Výška baru v kuchyni: jak vybrat nejlepší velikost | Green-Pages.info

Soulad s celkovým stylem interiéru

Stejně jako jakýkoli jiný kus nábytku by měl i barový pult do kuchyně a rozměry jeho pracovní desky odpovídat celkovému designu místnosti a harmonicky zapadnout do jeho interiéru.

Důležité! Barva, rozměry, tvar a materiál stojanu musí odpovídat stylu kuchyně.

Aby všechny části kuchyně vypadaly jako jeden celek, je bar vyroben ze stejných materiálů jako kuchyňská sada.

Volně stojící struktury mohou opakovat interiér obývacího pokoje. Krásné oddělení zón se ukáže, pokud barvy neodpovídají barvám kuchyně, ale jsou co nejvíce podobné odstínům v obývacím pokoji.

Pro klasickou kuchyni je lepší koupit stojan z přírodních materiálů, například dřevěný s vyřezávanými vzory a lakonickým zařízením. Model by měl být obdélníkový, ideálně ostrov.

V moderním stylu nezáleží na dekoru, ale na materiálu, kombinaci matného a lesklého, neobvyklého tvaru a exkluzivní barvy.

Nejpřirozenější barový pult bude vypadat v podkrovní kuchyni. Vhodné budou dřevo a betonové povrchy s mírně syrovým vzhledem.

Vytvoření dalších „pracovních míst“

Vyberte si hlavní povrch dvouúrovňového stojanu podle vaší výšky, na které budete vařit. Druhý povrch by měl být o 20-30 centimetrů vyšší.

Originální design kuchyně

A nyní je vybrána volba. Pokud se jednoznačně rozhodnete stát se majitelem barového pultu ve vaší kuchyni, připravte se na vynakládání dodatečných nákladů na nákup speciálních židlí potřebných pro toto nastavení.

Jak určit velikost

Standardní rozměry čítače tyčí jsou 120x55x105 (délka * šířka * výška, cm). Tyto parametry se samozřejmě mohou lišit:

Doporučujeme držet se standardních velikostí čítače lišty, pokud to chcete udělat sami — je to rozumné z hlediska ergonomie a bude snazší vybrat židle.

Jaká je optimální velikost? O tomto problému se rozhoduje samostatně.

Pokud jde o výběr barového pultu na výšku, zde kromě růstu členů rodiny hraje roli také jeho typ konstrukce a umístění v kuchyni.

Hlavní možnosti uspořádání barového pultu v kuchyni jsou následující:

  1. Konstrukce, která je součástí kuchyňské sady. Jeho rozměry odpovídají celkové výšce nábytku, a jak již bylo zmíněno, nejčastěji je to 86 cm od podlahy. To umožňuje použít prvek jako pracovní nebo jídelní povrch.

  1. Počítadlo, které hraje roli přepážky a je oddělené od kuchyňské jednotky — 110, 120, 125, 1300 cm. Tyto vnitřní přepážky jsou vybaveny vysokými barovými stoličkami o výšce 75–85 cm a jsou vhodné pro velké prostory, které vyžadují územní plánování.

  1. Ve formě jídelního stolu s výškou 75 cm Tento způsob uspořádání barového pultu je optimální pro malé kuchyně. V tomto případě je namontován na zdi nebo blízko okna a židle je vejde do standardních velikostí.

  1. Nástěnné stoly nejsou v kuchyni tak běžné. Jsou dobří malý a úzké prostory, protože vám umožňují ušetřit místo potřebné při instalaci jídelní skupiny. Šířka by zde měla být zvolena na základě zdravého rozumu, délka by měla být vypočtena na základě normy 60 cm / 1 osoba a výška by měla být standardní 110 — 130 cm.

  1. Pokud to velikost místnosti umožňuje, můžete nainstalovat ostrovní stojan.

Při výběru barového pultu v kuchyni je nutné vzít v úvahu růst členů rodiny. Proto je pro vysoké lidi výhodnější používat vysoký barový pult 130 cm a pro ostatní je lepší zvolit pult s výškou 110 cm nebo 120 cm.

Umístíme bar v malé kuchyni: všechny výhody a nevýhody

I přes skromnou velikost kuchyně se nebojte experimentovat se zajímavými řešeními designu, protože nakonec získáte efektivní a multifunkční uspořádání. Kuchyně s barovým pultem bude mít několik výhod:

Z těchto nedostatků lze poznamenat, že bude obtížné umístit dítě nebo starší osobu do takového stojanu. Budete si muset zakoupit speciální dětskou židli s podlouhlými nohama nebo zmenšit výšku stojanu.

Šířka pracovní desky omezuje malá kuchyň. Neměl by přesáhnout 40-60 cm, jinak bude obtížné pohybovat se po místnosti, což povede k nepříjemnostem.

Barový pult — stůl v malé kuchyni

Pokud zkombinujete barový pult s úložným systémem pro doplňky a kuchyňské náčiní, které vypadá jako skříň, sestávající ze sekcí, zásuvek nebo otevřených výklenků, získáte pohodlný komplex pro úsporu využitelného prostoru v kuchyni.

Barový pult pro malou kuchyň — designová fotografie

Na internetu je spousta moderních fotografických projektů, každý majitel určitě najde něco, co se jim líbí. Obzvláště přitahují nestandardní řešení, například z přírodního dřeva, s bizarními, originálními tvary a vzory.

Dobré vědět:  Křemenné dřezy do kuchyně - charakteristické rysy umělých kamenných dřezů | Green-Pages.info

Hlavní odrůdy

V závislosti na funkčnosti jsou umístění stojanu:

  • na stěnu;
  • sousedí s kuchyňským nábytkem;
  • volné stání.

Pro malé prostory je typické umístění na zeď. V této situaci je velikost pracovní desky často snížena. Úzký okraj je připevněn ke zdi, dlouhý je umístěn tak, aby přístup k objektu nebyl omezen.

Tato možnost se často používá k rozdělení místnosti na zóny. Typické je použití v interiéru obývacího pokoje v kuchyni. Použití čítače barů pro územní plánování zahrnuje kombinaci většiny možných funkcí u jediného subjektu.

Volně stojící modely jsou typické pro velké místnosti. Lze použít do kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem. Stojan může fungovat jako ostrov. Podobné modely výrazně rozšiřují funkčnost místnosti.

Volně stojící volba — nejvhodnější formát umístění

Výška

Druhá část, při pohledu do obývacího pokoje, dosahuje 130 cm. V tomto případě je vhodné doplnit pult vysokými barovými stoličkami ze strany místnosti.

Výška je jedním z důležitých faktorů, kterým musíte při navrhování sluchátek věnovat pozornost.

Šířka

Šířka baru v kuchyni závisí na funkcích prováděných danou položkou. Pokud máte v úmyslu získat výhradně náhradu za jídelní stůl, pak stačí 55 cm.

Při použití stojanu jako pracovní plochy je vhodné tento parametr zvýšit. Pro uspořádání kuchyní malých rozměrů je přípustná šířka 30 cm, která je dostatečná pro minimální pohodlí. Snížení ještě více je nepraktické.

Při volbě šířky je třeba si uvědomit, že standardní nastavení tabulky nebude fungovat. Při nahrazování plnohodnotné jídelny barovým pultem je nutné mít přizpůsobené představy o příjmu potravy.

Při výpočtu požadovaných rozměrů délky a šířky je nutné vzít v úvahu, kolik lidí stráví čas u stolu současně

Soulad s rozměry místnosti

Volba parametrů závisí na frekvenci, vlastnostech použití „tabulky“. Pokud je stojan vyžadován pro občasné občerstvení, kde se mohou ubytovat jednotliví hosté, stane se nadbytečný velký model.

Pro dynamickou rodinu, která shromažďuje velké množství hostů v obývacím pokoji v kuchyni, je vhodný masivní objekt, který může podpořit atmosféru dovolené a ubytovat ty, kteří si chtějí odpočinout.

Dobrou volbou je konsolidovaná možnost (spárovaná s náhlavní soupravou). Univerzální rozměry jsou vhodné pro použití, umístění v prostoru. Stojan nebude blokovat další položky. Funkčnost místnosti se výrazně zvýší.

Po zvednutí stoliček v sadě, zcela zasunutém pod desku stolu, se ukáže, že prostor ještě více uvolní.

Je také důležité, jak se regál vejde do interiéru a bude odpovídat celkové koncepci.

Standardní výška

Při navrhování tohoto produktu musíte věnovat pozornost uspořádání bytu, jakož i schopnostem a preferencím majitelů. V prvním i druhém případě je však vhodné vzít v úvahu existující výškový standard pro tento kus nábytku.

Standardní výška barového pultu v kuchyni je 110-120 cm.

Pokud se chcete zaměřit na lištu, můžete ji zvednout nad podlahu, ale ne výš než 135 cm. V každém případě standardní velikosti nejsou univerzální a nejsou vhodné do všech místností.

Typy provedení čítačů tyčí

Klasický

Klasický design zahrnuje vysoké židle s opěrkou nohou nebo stoličky. Pohodlné polo židle s područkami vypadají velmi dobře.

Ostrovnaya

Vzhled a barva produktu se mohou lišit a závisí pouze na preferencích majitele. Výška těchto konstrukcí se zpravidla shoduje s výškou kuchyňského nábytku. Do nich jsou často zabudovány domácí spotřebiče — trouba, mikrovlnná trouba, mikrovlnná trouba.

Ostrovní model lze použít jako varnou plochu nebo jídelní stůl. Tento typ produktu je ideální pro velkou rodinu nebo pro ty, kteří mají rádi přátele, aby se shromáždili v domě.

Kombinovaný

Dvoupodlažní

Rozdělit

Mini stojan

Na jedné straně je struktura připevněna ke zdi nebo k kuchyňské jednotce, na druhé straně spočívá na ozdobné noze. Nejčastěji se používá jako řezací stůl.

Jak zohlednit všechny nuance

Moderní kuchyně vám umožní vytvořit prostor, který odpovídá individuálním požadavkům majitele. Než začnete hledat vhodnou kuchyňskou linku, zvažte několik důležitých otázek:

Po výpočtu rozpočtu a stanovení obecných přání pro budoucí kuchyni můžete přistoupit k podrobné studii rozložení a výběru materiálů.

Jak vybrat materiál pro kuchyňskou soupravu

Kuchyňské tělo a fasáda

Nejoblíbenějšími a cenově dostupnými materiály pro kuchyni jsou MDF (jemná frakce) a dřevotříska (dřevotříska). Obě možnosti vám umožňují vytvořit kvalitní produkt, který splňuje environmentální standardy.

Speciální těsnění základny / soklu zabraňuje vniknutí vlhkosti a prachu pod kuchyňský nábytek. Lze jej objednat s náhlavní soupravou nebo zakoupit samostatně.

kuhni-anons.ru

Dobré vědět:  Styly kuchyně a jejich vlastnosti | Green-Pages.info

Lesklé fasády vypadají velmi působivě, ale rychle se zakryjí otisky prstů a vyžadují každodenní údržbu. Upřednostňujte matné povrchy.

Deska stolu

Pro pracovní povrchy je lepší zvolit pracovní desku o tloušťce 6-10 cm a pro jídelní stoly stačí 4 cm.

Nezapomeňte, že zatížení na desce stolu by nemělo překročit 23 kg.

Kuchyňská zástěra

Zástěra chrání stěny pracovního prostoru před vlhkostí, stříkajícím tukem, pálením a jinými druhy znečištění. Průměrná výška zástěry je 48–60 cm. Ideálním materiálem z hlediska ceny, kvality a trvanlivosti je keramika, která vám bude sloužit několik desetiletí.

Pokud je rozpočet omezený, můžete si koupit levnou kuchyňskou sadu v pastelových barvách a jako designový akcent zvolit nejúčinnější prémiovou zástěru. Do interiéru přidá chuť.

commons.wikimedia.org

Co byste si měli pamatovat při uzavírání smlouvy

Líbilo se ti všechno? Pak předem blahopřeji k zakoupení nové kuchyně, která vám bude sloužit po mnoho let!

Jaké jsou typy stojanů pro malé kuchyně

Existuje několik typů stojanů, z nichž každý je vhodný svým vlastním způsobem a bude vyhovovat konkrétnímu uspořádání interiéru. Podívejme se na všechno podrobněji:

Jak si vybrat materiál pro budoucí bar

Při výrobě barových pultů lze použít širokou škálu moderních materiálů. Nejlevnější a nejlevnější z nich je plast. Je lehký, s mnoha barevnými variacemi, ale není příliš odolný.

Dražší možností je dřevotříska s laminovaným povrchem. Takový produkt vydrží déle během provozu. Kromě toho si můžete vybrat barvu, která napodobuje mramor nebo přírodní dřevo.

Nesnažte se komplikovat tvar barového pultu množstvím ohybů nebo ozdobných detailů, aby nedošlo k přetížení celkové atmosféry místnosti. Hlavní věc je, že vše je pohodlné a co nejpraktičtější.

Počítadlo kovové tyče je spolehlivé, odolné, vypadá stylově, drahé a atraktivní. Je snadné se o něj starat, materiál je odolný vůči extrémním teplotám, vlhkosti a páře.

Přírodní dřevo vysoké kvality, šetrné k životnímu prostředí přinese do vašeho domova útulnost a pohodlí. Dřevěný barový pult bude vyžadovat pečlivou údržbu a neustálý skromný přístup.

Celkové rozměry typických čítačů tyčí

Moderní styly interiéru zahrnují použití různých typů čítačů barů.. Konstrukční parametry a rozměry jednotlivých částí se liší pro každý typ.

Klasický

Klasické modely barových pultů — standardní. Jedná se o stolní stoly s nohama o jednu úroveň. Jejich průměrná výška je 110 cm.

Tento typ konstrukce je instalován v malých kuchyních. Je vhodné vařit jídlo, mít snídani, oběd a večeři pro malý počet lidí. Pro usnadnění je takový mini stolek vybaven vysokými stoličkami s opěrkou pro nohy.

Šířka klasické tyče je nejméně 30 cm, průměrná šířka desky stolu je 50–60 cm, tloušťka je od 25 mm.

Délka je stanovena ve vztahu k počtu lidí. Jeden uživatel dostane 60 cm.

Mini stojan

Pokud je v kuchyni málo místa, můžete do ní umístit mini-stojan.. Upřednostňovány jsou nástěnné možnosti. Jedna část stolu je připevněna ke zdi, druhá je přidržována nohama.

Výška mini stojanů od podlahy je 90 — 130 cm. Šířka a délka stolní desky závisí na velikosti místnosti. Pokud je stůl určen k jídlu a v bytě žijí dva lidé, je optimální délka mini-struktury 120 cm.

Nejčastěji se mini modely doplňují podnosy na ovoce, kolejnice, posuvné dveře. Díky tomu je miniaturní design funkčnější.

V kombinaci s jídelním stolem nebo sadou

Spárované modely rozšiřují stůl nebo pracovní povrch spodní části náhlavní soupravy. V tomto případě jsou počítadlo a pracovní deska kuchyňské jednotky umístěny na stejné úrovni. Jejich výška podle normy je 85-90 cm.

Odkaz! Pro miniaturní kuchyně je vhodné použít skládací mini stojany. Na výšku stoupají na úroveň 75-80 cm, v závislosti na výšce jídelního stolu.

Po instalaci modelu kombinovaného s náhlavní soupravou získá kuchyně tvar písmene G nebo P. Jeden úzký okraj pracovní desky je připojen k náhlavní soupravě, druhý je na podpěře.

Takové designy jsou relevantní pro velké rodiny.. Standardní rozměry kuchyňského nábytku znamenají kombinovaný stojan 86 cm vysoký, 88 cm široký a 91 cm dlouhý.

Dobré vědět:  Interiér kuchyně 9 m2; tajemství úspěšného designu na fotografii | Green-Pages.info

ostrov

Barový pult ve tvaru ostrova — možnost pro prostorné kuchyně. Stojí odděleně od kuchyňské linky a pojme velké množství lidí. Tento typ designu je ideální pro studiový byt a obývací pokoj v kuchyni.

Nejčastěji se počítadlo ostrovů nachází na úrovni kuchyňské jednotky. To znamená, že jeho průměrná výška je 90 cm od podlahy. Další parametry se mohou lišit v závislosti na prostoru, který je pro ně přidělen.

Ostrovní stánek slouží jako další pracovní plocha a oblast příjmu potravy. Je vybaven policemi a úložnými boxy z různých stran.

S kombinovanými pracovními deskami

Barové pulty jsou často kombinací dvou desek různých úrovní. Spodní deska se používá pro vaření a horní vrstva struktury je oblast baru.

Rada! S pomocí víceúrovňových barových pultů lze kuchyň snadno vyzdobit ve stylu baru nebo kavárny. Pro větší pohodlí lze na spodní úroveň umístit dřez.

Soulad s celkovým stylem interiéru

Jako každý jiný kus nábytku, barový pult pro kuchyň a rozměry její pracovní desky by měly odpovídat celkovému designu místnosti, harmonicky zapadá do jeho interiéru.

Důležité! Barva, rozměry, tvar a materiál stojanu musí odpovídat stylu kuchyně.

Aby všechny části kuchyně vypadaly jako jeden celek, je bar vyroben ze stejných materiálů jako kuchyňská sada.

Volně stojící struktury mohou opakovat interiér obývacího pokoje. Krásné oddělení zón se ukáže, pokud barvy neodpovídají barvám kuchyně, ale jsou co nejvíce podobné odstínům v obývacím pokoji.

Pro klasickou kuchyň je lepší koupit stojan z přírodních materiálů, například dřevěný, s vyřezávanými vzory a lakonickým zařízením. Model by měl být obdélníkový, ideálně ostrov.

Moderní styl není to výzdoba, na čem záleží, a materiál, kombinace matného a lesklého, neobvyklého tvaru, exkluzivní barvy.

Nejpřirozenější barový pult bude vypadat v kuchyni ve stylu podkroví. Vhodné budou dřevo a betonové povrchy s mírně syrovým vzhledem.

Výhody použití čítače barů

Ženy v domácnosti stále více preferují takový originální kus nábytku před jídelním stolem. To platí zejména pro malé byty, kde musíte ušetřit každý centimetr volného prostoru.

Dnes se bar nazývá jakákoli podlouhlá stolní deska s vysokými židlemi připojenými k ní. Může to být pokračování kuchyňské soupravy nebo samostatný kus nábytku.

Jak určit optimální velikost

Kritéria ovlivňující velikost stojanu

Je důležité udržovat pohodlnou a útulnou atmosféru v obyčejném bytě. Proto je vhodné předem uvažovat o výšce, délce a šířce produktu.

Výběr optimální velikosti závisí na následujících nuancích:

Výška

Faktory, které je třeba při výběru produktu hledat:

Délka

Šířka

Výška židle

Při výběru židlí byste měli věnovat pozornost modelům s pohodlnou opěrkou zad a nohou, vyrobenou z praktických a odolných materiálů.

Video o výhodách baru v kuchyni

Video hovoří o výhodách uspořádání baru v kuchyni.

Možnosti velikosti podle typu modelu

Standardní barové stoličky jsou stabilní konstrukce s vysokými nohami se sedadlem a opěrkou pro nohy. Všechny jsou rozděleny do několika typů:

Zúčastněte se průzkumu

Židle Stoličky Polo židle

Výrobci nabízejí následující typy nábytku:

Kromě velikostí GOST vyrábějí výrobci moderního nábytku barové stoličky se sedadlem umístěným ve vzdálenosti 0,55 až 1 m od podlahy. Tyto modely se zpravidla objednávají jednotlivě.

Jak určit výšku barové stoličky, modelové odrůdy

Rozměry barové stoličky v závislosti na modelu

Klasický „čtyřkolák“ není vždy vhodný pro stojan. Někdy to vyžaduje úsporu místa nebo neobvyklý design. Existuje několik modelů barových stoliček: jednodílné, nastavitelné, skládací a polobarové.

Růst hraje při výběru rozhodující roli. Pokud je osoba mnohem kratší nebo vyšší než průměr, je lepší koupit nastavitelné předměty se zvedacím mechanismem, zejména pro dům s dětmi nebo častými hosty.

Nevýhody možnosti skládání jsou:

Skládací nábytková sedadla v průměru klesají na 51 cm a stoupají 79 cm.

Jednodílné modely fungují dobře v rodině, kde je každý přibližně ve stejné výšce, takže není nutné neustále upravovat výšku barové stoličky. Pokud v návrhu není žádné územní plánování a podlaha v kuchyni je všude stejná, pak je to nejlepší volba.

Důležitý je také design opěradla. Správný prvek podpoří uvolnění svalů a umožní vám trávit čas s rodinou a přáteli. Stejně jako u všech produktů s opěradlem by měla být židle vybrána individuálně, s ohledem na pohodlí.

Typy a velikosti čítačů tyčí

Barové židle

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector