Zajímavé prvky interiéru francouzských bytů

Kuchyňské interiéry

Další prvky interiéru

Někdy v bytech můžete vidět laminátové nebo linoleové podlahy, ale zde se dává přednost přírodní dřevěné podlaze s úplnou absencí nebo s minimálním použitím koberců.

Rádi také čtou tradiční papírové knihy, ne jejich elektronické verze. Knihy jsou součástí interiéru a vytvářejí zvláštní atmosféru pohodlí domova.

Pokud jsou naše balkony často skládkou zbytečných věcí, pak pro Francouze je to místo odpočinku v pohodlné židli u malého konferenčního stolku a obklopené čerstvými květinami.

Pro ukládání věcí se často používají oddělené místnosti nebo výklenky ve sněhobílých stěnách. Zde spíše uvidíte nějakou nenápadnou obrazovku než volně stojící skříň. Stěny zdobené štukovou omítkou jsou bílé — to je nejoblíbenější povrch.

Co dokáže francouzský byt bez všech druhů romantických doplňků. Jedná se o vázy, figurky, květináče s čerstvými květinami a nejrůznější elegantní drobnosti.

Každý národ má své historicky formované každodenní zvyky. Také diktují pravidla pro domácí kutily. Vytvořit francouzský interiér ve svém vlastním bytě se dnes nezdá být něco nemožného.

Další otázkou je, chcete změnit způsob svého obvyklého domácího života?

Funkce:

Charakteristickými rysy bytu ve francouzském stylu jsou elegance a lehká ležérnost. Takový interiér se vyznačuje zdrženlivými barvami, ladnými tvary, starověkem v kombinaci s novinkou a pohodlím posunutým na první místo.

Stěny jsou obvykle zdobeny světlou monochromatickou tapetou, někdy zdobenou štuky. Podlahy v místnosti jsou vybrány o něco tmavší než stěny. V tomto případě by odstíny neměly být příliš odlišné, protože francouzský styl nepřijímá ostré kontrasty.

Nejoblíbenější jsou dřevěné parkety. Speciální šik — semi-starožitné parkety.

Textury jsou matné. Lesklé povrchy představují hlavně zrcadla a lampy, kterých je obvykle hodně.

Francouzský styl v interiéru bytu

Velká pozornost je věnována detailům. Vyřezávané nohy, zlacené rámy a prvky z tepaného železa dodávají konstrukci místnosti aristokratickou šlechtu s nádechem jemného luxusu.

Pokud se rozhodnete vyzdobit svůj obývací pokoj ve francouzském stylu, krb a elegantní čajový stolek se stanou ikonickými prvky, které vás zavedou do útulného bytu v centru Paříže.

Obývací pokoj ve francouzském stylu

Lehký design místnosti ve francouzském stylu

Paleta barev

 • perla;
 • mléčný;
 • krém;
 • světle růžová;
 • světle zelená;
 • světle žlutá;
 • káva s mlékem.

Francouzský styl v interiéru bytu neznamená hojnost jasných barev. Obvykle se používají pouze k vytváření akcentů.

Tmavé odstíny, jako je hnědá, šedá a dokonce i černá, jsou v místnosti obvykle zastoupeny doplňky, méně často nábytkem.

Lehký design ve francouzském stylu

Kuchyně ve francouzském stylu

Dokončování

Dekorace na zeď může být hladká nebo strukturovaná. Je naprosto přijatelné nechat je jen bílé nebo je namalovat v jiných světlých odstínech. Takové pozadí psychologicky uvolňuje, rozšiřuje prostor a také efektivně rozjíždí vytvořený interiér.

Francouzský styl v interiéru umožňuje různé typy nástěnných dekorací:

 • matná barva v pastelových odstínech;
 • reliéfní vzory a neobvyklé textury (například vinyl nebo textil);
 • tekuté tapety;
 • Benátská omítka;
 • dekorativní kámen;
 • fotopapír.

Bílé provedení ve francouzském stylu

Design bytu ve francouzském stylu

Textil

Pro výrobu záclon se používají polštáře, čalounění nábytku, materiály ze sametu, hedvábí, saténu, organzy a taftu.

Tkaniny volí světlé odstíny, jednobarevné nebo vzorované. Květinové motivy jsou charakteristické pro provensálský styl.

Dobré vědět:  Jak si vybrat materiály a jak uzavřít spáru mezi dlaždicemi a laminátem: přehled nápadů

Interiér bytu ve francouzském stylu

Krásný obývací pokoj ve francouzském stylu

Klasický

Důležitým pravidlem je pozorovat plynulé přechody z jedné barvy na druhou. Paleta barev by měla být dobře promyšlená a barvy by měly být navzájem kombinovány.

V klasickém francouzském stylu převládají matné a strukturované povrchy, štuková dekorace je vítána. Starožitné prvky nebo originální starožitnosti dodávají designu zvláštní kouzlo.

Francouzský styl v interiéru bytu

Světlá ložnice ve francouzském stylu

Efekt jemné pařížské elegance pomůže dosáhnout světelných závěsů z jednobarevných přírodních látek nebo tylu.

Následující doplňky dokonale „zapadnou“ do celkového stylu:

Design ložnice ve francouzském stylu

Parkety nejsou pro kuchyni nejziskovějším řešením; je docela přijatelné ji nahradit hladkými keramickými dlaždicemi. Kreativní lidé mohou zpestřit interiér nástěnnými malbami s charakteristickou francouzskou krajinou.

Francouzský styl v interiéru ložnice

Moderní francouzský styl

Moderní francouzský styl je ještě jednodušší a výstižnější než jeho předchůdci. Demonstrace luxusu a drahých věcí je považována za špatnou formu. Blahobyt majitelů se odráží pouze v umění a starožitnostech.

Interiér pokoje ve francouzském stylu

Design obývacího pokoje ve francouzském stylu

Převládají zde přírodní materiály, a to jak v dekoraci a nábytku, tak v dekorativních prvcích.

Francouzi jsou mistry eklekticismu, takže moderní francouzský styl kombinuje prvky klasiky, country hudby a luxusu paláce.

Rozmanitost variací francouzského stylu vám umožní zapadnout do nejrůznějších prostor. Luxusní palácový styl je vhodný pro zdobení haly, Provence pro jídelnu nebo ložnici a jeho moderní verze zdobí každý obývací pokoj nebo chodbu.

Styl minimalismu v interiéru

Co je minimalismus?

Interiérový design ve stylu minimalismu poskytuje princip minima:
— minimální množství detailů, dekorů, barev, předmětů.

Skutečný styl minimalismu v interiéru není spojen s asketickým životním stylem nebo finanční potřebou.

Jedná se o esteticky příjemné prostředí charakterizované především prostorností, funkčností a jasnou organizací prostoru.

Historie vzniku stylu

Minimalismus se v interiéru objevil ve 20. — 30. letech minulého století.

V poválečném období začali architekti (z nichž nejznámější je Frank Lloyd Wright) vybavovat obydlí dělníků tak, aby poskytovali funkčnost a jednoduchost. Jejich práce se rychle stala populární u veřejnosti.

To vše společně ovlivnilo vzhled a dlouhodobou popularitu nového řešení v interiéru — minimalismu.

Směrová charakteristika

Zvažte hlavní charakteristiky minimalistického interiérového designu:

 • Co nejvíce volného místa.

Takového řešení je často dosaženo demontáží příček, výměnou interiérových dveří za oblouky, zvětšením okenních otvorů a vytvořením druhého světla ve dvoupodlažních obydlích.

Nejčastěji se používají tyto barvy: bílá, šedá, černá, béžová, stříbrná. Může je doplňovat jedna jasná barva: zelená, žlutá, červená atd.

 • Nábytek je umístěn tak, aby zůstalo co nejvíce volného prostoru.
 • Neexistuje žádný jemný dekor.

Je dnes minimalismus populární a kdo jej preferuje?

Dalším faktorem popularity žánru je rychlé životní tempo ve městě přeplněném reklamními cedulemi, budovami různých velikostí a shonu.

Když jsem v takových podmínkách, chci se vrátit domů, abych cítil a viděl prostornost, svobodu, nepřítomnost malých a nakládacích dílů. Nenápadné, ale pohodlné prostředí vám pomůže relaxovat, dobře se vyspat a odpočinout si.

Podobné styly a jejich odlišnosti od minimalismu

 • Moderní

Současnost, která vznikla v polovině 20. století, stejně jako dotyčný trend, poskytuje umírněné a lakonické prostředí, nenápadné barvy a funkční nábytek.

 • Skandinávský styl

Teplo severského stylu je dáno textilem, nejčastěji vlněnými výrobky, koberci, koberci s vysokým vlasem. Uvažovaný směr je charakteristický pro tkaniny s hladkými povrchy nebo s minimálním vlasem.

Obecné organizační body pro implementaci stylu

Zvažte obecné organizační aspekty vybavení interiéru ve stylu moderního minimalismu.

 • Materiály a barvy

Lze použít různé materiály: kámen, plast, dřevo, sklo, keramiku. Hlavní věc je, že čáry jsou bezchybné a povrchy bez domýšlivých textur.

Aby byl minimalismus v interiéru domu výraznější, existuje několik návrhových technik:

Zvýrazněte jeden nebo více objektů jasnou barvou. Například interiér obývacího pokoje ve stylu minimalismu zdůrazní světlé křeslo nebo stojací lampu s jasným odstínem. Nejčastěji návrháři volí zelenou, červenou nebo žlutou jako světlé skvrny.

Do obývacího pokoje můžete dát jednu velkou pokojovou rostlinu. Japonský minimalismus v interiéru lze zdůraznit papírovým vějířem, svitkem s hieroglyfy, obrazem sakury nebo rostliny bonsaje.

Jak již bylo uvedeno v popisu stylu, místnost musí mít dobré osvětlení. Toho lze dosáhnout vytvořením velkých oken a výběrem správného umělého světla.

Používejte moderní LED žárovky, které lze ztlumit. Pomocí osvětlení zvýrazněte nejen požadované detaily, ale také zónujte místnost.

U středového světla nepoužívejte závěsné křišťálové lustry. Místo toho nainstalujte žárovky s jednobarevnými, hladkými a lakonickými odstíny.

Upřednostňujte nábytek bez otevřených polic. Všechny předměty lze skrýt za dveřmi nábytku. Vynikající řešení pro šatní skříň.

Do ložnice jsou vhodné obdélníkové postele bez masivních opěradel a stupaček.

Pro kuchyni vyberte prostorný a skříňový nábytek, aby se za dveře vešly domácí spotřebiče a další kuchyňské atributy. Nábytkové kování by nemělo být jasné, masivní a nápadné.

Minimalismus v interiéru kuchyně zdůrazní barový pult místo velkého jídelního stolu. Pokud je stůl použit, je malý, jako v malé letní kavárně.

Použijte transformující se nábytek: pohovky, které se přemění na postele, pohovky s rozkládacím stolem, postel se zásuvkami pod nimi. Praktickým a zajímavým řešením je manželská postel, která se „skryje“ ve zdi, pokud ji zvednete.

Na okna zavěste obyčejné světelné závěsy nebo rolety. Obejdete se také tónováním oken.

Závěr

Za nejjednodušší je považován interiér domu ve stylu minimalismu. Bude příjemné a pohodlné být v takovém domově pro každého, kdo je unavený z chaosu a marnosti. Hlavní věc je umět to správně implementovat, aby se to nezměnilo v askezi.

Více než 1700 fotografií návrhů bytů a 1500 fotografií interiérů domů — včetně nejlepších interiérů minimalismu a dalších stylů.
Přejděte do galerie hotových návrhů a získejte estetické potěšení ze sledování a proudu inspirace.

Vlastnosti eko stylu


Studio s otevřeným plánem.


Světle zelená kuchyně v ekologickém stylu.


Přírodní materiály v domácí dekoraci.


Zelená zeď v ekobytu.

Nástěnná dekorace v ekologickém stylu

Ekologický design interiéru je možný pouze při použití přírodních dokončovacích materiálů. K vyzdobení stěn použijte následující:

Jako dekorace na zeď se často používá obvyklá malba bílou vodou ředitelnou barvou.


Kombinace obílených a zelených stěn.

Nábytek

Výběr nábytku pro místnost se provádí podle následujících požadavků:

 • přirozenost materiálů;
 • jednoduchost designu;
 • správný geometrický tvar, efektivní design;
 • známky opětovného použití — odření, škrábance, vybledlé části.


Odkládací stolek z přírodního bambusu.

Skříňový nábytek v ekologickém stylu je vyroben z masivního dřeva, bambusu, ratanu. Má jednoduchý a výstižný styl.

Do ložnice je vybrána velká postel. Může být kovaný, ale dřevěný nebo bambus vypadá organičtěji.

V obývacím pokoji si vybrali masivní čalouněný nábytek s látkovým čalouněním.

Proutěný nábytek se nejčastěji kupuje do kuchyně.


Originální jídelní souprava.

Textil


Dekorace čalouněného nábytku a prostoru na spaní.

Původ směru návrhu

Francouzský styl se vyvíjel v průběhu staletí. Zní to jako ozvěna různých období francouzské historie a odráží klasiku, empír, baroko a secesi.

Francouzi dovedně kombinují starožitnosti, předávané z generace na generaci, s moderním nábytkem a nejmodernější technologií.

Francouzský styl designu

Interiér pokoje ve francouzském stylu

Návod k použití

Tento sofistikovaný styl osloví kreativní a romantické povahy s jemnou chutí, stejně jako každého, kdo ocení estetiku a pohodlí.

Takový interiér můžete „zapadnout“ do nejrůznějších prostor:

 • městské byty s vysokými stropy;
 • venkovské domy;
 • hotelové pokoje;
 • malé útulné kavárny.

Výjimkou budou studiové apartmány. Francouzi dávají přednost standardnímu uspořádání se samostatnými místnostmi a chodbami.

Francouzský styl v interiéru ložnice

Rozložení

Francouzský styl v interiéru je docela rozmarný a má řadu požadavků na uspořádání bytu.

Za prvé by to mělo být standardní, s oddělenými místnostmi a chodbami, které je spojují. Studiový byt není příliš vhodný pro vytvoření takového interiéru.

Francouzská hodnota prostor, takže oblast by měla být dostatečně široká a okna velká. Okna od podlahy ke stropu, která se nazývají „francouzská“ okna, se ideálně vejdou do obývacího pokoje.

Dalším požadavkem jsou vysoké stropy. Bude velkým přínosem, pokud budou zdobeny také štuky.

Vynikající francouzský design

Výběr nábytku

Například v ložnici můžete umístit masivní dubovou postel na zakřivené nohy vyrobené ve starožitném stylu, ale kombinovat ji s moderními skříněmi a křesly.

Francouzský styl v interiéru ložnice

Možnosti implementace

Tento sofistikovaný styl má mnoho interpretací, včetně:

 • luxusní palácový styl, včetně prvků baroka a říše;
 • nadměrný barokní styl;
 • majestátní empírový styl;
 • rustikální provence;
 • zdrženlivý normanský styl

Často se prolínají a vytvářejí jedinečné interiéry v nejlepších francouzských tradicích.

Některé z populárnějších z těchto stylů stojí za to podrobněji diskutovat.

Kuchyně ve francouzském stylu

Provence

Tento styl je jednoduchý a naivní: lakonický dřevěný nábytek, květinové vzory, přírodní látky a materiály. Je však těžké to nazvat umírněným, protože tento druh venkovského stylu se vyznačuje množstvím dekorativních prvků, čalouněného nábytku a textilií.

Krásná ložnice ve francouzském stylu

Jeho hlavní rysy jsou:

Tento francouzský styl kuchyňského dekoru zahrnuje velký jídelní stůl, několik malých skříněk a otevřené police lemované porcelánovým nádobím a pěknými knick-knacks.

Ložnice by měla být vzdušná a pohodlná, se světlými povrchovými úpravami, velkou měkkou postelí, objemnými závěsy a nočními stolky lemovanými květinami, krabicemi a knihami.

Stojí za zmínku, že francouzská country hudba je velmi jemná a romantická, proto je vhodnější pro dámské ložnice.

Lehký design místnosti ve francouzském stylu

Obývací pokoj ve francouzském stylu

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector