Výzdoba předmětů v interiéru: možnosti a nápady | Green-Pages.info

Velká rozmanitost

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit vázu vlastními rukama, od lepení vaječných skořápek a složených těstovin až po zdobení kůží, kožešinou a drahými kameny.

Kůže pro ozdobu

Krajkové domácí textilie

Krajkové textilie se používají v následujících trendech interiéru:

Hi-tech, rustikální styl a minimalismus lze také realizovat prostřednictvím krajkových detailů. Ale tady je krajka vyjádřena v tiscích na stěnách a stropech a ne ve skutečných produktech.

„Krajka je jemný materiál, který není odolný vůči vnějším vlivům. Proto je vhodné zacházet s ním opatrně a pečlivě. ““

Péče o výrobky vyrobené z přírodních vláken se provádí namočením a mytím rukou. Textilie se syntetickými vlákny lze prát v pračce při nízkých teplotách.

Je lepší nevěsit barevný produkt na přímé sluneční světlo, zejména pokud se skládá z přírodních materiálů. Syntetika a guipure mizí extrémně pomalu, nebojí se slunce a lze je používat roky.

Interiérové ​​předměty

V krajkovém designu může být jakýkoli objekt považován za potenciální základ pro vzorování. Často je například vybrána jednoduchá skleněná láhev, jako prvek výzdoby s krajkou.

Řemeslníci a skuteční mistři zdobí rakve, záclony, záclony, záclony, záclony, plátěné látky a dokonce i obrazy s krajkou.

Nejnovějším trendem designu interiéru je lapač krajkových snů do ložnice s peřím podél lemu. Kromě toho jsou z krajky vyrobeny koše, potahy židlí, stínidla lamp a svícny.

Standardní závěs nebo tyl je ukázkovým příkladem rozšířeného použití krajkových vzorů v praxi. Z tohoto materiálu lze vyrobit oponu pro domácí pódium, kterou si můžete objednat nebo si ji našit sami.

Dekorativní panel

Panel je módní výzdobou stěn v obývacím pokoji, kuchyni nebo ložnici. V dětském pokoji vypadají panely světlých krajkových skvrn skvěle. A černobílé možnosti dobře zapadají do nástěnné galerie na chodbě.

Co je krajka v designu místnosti? Podívejme se na nejoblíbenější možnosti:

Kromě výše uvedených typů krajek existuje mnoho dalších oborů, které mají také své vlastní charakteristiky.

Díky různým druhům krajek mají panely s nimi jedinečný a fascinující vzhled. Krajkové panely v interiéru mohou mít kulatý nebo čtvercový tvar. Někdy jsou celé kompozice sestavovány na jednom základě z krajkových výrobků.

Panel je umístěn v jakékoli místnosti, s výjimkou koupelny. Vlhkost kazí krajku. Barevné variace mohou být rovněž libovolné a závisí na celkovém konceptu místnosti.

Dobré vědět:  Správné vytvoření interiéru obývacího pokoje ve světlých barvách: 3 doporučení | Green-Pages.info

Ubrusy, ubrousky a držáky na poháry

V mnoha kulturách byly ubrusy, ubrousky a držáky na poháry vyrobeny z krajky. Zde si můžete plně vychutnat schopnost hostesky vyzdobit váš domov.

Po dlouhou dobu byly krajkové drobné ozdoby téměř v každém domě. Bez nich byl interiér považován za špatný a nevzhledný.

V dnešní době nemusí být krajkový ubrus tkaný vlastníma rukama, můžete si jej koupit ve specializovaném obchodě. Sortiment zahrnuje také různé vzorované ubrousky, čepice, potěry a podobné věci.

Závěsy

Závěsy z jemných nití jsou velmi zvláštním detailem interiéru. Nejčastěji jsou jejich barvy omezeny na bílou, ale existují i ​​kombinované možnosti.

Polštáře a přehozy

Nejvíce tradiční použití pro krajky jsou polštáře a přehozy. Zdá se, že byly vytvořeny, aby se staly základem pro jemné tkaní a složité vzory.

Výzdoba postele může být zvýrazněna vzorovaným přehozem. To může být kompletně vyrobeno z krajky, pak taková přehoz přes postel hraje roli horního pláště.

Současně se obyčejná přikrývka, zdobená krajkou a korálky, okamžitě promění v elitní ložní prádlo, které se stydí ostatní.

Bílé, černé a barevné krajky

Bílá verze krajkové výzdoby je vhodná pro zdobení čtverce v provensálském nebo vintage stylu. Vhodné jsou zde i černé a bílé kombinace. Přestože bílá verze je z těchto směrů oblíbená.

Ošuntělý šik oplývá barevnou krajkou v interiéru. Zde je přípustné používat měkké odstíny takové výzdoby. Více barevné prvky se používají opatrně a v malém množství.

Rustikální styl je místem, kde má krajka nejvíce barev. Zářivě červená, nebeská modrá a jen zelená krajka vypadá v tomto stylu nejvíce harmonicky.

Závěr

Krajka je oblíbená dekorace pro módní návrháře. Vytváří jemný záblesk tajemství, přináší nádech romantiky, dělá pokoj teplým a příjemným pro oko.

Tento všestranný materiál může mít tisíce projevů. Dům nebo byt zdobený krajkou má proto jedinečný a originální vzhled.

Starověké tradice zdobení svíček v moderní době

Krajkové kadeře a jejich neuvěřitelné kombinace potěší — úžasná výzdoba svíčky. Je dobré, že si takové tradice půjčili moderní lidoví řemeslníci a průmyslníci.

