalizace do místnosti.

Z jakých materiálů jsou sifony vyrobeny?

Materiály použité k odlití sifonů musí splňovat všechny technické normy. Na tom závisí jejich provozní životnost a kvalita výkonu funkcí deklarovaných výrobcem.

Požadavky na materiály sériových zařízení jsou následující:

 • praktická služba;
 • nezranitelnost vůči vysokým teplotám;
 • odolnost proti korozi;
 • nízká náchylnost k hromadění usazenin v důsledku stálého kontaktu s vodou.

Většina odtokových zařízení pro umyvadla je vyrobena z plastu, litiny, niklu, mosazi, slitin mosazi a bronzu, oceli atd.

Modely také nepodléhají korozi, odolné vůči probíhajícím procesům rozpadu a koroze. Snadná údržba, dokonce iu sloučenin obsahujících chlór, vám umožní udržovat zařízení v čistotě.

Bronzové a mosazné odtokové systémy jsou považovány za odolnější. Modely málo podléhají korozi a rzi, ale stále oxidují.

Těmito chemickými procesy se částice nečistot v tekoucí vodě zachycují na nerovných plochách. Jedná se o postupné blokování. V tomto ohledu je plast mnohem praktičtější.

U těchto modelů lze ocel použít jak v čisté formě, tak ve složení slitin. Cenová kategorie kovového zařízení je řádově vyšší než u předchozích možností, což naznačuje vynikající kvalitu a dlouhou životnost.

Pokud mluvíme o mosazných svítidlech, pak zde hraje roli pouze dekorativní součást — složitost péče a postupná oxidace nejsou pozitivními vlastnostmi.

Sestavení konstrukce s přetečením

Zpočátku je láhev smontována. Na závit baňky ve spodní části umyvadla se hodí vhodné těsnění. Dále je spodní kryt pevně přišroubován. Spojení musí být utaženo rukou, aby bylo zajištěno pevné uložení.

Nyní musíte vzít horní trubku, která je zodpovědná za odtok v umyvadle, nasadit na ni matici a poté nasadit kuželové těsnění.

V takovém případě by mělo být napětí těsnění provedeno širokou stranou na trubce. Prvek se poté vloží do horní části sifonu. Dalším krokem je utažení matice.

K přepadovému otvoru umyvadla je připojena vlnitá trubka a jeho druhý konec je připojen k dokovací trubce. Je to velmi snadné — díl ve formě čepele je vybaven zúženými drážkami, které se snadno vejdou do zvlnění zvlnění.

Instalace všech trubek odtokové jednotky — spodní, která zajišťuje odtok vody do kanalizace, střední pro odtok pračky a horní pro přepad, se provádí stejným způsobem jako vertikální potrubí.

Užitečné video k danému tématu

Problém špatného odtoku vody z vodovodní instalace může být skrytý uvnitř sifonu. Vady nejsou vždy zřejmé:

Připojení dalšího odbočného potrubí pro organizaci vypouštění z pračky:

Máte dotazy k tématu článku, hledáte chyby nebo máte nějaké zajímavé informace, které chcete sdílet s návštěvníky svých stránek? Zanechte prosím komentáře v bloku pod článkem.

Dobré vědět:  Jak vyrobit komín pro krbová kamna

Sifon pro dřezy. Kritéria výběru

Před nákupem stojí za zvážení několik důležitých faktorů, které vám pomohou vybrat ten správný model:

Chromovaný dřezový sifon je nejkrásnější, ale také nejdražší možností.

 • objem vody, který má projít sifony kuchyňského dřezu nebo dřezu. To je velmi důležitý parametr, protože pro významné odvodnění jsou zapotřebí trubky o velkém průměru. V opačném případě riskujete, že v kuchyni často dostanete malé, ale nepříjemné povodně;

Užitečná rada! Pokud předem víte, že k sifonu budete připojovat další zařízení, je nejlepší si koupit sifon na láhev s T-kusem a velkým průměrem potrubí.

 • přítomnost přetečení. Návrh přepadu je dalším doplňkovým pojištěním proti zaplavení kuchyně;
 • průměr hrdla dřezu a odtokového otvoru do odtoku, vzdálenost mezi těmito dvěma otvory. Pokud se tyto parametry liší od standardních, budete si muset dokoupit další adaptéry;
 • náklady na vybavení. Sifony pro dřezy s přepadem vyrobené z plastu nebo kovu se mohou výrazně lišit v ceně, takže při výběru byste se měli zaměřit na své finanční možnosti.

Kovové sifony jsou odolné a robustní

Kritéria výběru

Sada hodnocení vám pomůže pochopit, jak porozumět potřebě vybrat konkrétní model v konkrétním případě:

Výběr jednoho modelu pro konkrétní případ se provádí po zvážení kladů a záporů.

Velikost nebo vzhled modelu

 • Je známo, že indikátor výšky instalace sifonu přímo závisí na způsobu instalace konstrukce kabinové mísy. Když je instalován na vyvýšené plošině, lze zvolit sifon s výškou v rozmezí 8-20 cm. Pokud je spodní část kabiny namontována na podlaze, vyfouknutá pěnou, je výběr omezen. Hlavní věc je zaměřit se na kvalitní produkt. Koneckonců, jeho nahrazení bude vyžadovat velké úsilí.
 • Volba průměru vstupu s mřížkou se provádí tak, aby se shodoval s otvorem v misce. Pozornost je věnována kvalitě dílů, jejich celistvosti, protože malá prasklina povede k netěsnosti. Jsou známy indikátory průměru: 52 mm, 62 mm, 90 mm.

Ukazatele technických vlastností

Odtokový systém se vybírá v tandemu se směšovačem. Jejich technické vlastnosti jsou výkon směšovače a výkon sifonu. To pomůže vyhnout se rychlému zaplavení palety a včasnému vypouštění kapaliny do odtoku.

Nejmenší výkon podle GOST 23289-94: pro nízké kabinové mísy — od 15 l / min; mísy s vysokým okrajem a se sifonem s přepadem — od 21 l / min.

Vlastnosti provozu sifonu

 • Hlavní podmínkou instalace je těsnost všech připojení, ale vše se děje tak, aby bylo možné v případě poruchy ji bez námahy rozebrat ručně. Nesmíme zapomenout na nouzové situace, nemůžete ztrácet čas, jinak bude v místnosti povodeň. V nejlepším případě bude problém ve vašem vlastním bytě, v nejhorším případě — voda prosakuje k sousedům níže. Pak musíte zaplatit za jejich opravy.

Sledujte integritu důležitého detailu — sítě. Zachytává hrubé nečistoty a vlasy a umožňuje vám rychle odstranit ucpání.

 • Čištění je otázka číslo jedna. Proto je důležité, aby k sifonu byl volný přístup a aby nebylo nutné demontovat celou kabinu.

Inovace při vytváření nových modelů

Suchý sifon je jakýmsi technologickým pokrokem ve světě instalatérských prací. Funguje, když je sprchová hlavice velmi malá. Nyní bude chráněn před nepříjemnými „pachy“ z kanalizace nikoliv vodní zátkou, ale silikonovou membránou.

Dobré vědět:  Kterou podlahu je lepší udělat v kuchyni: výhody a nevýhody nátěrů

Kapalina jde bez prodlení přímo do odtoku. Silikonová membrána funguje jako vypouštěcí ventil sprchového koutu. Kapalina prochází daným směrem, ale „aroma“ odtoku z kanalizace zůstává zachováno.

Navinutá polymerová trubka je membránová konstrukce. Když kapalina projde, rozvine se. Když se průtok zastaví, membrána se vrátí do své původní podoby.

Nevýhodou je vysoká cena moderního modelu a oprava membrány, pokud se rozbije.

Pravidla pro preventivní čištění sifonu

Sifon sprchové vaničky vydrží déle, pokud je kvůli prevenci každých 6 měsíců čištěn. Používají se domácí chemikálie určené pro práci s plasty.

Kritéria výběru

Sada hodnocení vám pomůže pochopit, jak porozumět potřebě vybrat konkrétní model v konkrétním případě:

Výběr jednoho modelu pro konkrétní případ se provádí po zvážení kladů a záporů.

Velikost nebo vzhled modelu

 • Je známo, že indikátor výšky instalace sifonu přímo závisí na způsobu instalace konstrukce kabinové mísy. Když je instalován na vyvýšené plošině, lze zvolit sifon s výškou v rozmezí 8-20 cm. Pokud je spodní část kabiny namontována na podlaze, vyfouknutá pěnou, je výběr omezen. Hlavní věc je zaměřit se na kvalitní produkt. Koneckonců, jeho nahrazení bude vyžadovat velké úsilí.
 • Volba průměru vstupu s mřížkou se provádí tak, aby se shodoval s otvorem v misce. Pozornost je věnována kvalitě dílů, jejich celistvosti, protože malá prasklina povede k netěsnosti. Jsou známy indikátory průměru: 52 mm, 62 mm, 90 mm.

Ukazatele technických vlastností

Odtokový systém se vybírá v tandemu se směšovačem. Jejich technické vlastnosti jsou výkon směšovače a výkon sifonu. To pomůže vyhnout se rychlému zaplavení palety a včasnému vypouštění kapaliny do odtoku.

Nejmenší výkon podle GOST 23289-94: pro nízké kabinové mísy — od 15 l / min; mísy s vysokým okrajem a se sifonem s přepadem — od 21 l / min.

Vlastnosti provozu sifonu

 • Hlavní podmínkou instalace je těsnost všech připojení, ale vše se děje tak, aby bylo možné v případě poruchy ji bez námahy rozebrat ručně. Nesmíme zapomenout na nouzové situace, nemůžete ztrácet čas, jinak bude v místnosti povodeň. V nejlepším případě bude problém ve vašem vlastním bytě, v nejhorším případě — voda prosakuje k sousedům níže. Pak musíte zaplatit za jejich opravy.

Sledujte integritu důležitého detailu — sítě. Zachytává hrubé nečistoty a vlasy a umožňuje vám rychle odstranit ucpání.

 • Čištění je otázka číslo jedna. Proto je důležité, aby k sifonu byl volný přístup a aby nebylo nutné demontovat celou kabinu.

Inovace při vytváření nových modelů

Suchý sifon je jakýmsi technologickým pokrokem ve světě instalatérských prací. Funguje, když je sprchová hlavice velmi malá. Nyní bude chráněn před nepříjemnými „pachy“ z kanalizace nikoliv vodní zátkou, ale silikonovou membránou.

Kapalina jde bez prodlení přímo do odtoku. Silikonová membrána funguje jako vypouštěcí ventil sprchového koutu. Kapalina prochází daným směrem, ale „aroma“ odtoku z kanalizace zůstává zachováno.

Navinutá polymerová trubka je membránová konstrukce. Když kapalina projde, rozvine se. Když se průtok zastaví, membrána se vrátí do své původní podoby.

Nevýhodou je vysoká cena moderního modelu a oprava membrány, pokud se rozbije.

Pravidla pro preventivní čištění sifonu

Sifon sprchové vaničky vydrží déle, pokud je kvůli prevenci každých 6 měsíců čištěn. Používají se domácí chemikálie určené pro práci s plasty.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector