Z čeho je nábytek vyroben: výběr materiálů

Dřevěné desky

Začněme nábytkem z desek na bázi dřeva.
MDF, dřevotříska, dřevotříska, dřevovláknitá deska Jsou materiály na bázi dřeva. Je to jen malý strom. Ve formě hoblin, vláken, pilin.

Laminovací fólie je různorodá. Povrch dřevotřískové desky může být hladký, reliéfní, jako je dřevo, shagreen. Paleta barev nemá žádné hranice, protože film lze natřít jakoukoli barvou.
Dřevotřískové desky jsou rozděleny do několika skupin:

Poslední tři kategorie se kvůli své vysoké ceně používají hlavně pro výrobu přední části.

Dekorativní nátěry ze dřeva

Zkoumali jsme desky, ze kterých se nejčastěji vyrábí nábytek.
Nyní se podívejme na dekorativní nátěry desek na bázi dřeva.

Laminace

Melaminový povlak

Výhody povlaku na bázi melaminu:

Nevýhody povlaku na bázi melaminu:

Laminát

Laminát — nárazuvzdorná, tlaková a odolná vůči fyzickým vlivům fólie na bázi termosetových polymerů (melaminová pryskyřice) o tloušťce 0,5 — 1,3 mm, která se používá k pokrytí dřevotřískových a dřevovláknitých desek.

Postformování

Také v nábytkářském průmyslu existuje tak zajímavý povlak jako postforming.

Měkké tvarování

PVC fólie

Dalším typem povlaku je dýha.

Dýha může být řezaná, oloupaná a nakrájená na plátky.

Krájená dýha o tloušťce 0,2 až 5 mm jsou vyrobeny z jemného dřeva s krásnou strukturou: dub, buk, ořech, mahagon, karelská bříza, jasan, jilm, akácie, tis a další.

Řezaná dýha o tloušťce od 1 do 10 mm jsou vyrobeny z jehličnatého dřeva: jedle, cedr, smrk. Výroba ohýbaných dílů nábytku je nemyslitelná bez řezané dýhy.

Co ovlivňuje cenu nábytku?

 • výrobní technologie (MDF je dražší než dřevotříska),
 • země původu (panelové materiály zahraničních evropských firem budou stát více než jejich ruské protějšky),
 • přítomnost dalších vlastností dodávaných materiálům ve výrobním procesu (požární odolnost, biologická stabilita, odolnost proti vodě),
 • přítomnost, kvalita a trvanlivost dekorativních nátěrů na MDF nebo dřevotřískových deskách (vše, co dává konstrukci z těchto materiálů větší bezpečnost a pevnost, je dražší),
 • počet zprostředkovatelů mezi výrobcem a kupujícím (čím více jich bude, tím dražší materiál skončí).

Ekologický materiál

Přírodní a odolný materiál, který se používá pro stavbu a výrobu nábytku, neztrácí svůj význam.

Dobré vědět:  Dřevěné postele: pokyny krok za krokem + originální fotografie

Rozmanitost druhů dřeva vytváří širokou paletu barev pro dřevěné nábytkové materiály.

Trvanlivost dřevěného nábytku dokazuje kontinuitu generací, vnoučata používají komodu nebo stůl dědečků a pradědů — co by mohlo být závažnějším argumentem?

Podle potřebných požadavků se vybírají různé druhy dřeva: pro pružnější používají bukové, spolehlivé a masivní — dubové a lipové.

Přírodní dřevo je klasika, která zachovává teplo a propracovanost interiéru.

Lehkost a průhlednost

Sklo nevychází z módy, navzdory své křehkosti a vysokým nákladům. Dobře se hodí do interiérů, za předpokladu, že volný průnik slunečního světla a světla je v zásadě vhodný pro malé místnosti, jim nebrání.

Jaký materiál pro nábytek považujete za nejvhodnější použít?

Co udělat skříň

NA POZNÁMKA! Pro lepení MDF se používá lignin — bezpečné přírodní lepidlo, které nepodléhá výparům.

Pros materiálu MDF:

Nevýhody MDF:

 • MDF je nebezpečný pro oheň;
 • není odolný vůči mechanickému poškození.

MDF je vynikající materiál široce používaný v konstrukci, instalaci a designu. Bude to vynikající konstrukční řešení pro výrobu skříněk. Vynikající technické vlastnosti zajistí trvanlivost konstrukce a příjemná cena nezasáhne vaši peněženku.

Různé typy podlah v bytě

Světlé podlahy vizuálně rozšiřují prostor místnosti

Na podlaze parkety

Pokud však ve svém bytě vyrobíte typovou podlahu z dřevěných parket, okamžitě to všem hostům ukáže, že je vše v pořádku nejen se smyslem pro krásu, ale také s finanční situací. Parkety jsou jedním z elitních podlahových materiálů v bytě.

Dřevěné parkety jsou pokládány klasickým způsobem „rybí kosti“

Parketové desky

Jaké podlahy je třeba v bytě vyrobit, aby vypadaly originálně? Můžete sbírat desky různých odstínů a vytvořit z nich jednoduchý výkres. Obvykle to dělá designér, ale můžete to zkusit sami.

Parkety jsou vždy v módě

Rohože

Podlaha z jutové rohože v ložnici

Laminát

Užitečná rada! Laminát můžete položit různými způsoby, ale je správné to udělat pomocí speciálních uzamykacích systémů. Bude tedy bezpečně držet, nesklouzne ani se nedeformuje mechanickým namáháním.

Laminát je oblíbené řešení podlah

Dlaždice

Zátka

Je hezké chodit naboso po korkové podlaze

Dobré vědět:  Vinylové podlahy: vnitřní struktura, klady a zápory

Dřevo

Dřevěné podlahy jsou vhodné do každého interiéru

Linoleum

Dřevěné podlahy

Další úpravy podlahy

Dobře vybavená podlaha vás potěší po mnoho let

První z nich je vyrovnání podlahy. Pokud má podlaha mnoho nepravidelností, trhlin a výmolů, pak se žádný materiál neusadí tak, jak by měl. Vyrovnání lze provést betonem nebo potěrem.

Druhým důležitým bodem je izolace podlahy. Je téměř vždy relevantní, zejména v oblastech se studenými zimami. Izolaci lze provést pomocí řady speciálních materiálů a také instalací systému „teplé podlahy“.

Na otázku, co je lepší udělat podlahy v bytě, není jednoznačná odpověď. Vše závisí na mnoha výše uvedených faktorech a osobních preferencích.

Z jakých materiálů jsou skříňky vyrobeny

POZORNOST! Materiál byste si měli vybrat nejen na základě jeho vzhledu. Nejprve byste měli věnovat pozornost kvalitě a spolehlivosti, protože na těchto parametrech závisí životnost vaší skříně.

Dnes jsou populární drahé i levné možnosti. Nabízíme následující přehled.

Levné druhy materiálů:

Dřevotříska: laminovaná dřevotříska. Jedná se o nejdražší a nejkvalitnější verzi dřevotřískové suroviny, kterou používají nejlepší nízkonákladoví výrobci truhlářských výrobků.

Drahé materiály:

Tyto polotovary se obvykle používají k výrobě bočních panelů, podlah nebo horní části skříně. Občas se k dekoraci fasád a dveří používá dýha nebo přírodní dřevo.

Z čeho se vyrábí kuchyňský nábytek?

Jedna z důležitých otázek, které je třeba vyřešit při výrobě nábytku z překližky vlastními rukama, souvisí s výběrem materiálu. Zde je třeba vzít v úvahu řadu ukazatelů:

Pokud vezmeme v úvahu standardní velikost překližkové desky, materiálové vlastnosti, kvalitu, kvalitu a náklady, pak je nejlepší dostupnou možností FC dřevo.

Zakoupené řezivo musí být třídy ½, list — rozměry 1525 × 1525 o tloušťce 6, 12 a 18 mm. Pro výrobu domácího nábytku si můžete vzít laminované listy, ale pak vás materiál bude stát o něco více než překližka značky FC.

Příprava materiálů a příslušenství

Nyní je čas se rozhodnout, jaký druh překližky, spojovacích prostředků a dalšího příslušenství potřebujeme k výrobě kuchyňské sady.

Ke správnému určení velikosti překližkových desek je nutné pochopit, jaké prvky budeme muset vyrobit:

Dobré vědět:  Výběr držáku na toaletní papír

Spojovací materiál

Proto nemůžete udělat bez následujících materiálů k vytvoření spojovacích prostředků:

 • Šrouby, minifixy nebo potvrzení;
 • Lepidlo a tmel na bázi silikonu.

Kování a povrchová úprava

Malířské práce lze provádět pomocí tmelu a barvy, v případě lepení filmem se používá tmel a samolepicí. Můžete také dát nábytku kompletní vzhled pomocí mořidla a laku.

Výroba náhlavní soupravy

Hlavní operace, které budete muset při výrobě překližkového nábytku provádět, jsou montáž rámu, zavěšení dveří a instalace polic a zásuvek.

Černá

Černá deska v interiéru kuchyně vypadá velmi ušlechtile a luxusně. Toto barevné schéma je velmi praktické. Návrháři to nejčastěji kombinují s bílými kuchyňskými čely.

Černé a bílé tóny nikdy nevyjde z módy. Mějte však na paměti, že k vytvoření tajemství a tajemství by v interiéru nemělo být mnoho černé. Nejlepší je, když je pracovní deska lesklá a reflexní. Může být vyrobeno z:

 • MDF;
 • umělý kámen;
 • tvrzené sklo;
 • dřevo;
 • mramor.

Poté, co jste se rozhodli pro materiál výroby, texturu a strukturu pracovní plochy, budete si muset vybrat zástěru.

Může to být z:

 • mozaiky;
 • keramické dlaždice;
 • plexisklo;
 • plastický.

Černá deska stolu je harmonicky kombinována se zástěry v následujících barvách:

 • měkká béžová;
 • tmavě hnědá;
 • jasně červená;
 • bílý;
 • Černá;
 • oranžový.

Při výběru barev je třeba vzít v úvahu nejen osobní vkus a preference, ale také vlastnosti interiéru a jeho rozměry.

Důležité! Na hladkém a hladkém černém povrchu bude viditelný prach, špína a otisky prstů. Proto je lepší zvolit reliéfní výrobky se vzory dřeva nebo kamene.

Kuchyňské barevné kombinace

Kombinace bílé a černé barvy v interiéru kuchyně je klasická. Společně tyto barvy vytvářejí kontrastní duo. Ale v závislosti na vybraných odstínech se tato kombinace může ukázat jako agresivní nebo naopak harmonická.

Pozornost! Pomocí černé desky můžete prostor vizuálně rozdělit na dvě části — horní a dolní.

Zástěra z cihel, dlaždic nebo mozaikových dlaždic bude vypadat krásně v klasickém interiérovém designu. Matná pracovní deska bude ladit s lesklými lakovanými dřevěnými dveřmi. Lesklé povrchy jsou doplněny podobnými fasádami.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector