Zajímavé řešení pro zdobení verandy venkovského domu

Funkce

Veranda pro venkovský dům musí splňovat několik základních požadavků a musí být:

 • Krásná;
 • pohodlné;
 • ergonomický;
 • praktický.
 • výška — 12-18 cm;
 • šířka — 60-90 mm (na základě jedné osoby) a 90-120 cm (na základě dvojice stoupající současně);
 • hloubka — 27-30 cm;
 • sklon k obzoru od 23 do 45 °.

Konstruktivní rozhodnutí

Krásná veranda venkovského domu může být díky moderním technologiím a materiálům modelována v jakémkoli tvaru:

 • segment kruhu;
 • obdélník;
 • lichoběžníkový;
 • trojúhelníkový;
 • křivočarý;
 • mnohostranný.

Veranda venkovského domu je:

Galerie fotografií vám řekne o nejpopulárnějších možnostech. Možná existují některé další nestandardní a originální nápady, které amatérští stavitelé implementovali na svých stránkách. Je také možné, že přijdete s vlastním jedinečným projektem.

FOTOGALERIE

Přinášíme vám pozornost fotografie různých možností pro design verandy pro venkovský dům.

Zdobení verandy venkovského domu: fotografie, styly, nápady

Získáváme nápady od návrhářů

Pokud chcete vytvořit originální design verandy venkovského domu, je fotografie na internetu skvělou vizuální pomůckou. Fotografie ukazují autorova řešení. Po prohlédnutí fotografií můžete opakovat myšlenky mistrů nebo vytvářet vlastní projekt.

Nyní se podívejme na několik zajímavých nápadů na uspořádání předního vchodu:

Klasický design verandy domu — vnější nástavba je vybavena štítovým baldachýnem, zaoblenými sloupky a sekáčovým dřevěným zábradlím. K obložení schodů se používají keramické dlaždice nebo kámen;

 • «Dům-pevnost»
 • Vyřezávaná dřevěná veranda
 • Evropský styl
 • Francouzský styl
 • Veranda na terase
 • Romantický styl

Pokud vás zajímá design verandy venkovského domu, fotografie uvedené na webu vám pomohou učinit správné rozhodnutí. A v našem nákupním klubu najdete vše, co potřebujete k provedení tvůj sen!

Základní typy a design verandy

Stylová dřevěná veranda

Konstrukci, která určuje design verandy soukromého domu (fotografie vytvářejí vizuální reprezentaci), lze obvykle rozdělit do tří hlavních typů: jednoduché, vestavěné nebo připojené:

Jednopatrový projekt domu 5,4 x 8 ms vestavěnou verandou

 • připojená veranda se externě neliší od vestavěné, ale lze ji snadno upravit a přestavět. V tomto případě může být připojená veranda uspořádána změnami nebo drobnými doplňky k jednoduché verandě;

Důležité! Základ pod verandou je nezbytný, aby se zabránilo deformaci kroků spojených se sezónními teplotními změnami.

Příklad uspořádání verandy dřevěného domu

Veranda pro dům pro sebe: projekty, fotografie různých typů verandy

Vlastní projekty nalezené na internetu, fotografie verandy do domu vám pomohou rozhodnout o výběru materiálů pro stavbu. Obecně platí, že jsou tradiční:

 • dřevo;
 • kov;
 • beton;
 • cihla nebo kámen.

Vzhledem k tomu, že podlaha v domě je vždy zvýšena na úroveň základu, je povinným prvkem verandy řada kroků.

DIY dřevěná veranda pro soukromý dům

Ideálním materiálem je modřín, následovaný smrkem a jinými jehličnany: jsou odolné, snadno se s nimi manipuluje i ručně. Po speciální impregnaci je materiál z nich málo horší, například materiál z dubu nebo z jiných tvrdých druhů.

Dobré vědět:  Dekorativní podlahy - zajímavé řešení pro vytvoření stylového interiéru

Verandu ze dřeva si snadno vyrobíte sami

Důležité! Práce s tvrdým dřevem vyžaduje nejen dovednosti a vhodný nástroj, ale také specifické znalosti. Například kvalitu sušícího dubu může určit pouze zkušený tesař.

Malá veranda ze dřeva

Zajímavý! Kosour je nosný nosník s řezanými zuby, který hraje roli další vnitřní podpory. Kroky jsou položeny na vodorovných okrajích zubů.

Podrobný diagram s rozměry pro konstrukci dřevěného schodiště

Tětiva (vnější šikmý roh nebo jen nakloněný paprsek) by měla být 2-3krát silnější než schodnice. Oba tětivy jsou na koncích spojeny příčnými nosníky. Mezi nimi je k nosníkům připojen požadovaný počet nosníků.

Při stavbě schodiště je velmi důležité správně vypočítat šířku nášlapu.

Přesah schodu lze vynechat, pokud je veranda prosklená a schodiště je spolehlivě zakryto deštěm a sněhem. Pokud schodiště zhasne, je nezbytný přesah, aby voda kapala na rovinu spodního schodu a neteče dolů po stoupačce do drážky mezi nimi.

Schéma konstrukce žebříku

Dřevěnou verandu můžete postavit pouze z dobře vysušených desek

Stylová dřevěná veranda

Kovová veranda

Dřevěné schody vypadají pěkně s kovovým zábradlím

Schéma montáže kovového žebříku

Související článek:

Vrchlík verandy z polykarbonátu. Fotografie a designové funkce. Vlastnosti materiálu, druhy polykarbonátu, výhody a nevýhody. Možnosti designu, funkce instalace pro kutily.

Potom jsou oba kanálové špízy spojeny v párech s vyříznutými rohy na šířku schodů, čímž se vytvoří obrys schodů, a roh, který je umístěn pod stoupačkou, je otočen vzhůru nohama (jako by vytvářel stranu).

Výsledkem je, že hotové schodiště je prakticky smontováno. Pak je to otázka vkusu. Nejvýhodnější bude vypadat jako dřevěný schod, který se jednoduše umístí na výsledný rám a jakýmkoli způsobem se připevní.

Upevnění dřevěných prken na betonové schody

I při malé zkušenosti s prací se svařovacím strojem nepřekročí celková doba strávená montáží kovové verandy několik hodin.

Betonová veranda

Betonová veranda je velmi odolná a praktická

Užitečná rada! Mezera mezi základy domu a verandou by měla být položena minerální vlnou. Tím se vytvoří takzvaný dilatační spoj.

Stavba schodiště s betonovými schody

Poté by měla být hotová tvrzená konstrukce vyrovnána a pokryta protiskluzovými verandami nebo obkladovým kamenem.

Hotové betonové schody lze obložit kamenem

Každý krok je betonován najednou, bez přerušení

Cihlová nebo kamenná veranda

Možná je časově nejnáročnější zařízení verandy z cihel nebo kamene. Protože jedna věc je položit cihlový základ, kde se téměř nevyžaduje přesnost, a druhá věc je dokonale rovnoměrně vyložit cihlu nebo kámen.

Dobré vědět:  Dřevěné postele: pokyny krok za krokem + originální fotografie

Příklady designu verandy pro soukromý dům

Betonové schody dobře fungují s dřevěnou palubou

Udělejte si sami prosklenou nebo uzavřenou verandu k domu

Populární řešení je uzavřená veranda k domu s vlastními rukama. Fotografie projektů průhledných, létajících struktur „vyrobených ze skla a kovu“ vypadají tak atraktivně, že způsobují pochopitelnou touhu vytvořit něco podobného ve vašem vlastním dvoře.

Prosklená veranda je obzvláště užitečná pro chladné podnebí.

Možnost prosklené verandy je obvykle betonový nebo kamenný základ se schodištěm a baldachýnem, nutně spočívající na hromadách.

Pomocí rohů s délkou podél výšky hromád pro hledí se vytvoří rám. Současně jsou rohy přivařeny k hromadám a dřevěné dvojité rámy jsou vloženy sklem s gumovou podšívkou mezi nimi.

Otevřená veranda soukromého domu je vyrobena ze dřeva

Užitečná rada! Výška skleněné tabule může být libovolná, ale nedoporučuje se zvětšovat šířku větší než 120 cm, protože vítr takové skleněné tabule je tak vysoký, že poryv větru 30 m / s může zlomit tabuli o tloušťce 5 mm.

Skvělé řešení pro osvětlení verandy — LED krokové osvětlení

K vyřešení problému, jak postavit verandu na dům ze dřeva, kovu, betonu a jiných materiálů vlastními rukama, tedy nejsou nutné žádné speciální dovednosti. Všechny operace jsou základní pro konstrukci a jsou docela možné pro zkušené ruce.

Geometrie tvaru

Dalším kritériem, podle kterého je struktura klasifikována před vstupem do venkovského domu, je tvar místa a schodů, stejně jako umístění schodů. Uspořádání verandy s baldachýnem jsou následující možnosti:

Příklady takových struktur jsou uvedeny na fotografii:

Projekt může zajistit jiné uspořádání schodů:

Vlastnosti venkovních schodů

Zvláštní pozornost při návrhu verandy by měla být věnována uspořádání schodů. Hlavní konstrukční parametry jsou regulovány SNiP. Podmínky, které musí být splněny při stavbě schodiště, jsou následující:

V praxi, nejčastěji v projektu verandy, jsou položeny nízké schody s mírným sklonem, je pohodlnější a bezpečnější se po nich pohybovat.

Jaký může být design verandy

Než přemýšlíte o stylu verandy, musíte pochopit její designové vlastnosti. Ve stavebnictví je obvyklé klasifikovat verandové struktury do tří typů:

 1. Otevřená veranda

Otevřená veranda fotografie domu

 1. Krytá veranda

Krytá je veranda vybavená střechou nebo baldachýnem. Střechu nad verandou někdy tvoří druhé patro nebo balkon domu. Tato možnost designu vám umožňuje vybrat si na verandě řadu krásných markýz vhodných pro exteriér domu.

Kované zábradlí a fotka na verandě

 1. Uzavřená veranda

Prosklená veranda fotografie soukromého domu

Výběr materiálů pro hlavní schodiště v soukromém domě

Dva důležité tipy, které vám pomohou:

Dobré vědět:  Vybrali jste si polystyren? Zjistěte více o jeho výhodách a nevýhodách

Exteriér domu, stejně jako vnější atributy osobního pozemku, by měly být vzájemně kombinovány: odborníci proto doporučují používat podobné materiály pro výzdobu i obecné barevné schéma.

To znamená, že pokud by se k výzdobě brány a garáže použily kované kovové prvky, dobrým řešením by bylo použití kování pro výzdobu verandových schodů.

Pokud chcete prodloužit životnost schodů, neměli byste šetřit na dokončovacích materiálech pro hlavní schodiště venkovských domů. Tento objekt se nachází venku a bude muset odolat teplotním extrémům a srážkám.

Veranda pro soukromý dům: 30 nejlepších fotografií designových nápadů

Veranda pro venkovský dům musí splňovat několik základních požadavků a musí být:

 • výška — 12-18 cm;
 • šířka — 60-90 mm (na základě jedné osoby) a 90-120 cm (na základě dvojice stoupající současně);
 • hloubka — 27-30 cm;
 • sklon k obzoru od 23 do 45 °.

Možnosti pro verandu domu jsou rozmanité nejen kvůli konstrukčnímu řešení, ale také kvůli rozmanitosti materiálů, které se používají pro tyto účely. Návrh může být:

 • vyrobeno ze dřeva;
 • z protokolu;
 • z kovového profilu nebo kované;
 • z přírodního kamene;
 • dřevo a kámen;
 • kombinování kulatiny a kamene;
 • cihlový;
 • beton.

Uspořádání verandy pro dřevěný dům

Dřevěná veranda pro venkovský dům je jedním z nejběžnějších řešení.

Design verandy domu — jak udělat správnou volbu (55 fotografických nápadů)

Konstrukce verandy má mnoho různých funkcí a veranda má jiný design a strukturu.

Návrh verandy soukromého domu proto zcela závisí na stylu samotné budovy.

Současně se pro delší uchování přirozené barvy a pro dlouhou životnost doporučuje ošetřit všechny dřevěné dekorační prvky olejovým složením na dřevo.

Můžete také použít beton. Hlavním rysem v designu verandy je ztělesnění designového nápadu nebo fantazie.

Jak postavit krásné originální schodiště. Konstrukce zábradlí

Veranda z tepaného kovu však může mít kovovou kolejnici.

Veranda interiérový design ve venkovských domech

Veranda může mít různé vzory, takže lze dojít k závěru, že design může také působit v různých aspektech.

Dnes je dekorace verandy vyrobena v elitní podobě a materiály, jako je sklo, různé variace plastu a chromovaný kov, dodávají dekoraci luxus.

Vnější schodiště jsou dnes často zdobena klasickými dekorativními dlaždicemi (ve většině případů se jedná o keramiku, protože její „chladné“ vlastnosti jsou neodmyslitelnou součástí vnějšího světa).

Další styl, který dobře doplňuje verandu, je styl Provence. Styl Provence implikuje dominanci bílé v exteriéru, což znamená, že schodiště zdobené zcela bíle bude vypadat perfektně.

Pomocné vložky vyrobené z kovaných vzorů dodávají extra luxus. K dřevěným prvkům se nehodí obyčejná barva, ale speciální olej na zakrytí dřeva.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector