Výběr místa pro stavbu vany v letní chatě

Volba základu pro stavbu vany

 • hromada;
 • páska (pro velké budovy);
 • železobeton (pro dvoupodlažní vany).

Tipy pro přímou konstrukci

V závislosti na konstrukční technologii je také odlišný způsob konstrukce stěny. Při výběru šikmé střechy budou desky jedné ze stěn delší než ostatní. Ale pokud se rozhodnete udělat střechu v tradičním stylu, pak bude technologie úplně jiná.

Co se bere v úvahu při výběru staveniště

Stavba konstrukce pro jakýkoli účel začíná výběrem místa pro položení základu.

Stavební normy a pravidla SNiP 30-02-97 upravuje následující podmínky, které jsou povinné pro stavbu staveb v předměstské oblasti nebo na místě v sídle (IZHS):

Kromě regulačních parametrů byste při výběru umístění vany měli vzít v úvahu také pravidla, která přispívají k pohodlnému provozu instituce:

 • neměli byste si vybrat místo v nížině a pásmu jarních povodní;
 • při výběru místa byste měli najít místo s nejhlubší podzemní vodou;

Na základě čeho jsou omezení založena

Obecně lze lázeňský dům klasifikovat jako předmět zvýšeného nebezpečí: přítomnost koupelových kamen a odtoku odpadní vody zvyšuje riziko požáru a znečištění životního prostředí. Nepříjemný účinek může být navíc způsoben nesprávným umístěním komína.

Aby se předešlo problémům se sousedy a vládními agenturami, musí být výstavba lázeňského domu na chatě v souladu s normami schválenými na federální úrovni.

Jak je zajištěna požární a hygienická bezpečnost

Při instalaci kamen (cihlová nebo kovová) a při instalaci komína je třeba učinit zvláštní opatření. Ohřev vnější stěny trouby by neměl překročit 135 stupňů.

Základna pece je vyrobena ze žáruvzdorných a tepelně odolných materiálů.

Pokládají se zejména materiály, jako je ocelový plech, azbestové vlákno, šamot, keramika, které mají dostatečnou tloušťku. Spolehlivá ochrana oblasti kontaktu mezi stěnou vany a kamny je zajištěna.

Před spalovací komorou musí být na podlaze šatny instalován kovový plech o velikosti nejméně 60×80 cm.

Při absenci kanalizace budete muset vybavit svůj vlastní systém. Za tímto účelem může být uzavřený sběr odpadní vody vybaven jeho následným odstraněním nebo vypuštěním do půdy po dobré filtraci.

Přírodní vodní útvary

Pokud se v dávných dobách lidé pokoušeli stavět své lázně přímo na břehu řek a jezer, nyní existují určitá environmentální omezení.

Dobré vědět:  Typy a vlastnosti měkké střechy

Budova by neměla být umístěna nejen na pobřeží, ale také v zóně sezónních povodní. Minimální povolená vzdálenost od břehu je 20 m za předpokladu, že odtok nikdy nesmí vstoupit do vodního útvaru.

Jak vybudovat saunu a získat vysoce kvalitní výsledek?

Existuje několik důležitých bodů, kterým byste měli věnovat pozornost, aby váš lázeňský dům sloužil po dlouhou dobu a přinášel co největší radost při jeho používání k určenému účelu.

Na velikosti záleží! Výběr rozměrů budoucí letní chaty

Je samozřejmé, že za prvé je velikost struktury určena oblastí vašeho webu. Ale dnes může být vlastnictví půdy naprosto libovolné, a to jak velikostí, tak tvarem.

Uspořádání — kamna, voda, osvětlení a kanalizace

Ve stejném případě, pokud je venkovský dům sezónním předměstským domem, ve kterém vy a vaše domácnost můžete trávit dovolenou a dovolenou, nebo dokonce celé letní období, budete muset vynaložit trochu většího úsilí.

Saunová kamna

Elektřina a kanalizace

Pokud budete lázeňský dům často využívat, měli byste přemýšlet o návrhu kanalizace. V parní místnosti a umývárně můžete zajistit odtok a pod podlahou můžete sbírat kabeláž a vést ji k septiku nebo okapu.

Vodovodní potrubí

Pokud je na místě studna nebo studna, můžete do venkovské lázně nalít vodu. Používání areálu bude mnohem pohodlnější — nebude třeba vodu přivádět ručně.

Základ pro budoucí koupel

Jednou z nejdůležitějších částí budovy je základ! U koupelí odborníci nejčastěji doporučují použití osnova pásu. Nejprve se sami rozhodněte, zda bude vana jednopodlažní nebo dvoupodlažní. Šířka a výška základny bude záviset na hmotnosti konstrukce.

Další vrstvou je drcený kámen nebo malý kámen, výška této vrstvy se rovná výšce pískové základny.

Větrání a dekorace interiéru

© 2020 Jakékoli kopírování materiálů je zakázáno.

8 (812) 929-21-26 Adresa: Petrohrad, Pr. Engelsa 34, kancelář 372 Pracovní doba: Po-Pá od 10:00 do 19:00 INN 7806087962 / PSRN 1157847050195 Zásady ochrany osobních údajů

Proveďte test — vybereme a zašleme vám vhodné projekty za zvýhodněnou cenu.

Dobré vědět:  Gril na kutilství pro letní chaty: zařízení, které může potěšit po celý rok

To vás k ničemu nezavazuje, ale budete vědět, na co se můžete spolehnout =)

Test trvá 1 minutu.

Nebo zkuste upřesnit vyhledávací dotaz ve vyhledávači Yandex

Ceny v rámci webu

Před zahájením výstavby vany je nutné přemýšlet o všech nuancích jejího umístění ve srovnání s jinými budovami umístěnými na místě.

Vzdálenost od přírodních vodních útvarů

V ideálním případě je lázeňský komplex nejlépe umístěn na břehu nádrže. I když i zde existují určité normy. K ochraně jezera před vniknutím splašků je nutné, aby parní lázeň byla umístěna nejméně 15 metrů od ní.

Je třeba si uvědomit, že výstavba lázně v blízkosti rybníka hrozí několika problémy:

Je tedy lepší, když se lázeň nachází 20-30 metrů od jezera nebo rybníka.

Podle vodního zákoníku je navíc území nacházející se podél pobřeží přírodní nádrže ve veřejném vlastnictví. Nelze jej blokovat ani blokovat jiným způsobem. Šířka takového pásu je 20 metrů.

Vzdálenost od domova

Vzdálenost mezi konstrukcí vany a obytnou budovou v rámci jednoho místa závisí na materiálech použitých při stavbě a způsobu vytápění parní místnosti.

Pokud je to však možné, vzdálenost od lázeňského domu k budovám by měla splňovat následující normy:

Výběr místa pro koupel na webu

Seznam pravidel, která je důležité dodržovat, zahrnují:

Požadavky se mohou v jednotlivých regionech výrazně lišit. Závisí to na odlehlosti osídlení od lesa, vodních útvarů, hor, hustoty obyvatelstva, podnebí a dalších nuancí.

Pokud jsou plány postaveny vanu z pěnových bloků, pak je povoleno ji umístit ve vzdálenosti 0,6-0,8 m od plotu.

Pokud poblíž sousední strany a na vašem vlastním pozemku nejsou žádné hospodářské budovy, je dovoleno umístit lázeň ve vzdálenosti 30 cm od hranice. S blízkou strukturou se vzdálenost zvyšuje na 1 m.

Fotografie výše je příkladem uspořádání odtoku vany na soukromém pozemku.

Pokud je vana samostatně stojící konstrukcí, je pro ni vyrobena žumpa nebo kanalizace. Uspořádání se provádí nejméně jeden metr od sousedního plotu, aby se splašky nedostaly do zahrady nebo na usedlost sousedů.

Doporučuje se naplnit odtok vyrobený podle typu příkopu pískem a štěrkem (v nepřítomnosti — drceným kamenem střední frakce).

Dobré vědět:  Dveře Wenge v interiéru: jak si vybrat model

Tento obrázek ukazuje příklad rozložení vany s uvedením příslušných rozměrů prostor.

V případě, že jsou okna domu sousedů směřována do vany, musí být umístěna tak, aby kouř nešel přímo do oken. Jinak se nelze vyhnout hádkám se sousedy.

Kromě toho je nutné instalovat lázeň podle norem sanpin a požární bezpečnosti. Podle nich by vzdálenost lázně od ostatních struktur měla být následující:

 • od studny, toaleta na ulici — 8 m;
 • ze stodoly, garáže — 1-4 m;
 • od letní sprchy — 8 m;
 • od domu — 3 m.

Nahoře je příklad koupelnového schématu s otevřenou terasou a relaxační místností uvnitř. Díky své kompaktní velikosti se takový projekt perfektně hodí do malé předměstské oblasti.

Co říká SNiP 30-02-97

Kodex norem a pravidel (SNiP) 30-02-97 z 1. ledna 1998 upravuje plánování a rozvoj území zahradnických sdružení občanů, budov a staveb. Toto je aktualizovaná verze BCH 43-85.

Dokumenty obsahují následující:

Plnou verzi SNiP se můžete seznámit na odkazu: http://docs.cntd.ru/document/901701066.

V jaké vzdálenosti postavit koupel z nádrže (řeka, jezero)

Zde je doporučená vzdálenost regulována vodním zákonem. Podle něj jsou břehy velkých nádrží klasifikovány jako společné prostory, proto je přísně zakázáno stavět budovy blíže než 20 m od nádrže.

Pokud jde o říčku nebo rybník (dlouhý méně než 10 km), vzdálenost se sníží na 5 m.

Schválení projektu vany

Chcete-li získat povolení k výstavbě lázně, budete muset kontaktovat místní úřady a poskytnout balíček dokumentů.

Požadovaný seznam často zahrnuje:

 • výpis vlastnictví webu;
 • domácí kniha nebo podrobný nákres webu;
 • projekt budoucí lázně.

Při samostatném vývoji projektu je nutné přísně dodržovat pravidla SNiP. Pokud se bojíte udělat chybu s normami týkajícími se vzdálenosti od ostatních budov, je lepší vyhledat pomoc od architektů.

Úspěšné zahájení výstavby vany vyžaduje od vlastníků znalost současné legislativy. Soulad s normami umožní, aby mohl být po mnoho let svobodně provozován, přičemž zůstane v dobrých vztazích se sousedy.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector