Zákony pro výběr barvy podlahy — kombinace prvků domu | Green-Pages.info

Zákony o výběru barev

Jaký efekt vytváří stín podlahy:

Jsou vhodné speciální online aplikace, které vám pomohou vybrat správnou barevnou kombinaci podlahy pro tapety a další dokončovací prvky v bytě.

Jedním z módních triků je hra kontrastů, kdy je bílá podlaha kombinována s téměř černým nábytkem a naopak. Totéž platí pro barvu dveří, které kontrastují s podlahou. Takové techniky budou negovat možnou nadměrnost bílé a závažnost černé.

Barvy podlah, stropů a stěn — modelování prostoru

Není žádným tajemstvím, že pomocí barev můžete transformovat a změnit vnímání prostoru nad rámec rozpoznávání. V závislosti na vašich cílech vyberte možnost, která zdůrazňuje výhody místnosti a skrývá nevýhody.

Účinek kombinace různých barev:

Možnosti designu

Zen balkon dekorace

Dekorace ve středomořském stylu

Prostor dekorace v červených barvách

Tip: Pokud váháte s pokrytím stěn intenzivní barvou, je lepší použít tyto barvy na doplňky, jako jsou například polštáře.

Dekorace v orientálním stylu

Malinová organza v orientálním stylu

Poznámka: Pro vizuální zvětšení balkonového prostoru a zdůraznění jeho detailů by bodové osvětlení bylo ideální volbou.

Design v mořském stylu

Balkon v námořním stylu

Efektivní techniky pro uspořádání malých ložnic

 • krém,
 • béžový,
 • světle šedá,
 • broskev.
 • měkká modrá.

Pokud bude ložnice zároveň sloužit jako pracovna, pak byste neměli zaplňovat prostor počítačovým stolem. Stačí umístit malou konzoli pod notebook a pohodlné křeslo nebo křeslo.

Historie vzhledu stylu

Druhy středomořského stylu

Námořní styl byl ovlivněn celou řadou středomořských zemí, ale nejběžnějším využitím řecké a italské stylistiky. Tyto poddruhy se od sebe liší barvou a nábytkem.

řecký

italština

Charakteristickým rysem je použití různých dekorů: mozaiky, obrazy, figurky, svícny. Je vhodné, aby všechny tyto dekorace byly ručně.

I přes velkou sofistikovanost ve srovnání s řeckými poddruhy je Ital stále charakterizován rysy Středomoří: prostor, pohodlí, přítomnost přírodních materiálů.

Vlastnosti designu různých místností

Navzdory obecným zásadám uspořádání prostor v mořském stylu (jednoduchost, světlé barvy, dobré osvětlení) má každá místnost své vlastní nuance a detaily designu.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místem, kde se konají rodinné nebo přátelské schůzky, proto by mělo být uspořádáno co nejpříjemnější a nejpohodlnější. Pro povrchovou úpravu doporučujeme vybrat přírodní materiály: kámen, dřevo, keramické dlaždice.

Je žádoucí malovat stěny lehkým přírodním stínem — bílou, béžovou, světle modrou. Zajímavým a neobvyklým řešením by bylo poskytnout stěnám přirozenou drsnost a nerovnosti. Tím se do místnosti přidá útulnost a dokonce i kouzlo.

Je lepší zatemnit podlahu než stěny. Dobré barevné schéma by bylo čokoláda, terakota nebo béžové odstíny.

Je vhodné zvolit starožitný nebo uměle stárnutý nábytek. Pokud to však není možné, můžete si jednoduše vybrat možnost z přírodního dřeva.

V obývacím pokoji by měly být přítomny následující položky:

 • velký jídelní stůl ze dřeva nebo kovu;
 • lehká kožená pohovka;
 • židle a křesla, proutěná nebo s vložkami z tepaného železa;
 • různé police ze dřeva.

Je třeba si uvědomit, že volný prostor je ve středomořských domech vítán více než nábytek.

Příslušenství zahrnuje řecké vázy, mozaiky malých zdí, dekorace mušlí a velké množství pokojových rostlin.

Ložnice

Základní principy zdobení ložnice ve středomořském domě jsou jednoduchost a pohodlí. K dispozici je pouze nejnutnější nábytek: postel, obrubník, komoda, malý stůl a křesla. Je žádoucí mít v headsetu kované prvky.

Stěny a strop v ložnici jsou nejčastěji vyráběny v jasných barvách, většinou bílých. Strop může být zdoben dřevěnými trámy. Podlaha je dřevěná, pokud možno mramorová nebo kamenná.

Textilie by měly být vytvářeny z přírodních tkanin světlých odstínů, světlých a vzdušných. Ložní prádlo by nemělo mít jasnou a chytlavou barvu, můžete se omezit na matné barvy s malými vzory.

Ložnice by neměla mít spoustu příslušenství. Místnost zdobí krásné květiny, mořské dekorace, figurky nebo vázy.

Koupelna

Samotná koupel je obvykle kulatá a malá. Umyvadla jsou vyrobena z kamene nebo mramoru.

Středomořský styl nabízí dostatek světla v místnosti a koupelna není výjimkou. Jako zdroje světla si můžete vyzvednout velký lustr, zeď a bodová světla.

Kuchyně

Příslušenství je vítáno v malém množství a lze jej umístit na police kuchyňských skříní nebo do volných výklenků. Nejčastěji se jedná o měděné kuchyňské nádobí určené k přípravě středomořských jídel.

Loggia

Pro vytvoření autentické atmosféry je na balkon umístěn proutěný nábytek zdobený kovanými detaily. Pohovka s přírodním prádlem a bavlněným potahem je také vhodná.

Jako zdroje světla lze použít lampy zdobené kovovými ornamenty.

Lodžie musí být zdobena rostlinami. Květináče lze umístit na podlahu, stěny nebo zavěšení na strop. Pokud máte hodně místa, můžete dát vanu s palmou, olivovým nebo pomerančovým stromem.

Děti

Nábytek je vybrán ze dřeva, zdobený řezbami nebo ozdobami. Kované kovové ozdoby budou vypadat prospěšně.

Na rozdíl od ostatních místností jsou školky vybírány v jasnějších barvách. Ručně vyráběné krajkové výrobky, ozdobné polštáře, koberce na podlaze budou vypadat dobře.

Chodba

Chodba může být vyzdobena v bílé, béžové, pistáciové, smaragdové barvě. Nábytek by měl být vybrán nejnutnější: skříň na oděvy, zrcadlo, lavice. Ručně vyráběné nebo uměle zestárlé náhlavní soupravy budou vypadat dobře.

Na policích nebo nábytkových povrchech si můžete uspořádat námořní suvenýry nebo umístit květináče.

Zákony o výběru barev

Jaký efekt vytváří stín podlahy:

Jsou vhodné speciální online aplikace, které vám pomohou vybrat správnou barevnou kombinaci podlahy pro tapetu a další dokončovací prvky v bytě.

Jedním z módních triků je hra kontrastů, kdy je bílá podlaha kombinována s téměř černým nábytkem a naopak. Totéž platí pro barvu dveří, které kontrastují s podlahou. Takové techniky budou negovat možnou nadměrnost bílé a závažnost černé.

Barvy podlah, stropů a stěn — modelování prostoru

Není žádným tajemstvím, že pomocí barev můžete transformovat a změnit vnímání prostoru nad rámec rozpoznávání. V závislosti na vašich cílech vyberte možnost, která zdůrazňuje výhody místnosti a skrývá nevýhody.

Účinek kombinace různých barev:

Hlavní směry středomořského stylu v designu domů: fotogalerie různých interiérů

Vánek v řeckém středomořském stylu

Udržování rodinných nadací v italském středomořském stylu

Design obsahuje velké množství textilních prvků, pouze jejich odstín je poněkud odlišný. Může to být olivový odstín v kombinaci s černou, žlutou nebo zlatou. K dekoraci nábytku se používají ručně kované a vyřezávané dřevěné detaily.

To je zajímavé! Italský středomořský styl se vyznačuje velkými okny, která vizuálně rozšiřují prostor a vyplňují ho přirozeným světlem. Okenní otvory nebo jejich imitace by měly být dokonce v koupelně.

Doporučení pro výběr dokončovacích materiálů

Při zdobení bytu nebo soukromého domu ve středomořském stylu je důležité nejen zvolit správnou barevnost a nábytek, ale také je správně kombinovat s dokončovacími materiály.

Pouze přírodní materiály pro podlahy a strop ve středomořském stylu

Pro podlahy bude nejlepším materiálem:

 • dřevo;
 • dlaždice ve středomořském stylu — jako porcelánové kameniny, kámen nebo dřevo;
 • laminát s imitací přírodních materiálů.

Jejich odstíny by se neměly spojovat se stěnami, optimálním řešením jsou 1-2 odstíny tmavší nebo světlejší. Takový jemný kontrast nenápadně zdůrazní celkové estetické vnímání interiéru.

Nenatřené nebo bělené dřevěné trámy vypadají na stropě krásně. Základní design povrchu lze provést v bílých nebo slunečných odstínech

Jaké materiály a tapety se používají pro nástěnné dekorace ve středomořském stylu

Při výzdobě stěn je třeba opustit drahé materiály, hlavním principem je jednoduchost ve všem, což také umožňuje ušetřit peníze. Nemusíte ani vyrovnávat povrchy, takže vypadají dokonaleji. Dokončovací práce zahrnují:

 • omítka bez nivelace;
 • malba nebo vybílení;
 • vkládání s tapetou.

Vlastnosti výběru nábytku ve středomořském stylu: fotografie příklady umístění v interiéru různých místností

Je vhodné volit starožitné předměty nebo uměle stárnout povrchy moderního nábytku pomocí techniky patiny. Proutěné náhlavní soupravy se také perfektně hodí do interiéru. Čalounění může být obyčejná kůže nebo látka s nenápadným potiskem.

Interiérové ​​dekorace bytu ve středomořském stylu

Nuance zdobení chodby ve středomořském stylu

Vlastnosti designu obývacího pokoje v řeckém a italském směru

Rada! Barevné schéma v řeckém směru lze provést v celé paletě modrých odstínů. Jako akcent přidejte horké růžové a červené detaily. Italština se vyznačuje hnědou stupnicí.

Hlavní akcenty v designu ložnice ve středomořském stylu: fotografie příkladů zajímavých řešení

Děti v mořském tématu

V závislosti na zvoleném směru lze školku ozdobit následujícími možnostmi:

 • v řečtině — design je založen na mořském tématu, na kontrastu bílé s jinými barvami;
 • v italštině jsou kombinace odstínů plynulejší a měkčí bez kontrastů.

Kromě toho můžete místnost vyzdobit freskami, mozaikami v zářivých barvách, fotorámečky a malbami z mušlí. Tento design jistě potěší dívky i chlapce.

Foto příklady středomořského stylu interiéru kuchyně

To je zajímavé! Hlavní paleta je broskev, žlutá a béžová. Obecně se uznává, že modrá potlačuje chuť k jídlu, takže v kuchyni je třeba se jí vyhýbat nebo ji používat v malém množství.

Zajímavá řešení ve středomořském designu kuchyně můžete vidět na fotografii v naší galerii.

Malé lázeňské centrum v koupelně středomořského stylu

Je vhodné vyzdobit koupelnu v modré nebo zelené, můžete si vytvořit vložky s květinovými ornamenty.

Podrobnosti pro výzdobu balkonu a lodžie ve středomořském stylu

Pro řecký směr může být návrh proveden v zelené, modré a modré. Veškerý nábytek by měl být bílý nebo světlý. Pro denní odpočinek je vhodný osmanský, můžete také nainstalovat malou houpačku.

Pouze ve Westwingu

Top značky se slevami až 70%

Exkluzivní nové položky každý den

Vliv černé a bílé na vědomí

Naproti tomu černá a bílá kombinace v obývacím pokoji vyniká. Oko přitahují dva zcela protilehlé odstíny a mají zvláštní účinek na lidi. Pojďme mluvit o každém z nich samostatně.

Monochromatická řešení pro obývací pokoje

Černobílá kombinace eliminuje nevýhody obou odstínů a zdůrazňuje výhody. Hlavní věcí je správně zvolit stylistické řešení obývacích pokojů a věnovat pozornost i drobným detailům.

Hala v černobílém stylu

Jaké další doteky můžete přidat do svého interiéru?

Například červená je dynamická a podporuje intenzivní činnost. Interiér obývacího pokoje získá ultramoderní prvky. Malá nevýhoda — nadměrné nasycení červenou způsobuje agresivní reakci.

Černobílé řešení obývacího pokoje (foto)

Odstíny zelené učiní design přirozenějším a blíže k přírodním principům. Vynikající řešení pro sběratele okrasných rostlin.

Šedá barva dokonale zapadá do černé a bílé atmosféry. Pomůže vytvořit harmonickou paletu barev a eliminovat destruktivní kontrasty, které brání „správnému“ vnímání místnosti.

Další tipy a triky

 • Ujistěte se, že procento bílé nepřesahuje padesát procent. Jinak to může vyvolat depresivní stav jak ve vás, tak ve vašich rodinných příslušnících;
 • Nebojte se experimentovat. V obývacím pokoji si můžete vytvořit odvážné kontrastní barevné schéma nebo naopak měkké a klidné. Flexibilní kreativní rámečky usnadňují změnu stylu vašeho designu. K tomu stačí změnit dekorační prvky. Například změňte strukturu a barvu váz, ubrusů, svícnů a dalších malých, ale chytlavých prvků, díky kterým se vytvoří celkový obraz.

Nákupní klub Westwing je populární virtuální průvodce světem interiérů. Pokud se považujete za tvůrčího člověka, jste připraveni vytvořit nepřekonatelná mistrovská díla designu, pak vítejte na našich stránkách.

Odkaz na hlavní příspěvek
Adblock
detector