Dobré vědět:  Obývací pokoj v japonském stylu; foto příklady, jak vytvořit harmonii v interiéru obývacího pokoje | Green-Pages.info

Křišťálové lustry s četnými malými, svíčkami připomínajícími žárovkami nahoru jsou vynikající výzdobou místnosti.

Přírodní materiály pro výzdobu svíčky

V současné době je v prodeji mnoho různých zdobených svíček. Jejich cena je mnohem vyšší než u běžných bílých, žlutých svíček, z nichž si můžete doma dělat skutečná umělecká díla.

Nápady na výzdobu svíček jsou rozmanité. V každém domě je na to spousta materiálů. Snadno se připravují předem v létě a na podzim. Matka příroda velkoryse dává lidem tolik, že tím, že předvádějí svou fantazii, také vytvářejí krásu jako ona sama.

Dekorace nábytku

Chcete-li realizovat myšlenku, budete muset zakoupit materiál sám, PVA lepidlo, nůžky a kartáče. Den po skončení práce je produkt potažen akrylovým lakem. Poté se všechny kování vrátí na své místo.

Jaký nábytek je zdobený krajkou? Nejčastěji touto transformací procházejí pohovky, noční stolky, příborníky, skříně a stoly.

Imitace krajky

Styl dámského spodního prádla pochází z Francie. Tam přišli s myšlenkou použití krajky ze spodního prádla v interiéru, módě a výzdobě.

Bílé a černé guipure dodávají pokoji, individualitu a romantiku. Tento typ výzdoby se používá v ložnicích a koupelnách na dlaždicích. Dokonce i jeden malý detail s imitací přináší do interiéru měkké a jemné poznámky.

Dnes se k dekoraci stěn, dveří kabinetu, zrcadlových rámů, zvířecích figurek, váz, svícnů, knižních stojanů a nádobí používají dnes vzory napodobující krajky.

Krajkové tapety

Nejvyšší třída interiéru při použití krajkové tapety zahrnuje sítotisk nebo sametovou základnu. Tato neobvyklá kombinace vypadá vážně, drahá a slavnostní.

Aplikované techniky

Většina technik používaných dnes návrháři byla známa před mnoha lety. Trochu se změnili, ale podstata zůstává stejná. Obecně lze rozlišit následující typy povrchových úprav:

Plastové barevné plástev na dřevěné stěně

Toto není celý seznam technik použitých k vytvoření původního domova. Ale to jsou ty, které jsou nejrozšířenější.

Je také důležité si uvědomit, že pro výše uvedené techniky budou potřebné následující materiály:

Tapeta v designu ložnice

Ve věku dřevo ve zdi dekorace

Dále se budeme podrobněji zabývat tím, co z toho a jak přesně se používá s různými technikami zdobení.

Dobré vědět:  Dub dubový: barevné prvky a použití v interiéru | Green-Pages.info

Texturované provedení

Dekorativní povrchová úprava stěn a nábytku

Nástěnná malba na mokré omítce

Tímto způsobem se aplikuje obrázek, jak tomu bylo před dlouhou dobou, a poté je obrázek zbarven. Chcete-li kreslit na omítku, potřebujete tužku jako ostrý předmět. Užitečné jsou také stejné položky a materiály jako u grafiky, to znamená:

 • vzor, ​​který je aplikován a sledován;
 • aplikovat konturu sami pomocí předmětů, které zanechávají značku;
 • projekce a obrys obrysu.

Velmi zajímavé jsou také tisky na povrchu. K tomu se připravuje klišé předem, pomocí kterého se aplikuje nejen obrázek, ale i jiná ozdoba.

Rada! Nejlepší je koupit si originální texturou válec v železářství, které při přenášení přes omítku zanechá otisk.

Texturovaný váleček pomůže transformovat váš interiér

Důležité! Při nákupu všeho pro nástěnnou malbu nezapomeňte koupit barvy a štětce.

Hotové dekorační prvky

Krásná kombinace modré a červené barvy v designu ložnice

3D fototapeta v interiéru sněhobílého obývacího pokoje

Chcete-li tímto způsobem vyzdobit zeď, budete potřebovat samotnou tapetu, jakož i speciální lepidlo a štětec nebo váleček.

Důležité! Tapeta se liší nejen v použitém obrázku, ale také ve složení.

Dekorativní fragmenty mohou být také malé fragmenty kompozice. Jsou připojeny k dříve připravenému svislému panelu, který slouží jako pozadí. Za tímto účelem jsou aplikovány následující předměty:

 1. Obrazy.
 2. Panel.
 3. Fotky.
 4. Dětské kresby.
 5. Dekorativní talíře.
 6. Papírové motýly, květiny.

Velkolepá eklektická kuchyně

Nástěnná dekorace se starožitnými koly

Útulný obývací pokoj v jemných barvách

V závislosti na konkrétních zájmech, preferencích a dovednostech lze vše koupit v obchodě nebo si sami vyrobit.

Hlavní myšlenky a rysy marockého stylu v interiéru

Marocký styl v interiéru přijímá neočekávaná a různorodá řešení. Čím více improvizace při vytváření interiéru, tím lépe!

Hlavní výzvou pro designéra bude vytvoření živé hry barev. Interiér marockého stylu je živý, impulzivní, vzrušující a vzrušující.

Marocký styl v interiéru

Je možné odlišit marocký směr od jiných etnických stylů řadou funkcí. A to:

Osvětlovací a dekorační prvky

 • Lampy se vzorem ve tvaru indické mříže;
 • Stínidla pro koule a oky;
 • Lampy vyrobené z různobarevného skla. Možnosti se stříbrem nebo zlacením jsou možné.
Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector