Zajímavé květinové záhony a květinové záhony; udělejte to sami, fotografie a originální nápady na letní sídlo a zahradu | Green-Pages.info

Vyrábíme lokomotivní záhonu vlastními rukama

Po dokončení montáže konstrukce pokračujeme v lakování našeho motoru. Pro barvení volíme diskrétní barvu, aby nebyla jasnější než rostliny kvetoucí v květinovém záhonu a neodváděla pozornost od samotné kompozice.

Jak vybavit plovoucí záhon?

Jaké materiály a rostliny jsou vhodné pro záhon?

Plovoucí záhon je neobvyklým řešením pro zdobení rybníka

Jak postavit plovoucí ostrov pěny?

Polystyrén může sloužit jako ideální materiál pro zdobení plovoucí květinové zahrady. Při sestavování naší plovoucí konstrukce vlastníma rukama byste měli použít:

 • tmel — mech nebo rohož z kokosových vláken;
 • primer pro zvolené barvy;
 • kobercová nit nebo rybářská šňůra, jehla s velkým okem.

Po přípravě materiálů přistoupíme k uspořádání květinové zahrady vlastníma rukama. Děláme to:

Jak postavit záhon na vodě pomocí plastových lahví a dřeva?

 • desky a dřevěné kostky;
 • plastové láhve (objem lahví volíme podle hmotnosti voru rychlostí 1,5 l — 1 kg);
 • lano, hřebíky, tmely (silikon);
 • geotextilie;
 • impregnace vodotěsnou kompozicí na dřevo.

Pokračujeme ve výstavbě ozdobného ostrova. Podrobná instrukce:

 1. Řezáme desky na požadovanou velikost. Namažíme je impregnací a postavíme rám. Posílíme jej pomocí 4x4cm tyčí.
 2. Vyrábíme dřevěný, doplňujeme jej deskami z tyčí.
 3. Víčka z plastových lahví zpracujeme tmelem a zašroubujeme zpět.
 4. Lahve připevňujeme ke dnu dřevěné podlahy. Dbáme na to, aby vzduchové polštáře byly rovnoměrně rozmístěny, aniž by se „ostrov“ zkosil.
 5. Pro vztlak květinové zahrady by měly být spáry mezi lahvemi vyplněny pěnou.
 6. Rozložíme geotextilie na povrch voru, naplníme půdu, zasadíme rostliny.

Snažili jsme se vám ukázat ty nejkreativnější nápady na neobvyklé květinové záhony. Samozřejmě existuje mnoho z nich, kteří nemají žádné hranice. Přemýšlejte, vytvářejte, vytvářejte nové dekorativní květinové postele vlastními rukama a pošlete nám fotografii. Hodně štěstí!

Jak si vyrobit altán s vlastními rukama

Budeme analyzovat příklad stavby rámového altánu ze dřeva. Ale i když se chystáte vyrobit z kovu nebo PVC, postup bude stejný. Další princip spojování rámových materiálů, ale jinak je vše stejné.

Výkres

Byly realizovány dva podobné projekty stejného typu: čtyřúhelníkový altán pod sedlovou střechou, pouze s různými velikostmi a byly navrženy různými způsoby. Výkres jednoho z nich, viz fotografie níže.

Obdélníkový altán se sedlovou střechou (v jednom projektu byla střecha nahrazena sedlovou střechou)

Pokyny krok za krokem s fotografií

Výběr typu základu a spodního potrubí

Takto vypadá sestavený spodní úvazek

Instalace stojanů

Dále jsou regály nainstalovány z lišty. Jsou umístěny v rozích, před oběma stranami vstupu, na ostatní — nad sloupky podpěr. Jsou také spojeny shora shora páskováním.

Dva projekty a dva způsoby, jak nastavit správné rohové pruhy. Vlevo — výložníky jsou dočasné, po instalaci popruhu budou odstraněny, vpravo — trvalé

Horní kolejnice a podlahové desky

Impregnace na dřevo v přímém kontaktu se zemí

Střední páskování

Dalším krokem je instalace středního popruhu, pokud existuje podle projektu. Čtvrtina je vytažena pod lištou v regálech — malá prohlubeň, v tomto případě s tyčí 100 x 100 mm, čtvrtina je 25 mm.

Jak je upevněn střední postroj

Rám může být dále natřen se stejným složením jako podlaha.

Zhotovení střechy

Zatímco rám dřevěného altánu schne, sestavujete krokvový systém. Představuje trojúhelníky (viz foto níže).

Trojúhelníky pro střešní materiály

Pokud to uděláte s převisy (střecha vyčnívá za obvod altánu), pak ve dřevě budete muset vystřihnout „sedadla“ pro krokve. Vypadají jako trojúhelníky (viz foto).

Jak správně vyrobit střechu na altánu: řezáme krokve

Dokončení

Konec na dně je přibit poslední. V tomto projektu bylo použito obložení, které bylo poté natřeno olejem na dřevo.

Závěrečné fáze výstavby. DIY altán je připraven

Další možnost pro stejný projekt

A také — tato možnost: letní domy pro tento projekt jsou úplně jiné

Budeme zveřejňovat několik složitějších projektů s výkresy a rozměry níže, a ještě zajímavější fotografie, ale bez výkresů na samém spodku. Možná někdo přijde vhod …

Jak si vyrobit deštník s květinovými záhony vlastními rukama krok za krokem

To vše negativně ovlivňuje detaily zařízení, takže existují tři způsoby, jak učinit květinový záhon stylizovaný jako deštník:

Všechny závěsy deštníku musí být neporušené a paprsky musí být bez deformovaných oblastí.

Díky kamennému předřadníku a nárazům větru deštník — květinový záhon rychle ztrácí svůj tvar

Do-it-yourself květinový záhon ze starého deštníku

Je jasné, že pokud chcete vyrobit více či méně odolnou a krásnou květinovou zahradu, musíte jít na nějaký trik. Proces výroby záhonu ze starého deštníku je následující:

Aranžování květin uvnitř deštníku lze nahradit umělými rostlinami, ale i přírodní květiny na vlhkém loži mohou vydržet dostatečně dlouho.

V obyčejném deštníku jsou květiny vysazovány v kontejneru a maskovány pilinami, samotné květinové záhony je svázáno se zemí s kolíky a rybářskou šňůrou

Většina moderních textilních materiálů odpuzuje vodu, ale zároveň rychle pod vlivem slunečního ultrafialového záření rychle ztrácejí barvu a sílu vláken.

Překližka

Můžete si vyrobit překližkovou květinovou postel ve dvou verzích:

 • Deštník zcela otevřený s horní částí na zemi;
 • Uzavřený nebo polouzavřený deštník namontovaný na další podpěře.

V obou případech budete muset z překližky vyříznout osm rovnoramenných trojúhelníků. V prvním případě bude délka základny rovna 1/3 konvenčního paprsku. Pro vnitřní použití je základna trojúhelníku vybrána rovna 1/5 paprsku.

K instalaci překližkové postele z překližky budete potřebovat ocelovou trubku ohnutou na konci v půl oblouku. To bude simulovat rukojeť, délka potrubí je vybrána v závislosti na velikosti deštníku. To je přibližně délka pletací jehly plus 20-25 cm.

Trubka je vedena do země pod úhlem k obzoru, je instalována deštníková čepice, osmiúhelník, po kterém můžete načíst směs půdy a naplánovat výsadbu květin.

Otevřený kovový deštník vypadá krásně, ale ne každý si může vyrobit takovou květinovou postel

DIY kovový deštník záhonu

Stejně jako v případě překližky se deštníky z kovových květinových záhonů vyrábějí v několika verzích:

Takový deštník je vhodnější pro zdobení fasády nebo vstupní skupiny do domu, pro záhon, možná nejpraktičtější možností by byl polouzavřený květinový deštník.

Výkresy níže vám pomohou pochopit a pochopit proces výroby deštníku s květinovými záhony vlastními rukama z kovu.

Květinová zahrada se v zásadě skládá ze dvou hlavních částí:

 • Kužel vytvořený pletacími jehlicemi z ocelových trubek nebo kusů výztuže, dlouhý 100 — 105 cm;
 • Středová rukojeť hůlky, vyrobená z trubky o délce 120 — 125 cm.

Deska je přivařena k výztuži dvojitým švem podél vnější a vnitřní linie.

Tento způsob upevnění je výhodný v tom, že deštník s květinovým záhonem může být instalován téměř v libovolném úhlu k obzoru, což činí samotnou představu neobvyklé květinové zahrady atraktivnější a velkolepější.

Ve videu je znázorněna jedna z možností, jak vyrobit deštník pro květinovou zahradu pro vlastní potřebu:

Plastový záhon

Fólie se natáhne na hranu drátu drátu, hrany se upevní dřevěnými hroty a uprostřed deštníku se umístí plastový můstek, který zajišťuje rovnoměrné napnutí a stlačení PVC tkaniny na kov.

Deštník se ukazuje být docela roztomilý a lehký, takže velikost záhonu může být docela velká. Jedinou nevýhodou je, že velikost plochy v květinovém záhonu bude malá, a proto bude omezen počet rostlin a květů uvnitř deštníku.

Závěsný deštník s květinovým záhonem

Ve skutečnosti se jedná o běžný pěstitel, je zřejmé, že takové květinové záhony se používají přímo k ozdobení teras, verandových skupin nebo dokonce balkonů, protože jejich malá velikost nemá smysl je používat v zahradě.

Jak vyrobit lavičku: fotoreportáže

Nebudeme dělat lavice z kamene — ne každý má vybavení, ale můžeme to udělat z různých kusů dřeva. Pojďme mluvit o tvorbě jednoduchých, ale neobvyklých návrhů. Aby se lavice do-it-yourself stala zdrojem hrdosti.

Lavička bez podložky

Jednoduchý obchod vypadá zajímavě kvůli materiálu

Složte bloky nohou jeden po druhém a zarovnejte jejich okraje. Čtvercem a tužkou nakreslete čáry, kde budou upevňovací prvky umístěny. Vzdálenost mezi linkami je 7-10 cm.

Řádky, na kterých budou nainstalovány kolíky

Vyrábíme díry v prutech šachovnicovým vzorem

Lavička je vyrobena ručně. Dokončovací práce zbývá

Jak a co můžete malovat dřevo, čtěte v tomto článku. Jde o podšívku, ale techniky malování zůstávají stejné a kompozice musí být brány pro vnější použití.

Udělejte si lavice z rozbitých židlí

V každé domácnosti najdete dvě staré židle. Musí být stejné a dostatečně silné. Rozložíme židle a část ponecháme se zády a nohama. Spojíme obě záda pomocí tyčí vhodné sekce.

Lavička ze starých židlí

Pro větší tuhost dole, ve vzdálenosti asi 20 cm od podlahy, kde dříve měly židle také propojky, vytvoříme další rám s příčnými paprsky. Může být použit jako opěrka pro nohy nebo k ukládání věcí.

Vymalováme vyrobenou strukturu

Po broušení výslednou strukturu natřete. Tentokrát by měla být barva normální: různé druhy dřeva lze natírat pouze krycími barvami. Naneste štětcem nebo sprejem.

Pouzdro je malé: odřízněte sedadlo z tlusté překližky (tloušťka 8–10 mm) na velikost a zakryjte ji pěnovou pryží a tkaninou.

Hotová lavička z pruhů

Židle / lavice pro zahradu z palet

Co se má stát?

V jedné z palet upevňujeme upevňovací body vložením kusů tyčí. Po vložení je z jedné a druhé strany upevněte samořeznými šrouby.

Vyztužte rohy palety

Z tyče s průřezem nejméně 100 x 100 mm jsme vyřízli čtyři identické segmenty o délce 80 cm, které upevňujeme na místech, která byla právě vyztužena. Na nohou necháme 20-25 cm, upevněte pomocí čtyř dlouhých samolepících šroubů — 150 mm a ne kratších.

Upevňujeme opěrky nohou pro loketní opěrky

Druhou paletu připevňujeme k zadní stojce a po stranách — prkna pro područky.

Hotový produkt: paletová židle

Video lekce

Několik videí o tom, jak udělat lavičky pro kutily.

DIY nápady pro krásné květinové záhony z deštníku

Chcete-li najít inspiraci a vyrobit originální dekorace pro letní chatu, můžete vidět myšlenky dalších letních obyvatel, kteří již byli ztělesněni.

Jaký materiál lze použít k výrobě kamenných postelí

Přírodní kámen — tradice krajinářského designu

Přírodní kámen — ekologický, odolný materiál. Záhony z přírodního kamene vypadají velmi přirozeně, při zachování lakonismu.

Štěrková květinová zahrada. Malé, drsné kameny, které se těží v lomech, se nazývají štěrk. V záhonech se používá k ozdobení opěrných zdí nebo zasypání jednotlivých oblastí.

Sopečné Tuff květinové záhony. Díky své porézní struktuře tuf umožňuje dobře procházet vlhkost, nenarušuje cirkulaci vzduchu, takže většina rostlin je z takového okolí velmi pohodlná.

Umělý dekorativní kámen

Významnou výhodou umělého kamene je jeho homogenita, jednotlivé prvky mají stejnou barvu a mají podobný tvar, což zjednodušuje spojení. Vnitřek desek je často hladký, takže je ještě jednodušší ozdobit květinový záhon kamenem.

Položte tento materiál přímo na zem, a pokud je půda nestabilní, pak na štěrkovou podložku. Pokud je třeba postavit zvýšenou strukturu, jsou prvky upevněny společně se speciálním lepidlem nebo obyčejnou cementovou maltou.

Říční a mořský kámen

Pokud žijete v blízkosti řeky nebo mořského pobřeží, můžete na místě sbírat kamínky a utrácet peníze za nákup stavebních firem.

Jak postavit zvýšenou květinovou zahradu

Vysoké postele a květinové postele jsou vhodné, protože je lze postavit kdekoli, včetně přímo uprostřed betonového dvora. Uvnitř struktury je umístěna drenáž i úrodná půda.

Požadavky na vysoké květinové záhony

Na rozdíl od běžné květinové zahrady je zvýšená zahrada vyrobena s působivými opěrnými zdmi. Jejich výška se může pohybovat mezi 50 — 100 cm. Víceúrovňové struktury jsou často konstruovány tak, aby bylo dosaženo maximálního dekorativního účinku.

Před zahájením práce je důležité pečlivě prostudovat, jak správně vytvořit vyvýšený květinový záhon z kamenů. Pokud zanedbáte stavební pravidla, hotová struktura se může časem rozpadnout.

Stěny vyvýšeného květinového záhonu z kamene jsou vždy připevněny cementovou maltou, protože uvnitř bude velké množství zeminy, což vyžaduje spolehlivé upevnění.

Diy pracovní postup

Hlavní třída na konstrukci jednoúrovňové zvednuté obdélníkové květinové zahrady:

Znáte základní pravidla pro vytváření kamenných struktur, můžete postavit květinovou zahradu téměř jakékoli velikosti a konfigurace. Existuje mnoho možností, jak ozdobit záhonu ozdobnými kameny, vše záleží na vaší fantazii.

K vytvoření nádherné kompozice v zahradě a zastrašování škůdců se v blízkosti růží vysadí další rostliny. Protože růže jsou upřednostňovány. Dále

Dříve byly zimní květinové záhony vytvořeny pouze prostřednictvím výsadby skeletu. Nyní existují zimní rostliny, které zůstanou atraktivní. Dále

Pokud nedostatky v květinovém záhonu začnou být velmi nápadné, měli byste přemýšlet o jeho zlepšení, například jeho opětovném výsadbě nebo odstranění. Dále

Krásné květiny vytvářejí smysl pro oslavu v duši. Dokonale doplňte zelený trávník a keře jasnými barvami. Zahradní dekorace. Dále

Každý rok se objevují nové kreativní nápady v designu stránek a nové trendy v krajinném designu. Ale už dlouho jsou obeznámeni. Dále

Na světě je tolik barev, ale zjevně existuje takové, že jsme nikdy neviděli! … Dále

Majitelé příměstských oblastí nepočítají s pomocí krajinářských návrhářů, ale raději samostatně vytvoří kreativní pohádkovou zahradu, která. Dále

Ссылка на основную публикацию